ZITDAGEN gropatax z.l.m. Zaterdag 1 oktober welkom op Waiboerhoeve Inhoud Rooidemonstratie Demonstratie 'voorbereidingen en aanleg van steenwolteelt' Een onbeschermde tussenas: "ontmanteld" worden.... Tweede exemplaar Praktijkschool Horst viert 25-jarig jubileum C. de Cloe, bedrijfsvoorlichter rundveehouderij met pensioen Nieuwe specialist bodem en bemesting Studiedag Varkenshouderij J.B. Verlot-prijs voor medewerker Sprenger Instituut PR-donateursdag In verband met het tijdig kleermaken ven het bled, kun nen ne dinsdag 15 uur, geen agendeberichten meer wor den opgenomen. Red Landelijke demonstratie rooien, bin den en transport van bos- en haag plantsoen Vrijdag 7 oktober a.s. zal een lande lijk erkende demonstratie plaatsvin den van het rooien van bos- en haag plantsoen. Daarnaast zullen ook bin- dapparatuur en hulpmiddelen voor het transport worden getoond. Demonstratie en tentoonstelling worden gehouden bij: Dictus B.V., Meirseweg 43. Zundert. Het programma ziet er als volgt uit: - Om 10.00 en 13.30 uur lezingen cyclus over o.a. zaadherkomsten bij bos- en haagplantsoen, de be handeling van het zaad en de trarisportproblematiek: 1 - Om 11.00 en 14.30 uur geleide demonstraties met rooi-, bind- en transportapparatuur; - Doorlopende tentoonstelling van hulpmiddelen. Verdere inlichtingen tel. 013 - 678755 of bij de heer W C. Dictus te Zun dert. tel. 01696-2250. Vrijdag 30 september a.s. zal een de monstratie worden gehouden met machines en hulpmiddelen, welke nodig zijn voor het telen van gewas sen op substraat. De demonstraties en de tentoonstelling van hulpmidde len vinden plaats op het glastuin bouwbedrijf van: A.C. Smits, Tuin bouw weg 21, Haarsteeg. Het bedrijf is gelegen aan de weg van de tuinbouwveiling "De Langstraat" te Drunen. Het programma ziet er als volgt uit: - Om 10.30 uur en 14.00 uur gelei de demonstraties met machines voor het egaliseren en profileren van de kasgrond voor de teelt van substraat. - Toelichting op hulpmiddelen voor de substraatteelt. Demonstraties met een stoom machine voor het hergebruik van steenwol. Verdere inlichtingen tel. 013 - 678755 of bij het Konsulentschap voor Be- drijfsuitrusting en Arbeid te Wage- ningen. tel. 08370 - 19119. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus 2116, 4460 MC Goes (01100-21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17, 4760 AA Zevenbergen (01680 - 27921) Redaktie Mr J Oggel, hoofdredaktié. tel huis 01 100-20228 J Wierenga, eindredaktie, tel huis 01102-3993 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lid no.: (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat ZLM - Goes telefoon 01100-21010, tst. 12 Vermelding op adresbandje onder lidnr.: (Voor donateurs) Polisafdeling OVM - Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging,advertentie exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel 011 55-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Het Proefstation voor de Rundveehouderij, Schapenhouderij en Paar- denhouderij, afgekort PR, houdt weer een open dag voor iedereen die belangstelling heeft op zijn proefboerderij Waiboerhoeve, Wisentweg 55 (oostelijk van Lelystad). bent welkom tussen tien en vier uur. Het onderzoek van het Proefstation PR is sterk op de praktijk gericht, en wordt hoofdzakelijk uitgevoerd bin nen het kader van komplete bedrij ven. Daarom is de proefboerderij onderverdeeld in een aantal afdelin gen die zoveel mogelijk als praktijk- bedrijven worden geëxploiteerd. Er zijn vijf melkvee-afdelingen van verschillende grootte ermet ver schillende inrichting, een afdeling met vleesstieren en schapen en een (nog nieuwe) afdeling met paarden. Binnen elke afdeling worden proe ven gedaan en allerlei nieuwigheden ontwikkeld die van nut zijn voor de praktische veehouders. Alles met el kaar heeft de Waiboerhoeve de be schikking over ca. 250 ha grond en zijn er ongeveer 1400 dieren. Op de boerderij is ook een tentoon stelling ingericht over de voeding van kalf en koe. van schapen, paar den en vleesstieren. Er wordt bijzon dere aandacht besteed aan de waar de van bij- en afval produkten voor de afzonderlijke diersoorten. Voor inlichtingen kunt u op die dag te recht bij PR-medewerkers die op de Waiboerhoeve aanwezig zullen zijn. Natuurlijk kunt u gratis melk of chocolademelk drinken en is er kaas uit het vuistje. Tot ziens op zaterdag 1 oktober van tien tot vier uur op Wisentweg 55 te Lelystad. Wij vernamen dat er abonnees zijn die per abuis wekelijks twee exemplaren van het Z.L.M.- Land- en Tuinbouwblad ontvan gen. Zou men'in voorkomende gevallen het tweede exemplaar terug willen sturen naar het se- kretariaat van de Z.L.M. met een briefje, waarin melding wordt gemaakt van het feit dat het hier een overbodig tweede exemplaar betreft? Bij voorbaat dank. (red.) De Praktijkschool Horst viert vrijdag 16 september a.s. het 25-jarig jubi leum. De officiële viering begint in Manege Wieneshof te Hegelsom om 10 uur en zal in aanwezigheid van een groot aantal genodigden plaats vinden. Zondag 18 september opent de Praktijkschool de deuren voor "burgers en buitenlui". Op maandag 19 september is er een open dag voor de Varkenshouderij, de schapen houderij en de Konijnenhouderij. Dinsdag 20 september is er een open dag voor de Pluimveehouderij, de Schapenhouderij, de Konijnenhou derij en de Pelsdierhouderij. Woens dag 21 september ten slotte is er een open dag voor de Rundveehouderij. De open dagen beginnen alle in Manege Wieneshof te Hegelsom bij Horst-Sevenum. Vandaar uit komen de school en de daarin plaatsvin dende instrukties en demonstraties worden bezocht. Na afloop van de open dagen vindt er om 16.00 uur in Manege Wienes hof op 19. 20 en 21 september een reünie van oud-leerlingen plaats. radio - t.v. Dinsdag 13 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Problemen bij het transport van dieren", een vraaggesprek met dr. ir. H.P.F. Curfs, direkteur Veehouderij en Zuivel van het ministerie van Landbouw en Visserij. Donderdag 15 september a.s., Hil versum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Natuur in de stedelijke omgeving", een vraaggesprek met ir. Chr. Maas- Geesteranus van de Hoofddirektie Natuurbehoud en Openluchtrecrea tie van het ministerie van Landbouw en Visserij. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, heeft de heer C. de Cloe zijn funktie van be drijfsvoorlichter rundveehouderij bij het konsulentschap voor de Akker bouw en de Rundveehouderij te Ze venbergen per 1 september neerge legd. Hij is zeer levendig en kan zich met zijn jongere kollega's goed meten. Voor velen kwam zijn pensionering dan ook als een verrassing. Met 46 jaar en 9 maanden bij de Landbouwvoorlichtingsdienst werk zaam te zijn, heeft de heer C. de Cloe bewezen een behulpzaam en loyaal medewerker te zijn. Na 35 jaar werkzaam te zijn geweest in de Langstraat en bijna 12 jaar in het Land van Altena-Biesbosch. komt zijn plaats vakant. Op de af scheidsreceptie 24 augustus j.L, aan geboden door de Vereniging voor de Bedrijfsvoorlichting Altena-Bies bosch e.o. en het C.A.R. Zevenber gen. hebben diverse sprekers de ju bilaris in het zonnetje gezet. Hierbij werd met name de deskundigheid, de bescheidenheid en de verbon denheid met de boer en de streek benadrukt. Diverse regionale edities van de kranten, die in het gebied Al tena-Biesbosch - Langstraat ver schijnen. besteedden aandacht aan het vertrek van deze voorlichter. Ruim 200 relaties kwamen die avond afscheid van de voorlichter nemen. Vele streekgenoten zullen de heer C. de Cloe nog vaak ontrqoeten in de diverse maatschappelijke funkties die hij reeds lang bekleedt en ook nu nog zal blijven behartigen. De Konsulent, ir. J.A.H. Haenen ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z L M TEL 01100-15710 (Goes) 01 1 80 - 1 1 451 (Middelburg) 01170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) AXEL: woensdag 14 september 1983 in "De Halle" van 14.00 - 16.00 uur. NIEUWENDIJK: donderdag 15 september a.s. 11.00 - 12.00, café de Pelikaan. Onderlinge Verzelceringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 1(> 4460 BA Goes tel. 01 100-24000 Telex 55537. m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes. Dinsdagmiddag van 14.00 - 17.00 uur de heren J. Zuidweg en J. van Nispen Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen. Donderdagmorgen van 09.00 - 12.00 uur. de heer J. Vroegop. Onlangs is als specialist bodem en bemesting bij het Konsulentschap voor de Tuinbouw "Zuid-West-Ne- derland" in Goes in dienst getreden ing. N.J. Molenaar. Hiermee is de vakature vervuld die ontstond door het plotselinge overlijden van L. Notenboom eind vorig jaar. Ing. N.J. Molenaar heeft de Lagere en Middelbare Tuinbouwschool in Hoorn doorlopen. In 1982 behaalde hij het diploma van de Hogere Tuinbouwschool in Utrecht. Hierna werkte hij vier maanden bij het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen op de afdeling prijzen. Vervolgens was hij als praktijkleraar vollegrondsgroenteteelt en bloemen teelt verbonden aan de Middelbare Tuinbouwschool in Hoorn. Wij wensen ing. N.J. Molenaar in zijn nieuwe funktie veel sukses toe. N.J. Molenaar Op dinsdag 13 september a.s. vindt er een studiedag plaats voor de var kenshouderij in Zeeland met aan sluitend een bezichtiging van een nieuwe, dwarsopgestelde mestvar- kensstal. Belangstellende agrariërs wordt de gelegenheid geboden deze dag bij te wonen. Tijdens het ochtendpro gramma. dat om 9.15 uur in het Ne derlands hervormd verenigingsge bouw, 't Vrije 2 te Zierikzee. aan vangt. zullen diverse inleiders de mogelijkheden voor de varkenshou derij in Zeeland bespreken, 's Middags wordt men in de gele genheid gesteld de modern uitgerus te mestvarkensstal van C.M. van de Velde en Zn.. Zwaardweg 7 te Kerk- werve. te bezichtigen. De internationale J.B. Verlot-prijs is dit jaar toegekend aan Ir. G. van Beek, medewerker van het Sprenger Instituut te Wageningen. De J.B. Verlot-prijs is ingesteld door de Association Européenne des Ex ploitations Frigorifiques (AEEF) ter nagedachtenis aan de Fransman J.B. Verlot. die zich bijzonder heeft inge zet voor deze Europese vereniging van koel- en vrieshuizen. De prijs wordt jaarlijks toegekend aan een jonge wetenschappelijk onderzoe ker. die op het terrein van het bewa ren van voedingsmiddelen in ge koelde ruimten onderzoek met voor de praktijk bruikbare resultaten heeft verricht. De heer Van Beek ontvangt deze prijs op voorspraak van de Vereni ging van Nederlandse Koel- en Vrieshuizen voor het onderzoek dat hij heeft uitgevoerd op het gebied van het bewaren van tuinbouwpro- dukten. De donateursdag van het proefsta tion voor de Rundveehouderij wordt gehouden op dinsdag 27 september. Zoals gebruikelijk worden "s mor gens enkele inleidingen gehouden in "De Meerpaal" te Dronten en 's middags kan men de Waiboerhoeve bij Lelystad bezichtigen. Op de proefboerderij wordt op die dag ex tra aandacht geschonken aan het thema Veevoeding. U dient zich tij dig aan te melden (tel. 03200 - 22514). Pag. 4 en 5. Nieuws van het verze keringenfront der O. V. M. Pag. 6 en 7.' De boerenpraktijk. Pag. 8. Braks sluit inkomens offer boeren niet uit! Pag. II. Teelttechniek en markt- taktiek m.b.t. de aardappel. Pag. 12. Mr. C. Trojan heeft on langs een inleiding gehouden over de noodzaak om tot bijbuigingen van het EG-beleid te komen. Hij zegt dat de financiële positie van de EG daartoe noopt. Harde maatre gelen die - zegt hij - ten goede ko men aan de volgende boerengene- ratie. Pag. 13. Hoe kijkt men in Oos tenrijk tegen de EG aan? Pag. 17. De afd. Tuinbouw van KNLC onder indruk zoetwater problematiek. Pag. 19. ZAJK en de regionale ploegwedstrijden. 9 september 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 2