ABN Bank Bij de ABN ontmoet u mensen die uw taal spreken. gelegd. We zijn bij de ABN gebleven. Zoiets bevestigt het vertrouwen." Als boer ben je ondernemer. De heer Schaap merkt op dat er in vergelijking met vroeger heel wat veranderd is in het boerenbedrijf. „Waar veel stedelingen aan denken, als ze het over boeren hebben, is eigenlijk uit een voor bije tijd.Je bent tegenwoordig in feite manager van een modem bedrijf. Daarvoor is een portie specifieke vakkennis een eerste vereiste. Dikwijls gaat het om be langrijke beslissingen, waar grote sommen geld mee gemoeid zijn. Investeringen die zichzelf nog maar terug moeten verdienen. Veel mensen hebben abso luut geen idee over de prijs van een trekker of combine, laat staan van een tweede bedrijf. Voor een belangrijk deel zijn onze werk zaamheden seizoengebonden. Daarvoor beschikken we over apparatuur, die samen met twee collega's is aangekocht. Maar dat maakt het nog niet gemakkelijk In ondernemingen als deze is het eindresultaat steeds maar ten dele voorspelbaar. Van een bank verwacht ik ondernemingszin. Er is steeds meer kapitaal nodig. En daarmee ontstaat bij ons ook de behoefte aan een gedegen financieringsplan voor de lange ter mijn. Je bent onder nemer, dus heb je ook een ondernemende bank nodig. Het kiezen van een bank is en blijft een vertrouwenszaak Mijn vader was al klant van de ABN. Maar als je, zoals wij nu hebben gedaan, een tweede be drijf aankoopt, dan spelen ta rieven ook een belangrijke rol. Vertrouwen hoeft geen blind vertrouwen te worden. Dat ik bij de ABN ben geble ven, heeft dan ook veel te maken met wat ze me concreet konden aanbieden. Zo'n Agrarisch Adviseur is een goeie zaak We hebben de laatste tijd veel contact gehad met de Agrarisch Adviseur van de ABN. En ik moet eerlijk zeggen, het is gewoon plezierig als een bankman weet waarover je praat. Er zijn natuurlijk ook tijden dat je elkaar niet ziet. Maar als we toe zijn aan bij voorbeeld een vervangingsinvestering, apparatuur veroudert nu eenmaal of gaat stuk is het wel zo plezierig om met iemand te praten die je bedrijf goed kent. De Agra risch Adviseur kan je dan wijzen op de mogelijkheden en onmogelijkheden." Praat ook eens met een Agrarisch Adviseur van de ABN. Want het verhaal van de heer Schaap heeft alles te maken met de manier waarop de ABN zaken doet met boeren. Daar is steeds een Agrarisch Adviseur bij betrokken. Iemand die uit eigen ervaring begrijpt voor welke keuzen u staat. En die de financiële gevolgen dan ook goed kan beoordelen. Samen met de man van het ABN- kantoor in uw omgeving kan de Agrarisch Adviseur u doorgaans een prima voorstel doen. Zodat een goede keuze kunt maken. Want laat dat duidelijk zijn: we kunnen met u over uw problemen praten, maar we gaan niet op uw ondernemers- stoel zitten. Wij kunnen u alle financiële diensten verlenen, maar zegt ja of nee. De ABN wil graag eens met u kennis maken. Om eens te kijken of we zaken kunnen doen die voor beide partijen pro fijtelijk zijn. Laat maar eens zo'n Agrarisch Adviseur bij u langskomen. U kunt hem be reiken via het dichtstbijzijnde ABN-kantoor. Beverwijk. De heer Schaap is 39 jaar. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. Samen met z'n broer, de heer J. Schaap, heeft hij een akkerbouwbedrijf van ruim 80 ha. Sinds 1972 is dit een volledig zelfstan dige onderneming. „Voor die tijd werkte ik op het bedrijf van mijn vader en ik ben ook nog 2 jaar bedrijfsleider geweest op een ander bedrijf. We hebben hier behoorlijk zware grond om te bewerken. Dat stelt z'n eigen eisen. Maar je moet maar denken: het is makkelijker om van zware naar lichte grond te gaan dan andersom. We zijn hier op kleinere schaal begonnen. Net dit jaar hebben m'n broer en ik een tweede akkerbouwbedrijf aange kocht. We verbouwen daar ook produkten als aardappelen, tarwe, suikerbieten, uien, graszaad en dergelijke. Bij zo'n beslissing ga je natuurlijk niet over één nacht ijs. We bankieren al sinds jaren bij de ABN. Toch heeft m'n accoun tant nog wel een aantal verschillende offer tes voor de financiering naast elkaar „Ik kan me zo voorstellen dat je in de polder al gauw op 'n bepaalde bank bent aangewezen. Hier ben ik dicht bij de stad, waar ze allemaal zitten. Dan kan je vergelij ken en je. eigen keus bepalen." De heer AC. Schaap is landbouwer in 'Als je dicht bij de stad zit, heb je meer keus uit banken'' De Agrarisch Adviseurs van de ABN: mensen die uw taal spreken. De heer A.C. Schaap: 3'Je bent ondernemer, dus heb je ook een ondernemende bank nodig"

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1984 | | pagina 20