Vraagbaak Eigen school MET VERGADERBOER OP STAP (Vervolg van pag. 41) de betrokken ambtenaar is er niet. Evenmin treft Herman Roerink een verkoper van grond thuis, die z'n handtekening nog onder de contracten moet zet ten. Dan maar terug naar Enschede. 16.48 In het prachtige gemeentehuis van Enschede stapt 'het PvdA-raadslid door de lange gangen naar de leeskamer van de gemeenteraad. Hij wil enkele stuk ken inzien voor de komende raadsvergadering. „Aha," moppelt hij, „een van de leden van het Col lege van Burgemeester en Wethouders is tegen de bouw van een varkensstal in een agrarisch gebied. Eens kijken, wat z'n reden daarvan is. Wat jammer nu, dat is nergens te vinden. Dan maar een vraag stellen in de raad." 17.40 Bij thuiskomst wacht Herman Roerink een vast ri tueel. De hond moet eerst aangehaald en vertroeteld worden. Dan de stapel post doorwerken. Het is deze keer niet zo overdreven veel. Zo'n tien enveloppen. Er zijn echter ook weieens dagen geweest, dat hij hele stapels post kreeg. „Ik heb eens een bedrag aan postzegels geteld van één dag post. Ik had voor 65 gulden bij elkaar De dochter komt binnen: een lijstje met mensen die gebeld hebben. En er is vanmiddag een groot kalf geboren. Herman Roerink haakt daar direct met een serie vragen op in. Voor het verhaal in het KNLC-nummer een vraag- gesprekje en vervolgens brood eten. Brood met bo ter, spek en een eitje. 19.06 Op naar Raalte. Voor de tweede keer vandaag. Nu is het een vergadering van de Provinciale Varkenshou derijcommissie van de drie landbouworganisaties. Herman Roerink is adviseur van deze commissie. Bij de landbouwmaatschappijen zijn zeventig sociaal-economische voorlichters en voorlicht sters in dienst. Hun werk bestaat uit het behulp zaam zijn bij het oplossen van velerlei vragen en problemen in de agrarische gezinnen en bedrij ven. Samen geven ze per jaar ruim 15.000 advie zen. Daarnaast verschijnen van hun hand weke lijks artikelen in de landbouwbladen en worden er jaarlijks honderden inleidingen gehouden. Het aantal studie- en gespreksgroepen neemt de laaste jaren snel toe. Veel tijd worat ook besteed aan cursuswerk. Het terrein waarop de economisch-sociale voor lichting zich beweegt is zeer breed en breidt zich nog steeds uit. Er vindt regelmatig bijscholing plaats, waardoor het ook in de toekomst moge lijk moet blijven dat de voorlichter(-ster) van uw organisatie u van dienst kan zijn bij het ver groten van het inzicht op economisch, maat schappelijk en juridisch gebied en u kan helpen bij het oplossen van problemen op dit terrein. Onderweg dieselolie tanken. Via dezelfde route gaat het naar Raalte. Even na achten kom hij bij de Lee- ren Lampe aan. waar de vergadering op het punt staat om te beginnen. Zonder een spoor van ver moeidheid begint hij aan dit laatste werkdeel van de dag. Direct mengt Herman Roerink zich in een dis cussie over het voorzitterschap. De vergadering neemt een paar uur in beslag. 0.00 uur Herman Roerink kan naar bed. Zelden kan hij voor die tijd aan z'n nachtrust beginnen. Aan de uren slaap tot pakweg half zeven heeft hij genoeg. De koeien staan dan weer te wachten of de trein. Er wacht weer een lange werkdag voor de vergader- boer. HANS SIEMES In Dordrecht heeft het KNLC een eigen „Agrarisch Opleidings Centrum", waartoe behoren: Hogere Landbouwschool (400 leerlingen). Middelbare Land bouwschool (288 leerlingen) en Lagere Land- en Tuinbouw school (485 leerlingen en 50 deelnemers aan het leerlingstel sel). Als meer agrarische scholen kampt het AOC met groot ruim tegebrek. Het centrum is onder gebracht in een stichting waar van het bestuur wordt gevormd door het hoofdbestuur van het KNLC. Het AOC is gevestigd aan Groe ne Zoom 400. 46

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 68