Het spel wordt gespeeld met één dobbelsteen om de trage voortgang van de Europese Gemeenschap na te boot sen. Het gooien van een „zes" is geen bijzondere ver dienste. Iedere speler start met 10 fiches (knopen of per- pernoten bijv.), waarvan ie der meteen 4 afdraagt aan de Brusselse pot. Zo gaat dat. Voor een pion moet ook al zelf worden gezorgd. Wie bij de start 6 ogen gooit, pro fiteert nu al van de EG; ga verder naar 35. Komt een pion op een van de volgende nummers, dan moeten de bijbehorende richtlijnen en verordeningen worden opgevolgd. Spelregels nr. 5 Frankrijk weert Enge land uit de EG. Ga terug naar start. nr. 12 Denemarken, Enge land en Ierland worden lid van de EG. U mag nog een keer gooien, maar u moet wel 1 fiche betalen aan de Brusselse pot, ter verlichting van de Britse contributiekos- ten. nr. 18 U profiteert van ren tesubsidie. U mag evenveel fiches uit de Brusselse pot nemen, als het aantal punten dat u wierp. Ga verder naar 23. nr. 25 De aanhoudende in flatie kost boeren en tuinders geld. U en uw medespelers ondervinden dat aan den lij ve; ieder moet nu 1 fiche be talen aan Brussel, nr. 34 Een demonstratie verspert u de weg; één beurt overslaan. nr. 36 De Landbouwraad heeft besloten tot een forse prijsverhoging. Brussel be taalt 3 fiches. nr. 49 Er is fraude ge pleegd met uitvoerrestitu ties. Betaal 3 fiches of wacht tot u verlost wordt om verder te spelen. nr. 56 Het Europees Parle ment vergadert deze keer niet in Straatsburg, maar in Luxemburg. U bent te ver ge reisd. Ga terug naar 50. nr. 59 Helaas, u moet uw bedrijf beëindigen, maar u ontvangt uit de Brusselse pot 5 fiches als saneringspre mie. U mag opnieuw van start. nr. 63 U hebt de Brusselse pot gewonnen, als u bij de laatste worp het juiste aantal ogen gooit. Zo niet, dan te rug tellen en opnieuw probe ren.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 64