rU- ZITDAGEN gropatax veiligheid! Bestel uw C.A.O. In memoriam J.A. van Oeveren Landbouwkwaliteitsbeschikking boterprodukten op komst Radio/TV 9Cz.l.m. Drukte bij de oogstwerkzaamheden mag er nooit toe leiden dat de veiligheidsvoorschriften met voeten worden getreden. Landbouw- consulentschap Schagen en Emmeloord samengevoegd 5 oktober 1982: "Kwaliteitsdag boerderijmelk" Lena Huisman - nieuwe e.s.v. -ster Voorbereidings commissie Ruilverkaveling Walcheren IR. A.J. RIEMENS BENOEMD TOT ADJUNCT-DIRECTEUR VAN DE DIRECTIE AKKER- EN TUINBOUW Jk rfc? ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M TEL 01100 -15710 (Goes) 01 1 80 - 1 1 451 (Middelburg) 01170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) AXEL: woensdag 11 augustus van 14.00 tot 16.00 uur in "De Halle" ZEVENBERGEN: Donderdag 12 augustus geen zitdag. Onderlinge Verzekeringsmij van de Z.L.M. Pb. 70 - F. den Hollanderlaan 10 4460 BA Goes tel. 01 100-24000 Telex 55537. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes, Dinsdagmiddag van 14.00-17.00 uur, de heer J. van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen, Donderdagmorgen van 09.00-12.00 uur. BEDRIJFSVOORLICHTING SCHOUWEN-DUIVELAND De bedrijfsvoorlichter op Schou- wen-Duiveland, ing. H. Erkens, is afwezig van 16 tot 21 augustus a.s. In de week van 9 tot 14 augustus is hij alleen te bereiken op het Consulent schap in Goes, tel: 01100-16440. Vanaf 23 augustus is dhr. Eerkens weer normaal bereikbaar in Zierik zee (tel. 01110-3917). Met ingang van 1 september 1982 zullen het Consulentschap voor de Akkerbouw te Schagen en het ak- kerbouwgedeelte van het Consu lentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij te Emmeloord worden samengevoegd. Hierover is overeenstemming bereikt met de Centrales van overheidspersoneel. Het nieuwe Consulentschap voor de Akkerbouw zal worden gevestigd te Lelystad. Dit consulentschap zal deel gaan uitmaken van de Provinciale Directie voor de Bedrijfsontwikke ling in Overijssel en de IJsselmeer- polders. Het rundveehouderijgedeelte van het Consulentschap te Emmeloord zal per 1 september 1982 worden toegevoegd aan het Consulentschap voorde Rundveehouderij te Zwolle. De huidige Consulent voor de Ak kerbouw en Rundveehouderij, de heer ir. A.W.J. de Bruyn, zal worden benoemd tot Consulent voor de Ak kerbouw te Lelystad. Op dinsdag 5 oktober a.s., aanvang 10.00 uur, zal in het Cultureel Cen trum "De Reehorst" te Ede door het Centraal Orgaan voor Melkhygiëne en het Genootschap ter Bevordering van Melkkunde een symposium worden gehouden dat geheel gewijd zal zijn aan de kwaliteit van boerde rijmelk. In het morgenprogramma zal door het Genootschap ter Bevordering van Melkkunde aandacht worden besteed aan aktuele onderwerpen betreffende kontrole op boerderij- melk en aan de positie van de pri vaatrechtelijke kontrole ten opzichte van de Warenwet. De onderwerpen zullen worden in geleid door de heren ir. M.F.H. Groote (Melkunie Holland), Dr.Ir. Op 31 juli 1982 is Johan van Oe veren overleden. Het is niet ge makkelijk om zijn zo "bezige" leven in een kort bestek te om vatten. Een harde werker, een detaillist, die zich overigens ook volledig gaf om mee te besturen in een verscheidenheid van agrarische organisaties. Aan hem heeft onze generatie een zeer gewaardeerd, aktief lid ver loren. Het akkerbouwbedrijf van zijn vader opvolgend, bouwde hij dit aanvankelijk uit met een af deling fruitteelt en later nog met een bloemenkwekerij. In de Z.L.M.-organisaties fungeerde hij respektievelijk als afdelings voorzitter, kringbestuurslid en hoofdbestuurslid, voorts een kwart eeuw bestuurslid van de Veilingvereniging in Goes, jaren lang van de N.F.O., afd. Zeeland alsmede bestuurslid van de Noord-Bevelandse jagersvereni ging. Toen hij zich, na overdraxht van de bedrijven aan zijn zonen, uit het organisatieleven had terugge trokken. bleef hij tot kort voor J.J. Stadhouders (N1ZO) en Dr. R.F. van der Heide (Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne). Het middagprogramma zal in het teken staan van het 25-jarig bestaan van het COM. De Minister van Landbouw en Visserij heeft zich be reid verklaard ter gelegenheid hier van een rede uit te spreken op het symposium. Per 1 augustus 1982 is bij de Z.L.M. in dienst getreden als ekonomisch sociaal voorlichtster Lena Huisman. Zij heeft de opleiding Toegepaste Huishoud Wetenschappen in Wage- ningen gevolgd" richting Groothuis houding met aantekening voorlich tingskunde. 2 Halfjaarlijkse perio den heeft zij stage gelopen in Canada en Australië waar zij op een boerde rij heeft gewerkt. Haar geboorte plaats is Siddeburen in de provincie Groningen, zij is opgegroeid op een boerderij. Wij hopen dat zij zich spoedig thuis zal voelen in de pro vincie Zeeland en haar werk met plezier en kennis zal doen. Zij is telefonisch te bereiken onder nummer 01100 - 21010 op het kan toor. Donderdag 12 augustus a.s., Hilver sum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur. "De komende fruitoogst in eigen land en de EG", m.m.v. diverse con sulentschappen voor de tuinbouw en ir. F.J. Franken van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland. zijn laatste dagen met volledige overgave en liefde werkzaam in he fruit en de bloemen, zijn beide grote hobbies. Hij wist zich daarbij omringd door de steun en de aanhanke lijkheid van zijn vrouw, en kin deren en kleinkinderen. Bij het onherstelbaar verlies dat zij moeten dragen mogen zij troost putten uit de vele goede en mooie herinneringen die zij aan hem bewaren. Een brede schare familie, vrienden en kennissen getuigden bij zijn uitvaart van hun medeleven. Met hem verloren wij een man die emotioneel betrokken was bij alles wat om hem heen groeide en bloeide. Tenslotte: "De mens, wien het gegeven zijn, dee'z aarde te aanschouw'n De door de Schepper aangelegd, zijn akker mag bebouw'n Hoe schoon ligt daar zijn leven staak, welk voorrecht onbetwist Totdat zijn dagen zijn volbracht; zijn aards bestaan beslist." Dat hij in vrede ruste. B Voor de cursus BLOEMSIER- KUNST, die bij voldoende deel name in augustus aan de Groene School te Kapelle gaat beginnen, kunnen nog enkele deelnemers worden geplaatst. Nadere inlichtingen bij de heer L. Burger, tel. 01102 - 1812 (school), 01192-1743 (thuis). De Centrale Cultuurtechnische Dienst maakt bekend: 1 dat zij bij besluit van 25 juni 1982 ten aanzien van de in voorberei ding zijnde ruilverkaveling "Walcheren", gelegen in de ge meenten Middelburg, Vlissingen, Valkenisse, Mariekerke, Westka- pelle. Domburg, Veere en Arne- muiden een voorlopige blokgrens heeft vastgesteld, een voorberei dingscommissie heeft ingesteld alsmede daarvoor een aantal le den heeft benoemd. II dat dit besluit ter inzage ligt bij: - de centrale directie van de Landinrichtingsdienst. Rijkskan- torengebouw "Westraven", Grif fioenlaan 2 te Utrecht; - de hoofdingenieur-directeur voor Landinrichting, grond- en Bosbeheer in de provincie Zee land. Westsingel 58 te Goes: - de districtbureauhouder van de stichting tot Uitvoering van Landbouw Maatregelen, Boter- blóemstraat 7 te Arnemuiden. III dat dit besluit in werking treedt op 26 juli 1982. Aanvragers voor een beëindigings vergoeding in het kader van het beëindigingsvergoedingsbesluit van het Ontwikkelings- en Sanerings fonds voor de Landbouw worden er opmerkzaam op gemaakt, dat zij verplicht zijn hun gronden, gelegen in bovenvermeld blok van ruilver kaveling, over te dragen aan de Stichting Beheer Landbouwgron den. Over enkele weken zal naar ver wachting de Landbouwkwaliteitsbe schikking boterprodukten in werking treden. De regeling omvat per produkt kwa liteitseisen met betrekking tot de be reiding -waaronder ook het ompak- ken van grootverpakking naar klein- verpakking valt - en verhandeling. De productcategorieën boter - dit is zowel fabrieksboter als boerenboter, boter met eet - en drinkwaren (krui denboter, vruchtenboter, ed) halfbo- ter en melkvet zijn daarbij onder scheiden. Als opvolger van dr. ir. H.P.F. Curfs zal per 1 september a.s. ir. A.J. Rie- mens tot adjunct-directeur van de Directie Akker- en Tuinbouw wor den benoemd. De heer Riemens (geb. 13 augustus 1946 te Terneuzen) studeerde in 1971 af aan de Landbouwhogeschool te Voor alle boterprodukten is bij be reiding keuring voorgeschreven door het Centraaal Organ Zuivelcontrole in Leusden, een privaatrechtelijke controleinstelling onder rijkstoe- zicht. Deze stichting neemt de con trole over van een groot aantal in stellingen in het nu nog geldende systeem. De aanduidingsvoorschriften voor de verschillende produkten zijn, voor zover zij daarop betrekking hebben, aangepast aan de EEG-etikette- ringsrichtlijn. Wageningen. In 1973 trad hij in dienst bij het Consulentschap voor de Akkerbouw en Rundveehouderij in Emmeloord. Van 1977 tot 1981 was hij Consulent voor de Rundvee houderij en Akkerbouw in Friesland. In 1981 werd hij benoemd tot sek- torhoofd bij de Directie Akker- en Tuinbouw. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Postbus 46 4460 BA Goes (01100-21010) Stationslaan 4. 4761 BG Postbus 1 7. 4760 AA Zevenbergen (01 680-23730) Redaktie Mr J Oggel. hoofdredaktie tel huis 01 100-20228 J Wierenga, eindredaktie, tel huis 01 100-1 1815 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Vermelding op adresbandje onder lidno (Voor leden en losse abonnementen) Secretariaat ZLM - Goes telefoon 01100-21010. tst 12 Vermelding op adresbandje onder lidnr.: (Voor donateurs) Polisafdeling OVM - Goes telefoon 01100-24000 Technische verzorging.advertentie exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Voor het kontraktjaar 1982-1983 zijn de C.A.O.'s voor de Land bouw en Tuinbouw in druk verschenen. U kunUde C.A.O.-boekjes in uw bezit krijgen door onderstaande bon ingevuld op te zenden aan: Sekretariaat Z.L.M. Afd. Werkgevers en Sociale Zaken Postbus 46. 4460 BA GOES. Ondergetekende, lid Z.L.M. Naam Adres Postcode en woonplaats Verzoekt toezending varf C.A.O. ,82-,83 Landbouw C.A.O. '82-'83 Tuinbouw Datum handtekening 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 2