CHV HOS-nota vermindert kwaliteitonderwijs Lake District, het mooiste deel van Engeland Ons land krijgt proefstation voor varkenshouderij: 6 miljoen Irt gebied Utrecht - Den Bosch - Nijmegen Direkteuren landbouwonderwijs: CU O QJ O QJ u v Agrarische Studiereizen 1983 C. MEIJER B.V. KRUININGEN KWEKER/VERMEERDERAAR C. MEIJER B.V. Een in overleg met het georganiseerde bedrijfsleven door de Minister van Landbouw ingestelde stuurgroep heeft eind april van dit jaar zijn eindrapport aangeboden, over een studie naar de behoefte van onder zoeksfaciliteiten voor de varkenshouderij. De konklusie van dit onder zoek, dat plaats vond onder leiding van ir. E.F. Geessink, luidt dat er een grote behoefte is aan een volwaardige onderzoeksfaciliteit voor de nederlandse varkenshouderij. Volgens het eindrapport zal de taakstel ling van het proefstation moeten zijn het funktioneel ondersteunen van de regionale voorlichtingsaktiviteiten op het gebied van de varkens houderij. Onder overweldigende belangstelling hebben zo'n 250 leden van de Vereniging van Direkteuren en Leraren bij het middelbaar land- en tuinbouwonderwijs (VDL) en van de studieverenigingen Vereniging Kontakt Rijksscholen, Katholieke Studievereniging Middelbaar Agra risch Onderwijs (KSMAO) en Christelijk Studiecentrum Middelbaar Landbouw Onderwijs (CSMLO) een themadag van de vier organen bijgewoond over de nota "Herziening Onderwijs Salarisstruktuur". Die themadag werd op zaterdag 7 mei gehouden in de christelijke middel bare agrarische school in Barneveld. De Konsulent in Algemene Dienst zal met zijn staf in het proefstation opgaan. De vestigingsplaats van het proefstation is nog niet precies be paald, maar de stuurgroep adviseert: "ergens in de driehoek Utrecht - Den Bosch - Nijmegen". De kosten van het nieuwe projekt zijn door het mi nisterie begroot op totaal- 8 miljoen. De investering voor de proefakko- modatie vergt een bedrag van 4 miljoen, de kantoorruimte vraagt een investering van 2 miljoen, ter wijl het jaarlijkse exploitatieverlies wordt begroot op eveneens ca. ƒ2 miljoen. De financiering van zowel de totale investering als van de jaar lijkse exploitatieverlies komt voor de helft voor rekening van de overheid i.e. het ministerie van Landbouw en voor de helft voor rekening van het bedrijfsleven, het PVV. Het eind rapport van de stuurgroep Geessink is een dezer dagen aan de orde ge weest in de vergadering van het be stuur van het PVV. Bij de diskussie kwam men algemeen tot de konklu sie dat de begrote investeringskosten wel wat aan de hoge kant zijn. Tegen het principe dat overheid en PVV- bedrijfsleven daarvan ieder de helft zal dragen, bestaat geen bezwaar; de hoogte en van de bedragen en enkele bestuurlijke opvattingen zullen in nader beraad verder bekeken wor den. De bedoeling van de themadag was de landbouworganisaties, de Tweede Kamer en de minister van Land bouw en Visserij de konsequenties onder ogen te brengen van een eventuele invoering van de HOS- nota op het middelbaar agrarisch onderwijs. Het centrale gegeven was dat de kwaliteit van dat onderwijs onder druk komt te staan als de HOS-nota wordt uitgevoerd. De kwaliteit van het middelbaar agrarisch onderwijs is alleen over eind te houden als dat terecht komt in de zogenaamde eerstegraadssek- tor. Immers, voor de vaak bepleite eenheid van onderzoek, voorlichting en onderwijs blijft de aanwezigheid van in Wageningen afgestudeerden in het middelbaar agrarisch onder wijs van belang. In dat verband werd door een woordvoerder van dat middelbaar agrarisch onderwijs gewezen op een alternatief voor de HOS-nota: een beloningssysteem met taakuren. Dat zou veel soepeler funktioneren dan een systeem met kern- en stafdocen ten. Het alternatief zou ook voor minder problemen binnen de school zorgen. Omdat aan middelbaar agrarische scholen ook kursusonderwijs ver bonden is, waarbij een snel omzetten van onderzoeksgegevens in de dage lijkse praktijk geboden is, klemt des Eén brok KWALITEIT Datis wat gezegd kan en moet worden van CH V-rundveevoeders. Al jarenlang voorzien van de kwalificatie „uitmuntend" door de Stichting C. L. O.-Controle. Een brok van constant hoge kwaliteit tegen een scherpe prijs en voorzien vaneen gegarandeerde, controleerbare samenstelling. Dat alles is mogelijk, omdat de Cehave nv over uitgebreide en unieke mogelijkheden beschikt om diepgaand onderzoek, voortdurende controle en langdurige praktijkproeven te doen. Zekerheden die vertrouwen geven. CH V-rundvee voeders zijn dat vertrouwen meer dan waard. Onze gespecialiseerde-rundveevoorlichters en vertegenwoordigers geven u gaarne geheel vrijblijvend nadere informatie. Pater v.d. Elsenlaan 4, 5462 GG Veghel Tel. 04130-82255 toestel 355 rn c oJ L. 0 G O u te meer het eerstegraads karakter van dit soort onderwijs. Op de themadag werd diverse malen benadrukt dat het in de HOS-nota voorgestane overgangssysteem voor veel problemen zal zorgen. Voor de komende twintig jaar wordt de si tuatie op de scholen van staf-, kern en gewoon docent vastgelegd. "In het miniatuur koninkrijk der na tuur, genaamd Engelands Lake Dis trict: malse weiden, statige kastelen, romantische valleien, plaatsen aan de oever van het meer, verborgen berg meren... plotselinge watervallen... open heidevelden... beangstigend steile rotsen, geweldige sneeuw-be- dekte bergtoppen". Dat is het Engelse merengebied, in het midden van Engeland. Klein maar zéér fijn. Lake District, Engeland, 13 -18 juni, 6-daagse bus/bootreis, overnachtin gen in luxe hutten (eigen douche en wc) aan boord, en in het zeer kom- fortabele Burnside Hotel in Winder mere; interessante exkursies waarbij u zélf de prachtige natuur van het Lake District ontdekt. In verband met de reservering van de luxe hutten gaarne zo spoedig mogelijk aanmel ding: 085 - 512 087. EN VERDER... Picardië, Noord-Frankrijk, 21-24 juni, 4-daagse busreis, verblijf in uit stekend hotel in St. Quentin. Zeer prettige, korte reis! Engeland-Cheltenham, 4 - 12 juli, 9- daagse bus/bootreis; overnachtin gen in luxe hutten en het beste hotel van de Cotswolds: het Queen's Ho tel: bezoek aan de Royal Agricultu- ral Show in Kenilwortii. Door annulering plaatsen beschik baar: Noorwegen-Noordkaap, 1 - 14 juli, 14-daagse vliegreis/trektocht door Noord-Noorwegen. Een adembene mende reis! Voor uw aanmelding of voor het aanvragen van de brochure AGRA RISCHE STUDIEREISEN 1983 met de zomer- en najaarsreizen, kunt u opbellen naar het sekretariaat van Agrarische Studiereizen, mevrouw L. Deumer, 085 - 512 087 (eventueel 085 - 427784). In verband met verplaatsing van onze aardap- pelkweekafdeling naar Rilland-Bath (Zeeland), vragen wij hiervoor op korte termijn een Zijn taak zal bestaan uit het uitvoeren van het kweek- en vermeerderingswerk van nieuwe rassen alsmede de stamselectie van onze be staande, succesvolle rassen. Om in aanmerking te komen voor deze funk- tie dient hij aan de volgende eisen te voldoen: gedegen kennis van de teelt en het kweek- werk minimaal M.L.S. - of M.T.U.S.-opleiding ervaring in een soortgelijke funktie strekt tot aanbeveling Een funktiegericht psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de procedure. Belangstellenden wordt verzocht hun schrifte lijke sollicitatie met uitvoerig curriculum vitae binnen 14 dagen te zenden aan Postbus 1441 6 ZG Kruiningen 20 20 mei 1983

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 20