DACONIL PRODUCTEN AA6RUNOL Direkteur Mes verlaat na 42 jaar veiling Walcheren Zijn hard tegen PHYTOPHTHORA en zeer zacht voor het gewas Twee grote pluspunten voor de vroege PHYTOPHTHORA BESPUITINGEN in aardappelen. Struktuurrapport "Samen verder": Er moet een sterke veiling komen in West-Brabant Sterk aanbevolen in de pootaardappelteelt, zeker wanneer ter beperking van virusoverdracht wordt gespoten met minerale olie. Onze DACONIL produkten: DACONIL 2787 DACONIL 500 VLOEIBAAR DACONIL M AAGRUNOL BV GRONINGEN -TEL 050 -139333 Voerprijzen omhoog Varkensstapel toegenomen Sojabelang van de U.S.A. Kaas blijft gewild voedingsmiddel Erkende demonstratie met hoogstrooiers voor granen "De heer Mes heeft altijd veel "zendingswerk" verricht naar de leden toe en hij heeft daarmee in een goed kontakt met de telers veel werk gedaan dat eigenlijk had moeten worden verricht door de bestuursle den. Hij heeft voorts blijk gegeven van de gave om het personeel waar dat nodig was vooral op de administratie buitengewoon goed te in strueren want iedereen kent zijn taak precies". Deze komplimenteren- de woorden richtte de voorzitter van de Coöperatieve Tuinbouwveiling Walcheren g.a. te Middelburg de heer Don 31 mei j.l. tot de heer E.C.A.A. Mes de direkteur van de veiling die na 42 jaar zijn dienstver band aldaar beëindigde. bezit de veiling een gezonde finan ciële basis om de exploitatie voor,t te zetten onder leiding van enige be stuursleden met als bestuurslid/di- rekteur de heer Don. Tijdens de af scheidsreceptie werd de heer Mes ook door andere sprekers lof toege zwaaid voor zijn volledige inzet en enthousiasme waarmee hij jarenlang leiding aan de veiling heeft gegeven. Voor de afscheidsreceptie bestond "grote belangstelling zowel van de zijde van de telers, als van de handel. Er waren ook vele cadeaus voor het echtpaar Mes. Een dezer dagen is het rapport "Samen verder" over de toekomst van de toekomst van de Brabantse veilingen verschenen. Dit struktuurrapport dat in opdracht van het bestuur van de Provinciale Veiling Organisatie in Noord Brabant door een vertrouwenskommissie is samengesteld, bevat een aantal konklusies en adviezen bij invulling en uitvoering waarvan de veilingen en de tuinbouw in Noord-Brabant de toekomst met meer vertrouwen tegemoet kunnen gaan. De heer Don herinnerde aan een aantal beleidswijzigingen die de heer Mes als direkteur door wilde zetten en daarin ook wel slaagde maar vaak niet dan na een gevecht om het be stuur van de juistheid van zijn voor stellen te overtuigen. "Achteraf is zijn visie meestal toch goed geweest", aldus de heer Don, die er ook op wees dat de te hoge exploitatiekosten van de veiling de reden is geweest om in goed overleg het dienstverband met direkteur Mes enige jaren eerder dan de gepensioengerechtigde leef tijd te doen beëindigen. Overigens Adviezen Op een zo kort mogelijke termijn moet gekomen worden tot een sterke veiling in West-Brabant. Hiermee mag niet gewacht worden, totdat de situatie in Bergen op Zoom en Dru- nen aanmerkelijk verslechterd is. De kommissie bedoelt dan de veilingen Breda, Drunen en Bergen op Zoom onder te brengen in één vereniging, die een hoofdbedrijf te Breda ex ploiteert en vooralsnog filialen te Bergen op Zoom en Drunen. De ve renigingen van Bergen op Zoom en Drunen zouden moeten worden op geheven. Het personeel van deze veilingen zou in dienst moeten tre den van de "nieuwe" vereniging. De vertrouwenskommissie vindt dat nu geen van de betrokken veilingen gesloten moet worden. Men stelt voor dat Veldhoven vooralsnog op de normale wijze blijft doorwerken. Wel zal deze veiling voortdurend haar po sitie en de ontwikkeling daarvan in het oog moeten houden. Als zich dui delijk problemen zouden gaan afte kenen, zal Veldhoven moeten nagaan op welke wijze deze kunnen worden aangepakt. geregistreerde handelsmerken van Diamond Shamrock Chem. Co Cleveland - Ohio - U.S.A. Op basis van de thans bekende weekprijzen mag verwacht worden dat in mei de pluimveevoeders met gemiddeld 50 cent/100 kg zullen stijgen, boven het peil van april. Een verdere stijging in de daarop vol gende maanden ligt niet voor de hand. Het geringe prijsverhogende effekt van de hogere EG-prijzen voor gra nen zal -eerst in het vierde kwartaal van 1983 merkbaar kunnen worden. vdw De varkensstapel was op 1 april j.l. 635.000 stuks groter dan op 1 april 1982. Het totaal aantal kwam uit op 10.666.000 dieren, hetgeen 6,3% meer was dan vorig jaar. Eén en ander blijkt uit een steek- proefonderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De uitbreiding van de varkensstapel vond zowel in de mesterij- als in de fokkerijsektor plaats. Het aantal mestvarkens van 50 kg en zwaarder breidde uit met 215.000 dieren tot 3.405.000 per 1 april j.l. 6,7%). Van welk belang de soja voor de ekonomie van de Verenigde Staten is, wordt duidelijk als men weet dat onder de gewassen sojabonen en so- japrodukten in 1982 het voornaam ste exportprodukt waren. De totale waarde ervan op de wereldmarkt bedroeg ongeveer 8,4 miljard. De export van sojabonen had een waarde van 6,5 miljard, die van sojameel ruim 1,4 miljard en die van sojaolie 500 miljoen. Voor de planters had de soja-oogst een waarde van 12,5 miljard. De waarde van de maisoogst wordt ge schat op ruim 21 miljard. vdW. Kaas, het voornaamste produkt waarvoor Het Nederlands Zuivelbu- reau promotie maakt, is in de reces sie een gewild voedingsmiddel geb leven. Dat staat in het jaarverslag 1982 van Het NZB. De kaasafzet bleef vorig, jaar in Nederland nagenoeg gelijk: 179 miljoen kilo ofwel 12,5 kg per persoon. Naar het buitenland ging 10 miljoen kilo meer. Van deze groei kwam alleen al 5 miljoen kilo op naam van West-Duitsland. Om meer bekendheid te geven aan deze hoogstrooiers heeft het Konsu- lentschap voor de Akkerbouw te Groningen in samenwerking met di verse Verenigingen voor Bedrijfs voorlichting en Werkgroepen van de CGRB, alsmede met het Konsulent- schap voor Landbouwwerktuigen en Arbeid te Wageningen en de Fede ratie "Het Landbouwwerktuig" een demonstratie met deze strooiers georganiseerd. Voor deze demonstratie zijn 10 strooiers aangemeld. Deze hebben een werkbreedte van 12, 18 of 24 meter. Aangemeld zijn pendel-, cen trifugaal- en pneumatische syste men. De demonstratie wordt gehouden op: 15 juni 1983 aan de Woudbloemlaan te Scharnier Dit dorp ligt tussen Markstede en Slochteren bij Groningen. De de monstratie begint 's middags om 13.30 uur. Konsulentschap voor de Ak kerbouw te Groningen, nr. 050 - 232358. 16 10 juni 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 16