Daarom is Hyduro F1 voor 1982 de meest gevraagde bewaarui... 2 schaar HSI1 breeduoor aan het ploegen GEEN ZLM-BLAD VERSCHIJNEN ui-teraard van C. BRASSER Mevrouw F.C. Glerum 25 jaar bij het onderwijs- 25 jaar bij de Z.L.M. aK" Aktiviteiten Veepro Klassifikatie slachtrunderen In de week van 28 december t/m 1 januari 1982 zal er De eerstvolgende editie zal dan zijn 8 januari 1982. Voor nieuwbouw, verbouwingen, fundering en t.b.v. loodsen, tegelwerk, cementdekvloeren, dakkappellen, kozijnen, trappen, bouwtekeningen, granolwerk, afhangen van deuren, enz. 25.— per uur inclusief BTW. BOUWBEDRIJF Tel. 01185-2649, Zwaanweg 11, 4371 PH Koudekerke V CURSUS KEUZE EN GEBRUIK VAN MICROCOMPUTERS Met ingang van 1 september 1981 geldt bij de Veepro een kontributie van 7,50 per uitgevoerd fok- en gebruiksrund met een minimale jaarlijkse bijdrage van 5000,— met de verplichting zich voor( tenminste driejaar te binden. De aktiviteiten van de Veepro, Stichting propaganda Nederlands Vee in het buitenland, worden mede gefinancierd door de gezamenlijke runderstamboeken met een bedrag dat gelijk is aan de bijdragen van de exporteurs. Voorts door het Land bouwschap dat twee derde bijdraagt van de som van de bijdragen van de staalboeken inklusief het totaal van de exporteurs. Tenslotte subsidieert het Produktschap met één derde van de som van de bijdragen van de stamboeken en het totaal van de ex porteurs. Aan de invoering van een E.E.G. stelsel voor klassifikatie van slacht runderen wordt gestaag gewerkt. Dit stelsel is bedoeld om de markt prijzen in de gehele Gemeenschap waar te nemen op basis van dezelfde kwaliteiten. De interventieaanko pen, die nu nog op basis van natio nale kwaliteitskriteria plaatsvinden, zullen eveneens worden toegespitst op het gemeenschappelijke inde lingsschema. ïn Noord Ierland heeft reeds een overschakeling op het E.E.G. stelsel plaatsgevonden, terwijl in de rest van Groot-Brittannië voorbereidende werkzaamheden zijn getroffen. In de overige lidstaten wordt eveneens aan de invoering gewerkt. Voedingskursussen voor artsen Het Produktschap voor Vee en Vlees heeft een bedrag van 2500 beschikbaar gesteld aan het Nederlands Instituut voor de Voeding (N.I.V.V.). Dit instituut heeft tot doel het verbeteren van de voeding van de Nederlandse bevolking. In 1980 nam dit instituut het ini tiatief tot voedingsonderwijs (postacademiaal) voor artsen. In 1982 zullen 6 tot 7 van deze kursussen voor artsen gegeven worden. De totale begroting voor 1982 bedraagt 180.000, waarvan door de kursisten 50.000 zal worden gefourneerd en de rest door het bedrijfsleven, overheid en instellingen. Kwaliteit wint toch. Hyduro F1 beet als eerste Nederlandse uien-hybride de spits af in een nieuwe markt. Thans weet elke ingewijde: Hyduro F1 is een beste bewaarui met de hoogste op brengst! Op alle grondsoorten. En onder alle weers omstandigheden. Daarom kunnen we ook rustig stellen, Hyduro F1 is keihard de beste (hoogste drogestof gehalte). Verkrijgbaar bij uw zaad leverancier. Bejo Zaden bv Postbus 9 1722 ZG Noord Scharwoude Telefoon: 02260-4041 De Groot Slot bv Postbus 16 1700 AA Heerhugowaard Telefoon: 02207-10341 r Hoewel het al enige maanden geleden was, dat mevrouw Glerum 25 jaar als lerares naaldvakken verbonden was aan de school voor LHNO "de Os- terschelp" kwamen op donderdag, 10 december j.l. een aantal genodigden in de gymnastiekzaal bijeen om dit feit in een feestelijke bijeenkomst te gedenken. Mevrouw van der Leeden gaf op de bijeenkomst een overzicht van de loopbaan van Mevrouw Glerum' die op 1 september 1956 tijdelijk werd benoemd tot lerares naaldvakken aan de Landbouwhuishoudschool te Tholen (toen nog geen "Oester schelp"). Enkele karakteristieken uit haar werkzaam leven: Zij kwam - werkte - en bleef vij fentwintig jaar bij dezelfde "baas" aan dezelfde school. Dat is dan wel het enige wat niet veranderde. s Gedurende de eerste jaren nam het aantal lestijden toe en zodoende kreeg ze in 1962 een aanstelling in een VB (volledige betrekking) uitge reikt. In datzelfde jaar ging Me vrouw Glerum voor het eerst ook enkele lessen aan de ULO geven. Avondkursussen behoorden tot het normale lessenpakket. Zo gaf zij ja renlang 2 avondkursussen per week - soms zelfs één op vrijdagavond. Toen kwam de Mammoetwet in 1968 en daarmee veranderde het onder wijs en haar funktioneren daarin grondig. Met grote ijver en plichtsbetrachting heeft mevrouw Glerum ook sinds dien haar werkzaamheden verricht, waarbij zij zich voortdurend goed aan gewijzigde omstandigheden wist aan te passen. Namens het Hoofdbestuur van de Z.L.M. bood Mevrouw A. van der Leeden een tinnen fruitschaal met inskriptie aan. Vervolgens voerden verschillende genodigden het woord. De voorzitter van de beheerskom- missie - Mevrouw Stoutjesdijk - en de voorzitter van de oud^rkommissie - de heer Jansen - prezen door mid del van een samenspraak in dicht vorm de kwaliteiten van de jubila- resse. Namens beheers/ouderkommissie werd een boekenbon aangeboden. De direktrice - Mevrouw Provoost - wees in haar toespraak o.a. op de kollegialiteit van mevrouw Glerum. Voor en tijdens de bijeenkomst wer den voortdurend bloemen binnen gebracht of aangeboden zodat me vrouw Glerum niet alleen figuurlijk, maar ook letterlijk in de bloemetjes werd gezet. Ze heeft het verdiend! A. v.d. Leeden Infotheek Groep BV uit Leiden or ganiseert begin 1982 een aantal cur sussen van vier avonden over de keu ze en het gebruik van microcompu ters. Enerzijds is de prijs van microcom puters momenteel zo laag, dat vrijwel ieder midden- en kleinbedrijf iedere vrije beroepsbeoefenaar en particu lier zich een dergelijke computer kan permitteren, maar anderzijds is het aanbod zo groot dat het uitermate moeilijk is een verantwoorde keus te maken. Om te voorkomen dat leken op au tomatiseringsgebied een aanschaf doen die later niet de juiste blijkt, is deze cursus opgezet. In vier avonden wordt van 19.00 tot 22.00 aandacht besteed aan algemene computerken nis, worden de meest voorkomende merken besproken en komen de cri teria die gebruikers kunnen of moe ten stellen aan de orde. Docent en medesamensteller van de cursus is J. van Wissen, cursusleider bij een universitair rekencentrum. Cursusplaats is Utrecht. Voorlopig zijn drie cycli vastgesteld, die begin nen op respectievelijk 14 januari, 2 maart en 22 april 1982. Het cursus geld bedraagt 390,— exclusief 4% BTW. Voor informatie: tel. (071) 213624/213658. Knpponi §9 - - T ►JSes.x-T Trekkerploegen TrekkercuKivator Trekkerondergrondwoelers Trekkerculti-verkruimelaars Trekker-eggen 20

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 20