rrjuojuL linrelt klos H bcbengcbo^. <i> De boer op. De Cebeco Boer Nieuwenhuijze Nummer 11 De boerderij. De boerderij De Cebeco De boer en de boerin «RUI N Schti flnnimBftït, nooRlftnot We zijn met zijn allen naar boer Nieuwenhuijzen geweest. Hij heeft twee tractors een Ford 5000 en een M.F. hij heeft alles bij elkaar 81 koeien. Een koe met een kalf erin kost ongeveer 2500 gulden en alléén een kalf kost ongeveer 350 gulden. Boer Nieuwenhuijzen heeft vant jaar 50.000 kilo peeën geoogst. We hebben een jaar kalender en een traktor van karton gemaakt dat hebben we allemaal in een hoekje gezet dat hoekje is bestemd voor de boer op. naam: Chris Murk klas:4 Schengehof 's-Heer Arendskerke Op woensdag 16 December gingen we met de klas naar de Cebeco Daar verkochte ze machines voor de landbouw. We gingen s'ochtends om vijf over half elf naar Cebeco naar trekkers kijken onderweg laag er overal ijs. Toen we er waren moesten we even wachten. Iedereen keek even en dar- na kwam er een man. Heette meneer Philipse daar kregen we een rondlei ding van. We begonnen bij een grote trekker met dubbele banden waar je met z'n vieren in kon. Daarna langs een heftruck en toen we die gehad hadden gingen we langs een verwar ming voor aardappelen. En Toen we alles en gehoord hadden kregen we een drankje van cola en sinas en een map met een stikker een pen en al lemaal boekjes en sommige pakten Suierklontjes. Toen we dat gedaan hadden gingen we even rond kijken én daarna even naar school en Naar huis. Bennie, klas 5 De Bellefleur Goes Meneer Philipse gaf de rondleiding. Eerst gingen we naar een trecker daar verteld hij over de landen waar de treckers werden gemaakt. De groene treckers kwamen uit Zwitserland, de gele kwamen uit Jappan en de oranje uit Italië. We gingen ook naar de maai dosser, maar in Nederland zeggen we Com- bijn die gebruikte ze voor te maaier en te dorse. We gingen ook nog naar andere maschinis. En toen we klaar waren kregen we wat limonaden, toen we de limonade op gedronken hadden kregen we een map met fol ders en stickers. Toen mochten we overal kijken dat was leuk. En toen moesten we naar school terug. Edwin Quimter, De Bellefleur, Goes Wij zijn 9 november naar Boer Nijwehuize geweest We waren in 3 groepjes verdeld Elk groepje mocht rond kijk in de boerderij, De boer had twee tractors een MF en een Ford De boer had 28 kalfjes en 86 koeien Toen we alles gezien hadden gingen we naar de melk tank een koe haf per dag 28 liter een goede koeie koe haf per jaar 3000 liter, 3 keer per week kwam de melkauto naar boer Niewehuijze De oudste koe was 8 jaar Jeroen Rijk 4e klas Schengehof Wij hebben zelf een schaap hij heet nummer 11. Een rare naam hè? Wel voordat we nummer 11 gekocht hadden stond ze bij een ram. En nou is ze in verwachting. En weetje wat het geworden is? Een ram! En we hebben hen nummer 1 ge noemd. Wel we konden hem natuurlijk niet zelf houden want we wonen in de stad. Maar mijn opa is een boer. Leuk hé? Esméé Geilvoet "De nieuw veste" klas 5 Steenbergen 1982 Op een boerderij is veel te zien. Je kunt met de boer meerijden als hij mais of gras gaat halen. En in het hooi spelen. Je kunt er van alles beleven. Maar oppassen moet je ook doen natuur lijk Ik dikwijls bij de boer geweest met hooirijder ez enz. En het melken gebeurt nu machi naal. Ik vond het bij de boer heel leuk. Wantje kreeg er koffie met koeken. En af en toe kattekwaad uithalen. Ik vond het heel leuk. Peter v/d Oever: Montinischool, Roosendaal. Wij gingen een keer naar Kees de boer. Hij had ons gevraagd of wij met de tractor mee naar het land reden om suikerbieten te halen. Want Petter en Jan waren op het land de suikerbieten met de tractor bezig de suikerbieten uit de grond te halen Toen zei ik Winfried ja wij zijn er over een half uur, Want we moes ten van Roosendaal naar 't Heike met de fiets en toen waren we einde lijk op de boerderij en toen gingen we naar het land en toen het zes uur was gingen we naar huis want Kees de boer moest de koeien binnen vast zetten en toen gingen we terug naar huis. Winfried, Montinischool, Roosen daal. pieiHc Om half 11 gingen we naar de Ce beco het was tien min lopen. Toen we er bijna waren wist ik waar het was. Het lag naast de agrimankt. De Cebeco is een gebouw waar ze grond machines verkopen. Hij ging naar alle machines en legde haast alles uit We kwamen bij heleboel machines maar hij legde niet alles uit van de machines. Want dat zal erg moeilijk zijn. Toen we in het midden van dat ge bouw kwamen, stonden er mestbak- ken het leek wel een w.c. voor dieren. En we kwamen nog bij tractoren, En machines die er achter kunen. En nog kwammen bij een aperaat wat koeien melkt. En op het laatst kregen we limonade en een map met en pen en folders. belinda Beuns klas 5 De Bellefleur, Goes Er was eens een boer en een boerin. Die samen op een boerderij woonde. Ze hadden een varken in de stal en een traktor. Op een dag gebeurde er iets vreems, in de stal van de boer. Er was iets geks gebeurd. De boer ging naar de stal en zag het. Hij belde de veearts en hij kwam meteen naar de boer toe. De veearts zei: dat er jongetjes kwa men. De boer zei: hoeveel veearts? De veearts zei tegen hem 6 biggetjes boer? De boerin kwam ook Ze zag het. De boer zegt tegen de veearts wan neer komen ze. De veearts zegt als U het nu wilt doe ik het wel hoor. Na 6 weken waren ze er al. Het waren 6 lieve biggetjes Dit is het verhaal van boer Krijns. Raymond en pierre, Montinischool, Roosendaal 17

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1982 | | pagina 17