ZITDAGEN gropatax veiligheid! Radio/TV Agrariërs Van der Velde en Suy geridderd z.l.m. Agenda Z.L.M.-afdelingen Weer Internationale Schakelklas in Terneuzen Stemmen? Stem dan op veiligheid af! Demonstraties beperking rooi- en transport beschadiging bij konsumptie-aardappelen Mechanisatiedag boomkwekerij 1982 Mevrouw E. Kok-Hendriks versterkt Konsulentschap Tuinbouw Bedrijfsbeheerkursus Rundveehouderij Melkprodukten uitvinden In verband met het ti/dig klaarmaken van het blad. kun nen na dinsdag 15 uur, geen agendabenchten meer wor den opgenomen Red Keuring kalveren kalveropfokwed- strijd te Raamsdonk Op zaterdag 4 september a.s. zal op het terrein van P. de Bont (tegenover café "De Koppelpaarden") te Raamsdonk de keuring plaatsvinden van 100 kalveren die de afgelopen winter hebben meegedaan aan de kalveropfokwedstrijd in de plaatsen Sprang-Capelle, Oosterhout en Raamsdonk. De keuring begint om 10.00 uur. Voor inlichtingen kunt u bellen 04160-33632. Provinciale Ploegwedstrijd Zeeland Op zaterdag 4 september a.s. zal op een terrein van de Wilhelminapol- der. gelegen aan de Langeweg te Wilhelminadorp bij Goes vanaf 12.30 uur weer worden gestreden om het Zeeuws Ploegkampioenschap. Aan deze wedstrijd zal deelgenomen worden door 25 ploegers, gese- lekteerd uit de verschillende regio wedstrijden. Ook dit schooljaar is de Scholenge meenschap voor Beroepsonderwijs "de Leeuwtjes" in Terneuzen met een Internationale Schakelklas van start gegaan. Deze start werd ingeluid met een in- troduktieavond voor ouders, verzor gers en anderstalige leerlingen waar achtereenvolgens werd besproken: de lesroosters, het schoolgeld, het busabonnement, studietoelage, ex- kursies. ontmoetingsdagen en de or- ganisatie-begeleidingsstruktuur. De Internationale Schakelklas is be doeld voor anderstalige jongeren van 12 tot 22 jaar, die niet of nauwelijks aanspreekbaar zijn in het Neder lands. De klas wordt momenteel be volkt door leerlingen welke afkom stig zijn uit de volgende landen: Eri trea. Ghana, Indonesië, Spanje. Turkije en Vietnam. Voorts worden er nog leerlingen uit Jamaica ver wacht. De huidige leerlingen zijn woonachtig in Axel, Groede. Hulst. St. Jansteen en Terneuzen. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Postbus 46, 4460 BA Goes (01 100-21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17. 4760 AA Zevenbergen (01 680-23730) Redaktie Mr J. Oggel, hoofdredaktie, tel huis 01 100-20228 J Wierenga, eindredaktie. tel huis 01100-1 181 5 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno.: (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat ZLM - Goes telefoon 01 100-21010, tst 12 Vermelding op adresbandje onder lidnr.: (Voor donateurs) Polisafdeling OVM - Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging.advertentie exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 '/'V~ i'j Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van enkele demonstra ties betreffende de beperking van rooi- en transportbeschadiging bij konsumptie-aardappelen. Bij deze demonstraties zal aandacht geschonken worden aan: - de afstelling van de rooimachine; - de juiste wijze van loofklappen; - de valhoogte en de valbreking van de aardappelen. Deze demonstraties worden gehou den op de volgende plaats Vrijdag 10 september: perceel van L.J.A. Klompe, hoek Bosweg - Riet dijk te Zonnemaire. Op beide plaat sen beginnen de demonstraties om 10.00 uur en om 14.00 uur. Voor degenen die niet in de gele genheid zijn deze demonstraties bij te wonen, is er gelegenheid om soortgelijke demonstraties te bezoe ken op plaatsen op de Zuidhollandse Eilanden of in West-Brabant. Het C.A.R. te Zevenbergen organi seert enige instruktieve demonstra ties betreffende beperking van rooi en transportbeschadiging bij kon sumptie-aardappelen. Speciaal zal aandacht worden geschonken aan: afstelling rooimachine: juiste wijze van loofklappen en de valhoogte middels valbrekers in wagens. De demonstraties worden gehouden om 10.00 uur en om 14.00 uur op maandag 6 september bij Gebrs. Roeien. Achterdijk 89 te Zevenber gen (weg Klundert-Made. afslag stoplichten suikerfabriek. Uitstelda tum suikerfabriek). Uitsteldatum "8 september zelfde plaats en tijd en op dinsdag 7 september bij Gebrs. Dekkers. Vierhoeve 6 te Steenbergen (weg Dinteloord-Steenbergen-Berg- en op Zoom, afslag Kruisland ne men). Uitsteldatum 10 september zelfde plaats en tijd. De route naar de percelen wordt met borden aange geven. Iedereen die belangstelling heeft wordt uitgenodigd een van de ze demonstraties te bezoeken. CAR Zevenbergen. De Konsulent Hae- nen. Informatie over het doorgaan van de demonstraties bij ongunstige weers omstandigheden kunt U verkrijgen via: telefoonnummer 01100 - 15335 voor Zeeland; telefoonnummer 01806 - 4166 voor Zuid-Holland. Stichting Bevordering Landbouw kundig Onderzoek Zeeuws-Vlaanderen Fed.v. Verenigingen voor Bedrijfsvoorlichting Zeeland Dinsdag 7 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur "De besteding van het door de EG beschikbaar gestelde bedrag van 20 min. voor kleine melkveehouders", een vraaggesprek met ir. A. de Zeeuw, direkteur-generaal voor Landbouw en Voedselvoorziening van het ministerie van landbouw en visserij. Donderdag 9 september a.s., Hilver sum II (402 meter), 12.16-12.26 uur De boomkwekerij als leverancier van stedelijk groen", een vraaggesprek met ir. W.J. Bosch, consulent voor stedelijk groen en ir. B.C.M. van Elk. adj. consulent voor de voorlichting in de boomkwekerijsector. De mechanisatiedag boomkwekerij 1982, vastgesteld op woensdag 15 september a.s. wordt gehouden op de boomkwekerij van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders in Rogge- botsluis (Oostelijk Flevoland). Deze mechanisatiedag wordt georgani seerd door het Landbouwschap en de Nederlandse Bond van Boomk wekers, die hiertoe nauw samenwer ken met de Tuinbouwvoorlichtings- dienst. Op de belangrijkste kruispunten in de Flevopolder zal met richtingsbor den de weg naar Roggebotsluit wor den aangegeven. Bij de ingang van het demonstratieterrein is voldoende parkeergelegenheid. De mechanisatiedag is op woensdag 15 september a.s. van 9.00 uur v.m. tot 16.00 uur n.m. geopend voor het. publiek. Een programma, dat tevens geldt als bewijs van toegang, kost 7.50. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M TEL. 01 100 - 15710 (Goes) 01 180 - 1 1451 (Middelburg) 01170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) ZEVENBERGEN: donderdag 9 september a.s. 11.00 - 12.00 uur, Tlotel Tholenaar. HULST: Maandag 6 september 1982 in Gemeenschapscentrum "Den Dullaert" AXEL: Woensdag 8 september 1982 in "De Halle" van 14.00 - 16.00 uur. Op vrijdag 10 september a.s. zijn al onze kantoren gesloten in verband met personeelsreis. Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01100-24000 Telex 55537 Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes, Dinsdagmiddag van 14.00-17.00 uur, de heer J. van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen, Donderdagmorgen van 09.00-12.00 uur. Per 1 augustus is mevrouw E.Th.M. Kok-Hendriks aangesteld als inge nieur bij het Konsulentschap voor de Tuinbouw "Zuid-West Nederland" te Goes. Zij volgt hiermee ir. J.A.F. van de Wijnboom op, die naar het Tuinbouwkonsulentschap in Emme- loord vertrokken is. Begin dit jaar is zij in de richting Tuinbouw afgestudeerd aan de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen. Binnen het Konsulentschap geeft zij leiding aan de groente- en bloementeelt onder glas, de volle- grondsgroenteteelt en de bloembol lenteelt. Daarnaast behartigt me vrouw Kok-Hendriks de planologie en vertegenwoordigt zij het konsu lentschap in verschillende organisa ties, kommissies en werkgroepen, die zich voor de belangen van de tuin bouw in het werkgebied inzetten. Verder is zij nauw betrokken bij het totstandkomen van een nieuwe groenteteeltproeftuin in Baren- d recht. Aan de Praktijkschool in Horst wordt in het schooljaar 1982-1983 wederom gestart met de kursus Be drijfsbeheer Rundveehouderij. In deze kursus zullen praktische en theoretische lessen gegeven worden welke van technische, ekonomische en sociale aard zijn. De kursus is be doeld voor zelfstandige ondernemers die minimaal vijf jaar een eigen be drijf runnen. De kursus zal starten in september en de kosten bedragen 300.— In dien U interesse heeft kunt U een aanmeldingsformulier aanvragen bij: Praktijkschool Horst Stationsstraat 104 5963 AB Horst tel. 04709 - 3535 Om een grotere afzet te kreeëren voor hun melkprodukten doen sommige ondernemingen (en landen) zware inspanningen. Zo heeft juni jl. Sodima-Yoplait te Ivry-sur-Seine (nabij Parijs) een -Centre djnnovation et de re cherche- geopend. Dit onderzoekcentrum, dat een 50-tal werknemers tewerkstelt, moet nieuwe produkten - uitvin den - en testen, en beschikt over ruime lokalen voor velerlei in dustriële proefnemingen met melkprodukten. (Agra Magazine) De heren Jan C. van der Veldef r) 69) te Yerseke en Eduardus A.E.M. Suij (71) te Kruiningen zijn dinsdag 31 augustus j. benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De daarbij behorende versierselen werden hen opgespeld door de burgemeester van de gemeente Reimerswaal de heer H. Boer. Een en ander vond plaats ter gelegenheid van het afscheid van beide raadsleden van de raad dezer gemeente.. Zowel de heer Van der Velde als de heer Suij hebben zich op veler terrein dienstbaar gemaakt voor de gemeenschap. Behalve op kerkelijk terrein heeft landbouwer van der Velde talrijke funk ties vervuld in de agrarisch wereld. Zo was hij voorzitter van de afd. Yerseke van de ZLMbestuurslid van de Kring Oost-Zuid-Beveland en lid van de ledenraad van de ZLM. Ook was hij bestuurslid van de OVM. Voorts is hij lid, plaatsvervangend voorzitter van de Ruilverkaveling Yerseke Moer en was hij voorzitter van de Ver. v. Bedrijfsvoorlichting op Zuid-Beveland. Hij heeft ook enige funkties vervuld m.b.t. de verbetering van de rundveehouderij. Fruitkweker en vlashandelaar Suij is ook jarenlang akties geweest in sociaal-culturele organisaties in het dorp Kruiningen. Daarnaast heeft hij talrijke funkties vervuld binnen de landbouw bij de NCB. Hij is ook lid van de van de beurscommissie en voorzitter van de distriksraad Oost-Zuid-Beveland van het Landbouwschap.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 2