Gastheer Meijer ziet manifestatie vol vertrouwen tegemoet L. Anderson: Orgel Grote Kerk centraal in ZLM-concert Al weken voor de Z.L.M.-manifesta- tie begint wordt gastheer Meijer te Kruiningen in en rond zijn bedrijfs gebouwen gekonfronteerd met klei nere of grotere delegaties van het voorbereidend organisatiekomité. De situatie moet uiteraard precies worden opgenomen en ingemeten voor het plaatsen van de vele stand houders binnen in de hallen en buiten op de aangrenzende terreinen. Verder is er regelmatig overleg ge weest met direkteur L.R. Wentholt over het tijdstip van "opleveren" van de gebouwen, over aanpassing van de vloeren, de mogelijkheden van aanleg van allerlei leidingen en de afsluiting van delen van het terrein. Langs de grote wegen naar Kruiningen staan al geruime tijd grote borden die de voorbijgangers attenderen op het ZLM-feest. Begin volgende week worden de kleinere borden geplaatst die de bezoekers in Kruiningen zelf de weg wijzen naar het bedrijf van Meijer b. v. Teveel zaken om op te noemen, maar zoals de zeer ervaren organisator van Z.L.M.-manifestaties Wim Sinke zegt, het moet wel allemaal even ge beuren. Direkteur H.J. Meijer blijft er uiterst rustig onder. Lakoniek merkt hij op dat het de tweede keer is want in 1968 is de manifestatie ook op Meijers terrein geweest, en daar hebben we de beste herinneringen aan. We hebben prettig samenge werkt met het organisatiekomité en totaal geen reden om te veronder stellen dat zulks ook nu weer niet het geval zou zijn. Wat dat betreft weten we wat we aan Sinke hebben. Ruimte over De manifestatie zal nauwelijks of geen invloed hebben op de bedrijfs voering van de Kruiningse aardap pel- en uienhandel. H.J. Meijer: "de hallen zijn meestal tegen eind juni vrij van aardappelen en voor zover dat niet het geval is wordt de voor raad in een andere hal gebracht. Het feest valt bovendien precies tussen twee seizoenen in en in die periode is er veel ruimte over. Het enige wat we moeten doen is een stuk terrein af sluiten en in samenhang daarmee het verkeer op de terreinen in iets andere banen leiden. Verder geen proble men. Het werk gaat gewoon door. Meer betrokken.... Een prettige bijkomstigheid van een dergelijk omvangrijk festijn vindt H.J. Meijer Meijer dat je in zulke dagen zoveel bezoekers op je terrein krijgt. "Je voelt je dan eigenlijk meteen meer betrokken bij het agrarisch gebeu ren. En het is natuurlijk ook een beetje publiciteit voor je bedrijf, de mensen kunnen zien wat er hier met hun produkt gebeurt en wie we zijn". Maar anderzijds vindt hij ook dat je een en ander moet zien als gewoon horende bij het algemeen landbouw- gebeuren. Vandaar ook dat het bedrijf de hallen en terreinen heel coulant in gebruik heeft gegeven. Meijer wacht rustig af en vertrouwt erop dat hij uitsluitend fatsoenlijke bezoekers krijgt. "Ik denk dat het verder vanzelf rolt. Met Sinke had ik de vorige keer ook al een reuze ervaring en er is niets om te veronderstellen dat we dat ook deze keer niet weer zullen heb ben". J.W. Voor de 2e keer organiseert het hoofd van de ZLM administratie Leo An derson (64) in het kader van een ZLM-manifestatie het grote concert. Hij vindt het fijn dit onderdeel van het programma voor zijn rekening te nemen, want, zo zegt hij, ik houd van muziek vooral van orgelmuziek en het organiseren zit me in het bloed dus toen ik bij de vorige manifestatie 5 jaar geleden de organisatie van het onderdeel concert opgedragen kreeg, was ik daar echt niet rouwig om. Bij de vorige manifestatie heeft hij het programma helemaal gebouwd rond een aantal Zeeuwse artiesten, zoals het Zeeuws Mannenkoor, Ma- rie-Cecile Moerdijk en veel anderen. Daar is destijds ook een zeer redelijk verkochte grammofoonplaat van uitgekomen. "Vandaar ook, zegt Anderson, dat ik bij deze Manifesta tie Brabantse musici in het program ma wilde. Helaas is me dat niet ge lukt omdat het Brabants Symfonie Orkest al volgeboekt bleek te zijn. Toen viel het oog toch maar op het Zeeuws Orkest dat overigens voor het eerst optreedt in het Kader van de ZLM-manifestatie. In overleg met organist Kees van Eersel en dirigent Louis Stotijn stel de hij een programma op waarin het L. Anderson orgel van de Grote Kerk in Goes centraal staat. De ZLM heeft zoals bekend voor restauratie en uitbrei ding van 'dit orgel met twee registers een flink bedrag beschikbaar gesteld. Hoogtepunt van het concert dat, zo- bezweert Anderson, echt niet zwaar op de hand is, is het slot met een concert in g kleine terts voor orgel, strijkorkest en pauken van Francis Poulenc. Anderson: "Een heel mooi stuk en tevens een primeur voor Zee land waarin ook de twee nieuwe re gisters volledig aan bod zullen ko men". Ook de NCRV heeft voor het concert en met name voör het stuk van Poulenc belangstelling getoond. Vermoedelijk, wordt het slotstuk uit gezonden op donderdag 30 juni in het programma "Muziek in vrije tijd" tussen 19.00 uur en 20.00 uur via Hilversum 1. Grote Kerk in Goes met het fraaie orgel dat mede dankzij de ZLM uitgebreid kon worden met twee registers. 1 7 juni 1 983 Manifestatiebijlage

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 30