Boeke-Heesters Maandelijks gesprek minister-jfandbouwschap Braks sluit inkomensoffer boeren niét uit Landbouwschap ontvangt Nederlandse landbouw- attaché's in Noord-Brabant Beter transport met AJK. Beter frezen met Maletti. Beter ploegen met Kverneland. Veere Son en Breugel KALKTIP mm*. Minister Braks erkent dat de bezuinigingsvoorstellen van de Europese Kommissie op korte termijn een zeker inkomensofTer kunnen vergen van de Nederlandse boer. Hij zei dit in het maandelijkse gesprek met het Landbouwschap op woensdag 31 augustus in Den Haag daags na de speciale Europese Ministerraad. In Brussel zijn ruim dertig ministers en staatssekretarissen uit de tien lidstaten bijeen geweest voor een eerste diskussie over de hervormingsvoorstellen voor het EG-landbouwbeleid. De bewindsman zei een aantal uit gangspunten van het gemeenschap pelijke beleid in Brussel te hebben onderstreept. Hij toont begrip voor een beperking van prijsgaranties, maar vindt wel dat de manier van uitvoering niet uit het oog mag wor den verloren. Tevens heeft hij in Brussel bepleit dat de eenheidsmarkt en de financiële solidariteit niet ver loren mogen gaan en dat de neiging tot renationalisatie van het beleid fel bestreden moet worden. Hij heeft de Raad erop gewezen dat de inko mensdoelstelling van het EG-land bouwbeleid niet mag worden losge laten en dat daarom de omvang van de medefinanciering beperkt dient te zijn. Een terughoudend prijsbeleid zal volgens Braks een belangrijk instru ment zijn vóór een beter markteven wicht. Een dergelijk beleid betekent echter geen prijsverlagingen en houdt ook niet automatisch in dat het prijsverschil met de konkurre- rende landen volledig moet worden overbrugd. Braks is verder van me ning dat de Europese Kommissie erg eenzijdig bezig is met regelingen en subsidies ten behoeve van de zuide lijke landen in de Gemeenschap. Ook heeft hij gewaarschuwd voor een heroverweging van het EG-in- voerbeleid, die een verslechtering van het internationale handelsver keer tot gevolg kan hebben. Minister Braks zei zich zeer terughoudend te hebben opgesteld ten aanzien van een heffing op de toename van de melkaflevering. Invoering van na tionale quota dient in elk geval te worden vermeden, omdat deze in de toekomst niet valt terug te draaien. Bovendien twijfelt hij aan de uit voerbaarheid ervan. Een strafheffing voor extra intensieve melkveehou derijbedrijven wijst hij pertinent af. Ook de Denen, Britten, Belgen en Italianen doen dat, maar de Fransen en Duitsers noemden invoering er van voorwaarde voor besluitvor ming. In verband met de beperkte prijs verhogingen die Braks voor de ko mendejaren verwacht, zei hij weinig ruimte te zien voor de afbraak van positieve monetair kompenserende bedragen (mcb's), die zijn ingesteld na eerdere de- en revaluaties in de diverse lidstaten. Met name de Duitsers beroepen zich op een af spraak uit 1979, dat een mcb-afbraak nooit mag resulteren in een reeële prijsverlaging voor de boeren. De Europese Kommissie gaat nu de op stelling van de diverse lidstaten in ventariseren; op 10 oktober zal de EG-Raad verder over de voorstellen beraadslagen. Op uitnodiging van het Landbouw schap hebben ruim 30 Nederlandse landbouwattaché's op I september een bezoek gebracht aan drie Bra bantse landbouwbedrijven. Bezich tigd werden het akkerbouwbedrijf van de heer K. van Beem te Oude molen. het legpluimveebedrijf van de heer JBraspenning te Etten-Leur en het melkveebedrijf van de heer A. van Arendonk te Bavel. Het dagelijks bestuur van het Land bouwschap heeft de excursie naar Noord-Brabant gebruikt om onder meer haar bezorgdheid te uiten over de voorgestelde bezuinigingen op de Europese landbouwuitgaven. Voor zitter Jaap van der Veen herhaalde nog eens, dat er juist voor ons land erg veel op het spel staat. Hij wees er op dat het Landbouwschap met na me in de voorbije weken nogal wat activiteiten heeft ontplooid om ook de regering hiervan te doordringen. Op de foto is het gezelschap bij de friese boer B. Klijnstra te Nijelarher. bestemmings De burgemeester van Veere maakt bekend, dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 24 augus tus 1983-heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de percelen, kadas traal bekend gemeente Veere, 1. sec tie H. nr. 13 (ged.). gelegen aan de Zandput 13 te Serooskerke: 2. sectie E. nr. 47 (ged.). gelegen aan de Veerseweg te Veere: 3. sectie A. nr. 2018 (ged.), gelegen aan de Kariaalweg W.Z. te Veere. Bovengenoemde besluiten liggen met de daarbij behorende tekenin gen ter gemeentesecretarie. Kerk straat 7 te Veere. voor een ieder ter tnzage. Veere. augustus 1983 De burgemeester van Son en Breugel maakt bekend dat het ontwerp van het door de gemeenteraad te nemen besluit als bedoeld in artikel 3 van de Wet agrarisch grondverkeer vanaf 9 september t/m 10 oktober voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Tot en met 24 oktober 1983 kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ont werp. Son en Breugel. 31 augustus 1983 Indien naast een lage pH van de grond ook de magnesiumtoestand verbetering behoeft dan is het ge bruik van een magnesiumhoudende kalkmeststof gewenst. Men slaat zo doende twee vliegen in één klap. September 19B3 t- v' 'tSV W Cr liC Kipwagens van 4 tot 25 ton. Enkele as of tandemas. Geveerd of gestuurd. Aftakasaandrijving. Hydraulische steunpoot. Silage-opbouw. Handrem of hydraulische remmen. Openslaande deuren of automatisch achterschot. Leverbaar in diverse werkbreedten met 13 of 12 versnellingen. De over brenging van de aandrijfkast naar de rotoras vindt plaats door tandwielen in een oliebad. De rotoras is met flenzen eenvoudig te demon teren. Ook leverbaar met verkruimelrol. Rondgaande ploegen en wentelploegen in diverse uitvoeringen, met en zonder veerbeveiliging. Leverbaar van 2-schaar tot 6-schaar, in werkbreedten van 35 cm, 40 cm en 45 cm per schaar. Gruse aardappelloofklappers, aardappelpootmachines, aardappeltransportmachines, rijenschoffelapparaten Badalini balenladers GTS bietensnijders, Cambridge walsen, landrollen, vorenpakkers Maletti frezen Horstine Farmery granulaatstrooiers Kverneland ploegen, kultivatoren, zaaibedkombinaties, schijveneggen, silo- en bietenvorken SMB veegmachines» Nokka wegschaven, bomensleeptang Hankmo messeneggen Hezo weidesiepen AJK mengmestverspreiders Isaria zaaimachines Stanhay zaaimachines Industrieweg 9 - 3812 RX Amersfoort Tel. 033 - 630434 - Telex 79120

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 8