<9> 0 De boederij in de Winter over de boerderij Op pat naar boerderij de boerderij ik ben op de fiest De boerderij van boer Bierens Boerderij boer Biersens De Boerderij de boerderij boer Bierens boerderij over boerderij ^Hirle Boederij 0 De boerderij De boerderij op de boerderij Op de boerderij s. Morgens om kwart voor 9 gingen we van school weg we gingen over de walchseweg wij reden vooraan ik reed met Lilan die kon niet Zo hard we reden over Butinge op weg naar boer Bierens. We kwamen aan de ander die met de bus waren gegaan kwaamen ook al. We zette onze fiet sen bij de boomen. Meester belde aan de deur ging open mevrouw Bierens zij dat de boer in de schuur was. We rende naar de schuur som- me vonden het stinken maar ik niet de boer was bezich de koeien eten te geven. Ze waren heel hongreg we gingen bij de kalfjes kijken die waarin heel lief ze gingen'floken. Dat doen ze omdat ze dekken dat het de uiueers van hun moeder zijn. We keken nog even rond toen gingen we de schuur binen op de tafel lagen koeken die mocht je meenemen we gingen op de hooibalen zitten rond de tafel zitten de boer kwam en ver telde dat hij akerbouw en veeteelt had. Dat heet gemengkt bedrijf. Toen vertelde hij wat de koeien aten en ze aten leit en kuilgrad en gemal- ken mais en voederbiten en bladeren van suikerbiten en hij vertelde wat nog meer verboude en wat hij nog meer had toen gingen we naar buiten de Boer ging vertelen over de mest put en over kunstmest de Boer had ook een heele lieve hond. Toen gin gen we naar de schuur daar gingen we kijken naar zijn terkers en graane Toen gingen we op zijn land kijken daar was het koud we hadden geen bevrooren tenen meer de grond was een beetje poreus. Toen gingen we trug naar de stal de boer verteldè dat het jacopos katshuis dat hij het ver zorgde toen gingen we in de stal kij ken toen vertelde hij dat de kalfjes te drinken met de fles. Ze dronken als op toen kreegen we wat scholade- melk en de meesters kreegen koffie we gingen weer op de hooibalen zit ten toen gingen we nog even kijken en toen vroeg de boer wie er nog vragen had toen nog wat kijken en toen weer trug naar school op de fiet. Ingeschreven door Jeanette Kooman School voor Praktische Vorming Middelburg boer Bierens heeft veel koeen en veel kalferen en de boer heeft landbou- tuigen en boer bierens heef 2e fotos gemaakt en de boer heeft veel landen wijen en de boer heeft een gierput en de boer heeft een groote stal en de boer heeft een luuksehuis en die heeft en oude karaban acher de wa- chenhuis. Herbert School voor Praktische Vorming Middelburg Wij ging met de bus we kwam grijpskerke daar kwam op boerderij daar zage koeien en kipen en Var kens 19-83-2-24 dat was dan. Van Hasan uit Tukrv School voor Praktische Vorming Middelburg ik ben naar boer bierens geweest die had koeien, dat was leuk. die had een hond vijf kalfje chochmelk gaat ont bijtkoek die mevrouw meteen pap- vefels naar het land gooik mee over carvan die hond erbij en doen gregen weer weg naar school die heet flor üös heel leuk Frank groep 2 Koppejan School voor Praktische Vorming Middelburg ik heb een op de fiest gefeest naar de boerderij en ik heb een koe gesien en de kalf dan naar de hooi en de land em op de land fas een tarfen gesiem en dan naar de stal en op de hooi zitten en ik heb een zokomelk op en dan maar de school. Martin Jobse School voor Praktische Vorming Middelburg We moesten gewoon naar school komen. We gingen half 9 weg we waren de 9 uur of kwart over 9 we gingen op de fiets toen kwam me vrouw Bierens. En zij de eerst deur van de stal. bij de koeien daar was boer Bierens. Die zeg kijk maar rond en zij dat hij 31 koeien had die ston den allemaal in de stal. En Boer Bie rens vertellende wat de koeien eten. En we hebben ook trachtor en land bouw. En die had ook wintertarwe gezaaidt en gras gezaaidt. toen kregen we warme cholademelk en kregen ook een stukje ontbijt koek. toen zij mevrouw Bierens wie gaat er mee kijken er word een kaft gevoert het krijgt melk. We moesten ook nog op de foto buiten toen gingen we de fietsen pak en terug naar school, het was een leuke morgen bij me vrouw Bierens en meneer Bierens. Van Sandra Kloet School voor Praktische Vorming Middelburg 12 Ik ben met de fiets naar de boerdrei geweest, en ik heb daar naar de kalfjees gekeeken en naar de koejen gekeken. en daar naar heb-ik naar het land gekeken. en daar naar heb ik sjookoolaaten melk gedronken. en keek gegeten en dar naa zijn wij naar school ge reden. Michel van der Wallen gr. 2 School voor Praktische Vorming Middelburg We éienen woensdag 23 febrari naar de boerdery Bij Boer Bierens óp de fiets en met de bus. we zijn eerst schuur gaan kijken bij de koejen Boer Bierens heeft gemendbryf koe jen tarwe mais bonen enz Bierehs liet traktoren zien en zijn machins. We hebben de kalfjes gezien de Boer heeft waar zijn koejen laaten zien en dat is mias kuiegras Brks hooi en soja en we hebben cokolademelk ge had of koffie en etbytkoek en we hebben naar het land ge keken en naar zijn melk kar waar hij zomers in melkt en we staan op de fotto en naar de gier put gekeken waar de mest van de koejen in tregt komt en we hebben ge zien hoe dat de boer de mest van de rosters doet dat doet hij met een dat doet hij met een bezem weer een slang op zit dit lopt naar de kraan uit de bezem loopt water en zo vegt hij de mest er af de boer heef een kar waar hij het voer op lijt voor de koe- jen. Abco de Buck School voor Praktische Vorming Middelburg we gaan naar de boerdery op de fiets of bus ze hebben 31 koeien twee tractors en drie kalfjes twee poezen en een hond en een heel groot land en een gierput gezien en toen kregen we koffie. Van Shane. School voor Praktische Vorming Middelburg Wij zijn op bezoek geweest bij boer bierens en zijn vrouw er zijn daar koeien en 3 kalveren het het land was hard bevroren er was ook een bh hond een herdershond en 2 poezen we hebben op de tractor ge zeten we kregen van mevrouw bierens warme chocolademelk en koffie het was erg leuk we zijn toen weer naar school gegaan daar kregen we nog een film over Greenpeace en toen gingen we- naar huis. Lilian Verhagen School voor Praktische Vorming Middelburg We zijn naar de boerderij geweest met twee klassen geweest. Een be zoekje gebraagt ér waren dieren 31 koeien 3 kalfjes 2 poesjes l een hond we zijn woensdagmorgen half 9 zijn we weg rijden naar grijpskerke naar de boerderij het stinkt in de stal bij de koeien naar koeienpoep wij zijn naar de boerderij naar Bierens er was ook een gierput er waars een tractor en chocolade gedroken en ontbijt koek gegeten en toen zijn we op foto gezet en toen zijn we weer naar school gegaan op de fiets en sommi ge met de bus om een. We kwamen om kwart over IL E|s de Bruijne School voor Praktische Vorming Middelburg We zijn op de boerderij geweest van Boer - bierens het was heel luek we zijn bij de kalfjes geweest en bij de koeien We hebben koffie en chocomelk en ontbijtkoek gehadt. En de hond snuffelde aan m.n..broek. William op de boerderij koejen schuur kipen hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh uis poesen traktor katen spoejer varken-s sujer Leo Woensdag zijn we naar boerderij geweest met de fiets en naar de bus. We vonden heel leuk. Sommege vonden het stinkt dat was ik en Els. We aten peeperkoek en dronken we koffie en warme sjokomelk. Khadija School voor Praktische Vorming Middelburg Wij gingen s woensdag weg om kwart woor 9 weg en we gingen op naar boer bierens en kwamen aan. We gingen maar Koeien: kijken en we kregen cocomelk en peperkoek en nog veel meer gezien tractoren gezien. Shirley School voor Praktische Vorming Middelburg om kwart voor negen gingen we naar de boerderij in Grijpskerke om kwart over negen kwamen we aan met de fiets bij boer bierens eerst de fietsen weg zetten en dan de stal in naar de koeien kijken en naar de kalfjes kij ken. toen kregen de koeien eten en toen ging boer bierens over het naar van de koeien pratten en over de oogst die altijd op het kamt te staan, toen naar beuten naar de gierput kijken hij was een meter diep en 2 meter diep geweest toen naar het land toe de grond was uit gezet van de vorst er stond nog winter tarwe op het land toen langs een schuur daar stonden de traktors in de boer neeft de traktor nog gestart, toen wat cchocolademelk drinken en ontbijt koek gekregen toen terug naar school met de fiets. Arjen gr. 2 School voor Praktische Vorming Middelburg We zijn met de fiets naar de boerde rij van boer Bierens geweest in Grijpskerke. We moesten nog even op de boer wachten want die had zich verslapen. De hond kwam ook mee. hij heet Floor. We gingen eerst naar de koeien, dat stonk nogal. We gingen ook naar de kalfjes kijken. Ik heb een hele tijd met de hond ges peeld. die kreeg ook melk. We zijn toen naar buiten gegaan, de boer heeft toen verteld over de mestput en het land. Toen heb ik nog met die hond gespeeld met een stok. Daarna zijn we op de foto gegaan. We kregen nog chocomelk en koek en koffie. Om ll uur gingen we terug naar school. De hond liep nog een eind met ons mee. Ik vond het leuk. Erik Minnegal gr. 2 School voor Praktische Vorming Middelburg het was luik dij boer Bierens met een koe gaaid maar was wirt in de kerven met zen alen in. Ik hat sjokmelk en koffie en ontdijt- boek was lekr dat hoi en mais Poepsmest en op lat was met de trekr en kunsmis strotin zat stink stof in goen met dus weg nar schol en agog nar huis. Henry Huibregtse groep 2 School voor Praktische Vorming Middelburg we gingen naar de boerderrij op de fiets of met de bus toen we daar kwamen liepen we door de schuur en kreegen een rondleding van boer bierens door de schuur hij liet de koeien zien en de kalfs zien en de landbouwmezins toen gingen we naar het land kijken en toen de naar de landbouwmezinnis hij wertelde waar ze voor tiende toen kregen we een ontbijt koek en melk. René Labruijere We zijn met de bus naar boer Bierens geweest. We moesten even wachten. We gingen eerst naar de koeien, die hebben we eten gegeven, mais en korrels. We hebben ook met Floor, de hond gespeeld en we hebben kalfjes gezien, die zuigen aan je hand. We kregen nog chocolademelk en koffie met ontbijtkoek. De hond likte mijn lepel af. De boerin liet nog zien hoe een kalfje dat gisteren ge boren was. melk kreeg met de pap fles. Daarna gingen we nog even naar het land kijken, de hond ging mee. We mochten ook nog in een oude caravan, daar stond een oude klok in. Op het laatst gingen we nog op de foto en toen gingen we terug met de bus. Het was heel leuk. Peter Maas gr. 2 School voor Praktische Vorming Middelburg

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 12