n Naar boer Catseman Op de boerderij Naar boer Poppe Naar de boer in koudekerke De boer op De boer op school De modernste boerderij Naar de molen De boer op HOO/ Op donderdag 14-5-82 we zijn met klas 5b naar boer Catseman geweest. Eerst zijn we naar de kalveren ge weest aan de linkerkant stonden de kalveren van een week aan de rech terkant stonden de kalveren van een maand of 4. Toen zijn we naar de oude stal gegaan daar stonden nog een stuk of 17 kalveren (5 a 6 maan den) Daarna zij we naar de opslag plaats geweest voor het voer. De au tobanden voor over het zeil te leggen kocht hij bij de auto sloperij. Toen we cfat gezien hadden gingen we naar de nieuwe stal. Daar sliepen de koeien 's avonds in. Hun grote en kleine behoefte deden ze gewoon op de grond wand op de grond leien planken ongeveer 8 centiemeter van elkaar vandaan. Wandt dan trapten ze gewoon tussen de openningen en viel ket in een kuil. En dan kwam een grote wagen om de mest op te halen. Daarna gingen we naar de plaats waar de .koeien werden gemolken. Er konden er veel tegelijk gemolken worden (elektric) 's morgens om half 6 en om half 7 's avonds werden ze gemolken. Erwin de Vos klas 5a Meerpaal, Terneuzen "Tfionne fff-, touted 1Dit is de kaas. 2. Dit is een beest wat kalfjes krijgt. 3. Dit is lekker om te eten. Dit is voor de kippen. Deze krijgt veulens. Dit is een machine. Dit is een mannetjeshond. 8. Van dit worden gereedschappen gemaakt. bij het sterretje moet een huis ko- men- Geppie Sturm, Prins Willem v. Oranjeschool |i Terneuzen In de stal stand een veultje. De boer trok een veultje naar de wei. Ik keek in de wei naar het veultje. We kregen koffie of chocomelk ik naam koffie. Er ook ganzen en kippen en paarden. Ik zat op een knol maar die wou niet mee. André Lievense School voor Praktische Vorming Verweystr. 31, Middelburg Donderdag 29 april gingen we naar de boerderij van Poppe. Daar aan gekomen ontmoeten we al snel me neer en mevrouw Poppe. Toen gin gen we eerst naar de tulpenvelden. Ze hebben er twee kleuren tulpen. Rode en licht rode. Hierna gingen we naar een ander veld daar groeide prei. Daarna gingen we de uien be kijken. Edwin had een oude ploeg ondekt. Maar dat wist hij zelf niet. Toen gingen we de bloemkool bekij ken. Nadat we dit bekeken hadden liepen we weer verder. We kwamen bij een soort vijver. Boer Poppe ver telde dat die vijver gebruikt werd om het land te besproeien als het erg warm was. Toen gingen we weer te rug naar de boerderij. We mochten de kippen nog zien. Er was ook nog een konijn. Toen gingen we weer weg. We hoefden niet meer terug naar school want het was al half vier geweest. Gabriëlle Sinke, Admiraalschool Middelburg ÊgiM hL4U7L bt'Qr ligt kiöoi Mi hi'or l«9t hocx m. hiflr j«g/L ^QOÏ iA, Om 9 uur vertrokken we naar kou dekerke. Naar boer de pagter. We kwamen om kwart voor tien bij boer de pagter Aan. We gingen eerst naar de stal kijken naar de koeien en de paarden er waren ook nog kalfjes hoeveel weet ik niet meer. er jyaren nog 4 poezen over van de tien ze waren doodgegaan in de winter ook zijn er een paar konijnen verkocht aan andere mensen. We hebben nog chocomel gehad met een speculaasje. We hebben ook nog paard gereden bij beste Martin, het paard verwach te ook nog een veulentje, ook vonden een paar jongens een kalfje gevon den. Ze was pas geboren, we gingen We zijn 13 mei naar boer Catseman geweest. Hij liet ons eerst de kalfjes zien de pas geboren waren (ze waren drie weken oud) die gaan eerst hierin De boer heeft ons verteld hoe ze worden gemolken Dan hebben ze vier gevallen die ze op de uiers zet ten. Dan worden ze gemolken, de melk gaat via een melkleiding na een ander kamertje dan worde ze gezui verd door een melkfilter dat ze bijna zuiver is. dan komt dat in een groot ding (kontener). Hoe beter de melk hoe meer (dan: dan gaan ze naar de wei) geld. Netty de Koeijer, klas 5b, Meerpaal, Terneuzen Wtlt daV\ Win** h oantje6 ftoei ev\. daigofln te moor deuxi om elf uur naar boer Maljers die vertelde over Suikerbieten en tarwe en over de machines. Er stonden twee tractors een Same en een oude tractor die was 20 jaar oud hij had nog een machines staan een eg en andere machines. We zijn ook nog naar de aardappelen gaan kijken. We kregen ook nog limonade daarna gingen we naar Middelburg terug we mochten op eigen gelegenheid terug. We waren om 12 uur weer terug. FIN EINDE THE END John groep 2 De boer is naar ons gekomen op school. De boer heeft dia's laten zien over kaasmaken. We hebben gezien hoe de koeien gemolken werden we hebben ook gezien waar de melk in ging. We hebben dia's gezien wat mevrouw Kwekkeboom in de kaas deed het was zuursel en stremsel. Toen de boer warm water bij de kaas deed keek zijn vrouw of de kaas warm genoeg was en of er genoeg baktirieen in de kaas zat en toen de boer alle dia's had laten zien kreeg de boer nog een kadeautje en toen is de boer nog even naar de klas geweest en toen is de boer weer naar huis geweest. Van Annemarie de ridder. Prins Willem Alexanderschool, St. Laurens Boerderij van a. de roo woont op de grotedijk 1 's Heerarenkerke. Daar zijn wij met bijna de hele klas naar toe geweest. Er waren 130 koei en bij elkaar. 75 melkkoeien en ook een heleboel kalfjes en een stier met een ring door zijn neus. Een heleboel koeien leken aan je hand en de kalfje zuigen aan je hand. Er waren ook 16 poezen op de hooi zolder. De koeien eten: hooi, stroo en drinken water als ze nog een kalfje zijn drinken ze melk. Mest wordt ge maakt van de behoefte van de koei en. En dan wordt de mest over het land gestrooit. De stallen zijn groot de koeien die in de stallen zijn staan vast met ketin- gen of riemen. EINDE: van Yvonne Wevers, Jacobcatsschool klas 4, Vlissingen Vrijdag we vertrekken om 11 uur en we gaan naar de boerdoerij. We gaan naar de boerderij, op de weg. We lopen in de straat. We lopen in de wei. Wij kijken in de schuur. Wij kijken op een koe. En dan Suat en Amid rijden met de tandem. En dan gaan we naar de molen, op de weg. Beetje wij gelopen in de straat. Wij kijken aan de kerk en we maken een foto. En dan we zien een molen maar hij is nog veel ver vandaan. EN dan we praten met de molenaar. Wij wachten: 1 uur bij de molen. En dan molenaar gekomt en hij opent de deur. We kijken aan de weiken Wij zijn in de molen. EN dan gaan we naar school. Mehmet I.S.K. Goes Op 22 april gingen we "de boer op". We reden eerst naar boer Visser. Hij had 30 koeien. Er waren gespikkelde, buitenlandse bij. Boer Visser deed de horens van de koeien er niet af; dat vond hij zonde. De boer liet ook de giermachine nog even draaien: dat stonk erg! We mochten de koeien ook nog hooi geven. Toen we alles gezien hadden gingen we naar boer Vos. Hij had 700 var kens! Op 15-jarige leeftijd was hij varkens als hobby gaan houden. Dat is dus zijn werk geworden. Hij houd er ook voor de fok. Hij had ook big getjes. Toen we een staaf omlaag de den, viel er biks (eten) in de trechters. Dat voer kwam toen in een soort gootje en de varkens aten het op. Het was een hele leuke middag ge worden! Susan v.d. Panne klas 6, Petrus Immensschool, Mid delburg 12

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 12