erf en akker Bankgeheim van Derde Wereld Voer, bemonsterd door de ACV... tevreden boertevreden vee STAAT OOK UW IMOMVfHAHCM ONDtU ACV CUNTUOlt Stichting afnemers controle op veevoeder Abreuvax is nieuw apparaat voor toediening vloeibare stoffen aan dieren Amerikaanse export van sperma lands bestuur nimmer iets merkt van een hogere levensstandaard kan er ook niks aan doen dat de mensheid nu eenmaal zo zwak is voor het spekken van eigen zakken. We We zijn nu alweer een tijdje terug op vaderlandse bodem en houden ons druk bezig met het bekijken en bestu deren van het leven op vele erven en akkers, 't Is interessant want er ge beurt van alles en nog wat. Zo wil Zwitserland het bankgeheim opheffen zodat de honderden miljoenen dollars die door grote bazen uit de ontwikke lingslanden daar zijn heengebracht eindelijk eens getoetst kunnen worden op hun al dan niet eerlijke verwerving, 't Was allang een publiek geheim dat vele leiders van die straatarme landen die o.a. door ons landje op de been worden gehouden, Zwitserland als hamsterkast voor hun korrupte ver diensten hadden uitgekozen. Nu wordt het dan meteen maar eens duidelijk voor het voetlicht gebracht. Er r wordt zelfs beweerd dat meneer Moboetoe, president van Zaire, de to tale schuld van de natie zou kunnen afbetalen met zijn eigen privévermo- gen. Natuurlijk doet hij dat niet want hij weet ook -wel dat de westerse machten hem op de been zullen hou den. Toch werpt zo'n mededeling uit Zwitserland voor velen wel een heel ander licht op die betreurenswaardige derde wereldlanden. Wel moeten we maar doorgaan met helpen want die arme sloeber die ver verwijderd van 's e zitten met spanning te wachten op dat volksreferendum in Zwitser land. A Is men besluit dat het bankge heim zal worden opgehêven dan zal er nog wel wat loskomen vrezen we. Stel dat er straks een lijstje wordt gepubli ceerd met de namen van al die derde wereldbonzen en hun privevermogen met daaraan de vraag hoe men zo rijk is kunnen worden; welke koppen gaan er dan rollen? Kijk we hebben niks tegen rijkdom en kapitaal. We zouden zelf ook best schatrijk en machtig willen zijn, tja waarom nietmaar we zijn wel tegen rijkdom die bijelkaar is gestolen ten koste van de arme me demens en notabene uiteindelijk uit onze eigen westerse zakken is geklopt. Ja, uit uw en mijn zak en dat ten tijde dat we ieder dubbeltje om moeten draaien omdat we voor ons eigen hachje alzoveel in moeten leveren. gelden. Als dat trouwens het geval wordt dan zullen er ook in de westerse wereld nogal wat lieden overgaan tot haastige zaken want ook hier wordt er nog wel eens wat kapitaal vergaard wat het daglicht niet zo best verdraagt. We moeten ook de hand in eigen boe zem durven steken. Maar als we het goed hebben begrepen geldt die op heffing van het bankgeheim, als het doorgaat, alleen maar voor bankte goeden uit de derde wereld. Ze zullen het dan in de arme landen weer wel een vorm van discriminatie vinden en de grootste dieven zullen het zeker een geniepige manipulatie van het impe rialistische westen noemen; er op ge richt om andermaal de ontwikke lingslanden in een kwaad daglicht te zetten. We We e vinden overigens wel dat zo'n opheffing van dat bankgeheim dan ook maar meteen voor iedereen moet e zijn er langzamerhand achter gekomen dat hier de heilige allesaan- vaarding met betrekking tot ontwik kelingshulp.is weggeëbd. Men is nuchter, keihqrd en zakelijk gewor den. Het is ook reeds doorgedrongen tot in de burelen van degenen die zich er ambtshalve mee moeten bezig hou den. Om uitwassen te voorkomen zul len er steeds meer en steeds hardere eisen aan hulp gesteld moeten worden. |op veevoederj oe ACV-controle is een onafhankelijke stichting, die op doeltreffende wijze het veevoeder van vele particuliere fabrikanten controleert. De standsorganisaties Ned. CBTB, HMvL en het ULG vormen tfet bestuur van de ACV-controle. Let daarom voor kwaliteitsvoeders op het AC V-embleem dat alleen door gecontroleerde bedrijven gevoerd mag worden. Onderstaande veevoederfabrikanten hebben zich op vrijwillige basis onder ACV-controle gesteld: GRONINGEN Stötefalk BV, Sellingen M. Pot Mengvoeders, Nieuwe Pekela FRIESLAND Fa. D. Aalfs.Suameer Fa. G. J. Brouwer, Anjum Sikma Veev. Fabr. BV, Giekerk A. H. Slump BV, Stroobos Van der Meer, Drachten Viando Veev. Fabr. BV, Veenwouden Van der Wal Veev. Bedr. BV, Haulerwijk DRENTHE W, van Dijk Zn. BV, Hijken Graver's Mengv. Bedr. BV, Gasselternijveen Fa. H. van Mulligen, Ruinerwold Steenbergen Van Brink BV, Meppel Fa. Joh. Wassens, Zuidwolde OVERIJSSEL Van Benthem Veev. en Kunstm.handel BV. Vollenhove Mentink's Veev. Fabr. BV, Wijhe Fa. H. Oude Hengel 4 Zn., Ootnwsum Smeenk Middel BV, Olst Varwijk's Hand. Ond. 4 Veev. Fabr. ,,Sal- land" BV, Zwartsluis GELDERLAND J. P. P. van Beers, Dreumel Fa. A. Dorsman, Scherpenzeel Fibreko BV, Terwolde Fleuren Mengv. Ewijk VOF, Ewijk De Heus Veev. Fabr. BV, Barneveld Fa. H. Jansen, Vierakker Fa. G. J. van Norden, Voorthuizen Van Rijn Veevoeders BV, Ermelo Joh. Schoolderman, Harfsen UTRECHT Van de Berg Veevoeders BV, Renswoude P. J.Bots BV, Wilnis Brokking's Veev Fabr. BV, Lopik A. van Cooten BV, Langbroek Van Cooten'sMeelh. BV, Leersum Van Eden Veenendaal BV, Veenendaal W. de Greet 4 Zn. BV. Woudenberg P. G. J Six 4 Zn. BV, Oudewater J. Vulto Veev. BV, Schalkwijk Zijderlaan Veev. BV, Polsbroek V. Ziji's Ind. 4 H.Ond. BV, Bunnik NOORD-HOLLAND Fa. Wed. C. BosCzn., Koedijk P Dekker Veev. 4 K. Hand. BV, St. Maartens brug Kok en Laan NV, Blokker Fa. N. M. Laan Veev. H., Spierdijk De Landbouw Mengv. Fabr. BV, Purmerend De Moei Veev. BV, Venhuizen Van Wijngaarden Dierv. BV, Hilversum ZUID-HOLLAND Amersfoort's Veevoederfabriek B.V., Alphen aan de Rijn Beelen Veevoeders BV, Rijpwetering Blijdorp Veevoeders, Klaaswaal Blok Ind. 4 Hand. Mij. BV, Woerden Gebr-. Bom Veev.h. NV, Wateringen Van Cooten's Veev. BV, Woerden Fa. Dirkzwager, Moordrecht H. C. v.d. Ende Veevoeders BV, Den Hoorn G. W. v.d. Geest, Oud Ade F. Goudriaan's Gr. 4 Meelh. BV, Ouderkerk a/d IJssel Fa. M. de Groot, Oud-Alblas Van der Ham Veev. BV, Noordeloos Het Hart 4 De Zwaan Mengv., Alphen a/d Rijn Fa. G. J. L. Janszen, Delft Koetsier Veev. BV, Woerden Fa. C. KruytGr. 4 Meelh., Leerdam H. H. Landheer, Ooltgensplaat Fa. G. van Leeuwen, Schipluiden Van Muiswinkel Veev. BV, Zwammerdam Fa. Neef, Lekkerkerk Van Niekerk Veevoeders BV, Leiden Fa. J. v.d. Poel 4 Zn. Zoeterwoude De Rijnbron BV, Alphen a/d Rijn Fa. A. Roozemond, Dirksland Schrama Veevoeders BV, Leiden Fa. W. C. Schrier 4 Zn., Hazerswoude Fa. A. T reurniet, Berkel 4 Rodenrijs Verkerk 4 Zn, BV, Nieuwerbrug Fa. L. van Waasbergen 4 Zn. Melissant ZEELAND J.deBlaey, Yerseke Fa. M. Meulenberg, Serooskerke NOORD-BRABANT Bogena BV, Waalwijk Gebr. Coolen BV, Wintelre Gebr. Coppens BV, Hoogeloon Mengv. h. C. H. van Dijck BV, Diessen Van Eekelen, Roosendaal J. H. E. Fransen4 Zn. BV, Erp A. W. Gerrits Veev. BV, Rips Gebr. Van Kessel BV, Oirschot Keustermans-Aerts BV, Baarle-Nassau De Kort Oerle BV, Veldhoven Litjens Veevoeders BV, Vierlingsbeek Roozen Mengvoeders BV, Berlicum F. van Roy BV, Gemert C. J. Sondag Mengv. BV, Erp Gebr. Theeuwes BV, Oirschot J. A. Theeuwes BV, Ulicoten LIMBURG Fa. Heuvelmans, Hout Blerick Fa.G. Hilkens4Zn.,Swalmen A. Jans-Verheggen BV, Oostrum Maasoever BV, Neer J. H. Spierts, Lemiers Fabrikanten van voederkernen, premixen en mineralenmengsels Bonda's Veev. Fabr. „Provimi" BV, Rotter dam ,,De Bron" Ind. 4 Hand. Mij. BV. Lunteren Colborn-Dawes NV-SA, St. Niklaas (B) Denkavit Nederland BV, Voorthuizen FarmixBV, Putten Ten Hove'sKrachtv. Fabr., Blankenham Kloek's Zout 4 Comm. Hand. BV, Rotterdam PricorBV, Oudewater NV. RemarSA, Den Bosch Tromp BV, Leeuwarden Vicona Handelsmij BV, Utrecht Deutsche Vilomix, Wirkstoffmis chungen GmbH Co. KG. Neuenkirchen, BRD |OP VEEVOEDER] JREUBSTRAAT 25 - 2288 EH RIJSWIJK (Z.-H.) - TEL. (070) 98 96 59 Wanneer men er niet op in wil gaan, welnu dan dus geen hulp. Ja maar dal riekt naar kolonialisme, of beter nog naar neo-kolonialisme horen we hier en daar nog protesteren. Nou en - so what????? SCHRIJFKOUTER Abreuvax is een technologische in novatie die voor toediening van vloeibare stoffen (geneesmiddelen, hydraatoplossingen, water, vitami nen, voedsel, enz.) bestemd voor kal veren, lammeren, schapen, veulens en biggetjes, nieuwe mogelijkheden biedt. Abreuvax een hol mondstuk voorzien van een speen, met er bovenop een gegradueerde fles in plastiek. Het bestaat in drie modellen. Model A is bestemd voor het toedienen van kleine dosissen (5 of 10 cc) van dik- vloeibare stoffen en is aanbevolen voor schapen, geiten, varkens en honden. Model B is bestemd voor het toedie nen van grote hoeveelheden vloeistof (anti-diarree en hydraatoplossingen) en is aanbevolen voor kalveren en veulens. Model C is een variant van model B maar de fles wordt vervangen door een boven of onder geplaatste ver gaarbak. De verschillende elementen van de gamma Abreuvax kunnen onder el kaar gecombineerd worden, dank zij de eenvormigheid van diameters en schroefdraad van de verschillende elementen. Het toestel, zoals het uitgedacht werd met een hoek van 160 graden tussen het vlak van het fles en de mond. vermijdt het risico van verkeerd in slikken. Het verspreidt de vloeistof op gelijkmatige wijze in de verschil lende delen van het spijsverterings stelsel en bevordert de sluiting van de slokdarm. Precies dit punt werd wetenschappelijk gecontroleerd. Er werd aangetoond dat dank zij Abreuvax 90% van het toegediende volume in de lebmaag (abomasum) terechtkomt, hetgeen de sluiting van de slokdarm veronderstelt. Dit is een uitzonderlijk doeltreffend resultaat. Abreuvax bevordert de goede uit voering van een therapie zonder verspilling of verlies aan vloeistof. De Amerikaanse export van runder sperma was in het le halfjaar met 12.89 miljoen ongeveer 10% groter dan in de eerste zes maanden van 1982. Nederland en Duitsland waren de grootste afnemers met resp. 2,96 miljoen en 2,24 miljoen. 10 9 september 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 10