Portret van uw organisatie als het er op aan komt Handleiding W7 Een portret van uw organisatie. Dat willen de redacties van Fries Landbouwblad, De Landbode. Landbouwcourant voor de Veenkoloniën en ZLM-Land- en Tuinbouwblad u geza menlijk aanbieden. Deze vier kranten worden uitgegeven door provinciale en gewestelijke standsorganisaties, die aangesloten zijn bij het Koninklijk Nederlands Landbouw- Comité, kortweg KNLC. Wekelijks glijdt één van deze bladen bij u in de bus. Een portret van uw organisatie. Waarom? U kent de uitdrukking: door de bomen het bos niet meer zien. Wel, de organisatiebomen lijken welig te groeien in ons land. Derhalve is het geen wonder dat ons vragen bereiken over de organisatie, over samenwerking met anderen, over Landbouwschap en over het provinciale en landelijke werk. Een portret van uw organisatie is een portret van mensen: veel mannen en een enkele vrouw die door u zijn gekozen of benoemd om voor uw belangen te vechten. Het dichtst bij huis zijn dat de afdelingen. In KNLC-verband zijn het er 643. Stel dat iedere afdeling gemiddeld vijf bestuursleden telt, dan komt u op een totaal van 3215. Uit hun midden hebt u af gevaardigden gekozen voor ringen en kringen en voor pro vinciale en gewestelijke hoofdbesturen. Sommige vertegen woordigers hebt u vrijgesteld om zich ten volle voor u in te zetten, leder lid, zonder of met een functie heeft zijn eigen verhaal, zijn eigen portret. Samen het organisatieportret. Dit speciale "magazine" bevat geen opsomming van al het werk dat voor de leden gedaan wordt. Die eer gunnen wij de schrijvers van jaarverslagen. Wij hebben getracht mensen aan het woord te laten over hun werk binnen en buiten de or ganisatie, maar steeds met het dienen van boeren- en tuin- dersbelangen voor ogen. Helaas, wij konden niet iedereen aan het woord laten. Het zouden 3215 interviews plus de rest geworden zijn. Wij hebben ons dus moeten beperken in het schilderen van het portret. Wij bieden u dit portret van uw organisatie aan. Een portret waarvan u deel uit maakt als lid van die organisatie, nationaal gebundeld in het KNLC. Tot slot: de organisatie is er niet voor het portret, maar voor u. voor als het er op aan komt! De vier landbouwbladen binnen de KNLC-kring; ieder met eigen karak ter, eigen stijl en eigen afweging van berichtgeving. Waar mogelijk is een goede onderlinge samenwer king opgebouwd. Samen sterk staan in een orga nisatie die voor je belangen vecht als het er op aan komt. Dat geeft Arnold Berbers weer in zijn te kening die de omslag siert. Voor deze speciale uitgave wil len wij u als net ware een korte handleiding geven. U treft veel gesprekken aan met voormannen van de eigen organisatie, waarbij heel nadrukkelijk naar voren komt hoe zij „opereren" op be langrijke posten in o.a. Land bouwschap en coöperaties. Bij een portret past ook een spiegelbeeld. Dat wordt ons voor gehouden door een burgemeester, gedeputeerde, oud-minister en Europees commissaris. Geschreven wordt dat de typi sche Nederlandse boer en tuinder niet bestaat en hoe vanuit die si tuatie de organisaties zijn gewor den tot wat zij nu zijn. Een tekening maakt duidelijk hoe het KNLC is opgebouwd en functioneert. Kritische noten worden even eens gekraakt; boer, boerin en jongere geven hun oordeel ovêr de gang van zaken. Tenslotte is er een verslag van de Brusselse competitie, die wij zo graag een ander verloop zouden willen geven. Deze uitgave kwam tot stand door samenwerking tussen Fries Land bouwblad, De Landbode, Land bouwcourant voor de Veenkolo niën en ZLM land- en tuinbouw blad. Centrale redactie: Prins Maurits- plein 23, 2582 ND Den Haag. Grafische vormgeving en druk: N.V. Noord-Nederlandse Drukke rij, Meppel.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 25