ZLM-team op lokatie Manifestatie nummer zuidelijke landbouw maatschappij Al vanaf maandag j.l. heeft vrijwel het gehele ZLM-se- cretariaat het komfortabelere kantoor aan de Markt in Goes verruild voor een overigens goed ogend noodon- derkomen op wielen op het Manifestatieterrein van Mey er in Kruiningen. Vanuit deze direktiekeet waarvan het interieur nog duidelijk kenmerken vertoont van een ver huizing met overal stapels papier, dozen en stoelen die duidelijk nog geen vaste plaats hebben, begeleidt het organisatieteam bestaande uit Wim Sinke, Jan Scheele en Dineke Philipse de opbouw van de stands en de in richting van de hallen en de buitenterreinen. Het weer werkt nu mee", zo zegt een blijmoedige Sinke tussen de bedrijven door, en dat is natuurlijk al heel wat. "Juist 's middags heeft hij bezoek gehad van enige topfiguren uit de veewereld en ook de secretaris van de Dag van het Paard, de heer Lantinga, is de toestand van de terreinen 's komen inspecteren. "Gezien de voorafgaande regenpe riode bleek de toestand van de terreinen in een betere toestand dan men had durven hopen. Dat viel dus alles mee", zegt Sinke opgelucht. Deze week is er al heel wat gebeurd. De permanente stal voor de verschillende dieren is opgericht, in het noodsecretariaat is een telefooncen trale aangelegd, al doet die het nog niet perfekt "Jan bel de P.T.T. nog es op dat ze die nog es na komen kijken", merkt Sinke terloops even op, en bok de vakken voor de stands zijn in de hallen uitgezet. De extra verlichting in de grootste hal is klaar en medewerkster Dineke kan ook al beschikken over een omroepinstallatie. Woensdag en gisteren zijn de keuringsbanen en ringen uitgezet en in gericht. Aanstaande maandag zo weet Sinke zeker, breekt alles pas goed los en komen de standhouders in Wim Sinke, Dineke Philipse en Jan Scheele voor hun noodsekre- tariaat bij de hallen van Meijer. Vanuit deze direktiewagen zal dit drietal de Manifestatie naar beste kunnen begeleiden. grote getale naar de hallen. De geroutineerde en be scheiden organisator laat er overigens geen misverstand over bestaan dat hij alles niet alleen kan doen. Veel hulp heeft hij van de heer Quist van de Heide Mij. die alle technische zaken voor zijn rekening neemt. Verder is hij buitengewoon te spreken over de medewerking van zo wel de gastheer Meijer in meestal de persoon van be drijfsleider Piet v.d. Borgt, als van de aangrenzende buurman de firma Wiskerke en Zn. die geen moeite teveel is om het de gasten naar de zin te maken. Kortom het "ZLM-team op lokatie" ziet het best zitten en als nou het weer ook nog mee wil zitten de volgende week... J.W. z.l.m Meer instructief zijn de bijdragen van vertegenwoordi gers van de agrarische sektoren. Daarbij heeft elke auteur verwijzend naar "zijn" presentatie op de tentoonstelling getracht een beeld te schetsen van de huidige ontwikke lingen en van de te verwachten mogelijkheden die de betreffende sektor in de toekomst wellicht heeft. Zo wordt bij de akkerbouw o.m. gewezen op de mogelijkhe den van de computer terwijl bij de veehouderij de recente ontwikkelingen met betrekking tot aspekten als kruising, KI, vlees- en of melktype enz. enz. voor het voetlicht worden gehaald. Aan het paard wordt wel in het bijzon der aandacht geschonken. Een interessant verhaal na le zing waarvan men weer helemaal bij is op dit gebied. Deze week valt een dikker nummer van uw ZLM-blad in de bus dan u gewend bent. De verklaring daarvoor is niet ver te zoeken: De ZLM viert de volgende week weer een grootse manifestatie en tijdens die vier dagen is er zoveel te beleven dat een extra nummer gewoon een must is. De bijlage is evenals de Manifestatie opgebouwd uit ele menten van ontspanning en van voorlichting en instruk- tie. Voor wat betreft de ontspanning verwijzen we naar een verhaal over het parachutespringen en naar de Dag van het Paard waar beide elementen recreatie en infor matie ruimschoots aan bod komen. In dit kader passen ook het interview met de auteur van de ZLM-kroniek Arie Korteweg en de gesprekken met gastheer Meijer, organisator Wim Sinke en de regisseur van het concert in de Grote Kerk te Goes de heer Leo Anderson. Tijdens de komende ZLM-Manifestatie zal de Dag van het Paard zaterdag 25 juni genieten. Ook bij eerdere manifestaties en ZLM-dagen stond het paard volop in de weer een talrijk publiek aantrekken. Het programma is zeer afwisselend en biedt belangstelling Bovenstaande opname is gemaakt bij het 125-jarig bestaan van de dus niet alleen voor de echte paardenliefhebber maar voor een ieder veel om van te ZLM

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 25