Let op uw zaken verzekeringen Het beveiligen van kostbaarheden, waardepapieren en sieraden fden hollanderlaan 10 tel: 01100-24000 Denkt U aan 1 november? N De vorige maand is er iets mis gelopen met de publikaties. Op de voorpagina stond aangegeven, dat u onder het verzekerings- nieuws uitvoerige informatie zou aantreffen over inbraakpreventie maar u hebt dat artikel niet kun nen vinden. Dat klopt, het artikel zou teveel ruimte in beslag heb ben genomen. Ditmaal treft u een verkorte weergave aan. Wat de vorige maand tevens is wegge vallen is een dringend verzoek van de acceptatie/polisafdeling om toch vooral tijdig d.w.z. voor I november a.s. al uw wijzigingen in het verzekerd voertuigenpark aan ons door te geven. Bent u b.v. van plan de all-risks verzekering om te zetten in w.a. dan wel vóór 1 november a.s. opgeven. Bent u verhuisd, hebt u een adreswijziging dan a.u.b. voor 1 november opgeven. Waarom dat dringende verzoek en waarom uiterlijk 1 november? Wel hele maal niet moeilijk hoor en zelfs voor iemand, die een hekel aan administratief gedoe heeft, kun nen wij het uitleggen. U weet wij prolongeren per 1 januari. Dat betekent, dat wij begin november alle voorbereidingen moeten treffen om in de eerste week van december de prolongatienota's te kunnen draaien en verzen den. En dan moet die nota goed zijn; daar moet alles opstaan, niet teveel en niet te weinig. En weet u waar wij dan enorm de kriebels van krijgen? Dat is ook vlug verteld. Zo'n prolongatiege- beuren van pak weg zo'n 95.000 motorvoertuigen is een groots karwei. Ook een leuk karwei want dat is onze oogst. Daar moet de O.V.M. weer een vol jaar van draaien. Wel en dan na ontvangst van die nota's komt het hoor. Nota klopt niet want er staat een bromfiets te veel op of 't is de goeie traktor niet want die heb ik in de loop van het jaar ingeruild. Er staat een auto teveel op want die heb ik begin november verkocht; ik dacht krijg toch geen geld terug dus geef het nog wel eens op. Nou dat doe ik dan bij deze, die moet er dus af want ik ga niet betalen voor iets wat ik niet heb; goe- denmiddag. Ook goedemiddag en daar sta je dan. Hadden die broeskoekers dat tijdig doorgegeven dan was een massa administratieve romp slomp voorkomen. En nu kunt u een hekel aan ad ministratie hebben of je kunt erg slordig zijn (een kwaal waar ook niet alles aan te doen is) bedenk dan toch dat, "wat gij niet wilt wat u geschiedt doe dat ook aan een ander niet", dit gezegde op uw lijf moet zijn geschreven. Dus onthou het goed 1 november is een belangrijke datum. SAMENWERKING MET O.B.F. Met de Onderlinge Levensverze keringmaatschappij te Leeuwar den (afgekort O.B.F.) hebben wij al jarenlang een goede samen werking. Wat struktuur en beleid betreft past het O.B.F. geheel in ons patroon. Vandaar, dat wij in een uitbouwend pakket verzeke- de Lange ringen primair het O.B.F. als on ze levenpoot zien. Vooral het winstdelingssysteem van het O.B.F. is iets bijzonders. Naar onze smaak is daar in het verle den nog veel te weinig aandacht aan besteed. Daar gaan we dan ook iets aan doen via maande lijkse publikaties. We zullen net zolang doorgaan met het O.B.F. te noemen tot onze verzekerden weten wat het O.B.F. is en doet. Dat betekent overigens niet, dat wij onze verzekerden een O.B.F. levenspolis gaan aanpraten wan neer blijkt, dat elders nog voor deliger en onder gunstiger kondi- ties is te sluiten. Het moet gewoon de voordeligste en de beste zijn maar daar heb ben we onze eigen buitendienst deskundigen voor. SAMENWERKING MET DE Z.H.V. Wat wij hierboven schreven t.a.v. O.B.F. geldt evenzeer voor de Onderlinge Ziektekostenverzeke ringsmaatschappij (Z.H.V.In ons pakket hoort de ziektekos tenverzekering thuis en op dat onderdeel werken wij al jaren nauw samen met de Z.H.V. In die samenwerking komt in dien zin wijziging, dat de banden nog wat steviger worden aangehaald. Behalve, dat onze vertegenwoor digers meer worden betrokken bij de Z.H.V. aquisitie zal het na 1 januari 1984 ook voor de maand- betalers mogelijk worden hun ziektekostenverzekering via ons te laten lopen. Tot nu toe is het zo, dat ons Z.H.V. pakket uitsluitend jaarbe talers zitten, die dan een korting genieten van 7%. Wanneer één van die jaarbetalers over wilde schakelen op maandbetaling dan kwam deze post rechtstreeks in het Z.H.V. circuit en uiteraard zonder korting. Welnu na 1 januari 1984 zullen deze overschakelaars niet meer uit ons pakket verdwijnen. Ook nieuwe kandidaten, die reeds bij de O.V.M. verzekerd •zijn en een ziektekostenverzeke ring bij de Z.H.V. sluiten kunnen hun maandbetaling via ons laten lopen. Wat ons betreft wel dit advies, schakel niet te vlug over op maandbetaling, wanneer u in staat bent de premie ineens te betalen. Immers de premiekor ting van 1% is een rente, die u nergens maakt. Bij maandelijkse betaling (zonder korting) vangt u elders maar ren te over de halve jaarpremie. Ook voor nieuwe kliënten van de Z.H.V. is het de moeite waard om per jaar ineens te betalen. Gek eigenlijk, dat velen geen kans zien een jaarpremie bij elkaar te sparen, terwijl zij toch maandelijks braaf hun premie af laten schrijven en uiteindelijk 7% bruto meer beta len. Wij komen op dit onderwerp overigens nog terug. UIT EIGEN BEDRIJF Met nog één kwartaal in het vooruitzicht kan nu reeds gesteld worden, dat de groei van ons be drijf gestadig doorgaat. Met name de brandbranche en de W.A. par- tikulierbranche hebben zich zeer sterk ontwikkeld. In de motor voertuigenbranche zien we een behoorlijke groei maar helaas een te sterke schadeontwikkeling. Dit is overigens een landelijke ont wikkeling. De daling in de scha- defrequentie van de laatste jaren is dit jaar tot staan gebracht en zelfs aan het ombuigen in stijgen de lijn. Volgens de wijzen uit het westen zou die stijging wel eens struktu- reel kunnen zijn. Er bestaat echter dit verschil tussen geluk en wijs heid "wie zich voor de gelukkigste mens houdt is dat ook inderdaad; maar wie zich voor de wijste mens houdt is doorgaans de grootste dwaas". Tot de volgende ronde. De Lange Daar we eind oktober/begin no vember alweer met de voorberei dingen voor de prolongatie 1984 beginnen willen wij q verzoeken eventuele wijzigingen in uw voer tuigenbestand vroegtijdig aan ons door te geven, d.w.z. vóór 1 no vember a.s. Wijzigingen na die datum kunnen niet meer voor de prolongatie 1984 worden verwerkt. Ook wijzigingen in de verzeke- ringsvorm b.v. van All Risks in W.A. moeten vóór 1 november a.s. schriftelijk worden opgegeven. Bijvoorbaat dank voor uw mede werking! Sieraden, kunst, antiek, foto- en filmapparatuur, bont, muziekinstru menten en videoapparatuur zijn waardevolle bezittingen die een goede beveiliging waard zijn!!!! Goede verzekeringen beschermen u tegen de financiële gevolgen van schade. Na bijvoorbeeld diefstal van een kostbaar sieraad volgt een uitkering waardoor u in staat bent een gelijkwaardig artikel terug te kopen. Maar vooral sieraden, kunst en antiek zijn vaak uniek en gela den met herinneringen en daardoor niet te vervangen. U kunt uw kostbare bezittingen op diverse manieren tegen inbraak beschermen. De juiste toepassing verkleint overigens ook de kans om een inbreker in huis tegen te komen aanzienlijk. Het favoriete werkklimaat van de in breker Heeft een inbreker het in deze tijd gemakkelijker dan vroeger? Waar schijnlijk wel. In het verleden waren er veel minder huizen waar wat te halen viel. En bovendien waren die huizen dan nog gebouwd als bijna onneembare ves tingen. Er was veel vakmanschap, durf en doorzettingsvermogen voor nodig om daar binnen te dringen. Inbreken was een gespecialiseerd vak. Nu is de situatie heel anders. Bijna iedereen heeft waardevolle bezittingen in huis. En de moderne open bouw zorgt ervoor dat die kostbaarheden als het ware voor het grijpen liggen. Met eenvoudige mid delen als een schroevedraaier of een breekijzer kun je er vrij eenvoudig ongenood binnenkomen. Of nog simpeler: gewoon door een open raam of deur!! Met het gevolg, dat er veel meer "amateurs" op pad zijn dan vroeger. Het "werkklimaat" is voor de inbre ker ideaal geworden. Kunt u zich tegen deze risiko's ver weren? Jazeker. Bijvoorbeeld door techni sche middelen. Door het aanbregen van beter hang- en sluitwerk. Maar de eerste en belangrijkste maatregel is: Maak het werkklimaat van de in breker zo onaantrekkelijk mogelijk. Dat kan gedaan worden door een paar basisregels in acht te nemen. Ze liggen nogal voor de hand als u zich verplaatst in de gedachtengang van de inbreker. Een inbreker heeft altijd haast. - Een inbreker houdt van licht ge reedschap - Een inbreker schuwt licht en la waai. - Niets is onneembaar. Deze basisregels vormen het begin van een redelijke beveiliging. Rede lijk, want een huis volstrekt "in- braakvrij" maken, zou betekenen dat het huis zou moeten veranderen in een soort bunker. Wel veilig, maar verre van gezellig. En dat is de bedoeling niet. Daarom praten we liever over "inbraakwe rend". Dat wil zeggen: de situatie wordt voor de inbreker zo moeilijk en onaantrekkelijk mogelijk ge maakt. Planmatige beveiliging in klassen Basis voor de mate van inbraakwe rendheid is de risikoklasse-indeling. De opzet is dat aan de hand van een aantal faktoren een indeling volgt in een bepaalde risikoklasse. Aan de indeling in één van de 4 risikoklassen zijn maatregelen op het gebied van inbraakbeveiliging verbonden, die oplopen van eenvoudige maatrege len in klasse I tot vergaande maatre gelen in klasse 4. De te treffen maatregelen kunnen we onderscheiden in: organisatorische, bouwkundige en elektronische. We zullen de organisatorische maa tregelen nu behandelen en in een la ter stadium de bouwkundige en elektronische. Organisatorische maatregelen Dit zijn maatregelen die u zelf thuis kunt nemen en die geen geld kosten. Bepaalde gewoonten zijn zo inge burgerd, dat zij al generaties lang worden toegepast. Deze gewoonten zijn nu niet direkt "slechte" ge woonten te noemen, maar meer het gevolg van onnadenkendheid. Inbraakpreventie begint al met het nalaten of juist toepassen van - an dere - "gewoonten". Dit zijn vaak eenvoudige maatregelen, die echter door hun eenvoud snel over het hoofd worden gezien. Hierbij kan aan de volgende adviezen van "voorkoming misdrijven" van de Politie worden gedacht: - Laat geen ramen of deuren open staan - Geen briefjes op ramen of deuren met boodschappen voor de bakker etc. - Geen touwtje door de brievenbus - Geen sleutel onder de mat of vuilnisbak etc. - Voorkom een onbewoonde aan blik van uw woning - Vestigt niet te veel aandacht op uw kostbaarheden - Zorg voor een goede sleuteidisci- pline - Bewaar uw waardevolle spullen niet bij elkaar op één plaats Door wat meer aandacht te schenken aan bovengenoemde punten kunt u al veel narigheid voorkomen. Fluit Beveiliging van uw huis kan om velerlei redenen gewenst zijn. Een ervan kan het bezit zijn van waardevolle kunstvoorwerpen zoals een tekening van Vincent van Gogh 10 7 oktober 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 10