Dwerggeiten. Dit dier is voor veel kinderen een leuk kameraadje. De hoofdprijs was voor D.J. Simons te Heikant Beste ramlam 3714-0201 van P.J. Provoost te Cadzand Kampioenschap ooien. Links de kampioene ooi 3714-0047 van P.J. Provoost te Cadzand. Rechts: Res.kampioene 3712-0056 van IJ. Risseeuw te Oostburg Kampioenschap rammen. Links: 4210/0208 van Jac. de Feijter te Groede, rechts: 3714/0180 van P.J. Provoost te Cadzand Traditioneel werd op de 3e woens dag in juli de veetentoonstelling te Oostburg gehouden. De publieke belangstelling voor deze dag was zeer groot. Bij de jeugdige bezoekers waren vooral de dwerggeiten het meest in tel. De kwaliteit van de aanwezige die ren was zonder meer goed, al viel in sommige sektoren, zoals bij het vleesvee, de kwantiteit tegen. Dat is op zich jammer, vooral omdat in Zeeuws Vlaanderen veel goede die ren aanwezig zijn. Het aantal schapen was bijna gelijk aan vorig jaar. Er was sprake van een goede top, alleen bij de lammeren was een wat groter ondereind. Van de melkgeiten was een demonstra- tiegroep aanwezig. Ook kon het pu bliek kennis maken met het produkt geitekaas. Algemeen kampioen: Eigenaar Cauwels-Versprille, Oostburg Vleesvee. Keurig op een rij staat deze uitstekende groep dikbilkalveren. De IA prijs was voor Cauwels- Versprille, Oostburg en J. de Ligny, Groede 29 juli 1983 Kampioen stier: geboren in 1982. Groot, breed en dik. Eigenaar P. v. Dries, Sas van Gent 11

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 11