VttWR M! VROR W Temik bestrijdt aardappelmoeheid. r temik Tenik Laat Temik ook uw aardappelgewas beschermen. NIEUWS OVER OPEN DAGEN □ÜUVEN Politieke Scholingskursus voor vrouwen te Kapelle stichting public relations land- en tuinbouw Temik werkt uitstekend tegen aaltjes, die aardappelmoeheid veroorzaken en is daarom een sterk wapen voor deaardappel teler. Temik bestrijdt ook vrijlevende aaltjes en door de systemische werking biedt Temik bovendien een goede bescherming tegen bladinsekten, met name bladluizen. Temik beschermt de jonge plant in het kwetsbare ontwikke lingsstadium en verhoogt de groeikracht. Zo kan de aardappelteler jaar in jaar uit een maximale opbrengst behalen. EEN WERELDNAAM IN DE LANDBOUW M6RUNOL** ^E^OET CHEMIE BV Op 22 en 23 maart komen wij met onze speciale promotie toer in onze werk plaats te Oostburg. Wij laten u zien: De moderne Lamborghini trekkers met als topper de geheel nieuwe Lamborghini R 1356. Lamborghini trekkers blinken uit door Formidabele trekkracht Oersterke motor Grandioos rijcomfort Laag brandstofverbruik Bovendien: Bij aankoop van zo'n degelijke Lamborghini vóór 1 mei kunt u gratis met ons meevliegen naar Italië en een bezoek brengen aan de moderne Lamborghini fabrieken. Douven landbouwspuiten Volle veldspuiten tot 21 m. werkbreedte met handbediende en volhydraulische spuit- bomen. Als getrokken spuiten en als opbouw- spuiten. De spuitbomen zijn verend en pendelend op gehangen. Universele rijen- en strokenspuiten. De spuitdoppen zijn bevestigd aan parallello grammen met sleepvoeten. De spuiten kunnen naar wens met spuitkap- pen/bladlichters uitgerust worden. Hogedruk reinigers voor het schoonspuiten van stallen en werktuigen. De werkdruk kan tot 150 atm. Uiteraard kunt u tijdens deze dagen ook voor andere werktuigen uit ons uitgebreide pro gramma terecht. Cehave nv Veghel. CHV Werkplaats: Oostburg Langestraat 46 4501 BS Oostburg 01170-2177/2275 onder redaktie van de Redaktiekommissie Bond van Plattelandsvrouwen voor Zeeland en Bra bant Redaktieadres: Mevr. LJ. de Regt-van Maldegem, Anna Mariaweg 1, 4494 PB Geersdijk. Hoe kunt U invloed uitoefenen op uw leefomgeving? Hierover sprak op de eerste avond van de politieke scholingskursus de heer van Dijk, werkzaam bij de Provinciale Plano logische Dienst te Middelburg. Hij besteedde met name aandacht aan het bestemmingsplan. Wat is nu een bestemmingsplan: Het bestemmingsplan van de ge meente wordt doorgaans gemaakt door een stedebouwkundige, in nauw overleg met allerlei deskundi gen, ambtenaren, commissies e.d. en soms ook met inspraak van de plaat-, selijke bevolking. Het bestemmingsplan geeft funkties aan plekken (b.v. - rekreatief groen) bepaalt de plaats van voorzienin gen (b.v. scholen) regelt het verkeer geeft voorschriften en richtlijnen aan de bouw moet passen in het streekplan van de provincie. Al deze dingen moeten in een logisch verband met elkaar staan. Zo'n bestemmingsplan ligt ter inzage op het gemeentehuis. Komt er een wijziging dan wordt dit via de plaat selijke krant kenbaar gemaakt. Bent U het niet eens met dit plan dan kunt U, eventueel samen met de wijk of straat, bezwaarschriften indienen bij de gemeente of in een later stadium bij de Gedeputeerde Staten of de Kroon. De tweede avond spraken vertegen woordigers van vier politieke par tijen. Mw. Punt van het C.D.A - gemeen teraadslid Vlissingen. Mw. Jorritsma van D'66 - coordina tor emancipatiewerkgroep. Mw. Maris V.V.D. - lid Provinciale Staten Dhr. Kalden P.v.d.A. - bestuurslid afd. Goes. Bij deze vier inleiders kwam naar voren dat de leefomgeving voor de man, maar vooral ook voor de vrouw erg belangrijk is. Vrouwen zijn nog te weinig betrok- Qypse a ken bij het beleid d hun woonomge ving gestalte geeft. Juist zij hebben belang bij veilige speelplaatsen, scholen in de buurt, werkgelegen heid enz. Juist zij zijn deskundig op het gebied van de woningbouw. Ligt hier een taak voor het V.A.C. (vrou wenadviescommissie, die het ge meentebestuur adviezen geeft inzake de woningbouw)? U kunt invloed uitoefenen via de politieke vertegenwoordiging en door zelf uw wensen en bezwaren kenbaar te maken. Let in de krant op aankondigingen van wijzigingen en woon de betref fende hoorzittingen bij. Het is van het grootste belang om met elkaar meer betrokken te zijn bij de inrichting van onze woon- en leef omgeving om zo onze leefgemeen schap gestalte te geven. Op de eerste avond kwam punt B, het onderwerp: Waar blijft onze rommel, nauwelijks ter sprake. J.M. Elema-Meinardi De Stichting Public Relations Land en Tuinbouw heeft van de drie Cen trale Landbouworganisaties, de Na tionale Koöperatieve Raad en de Produktschappen een bedrag van 90.000 gekregen voor het verstrek ken van informatiemateriaal ten be hoeve van de "Open Dagen" bezoe kers en voor affiches om open dagen aan te kondigen. Organisatoren kun nen door middel van een bestellijst hun wensen daarvoor aan onze Stichting bekend maken. Als hulpmiddel voor organisatoren is een "waslijst" met tips voor open dagen beschikbaar. Voor de aan kondiging van de open dagen heeft de Stichting Public Relations Land en Tuinbouw voorts een koncept persbericht samengesteld. Dit pers bericht is aangevuld met enkele sug gesties voor de formulering van in formatie over open dagen. Voor de verzending van persberich ten zijn adreslijsten en zelfklevende etiketten met adressen beschikbaar van landelijke- en regionale dagbla den, nieuwsbladen en huis-aan- huis-bladen. Een dertigtal organisaties heeft ons inmiddels laten weten dat men bezig is met voorbereidingen voor een open dag. Informatie in Noord-Brabant: Berg en op Zoom, Veiling Bergen op Zoom, Moerstraatsebaan 25 (de heer P. Franken, tel. 01640 - 40797) en in Zeeland: Kapelle, Dijkwelseweg 11a (de heer P. Ganseman, tel. 01102 - 1763). De 3 CLO in Altena-Biesbosch hou den open "huis op allerlei bedrijven op 3 juli. Voor meer informatie: De Stichting Public Relations Land en Tuinbouw houdt zich graag aan bevolen voor nieuws, vragen en wensen met betrekking tot de open dagen. R.W. Bos, telefoon 070 - 474541). Union Carbide en Temik zijn geregistreerde handelsmerken van Union Carbide Corporation, U.S.A. AAGRUNOL a V.-GRONINGEN, TEL 050-139333 Roosendaal Tel01650-32912 24

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 24