Uitslag aardappelschilwedstrijd - Z.L.M.-manifestatie Dag van het Paard trok Manifestatie naar groot succes! veelzijdig "De Boer op" af. Uitslag kwis plattelandsvrouwen: boerin De agrarische commissie van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen organiseerde op de ZLM-manifestatie naast een aardappelschilwedstrijd tevens een kwis. Daaraan werd door zeer velen deelgenomen. "Boerin" was het trefwoord dat ingevuld moest worden op het kwis formulier. Uit de goede oplossingen werd per dag door loting een winnaar bekendgemaakt. Donderdag was dit: J.W. Ven- dervielle uit Oost-Souburg: vrijdag was dit: M. Dobbelaer- Baecke uit St. Jansteen en zaterdag ging de prijs naar: M. van Oeveren-Dienst. Ouwerkerk. De winnaars hebben de prijs - een plant - inmiddels thuisgekregen. Dat onze Sociaal Economische Voorlichters veelzijdige mensen zijn is op de ZLM-Manifestatie nog eens weer bevestigd is de SE V-er P. Tichelaar buiten kijf bekwaam op het theoretisch vlak in de praktijk kan hij er ook wat ran. Dat is ge bleken op een wedstrijd uitge schreven en georganiseerd door de "Groene Schoor te Kapelle. in de stand van deze school stond name lijk een kunstkoe opgesteld en de kampioensmelker was hij of zij die in twee minuten het meeste water uit deze kunstkoe kon trekken Tot kampioen kon aan het eind van de Manifestatie worden uitge roepen de heer F. Dekker uit Wa- terlandkerkje met 2260 ml. Als 2e werd P. Tichelaar uit Dreischor aangewezen. Hij wist aan de rub ber-uier miel minder dan 2245 ml. water te onttrekken, terwijl me vrouw C. Oudesluys-Zwagemaker uit St. Maartensdijk als Je bleef steken op 2200 ml. rond. 8 Met de ZLM-Manifestatie is een punt gezet achter het ZLM/RPCZ scholenpro- jekt "De Boer op". Afgelo pen. Redaktie medewerk sters Marijke Schipper (op de foto rechtsheeft het projekt samen met Jos Els- geest van RPCZ enige ja ren begeleid. Voor de stand van het projekt bestond grote belangstelling van zo wel jeugd als ouderen. 1 juni 1983 Door de agrarische commissie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen werd tijdens deze manifestatie een aardappel- schilwedstrijd georganiseerd. Met 5 deelnemers tegelijk werd enkele malen per dag geschild om winnaar te worden van het "Zï- venu mes**, speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd- Er werd geschild op snelheid en op netto gewicht. Mevrouw L. Polderdijk-van Lie- re uit Nwr. en St. Joosland bleek uiteindelijk het snelst te kunnen schillen, zij bet de chronometer stoppen op 4 min. 45.4 sekonden. Hierdoor komt zij in het bezit van het "Zilveren mes", waarmee de agrarische commissie haar van harte feliciteert. De verdere uitslag is als volgt: 2e. mevr. M. Vermue. Grijpsker- ke - tijd 5 min. 05 sek. 3e. me\T. E. Dekker-van Hoeve. Zaamslag - lijd 5 min. 25 sek. 4e. mevr. K. Bierens. Grijpskerke - tijd 5 min. 39 sek. 5e. mevr. M. Doeleman-Stols. Nieuwerkerk - lijd 7 min. 7 sek. 6e. mevr. H. Dees-v.d. Erve. Bie- zelinge - tijd 7 min. 52 sek. 7e. mevr. S. Risseeuw. Cadzand - lijd 8 min. 05 sek. 8e. mevr. J.M. Duvekot. Rilland- Bath - tijd 8 min. 5 sek. 9e. mevr. B. Kik-de Graaf. Yer- seke - tijd 8 min. 5.9 sek. 10e. mevr» J. Uitdenwillegen- Vercraye. Scha rend ij ke - tijd 8 min. 7 sek. De heer M. Sinke uit Oudelande bleek bij de heren de snelste te zijn. zijn tijd bedroeg 9 min. 08 sek: De agrarische commissie vond het prettig deze wedstrijd te or ganiseren en dankt allen die zo enthousiast aan deze wedstrijd deelnamen, zowel de dames als de heren. In totaal deden 45 deelnemers aan deze wedstrijd mee. Bij de aardappelschilwedstrijden in onze stand liet ook de heer Markusse van de voorlichting zich niet onbetuigd Even leek het erop dat het hoog tepunt van de Dag van het Paard, zaterdag 25 juni j.ï.. het tonen van een zestienspan trekpaarden aan de hand. niet zou lukken doordat enige paarden onrustig waren en uit het gareel sprongen. Maar aangespoord door de zeer en- :housiaste speaker drs. H. van der Vijver wisten de fokkers de zes- jen vrijwel gelijk gekleurde ko- ossen uiteindelijk toch te koppe len. Met daverend geweld lieten de zestien toonbeelden van kracht zich toen toch in galop voor hel dolenthousiaste publiek leiden. Onder ovationeel applaus van de naar schatting 1000 toe schouwers deden de trekpaarden de Zeeuwse bodem in K. ramin gen schudden: "Wat een macht en wat een kracht". Een indruk wekkend schouwspel dat tevens een w aardig slot w as van een fraai en boeiend programma dat de organisatie van de Dag van bet Paard het uit vele duizenden lief hebbers beslaand publiek had gepresenteerd. Afwisselend voor al: vrijwel alle bekende paarden rassen gaven op de terreinen van de firma Wiskerke acte de pre sence terwijl het gepresenteerde daarnaast bijna alles omvatte wat in wedstrijden met paarden kan worden gedaan: springen, sho wen. demonstraties met tuig- paarden. voltigenummers, de file's. aangespannen mennen, een trekwedstrijd tussen mensen en f jorden paarden enz. enz. Teveel Wat een macht en wtit een kracht Zo werd op de dag van hel Paard genoten. voorzitter van de Z.L.M.. de heer AJ.G. Doeleman de manifestatie af. Daarbij zei hij dat het Hoofd bestuur van de Z.L.M. steeds weer een beslissing moet nemen of er een volgende Manifestatie komt maar zo voegde hij er aan toe. ge zien het succes van deze manifes tatie kun je eigenlijk al niet meer om de volgende heen. Hij bracht dank aan alle medewerkers alsook aan de standhouders en de bedrij ven die hun unieke terrein- en ex positieruimte beschikbaar hebben gesteld. nJ. Aardappelhandel Meijer en de Firma Wiskerke. Friese paarden maken voor de hoofdtribune hun opwachting. om op te noemen en bijgewoond door een enthousiast publiek dat zich onder bijzonder gunstige weersomstandigheden zaterdag geen minuut heeft verveeld. Het Tamboer en Trom petter-korps Excelsior uit Goes gaf tijdens de pauzes enige fraaie staaltjes van haar kunnen. Volgende manifestatie Nadat het geluid van de laatste hoefslag was weggeëbd, het opge waaide stof was neergedwarreld en bet applaus verstomd, sloot de

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 8