De akkerbouw heeft een ander gezicht gekregen; Door mechanisering bijvoorbeeld. En door betere gewasbeschermingsmiddelen en EEG-wetten om maar twee factoren te noemen. Ook aan de financieel-economische kant van de bedrijfsvoering is het nodige gewijzigd. Natuurlijk heeft dat alles consequenties voor de akkerbouwer. Meer dan ooit moet hij plannen voor de lange termijn maken. Bij belang rijke beslissingen betrekt hij adviseurs. Dat gebeurt ook in financiële kwesties, waarbij hij een aanpak verwacht, die zijn totale bedrijfsvoering omvat. Adviezen zijn hem welkom, maar hij wil wel de man blijven die beslist. De moderne akkerbouwer is een onderne mer die de marktontwikkelingen volgt en een open oog toont voor technologische vernieuwingen. Amro's aanpak past in de huidige situatie. Amro's traditie ligt meer in de handel en industrie dan in de agrarische bedrijfstak. Maar de akkerbouwer handelt nu meer als ondernemer. En daarom sluit Amro's kennis - opgedaan in tal van andere bedrijfstakken - aan bij de eisen die hij vandaag de dag stelt aan een bank. Amro bewijst dan ook steeds vaker een bank te zijn waar de moderne akkerbouwer zich thuis voelt. Hij heeft aan Amro een partner die open en eerlijk zaken doet. Met als uitgangspunt: de ondernemer maakt het beleid, Amro helpt waar 't maar kan dat beleid te realiseren. Vaste gesprekspartner vergroot de slagvaar- In een groeiend aantal Amro vestigingen vindt de akkerbouwer een vaste gesprekspartner die vertrouwd is met agrarische zaken. Deze kan een specifieke bedrijfssituatie nuchter en fmancieel- deskundig beoordelen. Waar nodig kan hij een beroep doen op Amro's agrarische specialisten. De vaste gespreks partner realiseert zich het vertrouwelijke karakter van de plannen die hem worden voorgelegd. Door zijn snel en besluitvaardig optreden vergroot hij de slagvaardigheid van zijn relatie. Zakelijk samenspel met Amro. In het zakelijk samenspel tussen onderne mer en bank wil Amro zich positief onderscheiden. Door de kwaliteit van haar diensten en door de mentaliteit waarmee die diensten worden verleend. Het actief steunen van het ondernemersbeleid staat hierbij voorop. Amro Bank, want banken verschillen. De tijden veranderen, boer en bank ook.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 40