MEUWNIEUWMJWmJWNIEUW AMAC F2 informeer eerst even naar obf lieven !4- - - jj en verantwoordelijkheid om zekerheid vraagt 289,- Het verstrekken van stro, kompost en tuinaarde aan mestvarkens Minder bedrijven met varkens in Duitsland ei CEBECO-HANDELSRAAD Uw bedrijf, uw gezin - deze leggen een verantwoordelijkheid op uw schouders die er niet om liegt. Zeker gezien de vaak grotere persoon lijke en bedrijfsmatige risico's dan in menig andere bedrijfstak. De zekerheid die deze vereisen, verdraagt geen overhaaste beslissing. U wilt erover praten, u wilt de mogelijkheden op een rij zien. Met wie kunt u beter overleggen dan met de maatschappij die is grootgebracht in en met uw vak0BF-Leven. Objektief, deskundig op agrarisch gebied en specialist in levensverzekeringen die hierop zijn toegesneden. Onderling volgens het traditionele principe met elkaar voor elkaar zorgen. En met elkaar voor 100 delen in de winst. Tegen zeer scherpe premies. Uitgebreide informatie op de bon Vult u de bon in en zend hem op. U krijgt dan per omgaande alle gewenste informatie over OBF-levens verzekeringen. Bellen mag ook 058-445333* toestel 148. U kunt ook terecht bij uw coöperatieve bank, onderlinge verzekeringsinstelling of uw assurantiekantoor. Wegens beëindiging van Ladderhandel Lohman, verkopen wij ALU- SCHUIFLADDERS Nu 10 meter van 445,— voor Tevens andere lengtes leverbaar, met DIN-norm, 3 jaar garantie. Wij komen vrijblijvend bij u langs. Interal-Ladders B.V. Tel. 01195-271/01106-3112 Nieuwe bedrijfsruimten Agriben Nederland b.v. officieel geopend. Vrijdag 17 februari j.l. heeft burge meester Mr. FJ.M. Houben van Et- ten-Leur de nieuwe bedrijfsruimten van Agriben Nederland b.v. officieel geopend. Agriben moest binnen die gemeente een nieuwe lokatie opzoe ken, omdat de oude gebouwen door de voortdurende groei van het bedrijf te klein waren geworden. Bovendien liep de bestaande hinderwetvergun ning af. In de nieuwe zijn een aantal voorwaarden opgenomen die een miljoenen kostende verbouwing zou den hebben gevergd. De nieuwbouw die nu is gerealiseerd, heeft ongeveer twee en een half miljoen gulden ge kost. Agriben, leverancier van gewasbe schermingsmiddelen, heeft sinds haar oprichting in 1976 een voortdu rende groei doorgemaakt. Het per soneelsbestand nam toe van 10 tot 25 in 1983. De omzet is in die periode vervijfvoudigd. In de loop van 1984 zullen nog eens vijf arbeidsplaatsen worden gekreeërd. In 1983 verwierf Rhone-Poulenc een meerderheidsbelang in Agriben. De afgelopen jaren heeft het IMAG, in samenwerking met het CLO-Insti- tuut voor de Veevoeding "De Schot horst" en het CBI (Consulentschap voor Boerderij en -inrichting), in bestaande systemen wijzigingen aan gebracht om het welzijn bij varkens te verbeteren. Dit is mede mogelijk geweest door de financiële steun van de Kommissie Welzijn Landbouwhuisdieren. Over het effekt van het verstrekken van stro, kompost en tuinaarde aan mestvarkens wordt in de nieuwe pu- blikatie 190 van het IMAG bericht. Uit deze publikatie komt naar voren dat door kleine wijzigingen - mits goed toegepast - al veel te bereiken is. Het verstrekken van stro in man den heeft tot resultaat dat het aantal aangetaste staarten met 50% wordt gereduceerd. Bij het geven van kom post op een vlonder wordt het per centage afwijkende gedragingen (zoals het bijten aan elkaar) sterk verminderd. Het afwisselingseffekt blijkt hier erg belangrijk te zijn. Bij het verstrekken van tuinaarde in een automaat is het afwisselingseffekt waarschijnlijk te klein geweest. Hier zijn minder duidelijke resultaten ge boekt. Volgens de decembertellingen wer den in Duitsland 177.500 bedrijven met zeugen geteeld, wat vergeleken met een jaar daarvoor een teruggang betekent van 3,2%. Het aantal bedrijven met mestvar kens bedroeg 451.700, wat vergele ken met vorig jaar een daling bete kent van 3,8%. In het noorden bedroeg de daling bij het aantal bedrijven met zeugen 3,7% in het zuiden 2,8%. 22 De bekendste aardappelrooierfabrikant van Nederlandse bodem lanceert de nieuwe F2 rooier voor 1984 met zeer veel pluspunten in de standaarduitvoering. Langere rooimat, zwaardere aandrijving Aangedreven kloppers Scharnierend pennenrek Snel verstelbare loofrollen 5 nareinigingsrollen AlVoertransporteur met bovenaandrijving Wegdraaiende alVoertransporteur, waardoor uien- rooien mogelijk blijft Loofintrekwielen (links rechts) Ook de nieuwe E2 is nu in standaarduitvoering met vele pluspunten uitgerust. Voor uitvoerige informatie kunt U zich wenden tot uw dealer in de buurt of tot 4462 EW GOES Dr. A. F. Philipsstraat 9 Tel. 0110O-21200 UW BETROUWBARE PARTNER IN LANDBOUWMECHANISATIE neem kontakt met mij op voor het maken van een afspraak. stuur mij geheel vrijblijvend alle informatie over OBF-levens- verzekeringen. Naam Straat Postcode Plaats Telefoon I Bon in gesloten envelop zonder post- I zegel zenden aan OBF-Leven, Antwoordnummer 70, r ru i 8900 XB Leeuwarden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 22