Unieke manifestatie in Den Bosch De hengsten die bij de prijsvraag betrokken zijn Hoofdprijzen voor de prijsvraag: "Wie wordt kampioen?" Perevuur Prijsvraag "Wie wordt kampioen? Speciale automobielprijs 1982 de nieuwe Ford Fiesta Bravo Haflinger-hengsten, die in aanmerking kunnen komen voor het kampioenschap Prijsvraag ,,Wie wordt kampioen?" Reglement 99 rm Het nieuws van deze week is, dat de grote Nationale Tentoonstelling van de Koninklijke Vereniging "Het Ne derlandse Trekpaard" op 3 en 4 sep tember in en rond de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch, door verschil lende manifestaties zal worden op geluisterd. Onder meer door een de monstratie met een zestal Ardenner paarden van het Studbook de Che- veaux Ardennais uit Frankrijk.Voorts door een folkloristische show van aangespannen trekpaarden met oude tuigen voor antieke wagens en huif karren, bemand door groepen in oud-Brabantse, voorstellende ge bruiken uit de vorige eeuw. Verder nog door de bekende gecombineerde demonstraties, met défilé en show van circa 300 Haflinger paarden en niet te vergeten het machtige schouwspel van de 4-, 8- en 16- spannen trekpaarden. Een bijzonder hoogtepunt vormt dit jaar een unieke presentatie door - en huldiging van - de door het uitvoe rend comité uitgeroepen: 10 paar denmannen van deze eeuw. Deze tien negentiende eeuwer paarden-konin- gen zullen zich, ieder op eigen wijze, met hun paarden - aangespannen of onder het zadel - presenteren. Een presentatie die nog nooit is gezien en daarom met recht uniek genoemd mag worden. Overigens vindt u op deze pagina alles wat u nodig heeft om de auto - of een van de andere prachtige hoofdprijzen -van de prijsvraag te winnen. Allereerst het reglement. Evenals in 1980 wat vereenvoudigd ten opzichte van de daaraan vooraf gaande jaren, zodat u ook nu alléén de kampioen en de reserve-kam pioen van de trekpaarden en de kampioen van de Haflingers behoeft in te vullen. Alle "hengsten die bij de prijsvraag betrokken zijn" worden hieronder vermeld. Ook de prijzen lijst, wederom rijker gestoffeerd dan ooit tevoren, staat er nu ten voeten uit. De volgende week zullen wij u nog enkele kanshebbers noemen, kans hebbers voor de kampioenschaqpen wel te verstaan. En woensdag 25 au gustus is de uiterste datum waarop het prijsvraagformulier ingevuld en wel bij de redaktie van dit blad bin nen moet zijn. Trekpaard-hengsten, die in aanmer king kunnen komen voor voor het Kampioenschap en het Reserve- Kampioenschap. Bamboula de la Jumelle K. 2756, geb.: 21-6-1976 d. Tony de l'Agaise B.S. 74/222. Eig.: A.L.C. Brooijmans te Tholen (Zld.). Freddy van Bazel K. 2773, geb.: 16-6-1976 d. Joubert van Wassenho- ve B.S. 74/238. Eig.: N.C. Wouters te Boxtel (Nb.), en P. Quik te Wouwse Plantage (Nb.), en M.A. de Jong te Made (Nb.). Frik van de Smeel K. 2745, geb.: 3-6-1975 d. Frik van de Kantstraat K. 2695. Eig.: E.E. v. Olmen te Ne- tersel (Nb.). Costaud van Oudenhof K. 2719, geb.: 23-5-1971 d. Ganin van de Hooi K. 2675. Eig.: H. v. Bommel en Zn. te Gemert (Nb.). Matador van 't Ooievaarsnest K. 2765, geb.: 1-6-1978 d. Vengeur van 't Geushof B.S. 76/82. Eig.: N.C. Wouters te Boxtel (Nb.), en A.A.W. Pelkmans te Gilze (Nb.). Junior van 't Hooghof K. 2772, geb.: 27-5-1978 d. Lutteur van 't Ooie vaarsnest B.S. 76/252. Eig: H. v.d. Heijden te Veghel (Nb.). Ronald uit de Linde K. 2768, geb.: 9-5-1978 d. Ideal de Wassenhove K. 2792. Eig.: H. v.d. Heijden te Veghel (Nb.). Unie van Boekei K. 2769, geb.: 6-5- 1978 d. Nico van 't Hof van Wassen hove B.S. 78/244. Eig.: J. v. Olnen te Netersel (Nb.). Nico van Brandevoort K. 2770, geb.: 1-5-1978 d. Ganin van Wooldink K. 2718. Eig.: H. C. Kuypers en Zn. te Het nieuws van de vorige week was, dat de winnaar van de prijsvraag "Wie wordt kampioen?" een gloednieuwe FORD FIESTA BRAVO in ontvangst mag nemen. Aangeboden door Ford dealers Obam Tilburg b.v. te Tilburg en Obam b.v. te Eindhoven. Een prima stamboek-merrieveulen, aangeboden door de N.V. Cen trale Suiker Maatschappij te Amsterdam. Een Haflinger merrieveulen aangeboden door de N.V. Chemische bedrijven van de N.C.B. te Son Een Connemara hengstveulen aangeboden door Interpolis te Til burg Een Haflinger hengstveulen aangeboden door de Rabobank Een Dartmoor hengstveulen aangeboden door de Prijsvraagkom missie Een Shetlander hengstveulen aangeboden door Hengstenhouderij H. v. d. Heuvel te Erp Een p. z. dubbelschijf centrifugaal kunstmeststrooier Vibrax Fabri kaat: Landbouwmachinefabriek P. J. Zweegers en Zn. te Geldrop Een volautomatische wasmachine aangeboden door de Onderlinge Levensverzekeringsmaatschappij OBF te Leeuwarden Twee Skill elektrische graskantenmaaiers aangeboden door Cebe- co-Handelsraad te Rotterdam Duizend kilo kalkammonsalpeter beschikbaar gesteld door de U.K.F. te Utrecht Vijf en twintig balen (1000 kg.) droge pulp aangeboden door de Coöperatieve Vereniging Suiker Unie te Breda Elektrische koelkast met assortiment Amstelbieren aangeboden door Café-Rest. "Brabanthallen" te 's-Hertogenbosch Kompleet Koltec schrikdraadapparaat type G-9, rijkskeur aange boden door Koltec N.V. Breda Trekpaarden-hoofdstel met koper en gareelriem aangeboden door de Prijsvraagkommissie En verder nog een aantal mooie en waardevolle troostprijzen. Nuenen (Nb.), en H. J. Kuypers te St. Oedenrode (Nb.). Clever van den Havenweg K. 2763, geb.: 3-3-1978 d. Costaud van Ou denhof K. 2719 Eig.: C. Barsinger- horn te St Maarten (Nh.). en H. v. Bommel en Zn. te Gemert (Nb.). Romeo van de Reep K. 2771, geb.: 1-6-1977 d. Tom van Terbekenhof B.S. 76/74. Eig.: E. E. v. Olmen te Netersel (Nb.). Pacha van de Engelenhoek K. 2760, geb.: 8-6-1977 d. Hardi van 't Ooie vaarsnest B.S. 70/330. Eig.: H. v. Bommel en Zn. te Gemert (Nb.). Carlo van Hoogbeemd K. 2762, geb.: 20-5-1977 d. Gamin van Schoone- beek K. 2706. Eig.: A. Z. de Buck te Oostkapelle (Zld). Alexander van de Droste Hoeve K. 2767, geb.: 20-5-1978 D. Gamin van Schoonebeek K. 2706. Eig.: N. C. Wouters te Boxtel Willempie van de Pijp K. 2766, geb.: 31-5-1978 d. Frederik van 't Oventje K. 2723. Eig.: H. v. Bommel en Zn. te Gemert (Nb.). Norden Hf.K. 79, geb.: 2-5-1978 d. Nardus Pr. H. 888. Eig.: Chr. J. Er- kelens te Zeijerveld (Dr.). Wreker van de Milt Hf.K. 78, geb.: 23-4-1978 d. Winner Hf.K.49. Eig.: D. E. L. Baron de Loë te Mheer (Lb.). Napoleon Hf.K. 71, geb.: 15-4-1975 d. Winner Hf.K. 71, geb.: 15-4-1975 d. Nektar. Eig.: J. W. Westerveld te Aalten (Gld.). Wybe van de Blauwe Steentjeshoeve Hf.K. 63, geb.: 9-7-1974 d. Were-di van de Vrijthof Hf.K. 13. Eig.: C. Beers te Bellingwolde (Gn.). Status Hf.K. 69, geb.: 12-6-1974 d. Stanislaus 584. Eig.: G. Toonen te Maren-Kessel (Nb.). Mando Hf.K. 58, geb.: 9-6-1974 d. Mandus Hf.K. 17. Eig.: H. J. Folmer en F. Dijkstra te Lunteren (Gld.). Widar Hf.K. 64, geb.: 5-5-1974 d. Welkom Hf.K. 1. Eig.: G. Hings- tman te Tolbert (Gn.). Star Hf.K. 73, geb.: 19-3-1974 d. Stainach 930 Eig.: H. v.d. Heuvel te Erp (Nb.). Winner Hf.K. 49, geb.: 19-4-1972 d. Were-di van de Vrijthof Hf.K. 13. Eig.: J.W. Westerveld te Aalten (Gld.). Nervus Hf.K. 46, geb.: 28-4-1971 d. Nelson 90 Eig.: D. E. L. Baron de Loë te Mheer (Lb.). Marius Hf.K. 44, geb.: 20-4-1970 d. Milord Hf.K. 25. Eig.: R. Bouwman te Amsterdam (Nh.). Naam Beroep Adres Woonplaats A. KAMPIOENSCHAP HENGSTEN 1Kampioen 2 Res.-kampioen B. KAMPIOEN HAFLINGERHENGSTEN Datum: Handtekening: Voor de prijsvraag: „Wie wordt kampioen"?, gelden de volgende be palingen: 1. Aan deze prijsvraag kan 'uitslui tend worden deelgenomen door abonnees van „Ons Platteland", „Zeeuws Land- en Tuinbouwblad",,, Het Friesch Landbouwblad", De Landbode", „Boer en Tuinder" en „De Hoefslag". 2. Iedere abonnee kan slechts voor één prijs in aanmerking komen. De oplossing moet worden ingezon den op het formulier dat hierbij is af gedrukt en dient uiterlijk woensdag 25 augustus in het bezit te zijn van de redaktie van „Boer en Tuinder", Scheveningse weg 46, Postbus29708, 2502 LS Den Haag. Op de voorzijde van de enveloppe, waarin het formulier wordt verzon den, gelieve men in de linkerboven hoek het woord Prijsvraag te ver melden. Antwoorden niet op dit for mulier ingediend, of na 25 augustus ontvangen, worden ongeldig geacht. In verband met het karakter van deze prijsvraag is hiervoor geen inschrijf geld verschuldigd. 3. De prijsvraag betreft twee vragen namelijk: A. Welke trekpaardhengsten zullen ter gelegenheid van de op 3 en 4 september te 's-Hertogenbosch te houden Nationale Tentoonstelling „Het Nederlandse Trekpaard" res pectievelijk als Kampioen en reser vekampioen 1982 worden uitgeroe pen? B. Welke Haflingerhengst zal tot kampioen 1982 worden uitgeroepen? Teneinde de deelnemers aan deze prijsvraag op de hoogte te stellen van de hengsten, die voor de hiervoor bedoelde titels en prijzen in aanmer king komen, geven wij op deze pagi na's een overzicht van de hengsten van 4 jaar en ouder die voor deze tetoonstelling werden ingeschreven. 4. Bij méér dan één juist antwoord zal de prijsvraagkommissie beslissen aan welke deelnemer de eerste prijs en aan welke deelnemer(s) de vol gende prijs of prijzen zullen worden toegekend. Geeft geen enkele deel nemer het juiste antwoord, dan zal degene, wiens antwoord de uitslag der desbetreffende keuring het dichtst benaderde als winnaar wor den aangewezen. 5. Een ieder die aan de prijsvraag deelneemt, wordt geacht zich bij voorbaat aan de uitspraak der prijs vraagcommissie te onderwerpen. Correspondentie over deze uitspraak of anderszins wordt ten aanzien van deze prijsvraag niet gevoerd. Dat perevuur is natuurlijk een verschrikkelijke zaak voor de fruitteelt. Maar hoe erg het is, kan ik eigenlijk niet beoordelen, want ik zou niet weten hoe aangetaste pere- en appelbomen er in de praktijk uitzien. A lies wat ik ervan weet, heb ik uit de kranten en het ZLM-blad. En dan weet je het in feite niet echt. Bacterievuur in meidoorns ken ik maar al te goed; vorig jaar had ik er last van in ei gen tuin en dit jaar was het al we ken te zien in tal van hagen op Zuid-Beveland en Walcheren. Maar hoe deze ziekte huishoudt in boomgaarden weet ik niet uit eigen aanschouwing. Minister de Ko ning is erbij gehaald, Minister de Boer is gesommeerd in Zeeland te verschijnen maar niemand nodigt mij en andere burgers uit om met eigen ogen deze ramp voor de fruitteelt te komen bekijken. Zou dat niet iets zijn voor een vol gende Open Dag voor de Zeeuwse Landbouw? Hoewel ik hoop dat het ergste leed dan alweer geleden is, brengt het me wel op de ge dachte dat een goeie public rela tions voor de landbouw niet alleen de mooie kanten zou moeten laten zien. Buitenstaander

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 4