ZEKER WETEN... BETER EN GOEDKOPER.. UW Z.H.V.- ZIEKTEKOSTENVERZEKERING G Premieverhoging ziektekostenverzekeringen bel; 01100-13610 coupon verzekeringen Kollektief bedrijfskontrakt? Meer weten? Vraag om dokumentatie! Gezinssamenstelling Z.H.V., Antwoordnummer 76, 4460 VB Goes. zva 30/12 f. den hollanderlaan 10 tel: 01100 -24000 Diefstal Brand Veilig brommen Tenslotte Zoals u al wel zult weten voeren wij geen ziektekostenverzekering in eigen beheer. Wel werken wij nauw samen met de Onderlinge Ziektekostenverzeke ringsmij. Zuid- en Noord Z.H.V. u.a. te Goes (afgekort Z.H.V.). Leden van de O.V.M. kunnen hun ziektekostenverzekering via ons bij de Z.H.V. onderbrengen. Onze leden krijgen op de premie een korting van 7%, hier staat wel tegenover dat de premie per jaar moet worden voldaan. Vele leden van ons, die vrijwillig zijn verzekerd, hebben hun ziektekos tenverzekering nog bij een andere maatschappij lopen of zijn vrijwillig verzekerd bij het ziekenfonds. Zowel de partikuliere maatschap pijen als het ziekenfonds zullen hun premies per 1-1-1983 verhogen. Bij de meeste ziekenfondsen is de premieverhoging voor de vrijwillig verzekerden aanzienlijk en kan op lopen tot honderden guldens per persoon per jaar. Wij mogen wel zeggen dat wij in het verleden een goede keus voor onze leden hebben gedaan door hen te adviseren hun verzekering via ons bij de Z.H.V. onder te brengen. De leden die reeds bij de Z.H.V. zijn verzekerd plukken hier de vruchten van vanwege de zeer uitgebreide voorwaarden, de lage premies en de snelle schadeafhandeling van deze maatschappij. Door de premieverhoging bij de partikuliere maatschappijen en de ziekenfondsen kunt u uw huidige verzekering nu tussentijds beëindi gen wegens premieverhoging. Het is de moeite waard om uw be staande verzekering eens te vergelij ken met de verzekering van de Z.H.V. U zult zien dat de voorwaarden van Z.H.V. uitstekend zijn en dat hun premies laag zijn. In de praktijk komen we soms pre- mieverschillen tegen van duizenden guldens per jaar! De Z.H.V. heeft een ruim keuzepakket U kunt naast de standaarddekking van ziekenhuiskosten 3e klasse poliklinische hulp de verzekering nog uitbreiden met huisarts en even tueel tandarts. Daarnaast is een verzekering van ziekenhuis 3e klasse poliklinische hulp huisarts en geneesmiddelen met een eigen risiko van 1.000,— per jaar ook mogelijk. In de poliklinische behandeling zijn tevens de medicijnen begrepen die de specialist voorschrijft. Om u een indruk te geven van de premies van Z.H.V. zullen we hier onder enkele premievoorbeelden geven. In deze voorbeelden is reke ning gehouden met de 7% O.V.M. korting. Ziekenhuiskosten 3e klasse KpA Poliklinische hulp, inkl. medicijnen KpP Huisarts inkl. medicijnen HA Premievoorbeelden Twee volwassenen, KpA KpP, premie j' 1.643,87 per jaar. Twee volwassenen, KpA KpP HA, premie 2.069,06 per jaar. Twee volwassenen twee kinderen (tot 16 jaar), KpA KpP, premie ƒ2.692,- per jaar. Fluit Twee volwassenen twee kinderen (tot 16 jaar), KpA KpP HA, premie 3.391,52 per jaar. Neemt u een verzekering met 1.000,— eigen risiko dan krijgt u een aanzienlijke korting. Voorbeelden met 1.000,— eigen risiko: De dekking van de 1.000,— eigen risiko verzekering omvat: KpA KpP HA. Twee volwassenen, premie 1.361,52 per jaar. Twee volwassenen twee kinderen, premie 2.402,19 per jaar. Bij deze verzekeringsvorm moet u de eerste 1.000,— zelf betalen, daar boven wordt alles voor de volle 100% door Z.H.V. betaald. U ziet dat deze 1.000,- eigen risi- koregeling aantrekkelijk is als u b.v. zou willen kiezen voor een verzeke ring met huisarts. De kortingen bedragen voor twee volwassenen 708,14 en voor twee volwassenen twee kinderen 98933. Voor deze premiekorting hebt u dan wel 1.000,— eigen risiko. Wel hebt u bij de 1.000,— eigen risikorege- ling ook dekking voor alternatieve geneeswijzen inkl. medicijnen. Al met al keuzemogelijkheden ge noeg. Vergelijkt u uw premie eens met de premie die u bij de Z.H.V. zou gaan betalen, het is de moeite waard. Het premieverschil kan enorm oplopen als u weet dat de premie voor vrijwil lig verzekerden bij het ziekenfonds per 1-1-1983 187,80 per persoon per maand gaat bedragen. Dus voor twee' volwassenen moet u dan bij het zie kenfonds 4.507,20 per jaar betalen, l omdat Z-HV-ngm nota s. Omdat Z.H.V. een "Onderlinge zonder winstoogmerk" is en daardoor de laagst mogelijke premies kan hanteren; Omdat Z.H.V. speciale voordelen kent: Voor 2 kinderen van 0-16 jaar betaalt U kinderpremie, overige premievrij. Studerende kinderen: kinder premie (16-27 jaar). 5 Omdat Z.H.V. Uhet nwM* uitgebreide pakket van LeeittjdstoestëKjen bij toetreding va. 45 jaar. Omdat U bij Z.H.V i kantenuitlwntj^iOT zónder verhoogd eigen risikoverzekering vow huisarts/ medicijnen tandarts/ alternatieve geneeswijzen. U kiest het pakket dat bij Uw situatie past; Omdat Z.H.V. bij Uw dokumentatie een vrü- blijvende premieberekening "naar maat" voegt. Z.H.V. heeft het. Met premiekorting. Goed voor het sociaal beleid en in het belang van Uw onderneming. Onderlinge Ziektekosten verzekerings maatschappij Zuid en Noord Z.H.V. u.a. 's-Heer Elsdorpweg 12-Postbus 16 4460 aa Goes Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon:- Volwassenen:Leeftijd: Kinderen:Leeftijd: Speciale dokumentatie voor bedrijven: ja/nee In open envelop zonder postzegel zenden aan: bij de Z.H.V. is dat 2.069,06, het verschil kunt u zelf uitrekenen. U kunt elders in dit blad een adver tentie van de Z.H.V. vinden waarin nog verdere bijzonderheden staan vermeld! Voor een vrijblijvende premiebereke ning "op maat" en/of toezending van dokumentatiemateriaal, kunt u kon- takt opnemen met onze vertegen woordiger in uw distrikt of met het hoofdkantoor, tel. 01100 - 24000. Fluit In ons vorig artikel schreven we over het gunstige schadeverloop in 1982. U zult het ons niet kwalijk nemen, dat we graag zouden zien, dat 1983 in dit opzicht nog gunstiger zal uitpakken. Vanzelfsprekend zijn we daarbij vrijwel geheel afhankelijk van u. Aangezien u echter weet dat de premie voor een groot deel wordt besteed aan schadeuitkeringen, twijfelen we er niet aan, of u zult al het mogelijke doen om de schade te beperken. Graag maken we daarom in het eerste artikel van dit jaar gebruik van enkele tips, die we aantroffen in de schadepreventiekrant voor rijdend Nederland. Deze krant is uitgegeven door het Technisch Bureau ter Bevordering van Schadepreventie. Wij hopen dat u met deze tips uw en ons voordeel kunt doen. Een van de soorten schades die nog steeds toeneemt en die ons toch wel zorgen baart is diefstal. In het alge meen zijn twee kategoriën auto's at- traktief voor de autodief: Ie. de auto's die gestolen worden om de auto zelf 2e. de auto's die aantrekkelijk zijn om wat zich er in bevindt Laatstgenoemde kategorie is met eenvoudige maatregelen al heel wat minder aantrekkelijk te maken. We denken hierbij aan: - bewust parkeren, in het zicht of bewaakt - altijd het stuurslot inklikken - geen waardevolle goederen in de auto achterlaten, ook geen au topapieren - de auto goed afsluiten Het is eigenlijk allemaal zo simpel, maar u zou er versteld van staan hoe nonchalant er met de auto en inhoud wordt omgesprongen. De eerste kategorie levert meer pro blemen op. Toch hoeven we ook hier niet bij de pakken neer te zitten. Zo is het mogelijk een stuur-pedaalslot aan te laten brengen. Ook kan een elektronische beveiliging worden aangebracht tegen het openen van portieren en motorkap. Daarnaast bestaat voor auto's met dieselmoto ren de mogelijkheid het brandstof circuit te onderbreken. Weliswaar kosten laatstgenoemde mogelijkhe den geld. doch dit weegt niet op tegen de schade en het ongemak-die ontstaan bij diefstal. Zeker bij dure en diefstalgevoelige auto's zijn zij het overwegen waard. Een ander soort schade, die mis schien moeilijker te voorkomen is, maar zeker beperkt kan worden, is brandschade. Een eerst vereiste is natuurlijk een goede brandblusser (1-2 kg poeder), gemonteerd onder handbereik. In geval van brand, die meestal onder de motorkap ontstaat dient u als volgt te werk te.gaan: Ie. parkeer de auto zo veilig mogelijk langs de kant van de weg 2e. zet de motor af en laat iedereen uitstappen 3e. doe alle ramen en portieren op dicht 4e. trek de vergrendeling van de mo torkap los. Laten we elkaar eens wat meer ruimte geven... En dan blussen. Ga met de brand blusser de vuurhaard zo dicht moge lijk te lijf. Doe de motorkap of por tieren juist voldoende open om de blusstraal te richten. Spuit verder nooit het gehele apparaat ineens leeg, maar blus met tussenpozen. Overigens, in vrijwel alle gevallen is de verzekeraar bereid de nieuwe vulling te betalen. Wie veilig wil brommen (en wie wil dat niet) moet bedenken dat: - met zachte banden rijden erg ge vaarlijk is - de banden minstens 1 mm. pro fiel moeten hebben - bij slechte vering de wielen min der kontakt hebben met de weg en de bromfiets "zweverig" gaat rijden - het opvoeren van de motor niet alleen verboden is, maar ook ge vaarlijk. Frame, ophanging, en remmen zijn vaak niet berekend op hogere snelheden - altijd met beide remmen geremd moet worden - een goedgekeurde valhelm van levensbelang is en dat de kinband gesloten is In ons overvolle landje gebeurt elke minuut een aanrijding. Reden ge noeg om elkaar eens wat meer ruimte te geven en niet direkt agressief te worden, als het eens een beetje moeilijk gaat. Als we hier in 1983 eens wat meer aan denken, zijn we met recht "Goed op weg". H. Meeuwsen 7

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1983 | | pagina 7