AARDAPPELZIEKTE PHYTOPHTHORA AA6RLMOL Erkende demonstratie inkuilen voorgedroogd gras met AACURAM hebt u een sterke troef in handen Agrarische studiereizen AACURAM Gestage prijsstijging van grondstoffen voor de veevoederindustrie Landbouw-zaaizaden is een speciaal middel, dat naast mancozeb/tin ook Curzate bevat. Daardoor doodt AACURAM niet alleen sporen op het blad, maar ook sporen die het blad binnen dringen met hun schimmeldraden. De curatieve werking tegen Phytophthora in het blad geldt voor de periode tot 48 uur na de infektie. Energietoeslag tijdelijk verdubbeld Op woensdag 21 juni 1983 zal op de bedrijven van J. van Erp en J. Langens, Kesselseweg 15-16 te Maren-Kessel (gem. Lith) een erkende demonstratie worden gehouden met werktuigen voor het inkuilen van voorgedroogd gras. Deze demonstratie wordt met toestemming van de Federatie Het Landbouwwerktuig georganiseerd door het Konsulent- schap voor de Rundveehouderij en de Akkerbouw te Tilburg en het Konsulentschap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid te Wageningen. Aan de demonstratie zullen de vol gende machines deelnemen: - opraapwagens met rotorinvoer of snijwals: acht stuks; - veldhakselaars met metaaldetek- tor in de invoerrol: vijf stuks; - grootpakpersen: twee stuks; - oprolpersen die ronde pakken maken met een diameter van 1.20 m: elf stuks. De demonstratie begint om 10.30 uur en eindigt om circa 14.00 uur. Wie alles wil zien, dient 's morgens om half elf aanwezig te zijn, omdat niet met alle machines de hele dag ge werkt kan worden. Het demonstratieterrein ligt ten noorden van de autosnelweg A 5 - Nijmegen - 's Hertogenbosch, afslag Nuland. De route zal van daar met borden worden aangegeven. Indien de demonstratie door ongun stige weersomstandigheden moet worden uitgesteld, zijn 22 of 24 juni gekozen als uitsteldata. Eventueel uitstel zal worden bekend gemaakt via de radio op de dag van de de monstratie 's morgens om kwart voor zes en kwart voor zeven. Inlichtingen over het al dan \niet doorgaan van de demonstratie zijn verkrijgbaar bij het Konsulentschap voor de Rundveehouderij te Tilburg, tel. 013 - 678755 of bij de heer G. Weytenbroek, tel. 04127 - 289. De belangrijkste grondstoffen voor de mengvoederindustrie vertonen een gestage stijging. In maart en april stegen de prijzen van sojaschroot en van de andere eiwithoudende grond stoffen. Dat was enerzijds het gevolg van stij gende wereldmarktprijzen doch an derzijds van het aantrekken van de koers van de amerikaanse dollar. De boordvrij prijzen Rotterdarri ste gen voor sojaschroot van 59.90 tot 62.80; voor kokosschilfers van 49.30 tot 52.80; voor maisgluten- voer meel van ƒ46.30 tot ƒ47.10; voor tarwegries van 46,- tot 47.60; voor tapioka van ƒ41.- tot 50.90; voor citruspulp van 38.90 tot 47.70 en voor gedroogde bietenpulp van ƒ41.30 tot 47.70. Wat opvalt is de sterke prijsstijging van tapioka. Be gin april kwamen de eerste boten met tapioka aan uit Thailand als le veringen van het kontingent van het tweede kwartaal. Het aanbod van tapioka uit China en Indonesië was beperkt. Het Prodüktschap voor Veevoeder wijst erop dat de negatieve effekten van de z.g. samenwerkingsovereen komst met Thailand al zichtbaar zijn: een onregelmatig en kleiner aanbod en dientengevolge hogere vraagprijzen. De vraag naar bietenpulp was groot, het aanbod klein. Bij de overeenstemming over de landbouwprijzen 1983/1984 zijn ook voor landbouwzaaizaden prijsvoor stellen geaksepteerd, die zich ook uitstrekken over de seizoenen 1984/85 en 1985/86. De meeste steunbedragen zijn, uit gedrukt in ECU met 10% verhoogd. Doordat de groene koers van de gul den in 1984/85 met 2% wordt ver laagd. resteert voor dat jaar een steunbedrag van 8% in guldens. Voor 1985/86 zal wederom een koersver- laging worden toegepast van 1,6%. Wat de lucerne landrassen betreft, is het Kommissievoorstel van een ver hoging van 15%, de Raad besloot tot een verhoging met 20%. AAGRUNOL BV - GRONINGEN -TEL 050 -139333 CURZATE- geregistreerd handelsmerk van E l du Pont de Nemours Energiebesparende investeringen verdienen zichzelf terug. Ze drukken jaar in, jaar uit, de kosten van uw onderneming. Maar de hoogte van zulke investe ringen is vaak een drempel. Om die drempel te verlagen, geeft de overheid een toeslag. "Energietoeslag" heet hij. Deels blijvend Die drempel is nu nog lager gewor den, door een verhoging van de Energietoeslag, met terugwerkende kracht tot 1 februari 1982. Het gaat om: 18 'n tijdelijke verdubbeling van de toeslag voor energiebesparende investeringen, van 10 naar 20% een blijvende verhoging van de toeslag voor investeringen in de toepassing van wind- en zon- energie, van 15 naar 25%. een blijvende verhoging van de toeslag voor investeringen in de direkte toepassing van steenkool als brandstof, van 10 naar 15% FRANKRIJK - het gebied ten noor den van Parijs, is een prachtig glooi end landschap waarin zich grote agrarische bedrijven, zowel akker bouw als wat rundveebedrijven be vinden. Daarbij treft men er mooie oude steden en andere interessante bezienswaardigheden aan. FRANKRIJK - PICARDIE, 21 - 24 juni, 4-daagse busreis, verblijf in een eerste klasse hotel, in St. Quentin; bezoek aan Koöperatieve aardap- pelbewaar- en verpakkingsinrich ting; tuinbouw- en akkerbouwbe drijven; bezichtiging van de steden Laon en Amiens met de schitterende kathedraal. Kortom' een korte reis met zo'n kompleet programma, dat u het idee hebt acht dagen van huis te zijn geweest Een reis die zeer de moeite waard is, onder uitstekende leiding! NOORWEGEN - NOORDKAAP, 1 - 14 juli, 14-daagse vliegreis, trek tocht per bus vanaf Kirkens, via de Noordkaap. Hammerfest, Tromsp, Narvik, de Vesteralen en de Lofoten naar Bodê. Door annulering nog een aantal plaatsen beschikbaar. SAUERLAND, 12 -15 juli, 4-daagse busreis naar een zeer afwisselend gebied, ongeveer drie uur rijden vanaf onze oostgrens. Zeer geva rieerd programma met o.a. een wan deling met pick-nick, dagtocht rich ting Waldeck via diverse oude steden met vakwerkhuizen, bezoek aan agrarisch bedrijf, barbecue avond met muziek, bezoek aan de druip steengrotten in Attendorn. Een inte ressante en gezellige reis, met verblijf in een bijzonder prettig hotel in Winterberg. MOSKOU, LENINGRAD, 20 - 30 juli, 11-daagse vliegreis/verblijf in deze twee grote steden, vanwaaruit allerlei exkursies gemaakt worden, óók naar agrarische bedrijven. Nog slechts enkele plaatsen beschikbaar. CANADA, 26 juli - 10 augustus, 16- daagse vliegreis. Eerste week bezoe ken aan agrarische bedrijven èn in teressante bezienswaardigheden; tweede week rondreis via Ottawa, Montreal, Quebec, Nigara Water vallen. Nog een beperkt aantal plaatsen. ELZAS/VOGEZEN, 1-6 augustus, 6-daagse busreis, verblijf in Ostheim. Prachtige reis met zeer verschillende exkursies, in een sterk afwisselend landschap. Uitstekende reisleiding. Voor uw aanmelding, voor nader overleg, of voor het aanvragen van de brochure "AGRARISCHE STU DIEREIZEN 1983", waarin ook de overige zomerreizen enz. zijn opge nomen, kunt u opbellen naar het Se- kretariaat van AGRARISCHE STUDIEREIZEN, mevrouw L. Deumer, 085 - 512087 (eventueel 085 - 427784) en 01100 - 21010, de heer W C. Sinke. 10 juni 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 18