Konkours Hippique te Axel Schaapscheerdersfeest te Nisse met paarden- en geitenkeuring VAKATURES BIJ ZLM SCHOLEN Paardenkeuring Pony's Omlijstingsprogramma schaapskudde wordt bijeengehou den en voort gedreven. Naast de keuring van de grote dieren en het scheren van schapen heeft de Zeeuwse geitenfokvereniging met ruim 120 geiten een plaatsje op het dorpsplein gekregen en werkt daar een provinciale en een regionale gei tenkeuring af met demonstraties van geitenmelken. Het ligt in de bedoeling dat er die dag een geregelde busdienst zal worden onderhouden met het station te Goes. De dienstregeling zal nog op ruime schaal bekend worden ge maakt. De entreeprijs voor volwassenen 1,— en kinderen tot 12 jaar gratis kan en mag geen bezwaar zijn het feest te bezoeken, bovendien steunt u een goed doel, want de opbrengst is geheel voor het in stand houden van de schaapskudde, die u het hele jaar kunt zien rondtrekken met zijn her der en twee honden langs en over de dijken in de zak van Zuid-Beveland. Op maandag 31 mei, tweede pinksterdag, komen op het ruitersportter rein in Axel ruim 600 kombinaties paarden en pony's in aktie op het traditionele internationale konkours hippique van de jubilerende Rui tersportvereniging Axel, gevormd door de landelijke rijvereniging "De Oranjeruiters" (bestaat 45 jaar) en de ponyklub De Kleppertjes (be staat dit jaar 20 jaar). Op zaterdag 19 juni 1982 zal de burgemeester van Borsele, drs. G.C.G. van den Heuvel, mede in zijn kwaliteit van voorzitter van de stichting "De Zeeuwse Schaapskudde", het 4e schaapscheerdersfeest openen op het dorpsplein van het dorpje Nisse. Dit jaarlijks terugkerend feest (de derde zaterdag in juni) wordt geor ganiseerd door de stichting "De Zeeuwse schaapskudde" in zeer nauwe samenwerking met de "Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland" en de gemeente Borsele. Een geheel nieuw element op deze dag zijn de grotere dieren, zoals paarden en koeien. Het bestuur van de Bevelandse fokveedag heeft nl. deze dag aangegrepen om een grote paardenkeuring te organiseren met zo'n 35 stoere Zeeuwse boerenpaar den. Een demonstratie met een achtspan en een koeienshowgroep en melkschapen staan mede op het programma. Aangezien deze laatste evenementen nogal wat ruimte eisen, is voor deze keuring uitgeweken naar het terrein Een van de hoogtepunten van dit konkours vormt weer de strijd om de NCRV-springtrofee, bestemd voor de beste ruiter of amazone in de Z- klasse paarden. Izak van Eijzeren op Interpol II is hier de favoriet, doch hij kan op zware tegenstand rekenen van Dorien Biezenaar op Ostwind, Ineke Goense met El Gaucho en de Belgische amazone Gerda Rooms met Venetia. In totaal komen in dit hoofdnummer dertien kombinaties in aktie. De M-klasse springen belooft een pure Belgische aangelegenheid te worden. Favorieten in deze rubriek (zeventien kombinaties) zijn Gerry Steur met Ulex en zijn klubgenoot Edgard Verhofstede met Cousica en Gilbert van de Voorde op Tangrio en Serge Stremeersch op Torna. Grootste troeven in de M- dressuurklasse paarden zijn Jori Verburg met Rapid en Dorien Bie zenaar met Ostwind. De Ml- en M2-dressuur wordt in twee ringen afgewerkt. Favorieten in ring 15 zijn hier Suzan Malcorps, de talentvolle amazone uit Nieuwvliet op Piolina, Jolanda Crucq op Polstar en Ingrid Beens op Silvester. In ring 16 spitst de strijd zich toe tussen Uwe Wolschendorf op Cadberry en Julia Pluijm met Natache. In de afdelingsdressuur voor acht tallen paarden gaan de Tassijnrid- ders uit het Belgische Haasdonk on der leiding van instrukteur Marcel Noordgat en de Zwinruiters uit Nieuwvliet onder leiding van in strukteur Piet Riemens uitmaken wie er met de hoogste eer gaat strijken. De Z-klasse springen pony's kent een interssante bezetting. Hier gaat de favorietenrol naar Marie Paule Pica- vet met Peter Pan van Luctor et Emergo. Zij zal vooral rekening moeten houden met Adriënne Lu- teyn met Maritsa, Ludo Kielman met Patron en zijn klubgenote Jac- quelien Wiemes met Harold. Bij het M-springen pony's maken Sandy den Exter met Wowser, Ellen de Bliek met Joli Coeur en Astrid de Vin met Ister de dienst uit. Felle strijd in de Z-dressuurklasse pony's Het wordt een folkloristisch feest, want er zijn zo'n 25 beoefenaren van oude ambachten te zien, die een de monstratie geven van reeds lang uit de tijd zijnde handvaardigheden. Deze mensen zijn voornamelijk uit de gemeente zelf afkomstig. Klapstukken zijn o.m.: het met de hand zagen van een boom tot plan ken en Jiet. maken van een houten wiel, een in bedrijf zijnde oude dors- kas en een hoefsmid. Verder zijn er o.m. te zien een rietdekker, een mandenvlechter, een gareelmaker, een klompenkapper, vlas repelen, weefgetouw, molensteen scherpen, babbelaars maken, mutsen plooien, geitenkaas maken, het dorsen met de vlegel en oude boerengereedschap pen. In de kerk zijn ondergebracht de re gionale heemkundige kring met een foto-expositie "Kleine monumen ten", een plaatselijke amateurschil der en het beschilderen van voor werpen met motieven. Daarnaast treden nog twee muziek gezelschappen en enkele volksdans groepen op (waaronder twee in kle derdracht), zijn er oude volksspelen te zien zoals tonnetje steken, kan men het oude traditionele boog schieten op de liggende wip bewon deren, de hoge dorpstoren beklim men en de oude kasteeltuin bezich tigen. van het voormalige kasteel van Nis se, vlak tegen het dorpsplein aan. Op deze terreinen zal tevens voor het eerst in Zeeland een show te zien zijn van schapenhonden, de zgn. Border Collies, die zullen laten zien hoe een wordt verwacht tussen Ineke Cij- souw met Tenderfoot en Anja Meer- tens met Leonneke. In de M-dressuurklasse is Adriënne Luteyn met Maritsa de te kloppen amazone. De strijd om de ereprijzen in de af delingsdressuur achttallen pony's gaat tenslotte vooral tussen Luctor et Emergo uit Zaamslag. De Haring- ruiters uit Biervliet en De Klep pertjes uit Axel. Het omlijstingsprogramma telt o.a. een demonstratie met Shire Horses, dat zijn de zeer zwaar gebouwde trekpaarden van de Skol-brouwe- rijen. Verder komen er ruim 100 dravers en vluchters in aktie, afkom stig van het Elite Ren Verbond uit Gent-Brugge. Voor de jeugd is er voorts gelegen heid tot gratis ponyrijden op het buitenterrein. Een attraktie waar jaarlijks gretig gebruik van gemaakt wordt. Het morgenprogramma begint al om half negen. Het middagprogramma om half twee. Evenals voorgaande jaren verwachten de organisatoren weer ongeveer vijfduizend bezoe kers. 5. Oostkapelle (PC) LHNO Het bestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) heeft met ingang van 1 augustus a.s. de volgende vakatures: aardrijkskunde/geschiedenis engels wiskunde muziek lich. oefening scheikunde godsdienst machineschrijven muziek aardrijkskunde/geschiedenis 1. Kapelle-Biezelinge: L.A.S. 2. Zierikzee LHNO en MHNO 3. Tholen LHNO muziek engels wiskunde machineschrijven gezondheidsleer natuur/scheikunde expressie door woord en gebaar huishoudkunde/algemene technieken wiskunde kennis der natuur muziek engels muziek kennis der natuur verkooppraktijk handelskennis huishoudkunde/gezondheidskunde Voor de verschillende vakatures zijn combinaties van betrekkingen mogelijk. Sollicitaties met opgave van referenties binnen 8 dagen te richten aan: Zuidelijke Landbouw Mij afd. Onderwijs t.a.v. Mevrouw A. v.d. Leeden - Grote Markt 28 - 4461 AJ Goes. 4. Kruiningen LHNO 15 lestijden 6. Schoondijke handenarbeid 6 30 lestijden LHNO 12 15 lestijden wiskunde 6 6 lestijden lich. oefening Ik 6 lestijden machineschrijven 4 6 lestijden aardrijkskunde/geschiedenis verkooppraktijk 7 8 6 lestijden handelskennis 3 6 lestijden 7. x Axel 20 lestijden handelskennis 1 4 lestijden LHNO machineschrijven 4 9 lestijden nederlands 6 7 lestijden muziek 2 3 lestijden studieles 1 lich. oefening 11 24 lestijden aardrijkskunde/geschiedenis 3 6 a 9 lestijden 8' lestijden 8. Terneuzen aardrijkskunde/geschiedenis 18 9 lestijden IHNO-LHNO maatschappijleer 7 30 lestijden LEAO-MHNO duits 16 natuur/scheikunde 15 - 4 lestijden biologie 2 17 lestijden muziek 14 - 7 lestijden kantoorpraktijk 8 3 lestijden machineschrijven 8 3 5 lestijden algemene technieken (economisch-administratief) expressie door woord en gebaar gezondheidsleer 5 lestijden 2 lestijden 2 lestijden 4 lestijden of lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden lesuur lestijden lestijden lestijden lesuur lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden lestijden 13 lestijden 4 lestijden 6 lestijden 17

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 17