J Bij Boer Katseman De boerderij bij boer poppe De boerderij De boerderij en de molen o- wm$t r: v WSdl De boerderij ii 'i l' J ij fab Wij gingen naar boer Katseman. Die woont bij de Griete. Hij verbouwt veeteelt. Toen wij aankwamen ging klas 5b eerst tekenen. En klas 5A eerst met de boer mee. Wij moesten de stallen van de boer tekenen. Toen klas 5A klaar waren gingen wij met de boer mee. En klas 5A tekenen. Eerst gingen we naar een stal waar jonge kalfjes waren. Die waren een beetje bang. Ze stonden al in grotere hokken. Want ze waren al een paar weken oud. Eerst sliepen ze nog in kleinere hokjes appart. Er stonden ook een paar koeien die ouder waren een paar maanden oud. Toen gingen we naar de volgende stal. Daar ston den al heel wat oudere koeien. Er stonden ook twee stieren. Een zwarte en een zwart met wit. Die zwart met wit was jonger en rustiger. Toen gin gen we naar de volgende stal. Daar waren scharrel kippen en oudere koeien. Toen we dat gezien hadden gingen we naar buiten. Daar stond een grote wagen met scherpe punten eraan. Buiten lagen allemaal hopen met ingekluid voer. Bergen met plastik en daar bovenop allemaal banden. Er was een weiland van 22 ha. Toen gingen we naar een andere stal en daar sliepen de koeien en 's winters liepen ze daar. Er lag nog winter mais. De koeien liepen op planken. Ze stampten allemaal stront tussen de spleten. Daaronder was een soort kelder 1 meter 50 diep. Als het vol was mixten ze het door elkaar met een mixer en dan kwam er een wagen en die trok het eruit. Toen gingen we naar de melkschuur. Daar kwamen vier koeien tegelijk. Hij trok de deur open. De koeien gaven 25 liter (dat kunnen ze). (Half 7 's morgens en half 6 's avonds). De koeien gingen langs een andere deur eruit. Het melk liep langs buizen naar een andere stal. Daar kwam het in een grote machine die mixt het om de vier minuten. De melk blijft daar koel. Hij heeft 100 koeien. We kregen nog drinken en oliebollen. Toen gingen we naar huis. EINDE Amanda Philipsen klas 5b, De Meerpaal fr W&M $a&*tefS£hc*l op woensdag middag 7 april zijn we met de vijfde en de vierde klas van de jacob catsschool naar de boerderij van j. nieuwehuize op de land weg in sheerarendkerken geweest, toen we aankwamen zijn we eerst naar de koeien geweest ze waren erg vet. Sommigen niet, ze worden voor de slacht gefokt als ze groot en vet ge noeg zijn dan gaat de boer met de koe naar het slachthuis dan word de koe geslacht en de boer krijgt geldtoen hebben we wat ge dronken toen we klaar waren zijn we naar de biggen gaan kijken ze waren 2 weken oud ze waren erg leuk en zijn we naar de bereput geweest, dat is een put vol mest van de koeien en varkens en dat word in augustus op het land gestrooid. door Edwin en Jacky 5e klas, Jacob Catsschool, Vlissingen. Op Donderdag 29 april gingen we naar boer poppe. We kwamen aan en gingen we limo nade drinken met een koek die we opaten, we kregen ook nog bloem bollen. Toen gingen we overal eens even snuffelen eerst bij de Groentes en daarna bij de bloemen ook kwamen we nog een oude ploeg tegen daar bleven we even naar kijken. Daarna gingen we verder naar een soort vijver daar werd water in ge- pompd. Even later gingen we naar de kippen daar probeerde Johnny nog een kip te vangen maar dat lukte niet. Even later gingen we naar huis. Marinus-jan Uil, klas 5 Admiraalschool, Middelburg. op donderdag 22 april gingen we om half 3 Naar boer de Visser toen we daar aankwamen toen gingen we eerst naar mais die geplant moest wor den daarna gingen naar het ge hak- selde mais die in een kruiwagen zat en die 's avonds krijgen en daarna En toen gingen we naar de koeien die mogen we hooi geven toen gingen we naar kalfjes er stonden er 6. daarna gingen naar de stieren er was één dek stier met een ring door zen neus en nog paar jonge stieren en daarna gingen naar de mest die draait van achter de koe onder de grond door naar de mest hoop. Van René Moens, Middelburg, Petrus Immensschool. Wij gaan naar de boerderij, en naar de molen. Wij lopen naar de boer derij, en de juffrouw maakt de fotos. Wij zijn in de boerderij en dan kijken we naar de koe en naar de machine, voor de boer, om de melk gaat uit de koe. De mevrouw voor de boer makt soep en pannekoek voor ons. 1 uur wij gaan naar de molen, en op de straat foto's maken. Amid, Mehmet, Alfonso, Korima, Cholada, Ailan en May, drink melk. In de molen, wachten naar de me neer voor de molen, de meneer komt te laat. De meneer komt, en dan wij gaat de molen kijken. De meneer vertellen met de molen. En dan 2 Vi turug naar school. De meneer van school zeeg: jullie maag naar huis. Alles heel moi denk ik. Irma Valera Speelman I.S.K. Goés .V r-T"\ v We zijn naar de boerderij geweest. Dat was op een woensdag middag. We gingen op bezoek bij boer J. Nieuwenhuize, Landweg 18. 's Heer Arendskerke. Op die boerderij was veel te zien b.v. koeien, varkens. Nu gaan we het over de verzorging van de koeien hebben. De koeien eten bikxs. Als het winters is eten ze ingekuild gras maais, hooi, krachtvoer. Ze eten de hele dag o.n.v. vijf keer. De boer heeft o.n.v. twintig ballen stro per dag. Hij borsteld de beesten ook elke dag dan kan je niet goed zien dat hij erg vuil is. Dat komt doordat hij in zijn behoeften licht. De mest valt in een goot, die naar een soort moeras loopt. Dan zuigen ze de mest er uit en sproeien het op het land. Van de mest groeien de planten beter en sneller. Ze verbouwen op het land aardappelen, suikerbieten. In de schuur staan veel machines zoals wals, aardaapperooimachine. EINDE Sharmila Sardjoepersad Jacabcatschool, Vlissingen 13

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 13