Zeeuwse landbouw hield open dag PT Gruse maakt t anders en beter Dit is m, Uw nieuwe boxenvuller Dit is m, Uw nieuwe transporteur Gruse maakt 1t anders en beter WIJ VERZORGEN HET VOOR U PERIODIEKEN FOLDERS AFFICHES REKLAMEDRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK drukkerij vink b.v. BOEKE-HEESTERS bv GOES BOEKE-HEESTERS bv GOES nassaustraat 1 postbus 16 axel telefoon (01 1 55) 2020 telex 55230 Op zaterdag 31 juli j.l. was het weer "open dag" voor de zeeuwse land en tuinbouw. Allereerst een compliment voor de organisatoren. De bekendmaking, keuze van de bedrijven, uitgestippelde route's, toelich ting met bedrijfsomschrijving via folders, enz., alles was voortreffelijk geregeld. De vertegenwoordigers van de drie zeeuwse landbouworga nisaties kunnen dan ook voldaan op alles terugzien. Hun werk was succesvol want zeer veel bezoekers maakten van de gelegenheidj»e- bruik om het agrarisch gebeuren van nabij mee te maken. Baarland en omgeving Op Zuid Beveland was een route van enkele kilometers rond Baarland uitgezet. Bedrijf nummer 1 was het kippen- varkensbedrijf van de firma Hoondert te Kwadendamme, waar de bezoekers eieren konden kopen en zich op de hoogte konden stellen van windenergie. Bedrijf nummer 2 was het fruitbe- drijf van de firma J. de Winter waar de dubbele Precore al was geplukt en in de schuur werd gesorteerd. Hier kon men o.a. de nieuwe appelrassen zoals Jonagold, Karmijn en Gloster bewonderen. Als bedrijf nummer 3 stond het ak kerbouwbedrijf van de fam. M. Smits op het programma. De firma van der Have had voor een mooi overzicht met de diverse landbouw- zaden gezorgd. Interessant was het witlof in containers met stromend water. Gelijk even een lekkere sappige meloen meenemen om later na te genieten. Het tuinbouwbedrijf van de fam. Vos tussen Baarland en Oudeland was het volgende object. Het was erg warm in de kassen, maar toch von den de bezoekers het prachtig om de tomaten, paprika's, meloenen en au bergines te zien groeien. Menigeen nam een sappige meloen mee; het was er weer voor. Als laatste halte stond het veehou- dersbedrijf van de fam. van Wingen op het programma, met 50 melk koeien en bijna evenveel jongvee. Linda Fierloos gaf hier vakkundige toelichting op een charmante wijze. Op het laatste bedrijf was een "gas tenboek". Hieruit bleek dat de be zoekers veel uit de steden kwamen en dat ook de buitenlanders (België, Duitsland) goed vertegenwoordigd waren. De voorzitter van de voorberei dingskommissie de heer Hannewijk pendelde van 't ene bedrijf naar 't andere om de vinger aan de pols te houden. Aan 't einde van de dag was hij uiterst tevreden, elk bedrijf had zo'n 400 bezoekers geteld en alles wat tot volle tevredenheid verlopen van de ontvangende bedrijven en de bezoekers. Stad en platteland waren weer eens een keer dichter bij elkaar gebracht tot wederzijds genoegen. Cadzand In West Zeeuws Vlaanderen was het eveneens "open dag". De 3 samen werkende stands organisaties konden bij de samenstelling van het pro gramma aankoppelen aan evene menten die op touw werden gezet in het kader van een "molendag". Een graanmolen is indirect verbon den met de landbouw. Graan wordt tot meel gemalen en dat gaf weer aanleiding tot het bakken van pan nekoeken en anderen lekkernijen. Schuin tegenover de jubilerende molen "Nooitgedacht" waren oude. minder oude en moderne dorsma chines opgesteld. Enkele boeren- waaronder de 82 jarige David van de Ameele uit .Cadzand gaven demon straties in het dorsen met de vlegel. Een activiteit die veel aandacht en waardering kreeg. Voor de "open dag" kon men op vier landbouwbedrijven terecht in de naaste omgeving. Ook hiervoor was zeer veel belangstelling, volgens schatting waren er meer dan 1200 bezoekers. Dus uiteraard zeer tevre den organisatoren. Volgens Zeeuws Vlaamse traditie werd de "open dag" op passende wijze gesloten met ger stenat. Al met al een goed voorbeeld van public relations voor de land- en tuinbouw. Veel belangstelling was er voor de oude dorsmachines, die te Cadzand waren uitgestald. Velen maakten er een fietstocht van, waarbij ook de jeugd goed was vertegen woordigd. Het was warm op het fruitbedrijf van de firma De Winter, zoals aan de luchtige kleding was te zien. levering via uw handelaar En wat een kompleetheid: alle funkties elektrisch bediend, eventueel zelfs op afstand, inclusief in/uitschuiven en verplaatsen. In st'bndaarduitvoering voorzien van topbediening met taster, dubbele beveiliging van de zwenkinrichting en bescherm- kappen voor de wielen. Waar vindt u een boxenvuller die uw aardappelen beter behandelt? Waar vindt u een boxenvuller die u meer biedt? Vraag inlichtingen of kom kijken! J. Weyermanweg 19 Telefoon 01100 -12520 Vraag inlichtingen of kom kijken! J. Weyermanweg 19 - Telefoon 01100 -12520 Een machtige transporteur, pienter ontworpen, voortreffelijk gebouwd. Geknipt voor de veelzijdige en veeleisende Nederlandse praktijk. Gemaakt om heel lang efficiënt én plezierig mee te werken. Standaarduitvoering: elektrische hoogteverstelling, graandichte zijschotten, twee bandsnelheden, 65 cm brede band, kapaciteit tot 75 ton per uur. Waar vindt u een mooiere, kompleter uitgevoerde transporteur De Gruse boxenvuller, een machtige machine. Dat zie je aan de konstruktie en afwerking, dat merk je nog beter in het gebruik. Grote veelzijdigheid, onovertroffen bedieningsgemak, geweldige kapaciteit. Een machine die uw vertrouwen waard is. Uitvoeringen: met en zonder knik Lengtes: 7.00-7.50-8.50-9.25-10.00 m. Extra's: zwenkwielen, trekkertrekhaak 14

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 14