rU- c 9C ZITDAGEN m gropatax veiligheid! Gratis groenten en fruit kalender Radio/TV De Zeeuwse hengstenshows z.l.m. algemene leden vergadering onderlinge verz. tegen hagelschade te Hulst Agenda Z.L.M.-afdelingen Trekkers kunnen achteroverslaan voorkom zo'n ongeluk voortaan! C. Verkerke N.T.S. Noord Brabant ZEEUWSE GROENTETELERS ORGANISATIE Schouwen-Duiveland Afscheid koelhuischef Terneuzen ZLM-blad later bezorgd. In verbond met het tijdig kleermaken wen het bied. kun nen ne dm s dog IS uur. geen egendeberrchten meer wor den opgenomen Red O 9 MRT. AFD. GRIJPSKERKE Gezinsavond om 19.30 uur in de zaal van de Gereformeerde kerk te Grijpskerke. Dr. Rijken, chirurg te Eregalerij Middelburg, zal een inleiding hou- den over zijn werk waarna het Z.L.M.-journaal zal worden ver toond. 9 MRT. AFD. AAGTEKERKE Jaarvergadering om 19.30 uur in "Zaal Kodde" te Aagtekerke. De Film "Waarom ben ik met een boer getrouwd" zal worden vertoond naar aanleiding waarvan u kunt diskus- siëren o.l.v. W. de Landgraaf, s.e.v.- er bij de Z.L.M. 9 MRT. AFD. ZONNEMAI- RE/NOORDGOUWE Gezinsavond om 20.15 uur in cafe "Bommenede" te Zonnemaire. De heer H.M. Pot zal spreken over het loodswezen in Zeeland. Op 1 maart j.l. was het 25 jaar gele den dat de heer in dienst trad op het bedrijf "Vre- denburg" van A.J.G. Doeleman te St. Philipsland. C.A.R. Goes: Bedrijfsvoorlichter Akkerbouw voor R.A.K. NOORD- EN ZUID-BEVELAND De R.A.K. Noord en Zuid-Beveland komt dinsdag 8 maart bijeen in het jeugdwerkburo. Korte Kerkstraat 10 te Goes. Op deze avond zullen Rinus van 't Westeinde en Ko Dieleman vertellen (en dia's en een film laten zien) over hun reis naar Columbia. Intern en extern transport van potplanten op dinsdag 9 maart a.s. vanaf 14.00 uur bij v.d. Oever, Ste- vinstraat 9 te Westerbéek. Interne exkursie Freesia o.l.v. Th. v.d. Wielen bij H. Veroude, Achter straat 18 te Huiten. Op maandag 8 maart a.s. houdt de Z.G.O. een bijeenkomst voor de opengrondsgroentetelers en voor be langstellenden voor deze teelten. De bijeenkomst wordt gehouden in de Groene School te Kapelle en vangt aan om 19.30 uur. De heer J. Meulendijks van het Konsulentschap voor de Tuinbouw zal spreken over "De vervroeging van gewassen". Hierbij zal ook aandacht worden ge schonken aan perceelskeuze - ras- senkeuze - afdekmaterialen, zoals plastik en acryldoek. Belangrijke za ken voor de opengrondsgroentete lers, die hieruit wellicht voordeel kunnen behalen. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappii Grote Markt 28 4461 AJ Postbus'46 4460 BA Goes (01 100-21010) Stationslaan 4 4 761 BG Postbus 17 4 760 AA Zevenbergen (01 680-23730) Redaktie: Mr J Oggel. hoofdredaktie. tel huis 01100-20228 J Wierenga. eindredaktie. tel huis 01 100-11815 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM Goes, tel 01100-21010 - tst 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Met de aanstelling van de heer ing. H. Eerkens als bedrijfsvoorlichter akkerbouw voor Schouwen-Duive land is voorzien in de vakature die door het vertrek van de heer Zwart was ontstaan. Na een korte inwerkperiode is de heer Eerkens vanaf 1 maart 1982 be last met de akkerbouwvoorlichting in bovengenoemd gebied. Hij vestigt zich in Zierikzee en is daar vanaf 8 maart woonachtig. Zijn adres luidt. Ing. H. Eerkens, Caustraat 67, 4301 ML Zierikzee, tel. 01110 - 3917. Voor het geven van korte adviezen en het maken van afspraken is de heer Eerkens in principe 's morgens tussen 08.00 en 09.00 uur telefonisch bereikbaar. Tevens deel ik U mede dat het tele foonnummer van de bedrijfsvoor lichter rundveehouderij voor Schou wen-Duiveland, Tholen, St. Philips land en Oost Zuid-Beveland, de heer ing. G. Slob, gewijzigd is. Het nieuwe telefoonnummer is vanaf 1 maart 01110-6508. De konsulent, ir. L.Th.J.M. de Wit Per 1 april a.s. zal de heer Chr. Ver gouwe, koelhuischef van de veiling in Terneuzen, zijn werkzaamheden aldaar beëindigen. Hij maakt ge bruik van de V.U.T.-regeling. Op maandag 29 maart 's middags tussen 3 uur en 4.30 uur zal er in de kantine van de veiling in Terneuzen gele genheid zijn de scheidende koel huischef de hand te drukken. Als gevolg van de staking onder de grafici op woensdag 3 maart j.l. is uw ZLM-land- en tuinbouwblad later bezorgd dan gewoonlijk. (Redaktie). RADIO Dinsdag 9 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "De gevolgen van de devaluatie van de Belgische franc en de Deense kroon voor land- en tuinbouw", een vraaggesprek met ir. G. Meester van het Landbouw-Ekonomisch Insti tuut. Donderdag 11 maart a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur Aktualiteiten van het Proefstation voor de Groente- en Fruitteelt onder Glas in Naaldwijk. "Voorjaarswerkzaamheden vragen de aandacht", m.m.v. diverse konsu- lentschappen. Agrarisch Nederland voor de tweede maal op de Alimentaria te Barcelona Van 6 - 12 maart a.s. neemt ons land voor de tweede maal deel aan de voedingsmiddelenbeurs te Barcelo na. Het houden van deze beurs is van belang in verband met de naderende toetreding van Spanje tot de EEG. In de kollektieve inzending worden o.m. de volgende produkten gepre senteerd: suikerwaren, diepgevroren groente- en aardappelprodukten, chocoladeprodukten, vlees en vlees waren, roggebrood en verse vis. De koördinatie berust bij de hoofd afdeling Exportbevordering van het ministerie van landbouw en visserij, die tevens een centraal informatie centrum zal inrichten voor het be middelen bij het leggen van han delskontakten. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M TEL. 01100-15/10 (Goes) 01 180- 11451 (Middelburg) 01 170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee)' Zitdagen accountantsunie: AXEL: woensdag 10 maart a.s. in "De Halle" van 13.00 tot 16.00 uur. ZEVENBERGEN: donderdag 11 maart a.s. in hotel "Tholenaar" van 11.00 tot 12.00 uur. Wanneer U uw aangiftebiljet ontvangen hebt wilt u dit dan zo spoedig mogelijk doen toekomen? Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Er is een nieuwe versie verschenen van de zeer informatieve en fraai uitgevoerde Groenten en Fruit Kalender. Op deze kleurrijke kalen der, die gemakkelijk in elke keuken kan worden opgehangen, staan talrijke tips aangaande bijna alle soorten groenten en fruit die in ons land verkrijgbaar zijn. De kalender in de vorm van een poster laat zien in welke maanden welke soorten groenten en fruit in belangrijke mate aan de markt zijn. Voorts bevat de kalender gegevens over de voedingswaarden van de produkten en achter elk produkt staan tips voor het berei den, schoonmaken en bewaren. Van alle appel- en pererassen wordt vermeld hoe ze smaken. In totaal staan er 73 produkten op: 42 soorten groenten, 16 soorten fruit, 9 appelrassen en 6 pererassen. De Groenten en Fruit Kalender is uitgegeven door de Stichting Propaganda Groenten en Fruit. Hij wordt verspreid via de ver kooppunten van groenten en fruit. Men kan er dus bij de groente man naar vragen. Mocht die de kalenders niet in voorraad hebben, dan kan men er een schriftelijk aanvragen bij de Stichting Propa ganda Groenten en Fruit, postbus 90403, 2509 LK in Den Haag. Men krijgt de kalender dan gratis toegezonden. Voor de 4de maal presenteren de Zeeuwse hengstenhouders dit voor jaar, voordat het dekseizoen begint, gezamenlijk hun hengsten aan het publiek. In tegenstelling tot voorgaande jaren worden er dit jaar maar 2 shows gegeven, dit om de kosten en de hoeveelheid werk die er aan vast zit te beperken. De shows worden gekoördineerd door de beide fokdis- trikten van het W.P.N. in Zeeland. De shows worden gehouden op de volgende plaatsen en data: 1. dinsdag 9 maart: Manege P. Rie- mens. Kustweg 1, Nieuwvliet, aanvang: 19.30 uur. 2. donderdag 11 maart: Manege "De Gouwe Rijers", J. Pouwer, Gapingseweg 1, Serooskerke (W), aanvang: 19.30 uur. De toegang is gratis. Er worden ruim 20 hengsten aan het publiek getoond, waaronder ver schillende, die nationaal gezien op hoog niveau staan. Van deze dieren mag verwacht worden dat zij een positieve invloed zullen hebben op de fokkerij en de kwaliteit van de Zeeuwse paarden- en ponystapel. Bij de demonstraties wordt een des kundige toelichting gegeven, waarbij niet alleen de eigenschappen van de hengsten zelf besproken worden maar ook bijzonderheden van de rassen, waartoe de hengsten beho ren, aan de orde komen. De hengsten zijn op een viertal stations gestatio- De Onderlinge Verzekerings Maat schappij tegen hagelschade in Zee land, dëdie het risico verzekert van hagelschade aan landbouwgewassen op onderlinge basis, heeft de jaar vergadering gehouden in het Ge meenschapscentrum "Den Dullaert" te Hulst. In zijn openingswoord stond voorzitter K.J.A. Baron Collot d'Escury stil bij het feit, dat ondanks de enorme hagelschade van bijna 350.000,— het bestuur erin ge slaagd is, alle leden nog 20 procent van hun premie terug te geven. In totaal, zo blijkt uit het jaarverslag van de maatschappij hebben 90 le den hagelschade geclaimd. Tijdens de vergadering stond ook een be stuursverkiezing op de agenda. De voorzitter K.J.A. Baron Collot d'Es cury, Vice-voorzitter A.E.C. van Es- broeck en bestuurslid J.C.A.M. de Deckere werden alle herkozen. De heren L. Dees, Zaamslag, en A. van Waes Zuiddorpe werden met alge mene stemmen benoemd tot taxa teur van de maatschappij. Tevens is besloten ingaande verzekeringsjaar 1982 de. tot nu toe gehanteerde pre mies flink te verlagen. neerd en vertegenwoordigen bijna alle rassen en stamboeken, welke in Nederland voorkomen. Van klein naar groot zijn dit de vol gende: Shetland-. Dartmoor-, Welsh-, New Forest-, Connemara ponies, Haf- linger-, Haflo Arabe-, Fjorden-, Arabische Volbloed-, Arabische Halfbloed-, Warmbloed- en Neder landse Trekpaarden. De paardenhouderij, - fokkerij en sport geniet de laatste jaren een grote belangstelling. Met name de paar densport kent vele facetten en een sterk toenemend aantal beoefenaren. Het is van belang dat de fokkers in spelen op de wensen van de gebrui kers. Daarom bieden deze demon straties een mooie gelegenheid om te zien wat er het komende seizoen voor de fokkerij beschikbaar is. Een bezoek is niet alleen voor fokkers maar ook voor andere geïnteresseer den zeker de moeite waard. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 2