Vier Zeeuwse veilingen moeten samengaan in één vereniging: krachtigste fruitkombinatie van Nederland Direkteur Vermaire van Zeeuwse Veilingen: Duffhues vindt Zeeuwse veilingkoöperatie geen oplossing Het brede werkingsspectrum van' Tilt zorgt voor een langdurige en effektieve bestrijding van bijna alle blad- en aarziekten (afrijpingsziekten) in tarwe, zoals: meeldauw kafjesbruin (Septoria nodorum) bruine roest bladvlekkenziekte (Septoria tritici) Amerika schenkt Polen zuivelprodukten "Ik ben er volledig van overtuigd dat de Zeeuwse Fruitveilingen er goed aan hebben gedaan om in 1979 samen te gaan in de CVZ. Ik ben er nog meer van overtuigd dat er een volgende stap moet komen in de vorm van het samengaan van de 4 veilingen in. in één vereniging. Dan hebben we de grootste en ook de krachtigste fruitkombinatie van Nederland en ik twijfel er geen moment aan dat er dan vele voordelen te behalen zijn. Ik geloof niet in het sluiten van aanvoer punten. Ik ben wel overtuigd van het grote belang van het opgaan in één afzetvereniging voor de Zeeuwse fruitteelt". Deze niet mis te verstane oproep deed de heer P.G. Vermaire aan de Zeeuwse veilingbestuurders en leden ter gelegenheid van een receptie die hem in de veiling in Kapelle werd aangeboden omdat hij 3 juni j.l. 40 jaar in dienst was van het Zeeuwse veilingwezen. De heer Vermaire (l) wordt Ridder in de Orde van Oranje Nassau Hoogtepunt voor de jubilaris was de onderscheiding tot Ridder in de Or de van Oranje Nassau. De daarbij behorende versierselen kreeg Ver maire opgespeld door de burge meester van de gemeente Kapelle de heer G. Huitsing: "Vermaire is, zo zei de burgemeester, van bijzondere betekenis voor de gemeente evenals de fruitteelt waarmee hij dagelijks bezig is. Wat is Kapelle zonder fruitteelt en de veiling. Wij zijn blij en trots op u omdat u de naam van Kapelle op een waardige wijze naar buiten draagt". De heer Huitsing wees ook op de vele andere funkties die Vermaire jarenlang heeft vervuld vooral op maatschappelijk gebied. De waardering daarvoor werd dus uitgedrukt in de onderscheiding tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau, Ook waren er veel waarderende woorden voor Vermaire van de zijde van de handel bij monde van H. Philipse, van de kring van veilingdi- rekteuren die vertegenwoordigd was door de heer Jongmans, van de voorzitter van de veiling "K.B. en O" de heer B. Leys en van kollega Kindt van de veiling Terneuzen. Allen zwaaiden hem lof toe voor zijn grote inzet en kundige bestuurskwalitei ten. J.w. Op de Tuinbouwdagen heeft de Direkteur Akkerbouw en Tuinbouw van het Ministerie van Landbouw, ir. W.F.S. Duffhues toen hij sprak over de noodzakelijke veilingkoncentratie de "topkoöperaties naar Zeeuws voorbeeld" absoluut geen oplossing genoemd. Er zijn nog altijd veel te veel veilpunten. Hij verklaarde daarbij tevens dat het ministerie ook in het Brussels kader slechts echte fusies zal kunnen steunen. JE KUNT BUNA GEEN AFRIJPINGSZKKTE IN TARWE NOEMEN OF TILT WERKT ER TEGEN. bestemmings plannen OUD EN NIEUW GASTEL De burgemeester van Oud en Nieuw Gastel maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij hun besluit van 17 mei 1983, nr. 95.832, goed keuring hebben verleend aan het raadsbesluit van 31 maart 1982 tot vaststelling van het bestemmings plan buitengebied ("de Stoof') met uitzondering van: a. de op de plankaart aangegeven blauw omlijnde plangedeelten; b. de woorden "groter dan 100 m2" voor zover geen aanlegvergunning is verkregen krachtens lid II. 1 .b. in ar tikel B.I.l.subg; artikel3 lid B.II.l. sub b; de woorden "voorzover geen aanlegvergunning is verkregen krachtens lid 11.2." in artikel 4 lid B.I.l. subg; artikel4 lid B.II.l. sub b; het woord "bestaand" in de Doel eindenbeschrijving en lid A.l van artikel 5; artikel 8 lid A.II; de woor den "daaronder woningsplitsing in ten hoogste twee woningen begre pen" in artikel 14.III.1; artikel 17 lid A.III sub 2; waaraan goedkeuring is onthouden. Bedoeld besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan met ingang van 3 juni 1983 geduren de een maand ter inzage op de afde ling algemene zaken ter gemeente secretarie, Veerkensweg 2 te Oud- Gastel. Gedurende voormelde termijn van een maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeen teraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, beroep instellen bij H.M. de Koningin. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degenen die zich tijdig met bezwaren tot Gedeputeerde Staten hebben ge wend tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, alsmede aan een ieder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeu ring door Gedeputeerde Staten. Het beroepschrift moet worden ge zonden aan de Afdeling voor de Ge schillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het Amerikaanse ministerie van Landbouw deelt mee dat ten behoe ve van nooddruftige personen in Po len de Verenigde Staten 3,97 miljoen lbs. (ca. 1,8 miljoen kg) zuivelpro dukten ter beschikking zal stellen. De schenking geschiedt aan de World Vision Relief Organization. De schenking heeft o.a. betrekking op 1.323 niljoen lbs. mager melk poeder (0,6 miljoen kg); evenals ge lijke hoeveelheden Cheddar en bo ter. De schenkingen zullen plaats vinden aan 200.000 oudere personen, die geen pensioen genieten, alsmede aan personen die met ernstig voed seltekort kampen en aan zieken en invaliden, vdw. 6 10 juni 1 983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 6