ZITDAGEN gropatax veiligheid! Praktijkdag 1983 J.F. van der Sluis met VUT Algemene vergadering W.P.N. 9Cz.l.m. O Wie slim is zorgt nog deze winter voor een kantelbeveiliging op al zijn trekkers (per 17 juli 1983 verplicht!). Agenda Z.L.M.-afdelingen In memoriam Js. Vos In verband met hel tijdig kleermaken ven het bled, kun nen ne dinsdag 15 uur. geen agendeberichten meer wor den opgenomen Red 41/J/ll /,C\ ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL 01 100 - 15710 (Goes) 01 1 80 - 1 1 451 (Middelburg) 01170-4285 (OostburQ) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) Hulst: Maandag 7 maart a.s. in Gemeenschapscentrum "Den Dul- laert" Axel: Woensdag 9 maart a.s. in "De Halle" van 13.00 tot 16.00 uur. Zevenbergen: Donderdag 10 maart a.s. van 11.00 tot 12.00 uur in hotel "Tholenaar". De nieuwe aangiftebiljetten voor de inkomstenbelasting 1982 c.q. vermogensbelasting 1983 zijn toegezonden door de belastingdienst. Wij verzoeken U deze biljetten zo spoedig mogelijk ons te doen toekomen. Wij hebben deze biljetten namelijk nodig om voor U een voorlopige aangifte te doen. Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 1 0 4460 BA Goes tel. 01100-24000 Telex 55537.' m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes, Dinsdagmiddag van 1400-17.00 uur de heren J.Zuidweg en J.van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen, Donderdagmorgen van 09.00-12.00 uur, de heer J. Vroegop AFD. KRABBENDIJKE Algemene vergadering en gezins avond op dinsdag 8 maart om 20.00 uur in het Kultureel Centrum aan de Noordweg te Krabbendijke. De heer W. van Oosten zal een filmpje ver tonen over de boottocht van afgelo pen zomer. Hierna zal de heer Wou- tersen enige films vertonen. AFD.WOLPH AARTSDIJK Algemene jaarvergadering op dins dag 8 maart a.s. om 19.30 uur in hotel Royal te Wolphaartsdijk. Ing. D. de Kok, brandweerkommandant te Goes, zal een inleiding houden over brandpreventie. AFD. DE PEEL Kegelavond met vooraf diner op woensdag 9 maart a.s. vanaf 19.30 uur in restaurant F. Kerkhof, Sta tionsstraat 76 te Deurne. Kosten 30.00 per persoon. Opgeven (vóór 5 maart) bij A. van Heyst, tel. 04930 - 12252 of H. Gerritsen, tel. 04936 - 4100. AFD. WILLEMSTAD Algemene vergadering op vrijdag 11 maart a.s. om 14.30 uur in hotel "Bellevue" te Willemstad. De heer A. Lindenbergh, s.e.v.-er bij de Z.L.M. zal een inleiding houden over aktualiteiten voor de agrariër. AFD. RILLAND Algemene vergadering op woensdag 16 maart a.s. om 19.30 uur in het Dorpshuis te Rilland. De heer A.J.G. Doeleman zal met ons komen praten om te komen tot een beter funktio- neren van onze afdeling en over onze landbouwbelangen, in het bijzonder de akker, bouwbelangen. KRING HULST VAN DE Z.L.M. Algemene ledenvergadering op woensdag 2 maart a.s. om 19.30 uur in café "De Reizende Man" te Kloosterzande. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen van de algemene verga dering d.d. 3 december 1982. 3. Me dedelingen en ingekomen stukken. 4. Benoeming kommissie notulen. 5. Jaarverslag 1982 door de sekretaris. 6. Rekening en verantwoording door het bestuur over het boekjaar 1982, aansluitend verslag van de financiële kommissie. 7. Inleiding door de heer ir. D. Luteijn, alg. voorzitter van het K.N.L.C. over de aktuele situatie in de landen tuinbouw. 8. Gedachten- wisseling. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus 2116, 4460 MC Goes (01100-21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17, 4760 AA Zevenbergen (01680-27921) Redaktie Mr, J. Oggel, hoofdredaktie, tel. huis 01100-20228 J. Wierenga, eindredaktie, tel, huis 01102-3993, Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno.: (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat ZLM - Goes telefoon 01100-21010, tst. 12 Vermelding op adresbandje onder lidnr.: (Voor donateurs) Polisafdeling OVM - Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging.advertentie- exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel. 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 VERGADERING OPRICHTING STUDIEKLUB SNIJMAIS Op donderdag 10 maart a.s. zal om 20.00 uur in "De Vroone" te Kapelle een voorlichtingsavond over de teelt van snijmais worden gehouden. Sprekers zullen zijn: ir. B.A. ten Hag (P.A.G.V.) en ing. R. v.d. Meer (C.A.R.). Verder zal worden gespro ken over de oprichting van een snij- maisstudieklub. Een en ander vindt plaats onder auspiciën van het C.A.R. en de Verenigingen voor Be drijfsvoorlichting Oost- en West- Zuid-Beveland. R.A.K. OOST ZEEUWS-VLAAN- DEREN Dinsdag 8 maart organiseert de Re gionale Agrarische Kommissie een informatieve avond over de'ekono- mische aspekten van samenwerking tussen bedrijven. Inleiders zijn de heren J. van der AA, S.E.V. van de N.C.B. en R. de Mil- Iano, landbouwvoorlichter. We hopen vele jongeren te ontmoe ten bij Hotel Van Leuven te Kloos terzande om 8 uur. De heer van der Sluis kwam in au gustus 1939 in dienst bij de Provin ciale Voedselcommissaris. In januari 1955 ging hij over naar het Rijks- landbouwconsulentschap voor de Zeeuwse eilanden. Na enige tijd klom hij daar op tot de functie van Hoofd van de huishoudelijke dienst. Toen de Provinciale Directies ge vormd werden, ging van der Sluis meé naar het kantoor van de H.D. In 1972 werd hij daar Hoofd Algemene Zaken. In deze functie (later genoemd Hoofd Algemeen Beheer) had hij de leiding over het kantoor. Hij onder hield de contacten met de afdelingen financiën, personele zaken en mate- riaalbeheer van het Ministerie. Tot zijn werk behoorde bijvoorbeeld ook het maken van de verslagen van de vergadering van de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling. Op de afscheidsbijeenkomst werd van der Sluis toegesproken namens zijn medewerkers, de heenJ.N. van der Maas en P. Bruggeman. Zij ken merkten hem als een goed en ge moedelijk collega, die gemakkelijk in de omgang was. Hij was een "bin nenvetter", dat wil zeggen: iemand die innerlijk meer betekent, dat hij uiterlijk schijnt. Namens de collega's H.A.B. werd het woord gevoerd door de heer A. Iedema uit Zwolle.Hij noemde van der Sluis één van de meest vermaarde collega's. radio - t.v. Dinsdag 7 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Indrukken van de open dag van de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen", een vraaggesprek met prof.dr.ir. J. Doornbos van de vak groep Tuinbouwplantenteelt van de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen. Donderdag 9 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Het sektorbeleid in de glastuin bouw", een vraaggesprek met ir. R. Woudstra, sektorhoofd van de glas tuinbouw en de champignonteelt van het ministerie van landbouw en visserij. STUDIEDAG "BOERIN ZIJN, NU" De Agr. Komm. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Zee land zal haar jaarlijkse studiedag houden op dinsdag 29 maart a.s. vanaf 10.00 uur in "De Schakel", Bachtensteene 14 te Middelburg. Het onderwerp voor deze dag zal zijn: Boerin zijn nu. Een thema dat iedere boerin, fruittelers- en tuin dersvrouw zal aanspreken. In de ochtenduren zullen twee sprekers het thema nader uitwerken te weten mevr. H. May-Weggen, lid van het Europees Parlement en ir. D. Lu teijn, voorzitter van het K.N.L.C. Na deze inleidingen zal Engel Reyn- houdt een muzikaal optreden ver zorgen waarna gezamenlijk de lunch zal worden gebruikt, 's Middags zal een exkursie worden georganiseerd naar het Provinciehuis en naar de Abdijgebouwen met een rondleiding door dhr. M.P. de Bruin. Opgeven vóór 19 maart bij het agra risch kommissielid in uw omgeving (kosten 17,50 p.p.). J.F. v.d. Sluis Vervolgens werd de loopbaan van van der Sluis geschetst door dr. ond. H.I.D.. dr. ir. C.W.C. van Beekeren. Deze heeft ruim 23 jaar met hem sa mengewerkt. Hij, memoreerde enke le opvallende gebeurtenissen uit de ze periode en noemde van der Sluis vasthoudend, door zijn logische be- toogtrent kan hij veel bereiken. Hij dirigeerde veel aan anderen, hij was geen slover, maar het kwam meestal prima voor elkaar. Namens de per soneelsvereniging werd nog het woord gevoerd door P.C.J. Steen- dijk. In zijn slotwoord dankte de heer van der Sluis allen voor de lovende woor den, de goede wensen en de ontvan gen cadeau's. Hij wenste de collega's en de directie alle goeds toe bij de uitvoering van het werk. De praktijkdag is reeds vastgesteld en wordt gehouden op zaterdag 19 maart 1983 om 10.00 uur in manege "De Zandkooi" te Westkapelle en om 15.00 uur in manege Riemens té Nieuwvliet. Op deze dag zullen de heren S. Pomper en J.P. v. Rijswijk aan de hand van het stamboekfor mulier enkele paarden keuren en ook met enkele paarden onder het zadel of in tuig de L.B.O.P. eisen uiteen zetten. Alle W.P.N. leden en andere paardenliefhebbers zijn van harte welkom op deze praktijk bijeenkomst. Zeg het voort! Op dinsdag 8 maart 1983 houdt de afdeling Zeeland van het W.P.N. haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. Deze wordt gehouden in "De Vroone" te Kapelle-Biezelinge en begint om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke jaaroverzich ten van penningmeester, inspekteur en sekretaris zal ér ook gesproken worden over wat ons in 1983 voor ogen staat. Dit is neergelegd in een zgn. werkplan, met als belangrijkste punten de Centrale keuring op de eerste zaterdag van juli, de praktijk dag, hengstenshows, hengstenkeu- ring e.d. Ook de agenda van de al gemene ledenvergadering van het W.P.N. op 6 april in Utrecht zal nu reeds besproken worden. Daarnaast vinden op deze vergadering de ver kiezingen plaats van o.a. het bestuur waarin de heer van Nieuwenhuyzen aftredend en herkiesbaar is en voor verkiezing van een bod van de stam boekkommissie waarin de heer Roe mens aftredend en herkiesbaar is. N.T.S. NOORD-BRABANT Exkursie opbrengstvergelijking energieverbruik van 'de Anjer o.l.v.' H. v. Leeuwen op dinsdag 8 maart a.s. om 13.30 uur bij L. Nouws, Ach- maalseweg 130C te Zundert. Afgelopen dinsdag bereikte ons het bericht, dat op 82-jarige leef tijd is overleden dhr. Js. Vos te Koudekerke. Met het overlijden van dhr. Vos is ons een bekende persoonlijkheid in Zeeuwse, maar vooral in Wal- cherse agrarische kringen ontval len. Dhr. Vos bekleedde lange tijd vele functies in het maat schappelijk leven binnen de Z.L.M. in rundveehouderijkrin gen en op kerkelijk gebied. Zo was hij o.a. van 1965 tot 1966 wethouder van Koudekerke en van 1966 tot 1974, na de herinde ling, wethouder van de gemeente Valkenisse. Binnen de Z.L.M. was hij vele jaren lid van het hoofdbestuur, voorzitter van de Veehouderij commissie der Z.L.M., voorzitter van de Afdeling Koudekerke en lid van het-bestuur van de Kring Walcheren der Z.L.M.. Ook in de veehouderijwereld was hij actief: Jarenlang keurmeester van de Provinciale Rundveecommissie, adviseur van de Stichting voor de Rundveeverbetering in Zeeland, bestuurslid van het Ned. Rund veestamboek en bestuurslid van de Hozubra-keuringen. Dhr. Vos was een markante figuur op alle Zeeuwse fokveedagen, maar vooral een stuwende kracht van de Walcherse fokveedag gedu rende 30 jaren. Daarnaast diende hij de Ned. HHMRSni Js. Vos Hervormde Kerk als diaken tien tallen jaren. In de oorlog heeft hij gevangen gezeten in het concen tratiekamp Amersfoort, omdat hij onderduikers verborg. Voor al deze activiteiten is hij onder scheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Tevens was hij drager van het Verzetsherin- neringskruis. Lid van verdienste en vele jaren lid van het bestuur van de Chr. lagere school te Koudekerke. Met hem verliezen wij iemand, die tot het laatst van zijn leven belangstelling had vooj alles, wat rondom hem gebeurde, vooral op agrarisch gebied. De Zeeuwse landbouw is hem veel dank ver schuldigd. We wensen de familie veel sterkte toe met dit verlies. Dat hij na een arbeidzaam leven moge rusten in vrede. C.B. Op vrijdag 25 februari nam in de cantine van het Landbouwcentrum te Goes J.F. (voor ieder die hem kent Jaapie) van der Sluis afscheid als medewerker van de Provinciale Directie voor de Bedrijfsontwikkeling in Zeeland. Hij maakte gebruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 2