De boer op De boer op Op naar de boer Naar de boerderij Het werk op de kinderboederij Het verslag van de boerderij. UJ scVocA (goes. z.l.m VRIJDAG 16 APRIL 68e JAARGANG NO. 3628 Kinderkrant Vrijdagochtend, na het speelkartier gingen we op de fiets naar de boer. Het was een kwartiertje rijden. Toen we daar aan kwamen hadden we onze fietsen voor de stal gezet. En iedereen ging de stal in. We zagen allemaal koeien, en die heb ik een grondig onderzocht. Ik heb de een koe stro gegeven, en dat aten ze meteen op. Er waren ook kalfjes. De knecht van de boer liet zien hoe je de koe met de hand moest melken. We zagen ook een koe die één horen kwijt was. De horen van die koe hebben we ge vonden. Aan de hoorn van een koe kun je zien hoe oud de koe is. Toen kwam de boer met warme chocolademelk aan aangelopen, en ondertussen vertelde de knecht iets over een ketel met melk er in, en we mochten er ook in kijken. Daarna vertelde de knecht ook wat over het melken van de koe met ma chines. Acht in de stal lag een koe met een bloedende poot. En toen was het tien over half twaalf, en dat was tijd om weer eens naar te gaan. We mochten nog een minutje naar de landbouwmachines kijken, en toen moesten we naar huis. Van Ronnie, Pr. Mauritsschool, Goes Vrijdag 19 febr zijn wij met onze klas naar een boerderij geweest. Het was erg koud op de fiets. Maar eindelijk, daar was de boerde rij! Het eerste wat wij zagen waren gan zen en kippen, (kippen zonder sna vel!) We gingen daarna in een grote schuur. Daar stonden allemaal koei en en kalfjes. Een meneer die haalde één van de kalfje uit zijn hok. Zij was heel lief, zij zat een hele tijd aan Esther vingers gezogen. Daarna moest zij weer in haar hok. Die meneer liet ook nog een koeien- hoorn zien, die was door een koe af gestoten. Juf Ellen heeft ook nog een paar foto's gemaakt. Er waren op die boerderij ook nog poezen (6!) daar hebben we er een van gezien. Sommige kinderen (van onze klas) gaven de koeien hooi. We zijn ook nog naar machines ge weest. En we hebben ook nog een melkmachine gezien. Ook liet die meneer nog een kaart zien, waar al de weiden van de koeien opstonden ook hun boerderij stond erop. We hebben ook nog chocolademelk met een koekje gehad. Daarna gingen we weer op de fiets naar huis. Carina, Prins Mauritsschool Goes Vrijdag morgen na de pauze Was het zo ver. We stapten op de fiets en reden richting boer de Vrieze Toen we er waren gingen we wat rondkijken En de boer vertelde ook nog wat Toen ging de boer om chocomelk Dat was lekker ik kreeg 3 keer en één koekje We gingen ook nog naar de melk machine die zat vol melk Er was ook nog een kalfje dat was vijf dagen oud En we kregen ook nog melk zo uit de uier, dat was lekker hoor toen was het tijd We vroegen of we ook nog naar de traktoren en karren gingen dat deden we. toen gingen we naar huis Mijn verslag van de boer Jan Sandee, Pr. Mauritsschool, Goes. 'S Morgens gingen we om half elf naar de boerderij in kloetinge. We kwamen er aan en deden onze fietsen op slot. We gingen naar binnen en we zagen een heleboel koeien en we lyisterden naar een knecht. Hij liet ons een hoorn van een koe zien. En we zagen een klein katje en kleine kalfjes. Er stonden ongeveer 50 koeien. Toen ging de knecht iets over melken vertellen en daarna kregen we warme chocholade melk en een koekje. Toen hebben we een bek van een koe gezien die had hele grote tanden. We hebben nog koeien hooi gegeven. Daarna gingen we nog naar de tractors kijken en kippen. En daarna gingen we naar huis en hadden de wind in de rug. Ik heb er erg van geleerd!!!!! Ik werk op de kinderboerderij samen met Carina en Hester. 's Maandagssmiddag (in de vakan tie) gingen Carina en ik naar de kin derboederij (Hester kon niet). Eigenlijk was de kinderboederij ge sloten wij mochten toch helpen. Jaap de beheerder zei, dat wij Cora moes ten helpen, met schelpen op de padtjes doen. Coriena en Vincent kwamen er ook aan en die hielpen ons ook Toen wij een paar karretjes hadden gedaan mochten wij stoppen. Wij gingen Rita vangen. Cora ging Rita berijden Coriena zei "Zullen wij naar de hooizolder gaan. Ik vond alles best. Dus wij gingen met 4 naar de hooi zolder. Een kwartier later gingen wij weer naar beneden toen wij buiten kwa men mocht ik op Rita Toen iedereen geweest was moest Rita weer naar de stal Om 4 uur kregen.de dieren te eten Eerst werden de geiten naar binnen gebracht. Toen mochten wij de kalfjes drinken geven. Vincent deed er één en Carina en ik deden eréén Toen Carina de helft van de emmer deed, deed ik de de anderen helf. Bulletje C het varken kreeg een ma nooi en een ei van de kakoen. De jonge konijnen kregen water en eten. Coriena gaf Rita biks en een ma mooi. De kippen en de eenden kregen ook voer. Om half 5 gingen wij weg De kinderboerderij is s'winters allen 's woendag en zaterdags en zondags open. En zomers alle dagen. overal naar toe, en dat kan niet. Er waren ook kalfjes die een maand oud waren (7). De koeien eten meestal hooi en nog een soort hooi met ge zond voer voor ze er in. En ook veel groen voer. 's Zomers mogen ze altijd buiten in de wei. Dé boer kwam en we kregen warme chocolademelk. En een lekker koekje. Daarna ver telde de boer wat over de koekalen der. Want sommige kinderen dach ten dat dan één van de koeien jarig was. Maar dat is voor wanneer er kalfjes geboren moeten worden en zo. De boer had zo'n beetje alles vertelt, en we mochten nog even rondkijken. Er was een koe gevallen die had iets aan z'n knie (zeg maar). De boer zou er naar kijken even later mochten we nog evenbuiten kijken. Naar de trators en ganzen en kippen. Yvonne, Pr. Mauritsschool, Goes Connie Prins Mauritsschool Goes S"bl\©vPryno.vtr j t, We stapten vrijdag-morgen op onze fietsen. We gingen naar de boerderij. Het was nogal koud op de fiets. Maar eindelijk waren we er aange komen. We zette onze fietsen neer. De boer en zijn zoon kwamen er net aan, op de tractor. Ik denk dat ze net van het land waren gekomen. We gingen naar binnen. In de schuur stonden veel koeien, wel vijftig! Dat zijn er best veel. We mochten eerst een beetje rondkijken. Er stond ook een koe waar de bovenste laag van zijn hoorn er af was gestoten. De onderste laag bloede nog een beetje. Maar dat was niet zo erg. Er waren ook kalfjes. Ze waren heel lief. Er was er één bij die nog maar vijf da gen oud was. Maar die stond nog in een apart hok. De zoon van de boer haalde het jon ge kalfje er even uit. Hij vind het lekker om aan je vingers te sabbelen. Later deed de zoon van de boer hem maar weer in z'n hok want hij wou

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 11