Buitenstaander Moderne Aansprakelijkheidsverzekering (W.A.P.) Alleen autoverzekeringen???? Namen VERZEKERINGEN f. den hollanderln. lO tel: OIIOO- 24000 Neenr u kunt bij uw O.V.M. ook voor alle andere verzekeringsvormen terecht!!!!! Op 25 juni 1982 werd door de algemene ledenvergadering van de On derlinge Verzekering Maatschappij van de ZLM het bestuursvoorstel goedgekeurd om over 1981 een premie-restitutie te verlenen van 15% over de bruto WA en kaskopremie met uitzondering van de traktoren. Een zeer belangwekkend besluit, dat werd genomen op grond van de gunstige financiële resultaten van 1981. Nadat over 1980 de eerste premie-restitutie sinds het bestaan van de O.V.M. werd gegeven van 12 x/i% over de bruto kasko-premie, waarmede rond 2l/i miljoen gulden gemoeid was, d.w.z. terugvloeide naar de verzekerde volgt over 1981 een veel rigoteusere restitutie. Voornoemde restitutie van 15% be tekent nl. dat rond 6 miljoen aan de verzekerden wordt gerestitueerd. Omdat het wellicht niet zo meteen te vatten is wat één en ander betekent willen wij dit gaarne met een voor beeld duidelijk maken. Deze 15% over de bruto premie, zowel kasko als WA, is nl. geheel iets anders dan een restitutie over de netto premie. Het betekent nl. dat bij onze O.V.M. voor uw auto van 20.000,- een bruto WA en kasko (All Risks) premie staat van ƒ821,-. Stel dat u in 1981 bij ons reeds de maximale korting van 50% had bereikt, dan betaalde u in 1981 een netto premie van 410,50. Stel dan vervolgens, dat u in 1981 en 1982 geen schade hebt geclaimd dan be tekent dit, dat u bij de prolongatie 1983 alweer 410,50 zou moeten betalen, maar daar gaat dat nog vanaf 15% van 821,-ofwel 123,15. Uw te betalen premie 1983 wordt dan ƒ410,50 minus ƒ123,15 is ƒ287,35. U ziet dus, dat de 15% res titutie over de bruto premie, indien u reeds op de maximale korting van 50% zit, overeenstemt met 30% van de netto premie. In het geval u op 40, 30,20 of 10% noclaim korting zit is de restitutie omgerekend naar de netto premie resp. 25, 21,5 18,7 en 16,7%. In bovenstaand voorbeeld zijn we er vanuit gegaan, dat, zowel de premie als de no-claim korting voor 1983 ongewijzigd blijft. Het is nog te vroeg om nu al reeds voorspellingen in dat opzicht te doen. Op grond van de tot nu toe beschikbare financiële gege vens over 1982 zal het bestuur zich ongetwijfeld gaan beraden of b.v. de no-claim korting over 1983 omhoog kan. Waarom u dit uitgelegd? In de eerste plaats omdat u als lid van de O.V.M. er recht op heeft te weten wat u te wachten staat. De restitutie gaat er vast in als koek. Wat er verder nog uit 't vat komt hoort u dan later. In de tweede plaats hebben wij er toch behoefte aan om ons temidden van de tarieven-oorlog tussen verze keraars te laten horen. Wij waren voornemens deze strijd over ons heen te laten trekken. Er wordt ech ter op een zodanige wijze met pre mie-offertes gesold dat wij niet na mogen laten de waarschuwende vin ger op te steken. Kijk, dat de assu rantie bemiddelaar zijn best doet op de klanten terug te winnen, die hij in de loop der jaren aan ons is kwijt geraakt nemen wij hem allerminst kwalijk. Het moet dan overigens wel op een eerbare wijze geschieden. Dat er op dit moment verzekeraars zijn, die alle registers open trekken om nieuwe klanten te krijgen is minder verantwoord. Dat ze daarvoor de as surantie bemiddelaar voor hun kar retje trachten te spannen is beslist onjuist. Dat de bonafide assurantie bemiddelaar zich niet laat gebruiken is ons bekend. In het hevigst van de strijd vinden er toch ontoelaatbare praktijken plaats. Een autobezitter, die geen recht heeft op no-claim korting mag dus geen korting heb ben. Als hem dan wel korting wordt geboden mits hij zich maar laat overschrijven is dat een ontoelaat bare handeling. Ook de betreffende kandidaat, die in eerste instantie zijn voordeel ziet liggen, handelt onver antwoord. Het lijkt wel aardig en hebben is hebben maar dergelijke Er is een tijd geweest, beste mensen dat je voor een dubbeltje een sigaar kocht en voor een kwartje een pilsje. En voor een gulden kon je dan nog een heleboel andere lol hebben. Dat was in de tijd dat z.g. W.A.P.- pertjes nog een tientje kostten en als broodjes over de toonbank verkocht werden. Tja, dat is wel een tijd gele den. De sigaren zijn intussen nogal wat duurder geworden. Het W.A.P.- pertje ook wel, maar dat heet tegen woordig dan ook officiëel A.V.P. (aansprakelijkheidsverzekering par- tikulieren). Bovendien valt dat nog mee, althans bij onze maatschappij. Momenteel kost dat nog maar vier tientjes. Weliswaar vier maal zoveel als vroeger maar vergeleken met een sigaar is dat weinig. Want waar haal je vandaag de dag nog een sigaar van veertig cent, nou? Veel meer claims Bovendien is de oorzaak van het duurder worden van beide heel ver schillend. De sigaar is in feite alleen maar in prijs gestegen omdat de lo nen hoger geworden zijn. De stijging van de premie van een schade-ver zekering is hoofdzakelijk tc danken aan het feit dat men meer en sneller claimt als vroeger. Overigens is dat niet verbazingwekkend. Hoe meer premie men betaalt hoe groter de neiging om er ook wat voor terug te krijgen. Voor een tientje kun je niet veel verwachten, maar als de premie hoger wordt Als u vroeger bij de buren of bij kennissen op visite ging en u stootte een lampje om of u liet een kopje vallen dan werd er over verzekerin gen niet gedacht. Bij een volgend bezoek of verjaardagsvisite werd het gesneuvelde door u vervangen en de kous was af. Nu moeten wij het eerst betalen anders durft men een vol gende keer niet eens op visite te gaan. Zo was het ook met schade die door kinderen werd veroorzaakt. En bovendien kregen ze dan nog een flink pak voor hun broek (waarvan een zeer preventieve werking uit ging). Mentaliteitsverzandering Als die rem er eenmaal af is, gaat het met schadegevallen door baldadig heid van kwaad tot erger. Ruiten in trappen van leegstaande panden is aan de orde van de dag. Pure balda digheid. Maar als er geclaimd wordt is het altijd tijdens een partijtje voet bal gebeurd. Vanaf een viaduct ste nen op passerende auto's gooien is ook een geliefd spelletje. En als kin deren dat doen, nou ja... Maar dat de De Lange praktijken mogen niet voorkomen en dienen met de meeste kracht bestre den te worden. Pakket verzekeringen Wij horen op dit moment nog wel eens de opmerking, dat men gaarne het totale pakket aan verzekeringen bij één adres wil hebben. Een zeer begrijpelijk verlangen. Daarbij is ons ook gebleken, dat een aantal leden verzekerden van gedachte zijn, dat wij uitsluitend auto's verzekeren. Een misvatting, welke u bij lezing van nevenstaand artikel duidelijk zal worden. Wat u dan ook duidelijk zal worden is het feit, dat wij u, behalve voor personenauto's nog tal van an dere voordelen te bieden hebben. Tenslotte komen wij nog even terug op de aangekondigde premie-resti tutie. Voor de motorvoertuigen zal de restitutie verrekend worden op de prolongatie nota 1983 welke begin december '82 verschijnt. Voor de na le jaars arbeidsongeschiktheid (A.O.V.) is de restitutie 1981 reeds uitbetaald. Degenen, die zo'n A.O.V. hebben zullen, intussen een bijschrij ving op hun bank- of girorekening hebben ontvangen. Geheel tenslotte een dringend advies onzerzijds. Als u in deze woelige periode wordt bena derd met zaken, waarvan u vindt dat het eigenlijk niet goed door de beu gel kan vraag dan eerst ons advies. De L. ouders zoiets dan ook nog durven claimen. In zo'n geval zouden wij ei genlijk direkt in onze auto moeten stappen om de ondeugden eens flink aan de oren te trekken, zoals het hoort. Tegelijkertijd zouden we dan de ouders moeten vragen waar ze nou in feit mee bezig zijn. Een schok-effekt is misschien nog het 'enige redmiddel in dit geval. Maar wee- degene die hierover kritisch durft te zijn. Hij zaait wind en kan dus alleen maar storm oogsten. Het zij zo. Maar toch zijn we niet van plan om mee te helpen de mentaliteit nog verder te bederven door maar braaf te betalen. Het is tijd om weer eens nuchter te worden. De keerzijde Terwijl we dit schrijven daalt er een aangifteformulier op ons bureau neer waar we weer helemaal van op fleuren. Het is gelukkig niet allemaal kommer en kwel.. Wat denkt u van die mevrouw die na lange tijd weer eens op bezoek is bij familie en daar haar zwager zo stevig omhelst dat zijn bril gekneusd op de grond te recht komt. Kijk, dat verstaan we tenminste. Dat is menselijk. Daar straalt warmte af! Dan kun je na tuurlijk weer de vraag opwerpen of die mevrouw wel aansprakelijk is. De vakman zal daarover zijn twijfels hebben. Maar toch, als wij mogen kiezen Denk er maar eens goed over na! Gegroet. Visscher Dagelijks krijgen wij de volgende telefoontjes van leden" Wij zijn met onze auto bij u verzekerd, maar kunnen wij ook met andere verzeke ringen bij u terecht". Hieruit blijkt dat vele leden denken dat wij alleen maar in autoverze keringen doen. Wij willen u er hierbij eens op wijzen dat u voor alle verzekeringsvormen bij ons terecht kunt. Dus uw totale verzekerings pakket kunt u bij ons of onze vertegenwoordigers onderbrengen! Wel is het zo dat wij niet alle verze keringsvormen in eigen beheer voe ren. Een aantal vormen brengen wij of onze vertegenwoordigers onder bij andere maatschappijen en hierbij fungeren wij dan gewoon als tussen persoon. Het voordeel hierbij is wel dat alle verzekeringen via één maatschappij of vertegenwoordiger lopen. Als er wat aan de hand is met één van uw verzekeringen dan weet u waar u moet zijn en behoeft u niet eerst uw polis of nota erbij te pakken om te kijken welke maatschappij of verte genwoordiger u moet hebben. Welke verzekeringsvormen voeren wij nu in eigen beheer? 1. Praktisch alle voertuigenverzeke- ringen t.w.: a. personen- en bestelauto's; b. motoren; c. traktoren, combines en overige landbouwwerktuigen d. bromfietsen; c. caravans en aanhangwagens. 2. Aansprakelijkheidsverzekeringen Partikulier en Bedrijf (A.V.P. en A.V.B.) 3. Arbeidsongeschiktheid- en onge vallenverzekeringen 4. Ongevallen-Inzittendenverzeke- ringen voor personenauto's 5. BRANDVERZEKERING PAR TIKULIERE WONINGEN EN IN BOEDELS EVENT. INKLUSIEF GLASVERZEKERING. De voorwaarden en premies van bovengenoemde verzekeringen zijn zoals u van ons gewend bent, goede voorwaarden en lage premies. In het bijzonder willen wij u hierbij wijzen op de BRANDVERZEKE RINGEN en de AANSPRAKE LIJKHEIDSVERZEKERING PAR TIKULIER (A.V.P.): 1. Brandverzekering partikuliere woningen en inboedels, eventueel inklusief glasverzekering. Onze premies voor deze zeer uitge breide brandverzekeringen bedra gen: Woonhuis 0,65 per 1000,- verze kerd bedrag Woonhuis inklusief glas 0,90 per 1000,- verzekerd bedrag Inboedel 1,50 per 1000,- verze kerd bedrag. Fluit Deze premies gelden alleen voor woonhuizen en inboedels in woon huizen van steen gebouwd met harde dekking. 2. Aansprakelijkheidsverzekering Partikulier (A.V.P.) Voor een werelddekking van 1.000.000,- per gebeurtenis be draagt de premie slechts 40,- per jaar. Verzekeringen die wij niet in eigen beheer voeren! Voor de volgende verzekeringen kunt u ook bij ons of onze vertegen woordigers terecht. Deze verzeke ringen voeren wij echter niet in eigen beheer maar worden door ons bij andere maatschappijen onderge bracht. Welke verzekeringsvormen zijn dat: 1Ziekenhuiskostenverzekeringen; 2. Rechtsbijstandverzekeringen au- to/gezins/ bedrijfs; 3. Pleziervaartuigenverzekeringen; 4. Levensverzekeringen (risikover- zekeringen etc.); 5. Reisverzekeringen; 6. Diversen. U ziet dat u voor praktisch al uw ver zekeringen bij ons of onze vertegen woordigers terecht kunt. Wij willen graag met u eens alles op een rijtje zetten en bekijken of er voor u voordeel is te behalen door uw overige verzekeringen ook bij ons onder te brengen. Wenst u nadere inlichtingen omtrent één van bovengenoemde verzeke ringsvormen of wilt u een afspraak maken neem dan even kontakt met ons of onze vertegenwoordiger in uw distrikt op. Fluit Boer - de Boer - den Boer - Boer man - Boerboom - Boersma - Grootenboer - Nieuwboer - Kal- verboer - Kloosterboer - Heijboer - Veenboer - Kleiboer - van den Akker - Akkermans - vjan der Velde - Veld man/kamp/huis/horst - Groene- veld - van der Lande - Landman - van Tuinen - Tuinman - van der Hoeven - Op 7 Hof - van 7 Hof - Hoefmans - van der Werf - Boog aard - Boomgaard - Boogert - Uittsnboogaard - Uiterhoeven - Schaap - de Koe - van Os - den Haan - Kip - van der Ham - Big- gelaar - van der Ploeg - Koeman - Koevoets - de Pagter - Koets - Bouman - Bouwman - Dijkgraaf - Varkevisser - Stroo - van der Klei - van der Veen - van der Zan- de - Moerland - Koole - Blom - Spruit - Struik - Boone - Polder man - Roggeveen - Havermans - van der Weide - Raap - de Boo - Schuurmans - Bakhuis - Vlasveld - de Pooler en Uithof. Gek eigenlijk, maar ik ken nie mand die Paard heet of Tarwe. Buitenstaander.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 4