rU- <3 ZITDAGEN 9 gropatax 50-jarig jubileum op "de Zandhoeve" Agrarische studiereizen: naar het buitenland geheel verzorgd en begeleid z.l.m. VEILIGHEID' 'f Vlinderhuis op Flevohof geopend Agenda Z.L.M.-afdelinge Comité levensmiddelen toevoegingen verbreedt taak Veiligheid Gebruik steeds goed gereedschap Opening tentoonstelling "Wildschade voorkomen is beter" Paaspuzzel In verbond met het tijdig kleermaken ven het bied. kun nen no dinsdeg 15 uur. geen agendeberichten meer wor den opgenomen Red Afdeling Wissenkerke Excursie '83 Omstreeks de eerste helft van juni wordt u de gelegenheid geboden aan een excursie deel te nemen naar Noord-Frankrijk in de omgeving van Reims Wij hopen daar een paar boerderijen te bezoeken, o.a. van een neef van Adrie van 't Westeinde en de boer derij van prins Rainier van Monaco. Verder een champagnekelder en/of de kathedraal van Reims. De kosten zullen bij voldoende deelname voor l dag 135,en voor 2 dagen j 250,— per persoon bedragen. In dien u en/of uw echtgenote belang stelling hebben gaarne telefonisch bericht aan de secretaris vóór 8 april 1983. Telefoonnr.: 0H07-1317. Het comité voor levensmiddelentoe- voegingen uit de Codex Alimentarius Commissie heeft van 22-29 maart in het Congresgebouw te Den Haag een bijeenkomst gehouden. Daar werd o.m. gekonstateerd dat een vrij nieuw gebied voor het Co mité de besmetting van de voeding door verontreinigingen uit het milieu en van industriële herkomst vormt. Het betreft hier onvrijwillige toe voegingen die niet gemakkelijk te regelen zijn. Allereerst is het zaak de besmettingsbronnen terug te drin gen, daarnaast zal het echter nodig zijn ter bescherming van de consu ment, voor bepaalde stoffen (bijv. zware metalen) richtwaarden of nor men op te stellen. Het Comité zal hiervoor een advies voorbereiden. Resten van diergeneesmiddelen en aan het voer toegevoegde groeibe- vorderende stoffen die achterblijven in produkten van dierlijke oor sprong. trekken in toenemende mate de aandacht. Het Comité zal nagaan hoe hiervoor een internationale ge dragslijn opgesteld kan worden. De ze zou betrekking moeten hebben op het gebruik van deze stoffen en de - met het oog op de volksgezondheid - toelaatbare gehalten van de resten. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus 2116, 4460 MC Goes (01100-21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17. 4760 AA Zevenbergen (01680- 27921) Redaktie Mr J. Oggel, hoofdredaktié, tel huis 01100-20228 J. Wierenga. eindredaktie, tel huis 01102-3993 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno.: (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat ZLM - Goes telefoon 01100-21010, tst 12 Vermelding op adresbandje onder lidnr (Voor donateurs) Polisafdeling OVM - Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging,advertentie exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel, 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 7vU.'v Maandag 28 maart werd 't Vlin derhuis op Flevohof officieel geopend door Ir. W.H.J.M. Ge- raedts, bioloog en coördinator van het "Dagvlinderonderzoek in Nederland" bij de Vakgroep Na tuurbeheer van de Landbouw hogeschool te Wageningen. Pa rachutisten daalden nabij "t Vlin derhuis neer met de sleutel van 't Vlinderhuis om deze vervolgens te kunnen overhandigen aan Ir. GéraedTs. In 't Vlinderhuis is een expositie gehuisvesf van unieke en kunst zinnige opnames van vlinders in de vrije natuur, gemaakt door de natuurfotograaf Bob van Sen. Rondom 't Vlinderhuis worden tuinen aangelegd met vlinder- minnende bloemen en heesters, die een variatie aan vlinders zul len gaan aantrekken. De beplan ting in deze vlindertuin zal wor den voorzien van naamaandui dingen. Hierdoor kunnen tuin- liefhebbers in hun eigen tuin door de juiste keuze van beplanting, bijdragen tot het bevorderen van de vlinderstand in Nederland. Voor standbezoek is donderdag 23 juni 1983 bij uitstek geschikt op 24 en 25 juni 1983 kunt u dit combineren met het "Buitengebeuren" Z.L.M.-manifestatie Kruiningen. Op 31 maart j.l. herdacht J.M. Overbeeke dat hij 50 jaar geleden - 1 april 1933 - in dienst trad op "de Zandhoeve" te Poortvliet. Dit lang jarige dienstverhand heeft zich uitgestrekt over drie generaties Geuze, te beginnen bij de vader van Jr. Geuze, daarna ruim 30 jaren bij de vroegere ZLM-voorzitter zelf en thans nog bij diens zoon M.D. Geuze. Dhr Overbeeke, wiens vader eerder reeds 43 jaren op de Zandhoeve werkzaam was, is in zijn eerste pe riode opgeklommen van klein knechtje tot waarnemend bedrijfs leider. tevens huisbewaarder. Bij zijn 40-jarig jubileum ontving hij de ere medaille in zilver van de Orde van Oranje-Nassau. Ten huize van de fam. Geuze werd de jubilaris, verge zeld van zijn echtgenote, kinderen en enkele kleinkinderen toegesproken door Hr. Geuze, diens zoon (de hui- radio - t.v. Dinsdag 12 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Indrukken van de onlangs te Utrecht gehouden algemene verga dering van de Nederlandse Fruitte lersorganisatie (N.F.O.). Donderdag 14 april a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Het probleem van de zure regen", een vraaggesprek met ir. W.J.H. den Boer van het Staatsbosbeheer. ACCOUNTANTSUNIE (B0EKH0UDBUR0) DER Z.L.M TEL. 01 100 - 15710 (Goes) 01 180.- 1 1451 (Middelburg) 01 170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) Hulst: Maandag 11 april in Gemeenschapscentrum "Den Dullaert" Axel: Woensdag 13 april in "De Halle" van 13.00-16.00 uur. Zevenbergen: Donderdag 14 april in hotel "Tholenaar" van 11.00-12.00 uur Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01 100-24000 Telex 55537. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes, Dinsdagmiddag van 1400-17.00 uur de heren J.Zuidweg en J.van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen, Donderdagmorgen van 09.00-12.00 uur, de heer J. Vroegop dige werkgever), diens dochter Mevr. Tweehuysen, benevens door de voorzitter van de Poortvlietse Rabo bank dhr. J.N. v.d. Slikke en de voorzitter van de ZLM-afdeling dhr. M. Burgers, een en ander vergezeld van passende geschenken en bloem stukken. De jubilaris memoreerde ten slotte in zijn dankwoord de vriendschap die de - een leven be slaande - samenwerking heeft ge kenmerkt en sprak de wens uit dat deze bestendigd zou mogen blijven. Naar het buitenland? Met uw eigen organisatie op reis: Per reis een compleet programma, vol afwisseling, en met bezoeken aan agrarische bedrijven. Verblijf in eerste klasse hotels - alle kamers met eigen badkamer. Begeleiding door iemand van de landbouwmaatschappijen, die even tuele taalproblemen voor u opvangt en het u zoveel mogelijk naar de zin maakt. Voor de voorjaarsreizen kunt u zich nog aanmelden voor: Portugal, 11-18 mei, 8 daagse vliegreis, zeven overnachtingen in de mooie stad Lissabon", excursies naar, Setüba, Arrabida, Alca^ovas, Evora. Estremoz, Queluz en Sintra met be zichtiging van de paleizen: Cascais en Estoril, Caldas da Rainha, Obi- dos, Alcohaca met het Cisterciënzer klooster, Nazaré: bezoeken aan ver scheidene agrarische bedrijven, o.a. van Nederlandse families! Neemt u eens een kijkje bij uw a.s. partner in de E.G.! Lake District, Engeland. 13-18 juni 6-daagse bus/bootreis, met op de heen- en terugreis een overnachting aan boord- een reuze belevenis!, en drie overnachtingen in een prachtig, typisch Engels, hotel in Blowness- on-Windermere, allerlei erg aardige en interessante excursies: Stoom bootmuseum, bezoek aan schapen fokkerij en wandeling met de schaapherder, tochtje per "Stoom"- trein. Museum van het Potlood, echte Engelse tuin enz. enz. Het Lake District is een beroemd gebied, vanwege de grote tegenstel ling tussen hoge bergen en diepe meren, waardoor op een kleine op pervlakte een prachtig landschap is ontstaan. Zwarte Woud, 27 mei - 2 juni 7- daagse busreis, zes overnachtingen in een bijzonder comfortabel hotel in Freudenstadt; excursies o.a. naar Mainau. het "bloemeneiland in de Bodensee, naar Baden-Baden en Strassbourg. bezoeken aan agrari sche bedrijven enz. enz. Het Zwarte Woud is van oudsher een geliefkoosd gebied om het prachtige natuurschoon. En verder Zwitserland, 17-26 juni, 10-daagse busreis naar het Berneroberland, overnachtingen onderweg in Duits land, verblijf in Beatenberg bij In terlaken. dat u vanuit uw hotelkamer een schitterend uitzicht op de be sneeuwde toppen van de bergen biedt. Picardie, Noord-Frankrijk, 21-24 ju ni, 4-daagse busreis, verblijf in St. Quentin. uitgebreide bezoeken aan agrarische bedrijven en andere be zienswaardigheden. Een erg prettige reis. als u maar een paar dagen "eruit" kunt! Voor uw aanmelding, voor nader overleg, of voor het aanvragen van de brochure Agrarische studiereizen 1983. kunt u opbellen naar het Se cretariaat van Agrarische Studierei zen. mevroffw L. Deumer. 085- 512087 (eventueel 427784). De secretaris-generaal van het mi nisterie van landbouw en visserij, mr. G.J. van Dinter. heeft op 31 maart j.l. de tentoonstelling "Voorkomen is beter" in het Jachtmuseum te Door- werth geopend. Deze tentoonstelling geeft voorlichting over wildschade en wildschadepreventie. waarbij het accent gelegd wordt op de verant woordelijkheid van jachthouder en grondgebruiker bij het voorkomen van wildschade. Veel aandacht wordt besteed aan afweermiddelen, waarbij opvalt dat er naast het ge weer vele andere middelen zijn om wildschade te voorkomen. De ten toonstelling heeft een binnen- en bui tenexpositie. In de opzet van de puzzel is een zet- foutje geslopen met het gevolg dat de spreuk niet klopt. Wanneer u echter in plaats van de letter uit vakje 98 de letter uit vakje 99 gebruikt zult u'zien dat het weer klopt als een bus.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 2