De boer op Spreekwoorden van de Boer op Naar boer Visser Verslagje Op bezoek bij boer de visser Het begin van een leven Schapen en lammetjes 1t, f Bij boer Korstanje Het leven van een koe We zijn de boer op geweest naar J. de Visser. Hij heeft een mestveehou- derij. De dieren die hij vet mest voor de slacht zijn: koeien, stieren. Hij doet ze weg als ze 2 jaar zijn. Dan hebben ze hem ongeveer ƒ2000,- gekost aan voer en verzor ging. En hij verkoopt ze voor onge veer 2500,- dan heeft hij 500,- winst per koe. Hij heeft ook paarden. Die gebruikt hij voor het op het land, want dat machinale vindt hij veel te duur. Hij heeft ook nog een bejaard paar van 21 jaar. Er is er op Walcheren maar één ouder en die is 24 jaar. En verder was het een hele fijne morgen. Marco Dingemanse en Jan-Jaap Buijde Pieter Louwerseschool Oost-Souburg Dinsdag 11 januari zijn we naar boer de Visser geweest. Eerst gingen we bij de koeien en stieren kijken; het stonk daar erg. Toen we dat hadden gehad gingen we naar de paarden kijken. Boer de Visser had 5 paarden. En daarna mochten we over zijn land lopen. Daarna mochten nog even bij het kippenhok kijken. Boer Visser had 60 kippen, één pauw en 4 of 5 ganzen. Toen moesten we naar huis. Het was erg leuk. Miriam Meijner klas 6 P.L.S. Wij zijn op de boerderij bij boer de visser geweest. Ze hadden; poes, hond, konijn, koe, paar, kip, pauw, poelepetaan, schaap enz. De koeien hadden allemaal krulletjes op hun kop net alsof ze een permanent had den gekregen. De boer had eerst melkvee, maar daar is hij mee ge stopt, omdat hij last van zijn rug had. Nu heeft hij mestvee. De koeien krijgen hooi en stro te eten. Aleksandra Roganovic, P.L.S. Oost-Souburg Toen boer Kuyper bij ons in de klas was, heeft hij ons verteld, hoe een lammetje geboren wordt. Als alles goed verloopt, wordt een lammetje met zijn kop op zijn voorpootjes ge boren. De navelstreng mag niet bre ken, want dan moet het lammetje op zichzelf ademen. Als het de boer of veearts niet snel lukt het lammetje uit de buik van de moeder te halen, stikt het lammetje in het vruchtwater. Als het hem wel lukt, moet hij proberen het vrucht water uit de longen te krijgen. Als alles goed verloopt en het lammetje is precies zoals het moet, mag hij in geschreven worden in het stamboek. Isabelle Hamel en Lianne Matthijsse Theo Thijssenschool - Zierikzee ,ji K Boer Kuyper kwam een keer op school om over de schapen te praten. Hij vertelde, hoe de schapen geboren werden. En als het moeilijk ging, deed hij een touwtje van de pootjes van het lammetje en werd het er uit getrokken. Als dat niet ging, paste hij de keizersnee toe. En hij vertelde nog veel meer over de schapen en we mochten een keer naar de boerderij komen. Op de boerderij zagen we schapen en lammetjes en er was ook nog een blind lammetje. We zagen ook nog twee muizen. En we kregen ook nog limonade en een koekje. En toen gingen we naar huis. Richard van Luyk en Serge Schot Theo Thijssenschool - Zierikzee 1. Wat de boer niet kent, dat eet hij niet. Hij is afkeurig van nieuwe spijzen. 2. Als het kalf verdronken is dempt men de put De fout of het ge brekkige herstellen, wanneer het te laat. 3. De koe bij de horens vatten de zaak flink aanpakken. 4. Oude koeien uit de sloot halen half vergeten zaken oprakelen. 5. Over koetjes en kalfjes praten over alle onbeduiden de dingen praten. 6.\pp het verkeerde paard wedden een verkeerde kans gewaagd. 7. Het paard achter de wagen span nen te laat met iets komen. 8. Paarden die haver verdienen, krijgen het niet Verdienste wordt niet altijd beloond. Door Patty Boogerd, Alexandra le Clercq en Patricia Manaart, P.L.S. klas 5/6, Oost-Souburg Wij zijn met de hele klas naar boer visser geweest. Ze hadden een hele boel koeien. Ze hadden een naam bijvoorbeeld: tarzan, karei, winterrik, betje, koen, noeltje. Ze hadden ook paarden en ze hadden ook een bejaard paard, die was 21 jaar. En ze hadden ook een hooischuur en de koeien hadden dat allemaal voor de zomer opgegeten. En land ploegen deed hij met een paard. En toen gingen we over de weilanden lopen. En ze had den ook ganzen. En toen gingen we naar huis. Het was wel een hele leuke ochtend geweest. Angelique Jankovies P.L.S. klas 5, Oost-Souburg We zijn naar de boerderij van boer Kuiper geweest. We hebben naar de schapen en lammetjes gekeken. Toen we de stal inkwamen, lag er een lammetje dood. De moeder stond hard te blaten. Boer Kuiper vertelde, dat het schaap het nog wel een paar dagen doet. Toen gingen we een andere stal bin nen. Daar stond een blind lammetje met zijn moeder. Maar ze stonden wel in een apart hokje. Daar stonden ook moeders, die pas gelammerd hadden. We zagen in de stal ook nog muizen lopen. Boer Kuiper heeft er een heleboel van verteld. Sandra Evertse en Miranda van Dijke Theo Thijssenschool - Zierikzee .Sdo^o c* Poi tiU* ter. KL(& S In februari is boer Korstanje op be zoek gekomen. Hij vertelde, dat hij zijn hele leven al boer wou zijn. Voor de oorlog was hij boerenknecht. Na de oorlog was hij het weer. Hij had een bedrijf op Schuddebeurs. Toen stopte zijn buurman ermee. Hij kon het kopen voor En hij deed het. Hij vertelde over zijn koei en en hoe een koe bevrucht werd. 30 maart zijn we op de boerderij ge weest. Hij had koeien van jong tot oud. We mochten voelen hoe ruw zo'n tong was. Het was net een mes. Hij had ook nog poezen. En konijnt jes. Het was in ieder geval hardstikke leuk. EN NOG BEDANKT BOER KORSTANJE!!!!!!!!!!!!! Wendy Hartog en Marieke Zwart Theo Thijssenschool - Zierikzee Een koe leeft eigenlijk heel gemak kelijk. De maaltijd van een koe is meestal hetzelfde. 6 uur 's morgens en 6 uur 's avonds wordt de koe ge molken. Tijdens het melken eet de koe krachtvoer, zodat de melk beter wordt. 10 juni 1983 's Middags krijgt hij hooi en in de namiddag ingekuild gras en daarbij gemalen mais. 'En zo gaat het bijna iedere dag. Isabelle Hamel Monique van der Schelde Lianne Matthijsse Theo Thijssenschool- Zierikzee Pflo 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 13