rLt- ZITDAGEN gropatax veiligheid! Algemene vergadering W.P.V. z.Lm. Agenda Z.L.M.-afdelingen Een trekker zonder kantelbeveiliging. te gevaarlijk om nog mee te rijden Telefonische berichtgeving Eregalerij Westlandse plantenbeurs op 3 en 4 maart Hoofdbestuurs vergadering Z.L.M. Z.L.M.-Manifestatie Kruiningen AFD. AXEL Algemene vergadering op donder dag 3 maart a.s. om 14.00 uur in "De Halle" te Axel. De heer A. de Regt te Axel zal een uiteenzetting geven over de geschiedenis van de polders en hofsteden rondom Axel en de bewo ners hiervan in deze en de vorige eeuw. AFD. WAARDE Algemene vergadering en familie avond op vrijdag 4 maart a.s. om 1930 uur in het Hervormd Centrum te Waarde. De heer M. Jacobusse zal een inleiding houden over de land bouw en de natuur in Zeeland. AFD. ZAAMSLAG Gezinsavond samen met de platte landsvrouwen op vrijdag 4 maart a.s. om 19.45 uur in "De Poort" te Zaamslag. De heer Ko de Korte te Amsterdam zal de avond verzorgen met een lezing met kleurendia's ge titeld: "Met een zeilprauw door de Molukken". Ook PJZ.-leden en huisgenoten zijn welkom. AFD. KRABBENDIJKE Algemene vergadering en gezins avond op dinsdag 8 maart om 20.00 uur in het Kultureel Centrum aan de Noordweg te Krabbendijke.'De heer W. van Oosten zal een Filmpje ver tonen over de boottocht van afgelo pen zomer. Hierna zal de heer Wou- tersen enige films vertonen. AFD.WOLPHAARTSDIJK Algemene jaarvergadering op dins dag 8 maart a.s. om 19.30 uur in hotel Roval te Wolphaartsdijk. Ing. D. de Kok. brandweerkommandant te Goes, zal een inleiding houden over brandpreventie. AFD. DE PEEL Kegelavond met diner op woensdag 9 maart a.s. om 19.30 uur in restau rant P. Kerkhof te Deurne. AFD. OOSTBLRG Gezinsavond op vrijdag 25 februari a.s. om 19.30 uur in H.C.R. "Chez René" te Oostburg. André de Nijs en Bram Salomé zullen spreken over hun zeiltocht over de Atlantische Oceaan waarna Sanki den Hamer en Wim Koster van de toneelgroep "Wudder" iets zullen voordragen in Axels dialect. Land en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zutdek|ke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28. 4461 AJ Postbus 2116. 4460 MC Goes (01100-21010) Stationslaan 4. 4761 BG Postbus 17. 4760 AA Zevenbergen (01680 27921 Redaktie Mr J. Oggel hoofdredaktie. tel huis 01100-20228 J. Wierenga eind redaktie. tel hu» 01102-3993 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adr. Vermelding op adresbandje onder fcdno (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat ZLM Goes telefoon 01100-21010. tst 12 Vermelding op adresbandje onder Kdnr (Voor donateurs) Potisafdeüng OVM - Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging, advertentie exploitatie en administratie over DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 w AFD. KAMPERLAND De afdeling Kamperland organiseert op zaterdag 26 februari (morgen) een ekskursie naar de Oosterscheldewer- ken. Vertrek om 09.30 uur vanaf de Sofiahaven te Wissenkerke. AFD. WOLW/OSSENDRECHT Algemene vergadering op maandag 28 februari a.s. om 19.00 uur in café Van Gelderen tegenover de kerk in Heerle. De heer de Paepe van de Belgische Ambassade zal een inlei ding houden over de im- en eksport van Iandbouwprodukten. AFD.MELWERKERK EN OU- WERKERK Algemene vergadering op maandag 28 februari a.s. om 19.30 uur in de kleine zaal van "Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Ing. A.C. Simonse. medewerker van de Rabobank zal een inleiding houden over de be- drijfsfinanciering in deze tijd. Hierna zal over dit onderwerp worden ge- disk ussieerd. AFD.ST.MAARTENSDIJK Algemene jaarvergadering op dins dag 1 maart a.s. om 19.30 uur in café P.J. van Houdt te St.Maartensdijk. De heer L.N. Bax. bedrijfsvoorlich- ter. zal spreken over aktualiteiten voor 1983 en de heer J.Cevaal, bui- tendienstdeskundige verzekeringen v.d. Z.L.M. zal een inleiding houden met als titel 'Tegen welke risico's dient u verzekerd te zijn?" AFDAXEL Bijeenkomst in samenwerking met de kring Oost Zeeuws-Vlaanderen van de C.B.O.B. en de Afd. Axel van de N.C.B. op donderdag 3 maart a.s. om 14.00 uur in "De Hallc" te Axel. De heer A. de Regt te Axel zal een uiteenzetting geven over de geschie denis van de polders en hofsteden rondom Axel en de bewoners hier van in deze en de vorige eeuw. Ook leden en gezinsleden uit andere Z.L.M.-afdelingen zijn welkom. AFD. FIJNAART/HEIJNINGEN Toneelavond samen met de platte landsvrouwen op vrijdag 4 maart a.s. om 19.30 uur in "De Witte Roos" te Fijnaart. Het toneelstuk dat opge voerd zal gaan worden heet "Tina Totalos" en is geschreven door Hans radio - t.v. Oogst in beeld, woensdag 9 maart a.s. Nederland 2, 20.15 uur In enkele uitzendingen hebt u al kennis kunnen maken met agrariérs van Nederlandse afkomst in Ameri ka. gefilmd door het team van Oogst In Beeld. Vanavond wordt in deze rubriek aandacht besteed aan de betekenis van het water, dat in grote delen van de Verenigde Staten een betrekkelijk schaars artikel is. Een probleem der halve. Oplossingen? Aanvoer van water bijvoorbeeld uit Canada? Zuiniger omgaan met water? Deze vragen worden voorgelegd aan Professor Piet Wierenga van de Universiteit van Nieuw-Mexico. Deze Wage- ningse ingenieur is afkomstig uit Leermens, in de provincie Gronin gen. Dinsdag 1 maart a.s„ Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur "Aktuele zaken op visserijgebied". een vraaggesprek met de heer L.E. Ouwehand. voorzitter van de Re dersvereniging en de heer ir. ThJ. Tienstra, direkteur van de visserijen van het ministerie van landbouw en visserij. Donderdag 3 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur "Aktualiteiten op het gebied van de bloemisterij", m.m.v. het Proefsta tion voor de Bloemisterij in Aals meer. van Wijngaarden. Hierna is er nog gelegenheid om te dansen o.I.v. het Langstraat Combo. Vóór de tonee luitvoering zal om 17.15 uur een koffietafel plaatsvinden. KRING HULST VAN DE Z.L.M. Algemene ledenvergadering op woensdag 2 maart a.s. om 19.30 uur in café "De Reizende Man" te Kloosterzande. Agenda: I. Opening. 2. Notulen van de algemene verga dering d.d. 3 december 1982. 3. Me dedelingen en ingekomen stukken. 4. Benoeming kommissie notulen. 5. Jaarverslag 1982 door de sekretaris. 6. Rekening en verantwoording door het bestuur over het boekjaar 1982. aansluitend verslag van de financiële kommissie. 7. Inleiding door de heer ir. D. Luteijn. alg. voorzitter van het K.N.L.C. over de aktuele situatie in de landen tuinbouw. 8. Gedachten- wisseling. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Laatste spuitdag in W.-Brabant Door het C.A.R. te Zevenbergen werden i.s.m. de ver.v. Bedrijfsvoor lichting en akkerbouwstudieklubs een aantal spuitdagen georganiseerd. Ieder die belangstelling heeft kan nog naar de laatste middag komen die zal worden georganiseerd op dinsdag 1 maart a.s. om 13.30 uur in café P. Koch te Welberg. Inleider is de heer A.C.M. Mulders, specialist gewasbescherming van het C.A.R. te Zevenbergen. R.K. Zeeuw sch Vlaamse Vlassers- bond Vlasmiddag op woensdag 2 maart a.s. om 15.00 uur in "De Warande" aan de Wilhelminastraat te StJan- steen. het belooft een interessante middag en avond te worden met 's middags een inleiding door R. De- canniere. hoofdadministrateur bij de Europese Commissie over "Vlas in de E.E.G." en een inleiding door de heer A. Daenekindt. dir. A.B.V. te Kortrijk over "Aktualiteiten in de Vlasindustrie". Na de koffietafel 15,— p.p) dias over de demon stratie met vlasoogstmachines in Frankrijk en nieuwe ontwikkelingen in onze streek, een film over de vlas dag 1982 en wanneer de tijd het toe laat een zwart-wit-film over vroegere reizen van vlassers uit Zeeuws- Vlaanderen. N.TJS. Noord-Brabant Ekskursie "Perkplanten" op woens dag 2 maart a.s.. Vertrek om 13.30 uur vanaf C.C.W.S. te Honselerdijk. Het Consulentschap voor de Akker bouw en de Rundveehouderij te Goes heeft in samenwerking met de Consulentschappen te Zevenbergen en te Barendrecht een telefoonant woordapparaat aangeschaft. Het is de bedoeling om daarmee tussen 1 maart en 31 oktober 1983 actuele berichten, die betrekking hebben op het akkerbouwbedrijf, door te geven. Dit kunnen berichten en waarschu wingen zijn over inzaai, bemesting, gewasbescherming, oogst. enz. Er zullen elke maandag andere berich ten opgenomen worden tenzij de si tuatie het nodig maakt tussentijds te wijzigen. Deze berichtgeving start op 28 februari 1983. De band. die een loopduur heeft van een halve mi nuut, is te bereiken door het draaien van het nummer: 01806-14166 De consulent ir. L.Th. J.M. de Wit. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO).QER Z.L.M. TEL 01100 -15710 (Goes) 01 180- 11451 (Middelburg) 01170-4285 (Oostburoi) 01640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) De nieuwe aangiftebiljetten voor de inkomstenbelasting 1982 c.q. vermogensbelasting 1983 zijn toegezonden door de belastingdienst. Wij verzoeken u deze biljetten zo spoedig mogelijk ons te doen toekomen. Wij hebben deze biljetten namelijk nodig om voor u een voorlopige aangifte te doen. Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Holianderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01100-24000 Telex 55537.' Landbouw huis - Grote Markt 28 - Goes, Dinsdagmiddag van 1400-17.00 uur de heren J.Zuidweg en J.van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen, Donderdagmorgen van 09.00-12.00 uur, de heer J. Vroegop Op dinsdag 1 maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer DJ. van Poortvliet in dienst trad op het bedrijf "Bleijendaal" van H.N.P.F. Brooymans te St.Annaland. ln de CCWS Bloemenveiling West- land te Naaldwijk wordt op 3 en 4 maart 1983 voor de negende keer een plantenbeurs gehouden. In de vei linggebouwen wordt een breed as sortiment kamerplanten, perkplan ten, bomen en heesters van een goe de handelskwaliteit tentoongesteld. De produkten kunnen ter plaatse worden gekocht. Deze Westlandse Plantenbeurs is slechts toegankelijk voor op de vei ling CCWS geregistreerde kopers en hun klanten. De openingstijden zijn vastgesteld op donderdag 3 en vrijdag 4 maart van 7.00 tot 18.00 uur. De volgende Plantenbeurs wordt op 1 en 2 september 1983 gehouden. Het hoofdbestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij zal maan dag 28 februari a.s. om 1330 uur in het Landbouwhuis te Goes in verga dering bijeen komen. Op de agenda staat o.a. een toelich ting op de situatie in de tuinbouw, de veehouderij, de akkerbouw en het grondgebruik door de voorzitters van de desbetreffende kommissies, respectievelijk de heren M.J. Goud. W. van Veldhuizen, H.C. van der Maas en J. Nieuwenhuyse. Hierna zal van gedachten worden gewisseld over het verloop van de rondgang langs-de kringen "nieuwe stijl". Tot slot zullen de diensten en instellingen van de Z.L.M. en aanverwante in stellingen, de Accountantsunie, de O.V.M., Gropatax, de Manifestatie kommissie, P.J.Z./Z.A.J.K. en de Agrarische kommissie van de Bond van Plattelandsvrouwen een verslag doen van de werkzaamheden en ak- tiviteiten in de afgelopen periode waarna nog diverse mededelingen en ingekomen stukken aan de orde zul len komen. 23, 24 en 25 juni 1983!!! Op dinsdag 8 maart 1983 houdt de afdeling Zeeland van het W.P.V. haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Deze wordt gehouden in "De Vroone" te Kapelle-Biezelinge en begint om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke jaaroverzich ten van penningmeester, inspecteur en secretaris zal er ook gesproken worden over wat ons in 1983 voor ogen staat. Dit is neergelegd in een zgn. werkplan, met als belangrijkste punten de Centrale keuring op de eerste zaterdag van juli, de praktijk- dag, hengstenshows, hengstenkeu- ring e.d. Ook de agenda van de al gemene ledenvergadering van het W.P.V. op 6 april in Utrecht zal nu reeds besproken worden. Daarnaast vinden op deze vergadering de ver kiezingen plaats van o.a. het bestuur waarin de heer van Nieuwenhuyzen aftredend en herkiesbaar is en voor verkiezing van een bod van de stam- boekopnamecommissie waarin de heer Roemens aftredend en herkies baar is. Praktijkdag 1983 De praktijkdag is reeds vastgesteld en wordt gehouden op zaterdag 19 maart 1983 om 10.00 uur in manege "De Zandkooi" te Westkapelle en om 15.00 uur in manege Riemens te Nieuwvliet. Op deze dag zullen de heren S. Pomper en J.P. v. Rijswijk aan de hand van het stamboekfor mulier enkele paarden keuren en ook met enkele paarden onder het zadel of in tuig de I.B.O.P. eisen uitéén zetten. Alle W.P.V. leden en andere paardenliefhebbers zijn van harte welkom op deze parktijk- bijéénkomst. Zegt het voort!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 2