r Ons tweede bezoek aan de fam. Verdurmen dinsdag 2 maart //h" 7\ Een Middagje op de Boerderij X WAèC>a V\v i-s Ons tweede bezoek aan de fam. Verdurmen Mr. Verdurmen een middagje op school Meneer verdurmen op bezoek in onze klas Ik denk dat Meneer Verdurmen komt bij ons op bezoek Ons tweede bezoek aan de familie Verdurmen Ons tweede bezoek aan de familie Verdurmen Ons tweede bezoek aan de fam. Verdurmen Meneer Verdumen een middagje bij ons op bezoek Ons tweede bezoek aan de fam. verdurmen Ons tweede bezoek aan boer Verdurmen We gingen om 1 uur naar de boederij van verdurme. We mochten 20 min vrij rondlopen. Een paar jongens gingen in de hooi zolder kijken. En de ander groep gingen naar de Ma- /sc. Wuuft t=3 chines kijken Toen de 20 min om waren, gingen we ons in twee groe pen verdelen. De ene groep ging met Mevrouw verdurme mee en de an dere groep met meneer verdurme. We haden vragen mee gekregen die we moeste beatwoorden. Er stond ook bij maak een platte grond van de boederij die ziet er zo uit Toen we klaar waren met de vragen kregen we allen maal een bekertje limonade. Het was een fijne middag. naam: William Weij klas:6 school: R K Bassischool Hansweert 2e Bezoek We ging op de fiets naar de boerderij van meneer/mevrouw Verdurmen. We mochten eerst even rondkijken. We gingen eerst naar de schuur waar het hooi lag. We gingen erop. Toen gingen we samen naar het huis kij ken. We moesten bij de meester ko men. We kwamen in 2 groepen te recht. De ene groep ging met meneer Verdurmen mee en de andere groep met mevrouw Verdurmen. Meneer Verdurmen liet ons alles zien. hoe het werkte en hoe het heette. We mochten met de groep op de hooi zolder. We moesten over 10 minuten er weer af. Toen gingen we met me vrouw Verdurmen mee we mochten in de keuken kijken. Ze verteld hoe het vroeger allernaar ging. We gin gen toen naar de schuur waar de auto stond. We zagen gereedschapen van meneer Verdurmen. Na 20 minuten gingen we terug naar de hooischuur. We kregen limonaden en we moch ten toen alleen naaf huis. Ina Philipse, R.K. Basisschool Klas 6, Hansweert Op Dinsdag 8 mrt. zijn we de boer derij aan het bezoeken. We stelden vragen en vragen, en daar krijgen we ook een mooi antwoord op-. Eerst mochten we een half uurtje rondlo pen en de buurt verkennen en vragen opjossen. Bijvoorbeeld: we gingen uitzoeken hoe oud de boerderij was en wie hem gebouwd heeft. Na tien minuten zoeken zagen we een steen waar op stond: AC WIT- CAM. Mevrouw Verdurmen zei, dat dat de bouwboer was. (dat is de man die de boerderij heeft gebouwd). Ook mochten we in de gebouwen. Lekker stoeien en spelen op de hooizolder! Op het einde kregen we een glas li monade. Jacco van Damme, klas 6 R K Basis school Het is donderdag middag kwart over 1 20-1 -'83. We gaan dias kijken over landbouw, over Nu en Vroeger. Nu: Alles met machines eaveel be tere werktuigen. Geen paard meer nodig. Kunstmest. Vroeger: Hadden de mensen meer dieren men maakte ze tam door ze in een omhijning te plaatsen. 1870 1880 men ging allerlei dingen uit- Donderdag 20-1-'83 kwam meneer verdurmen op onze school Hij vertelde over zijn bedrijf. En hoe groot het is Het bedrijf is 40 hectaren groot. Hij heeft ook een diaserie laten zien. Het ging over landbouw, vroeger, ruil- verkalvering. hij heeft er ook nog bij verteld. Einde afz francicn Bijlo R.K. Bassischool Hansweert Samen lopen ze verder en het grote konijn voelt zich op zijn gemak, maar het kleine wel. "Hé moeten we weer over zo'n grote weg", zegt het grote konijn. Hup vlug zegt het kleine er komt net geen auto, zegt de kleine bruine Nu komen ze bij de stad aan, en er zijn allemaal grote huizen. Hé wat raar. denkt het grote grijze konijn. Nu lopen ze door een grote drukke straat. En het grote grijze konijn wordt hoe verder ze lopen hoe ban ger. Maar het kleine bruine konijn is helemaal niet zo bang als de grote. Hé hé eindelijk zijn we de stad weer uit dent het grote grijze konijn. Zo nu zijn we weer bij boer zegt het kleine bruine konijn. Eindelijk denkt die grote. Ik moet je iets zeggen zegt het grote konijn tegen het kleine bruine ko nijn. Ik ben bang, want ik weet hele maal niet wat eris. Waarom ben je bang he hoeft toch helemaal niet bang te zijn. Ja, maar ik denk dat ik terug ga naar de konijnenfabriek. Ja dan zal ik maar mee gaan zei het kleine bruine konijn. En daar gingen ze dan. Ze hadden de weg vlug terug gevonden. Vroeger 40 ha. (21 stukken) van me neer Verdurmen. Alles gebeurt ma chinaal. Bouwplan is (plan) waarop hij de gewassen verbouwd. Meeste dieren leefden in het wild (vroeger). Men maakte de dieren tam en ze lieten de dieren het land bewerken. Toen was er voedsel voor meer mensen. Er moesten afspraken gemaakt wor den voor het voedsel. Vroeger was er een houten ploeg. Later een ijzeren ploeg. Prijsvastheid een jaar zijn ze duur en het andere jaar zijn goedkoop. Meneer Verdurmen verbouwd met kunstmest. Het werk van de boer: Kunstmeststrooier (water schiet uit een bak) afz. Sandra de Fouw RK Basisschool Hansweert Dinsdag 8 mrt. We gingen op de fiets naar de fam. Verdurmen. Toen we er waren mochten we vrij op de boerderij rondkijken. En toen gingen we ons in groepen splitsen, de ene groep ging met meneer Verdurmen mee. De anderen gingen met mevrouw Ver durmen mee. We "hadden ook vra genlijsten bij. Ze vertelden ons een heleboel over de boerderij, en lieten ons de hele boerderij zien. En na tuurlijk waren er ook vragen die wij stelden. We gingen in elke schuur kijken. Ze vertelden ons ook wat over de machines op het bedrijf. Er waren zelfs ook nog dingen van vroeger, maar niet zo veel. Net zo als de schuur die van binnen ook al veran derd was. Toen we klaar waren gin gen we naar de hooischuur, om nog wat vragen te stellen. En kregen we ook een beker limonade als slot. We bedankten de familie, en gingen weer op onze fietsen naar huis toe. Patrick Eckel klas 6 R.K. bassischool Hansweert 1.= woning. 2.= schuur. 3.= tuin. 4.= het schapeveld. 5.= hondenhok. plattegrond van de fam. Verdurmen. Dinsdag 8 maart zijn we de familie Verdurmen gaan bezoeken. We mochten eerst de boerderij verken nen en toen we dat gedaan hadden moesten we ons in 2 groepen verde len. Eén groep moest met mevrouw Verdurmen mee en een groep met meneer Verdurmen. Ze lieten ons de hele boerderij zien en vertelden ook wie de boerderij gebouwd had. Die man die het gebouwd had heette A.C. WITKAM. Toen kwamen we met z'n allen bij elkaar en mochten vragen stellen. Even later kregen we nog limonade en toen fietsten we weer naar huis toe. We hadden toch een fijne middag gehad. Jürgen van Eijkeren R.K. Basisschool Hansweert Klas 6 vinden, bijvoorbeeld: ploegen, trak- tors enz. Nu over het bedrijf: mr. Verdurmen heet 40 hectare aan land daar verbouwd hij o.a. op: 3 ha erwten 3 ha vlas 6/7 ha aardappelen 8 ha suikerbieten 19 ha wintertarwe Johnny Philipse Dinsdag 8 mrt. zijn we naar de boer derij geweest. Toen we er waren mochten we in alle schuren gaan kij ken toen we alle schuren hadden be keken gingen we in groepen eerst gingen we met mevrouw verdurmen daarna met meneer verdurmen mee. we mochten ook nog in de hooiberg spelen, voor we weggingen kregen we ook nog limonade afz. francicn Bijlo R.K. Bassischool hansweert Dinsdag 8 mrt. we gingen op de fiets naar de boerderij van fam. Verdur men. Eerst mochten we rondkijken en op de hooiberg spelen. Toen wer den we in groepen verdeeld. We mochten de schuur zien en ook het woonhuis en het bakhuis en het var kenshok. En het kippehok en Jiet moesten we terug naar school. Maar eerst kregen we limonade. En toen moesten we naar huis want het was al half vier. kalverenhok. En we zagen een zaaier en de maaier en een oude ploeg en een kunstmeststrooier. En mevrouw Verdurmen zei: dat de schuur het belangrijkste was omdat daar alles in opgeborgen moest worden en de mensen sliepen dan ook in de schuur omdat er soms dieven kwamen om alles te stelen en de rhensen geen tijd hadden om een huis te bouwen. En we waren in het wagenhuis geweest dat is een wagenloods voor de kar en het gereedschap van de boer. En meneer verdurmen vroeg wat een bascul was. Het is weegschaal. En er liepen ook schapen rond. Toen Johnny Philipse R.K. Basisschool Hansweert klas 6 1) grote schuur 2) woonhuis 3) schaapenwei 4) tuin 5) klein schuurtje 6) wagenhuis Toen we er aankwamen mochten we eerst 20 minuten overal rondkijken. Daarna ging er één groep mee met meneer Verdurmen en de andere (en daar zat ik bij).gingen met mevrouw Verdurmen mee. Daar stelde we heel veel vragen bij. b.v.: Hoe heet deze boerderij. Antwoord: Anna-Hoeve. Toen gingen we wisselen, bij boer Verdurmen mochten we op een hooiberg "klimmen. Toen we klaar waren kregen we nog limonade of koffie. afz. Sandra de Fouw RK Basisschool Hansweert Meneer Verdurmen kwam een mid dagje bij ons op school. Hij liet ons dia's zien, en we schreven de kernwoorden op. Toen we de dia's hadden gezien toen vertelde hij nog een heleboel. Hij vertelde ook over de boerderij, dia's Vroeger leefden ze van bessen en soorten bladeren. Ze maakten die dieren ook tam net als nu. Ze gingen ruilen dieren en dingen. In 1870 ging men de zaken anders aanpakken. En nu moet je gewoon met geld be talen en niet ruilen, (net als vroeger). Ina Philipse R.K. Bassischool, klas 6 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 13