VOO It ml Vit Oil \Y AIS U NU N PEN EN 'N SCHAAR PAKT, KUNTU ZICHZELF STRAKS VEEL WERK, TUD EN ERGERNIS BESPAREN! Surprise ideetjes Verkoop en Distributiecentrum B.V. Cadeau tip voor een bruidspaar "KLIMA" <£EKGÏÏMI5B[]M Voor late Sinterklazen BROODDEEG FIGUURTJES Want dan kunnen we u uitvoerig informeren overeen aantal bijzondere PZ Landbouwmachines. Bijzonder, omdat ze zó op 't oog misschien niet zo spektakulair lijken, maar daarbij toch onmisbaar zijn. Op ieder landbouwbedrijf. Vul nu de bon in, knip hem uit en stuur hem op voor meer informatie. r Ik wil meer weten over: o Urgent Drainagespuiten o PZ Stromolens f o Vibrax Kunstmeststrooiers o Urgent Hogedrukreinigers o Urgent Veldspuiten o 't Hele PZ Landbouwmachine-assortiment Naam Straat Postcode/plaats Tel. Nummer VENTILATOREN Cadeau- en surprise ideetjes I onder redaktie van de Redaktiekommissie Bond van Plattelandsvrouwen voor Zeeland en Bra- jl bant Redaktieadres: Mevr. LJ. de Regt-van Maldegem. Anna Mariaweg 1. 4494 PB Geersdijk. Een kruidje-roer-me-niet, een "katje dat niet zonder handschoenen is aan te pakken" of iemand die wat gauw geprikkeld is, kun je met een aange past gedichtje - het moet wel leuk blijven - verrassen met het volgende: Een niet te kleine bloempot vullen met aarde én de surprise. In de aarde steek je een kleine komkommer, die je werkelijk helemaal vol spelden stopt; de knopjes in de komkommer. Het geheel ziet er dan uit als een cactus. Je kunt er van opaan dat de surprise niet een twee drie wordt uitgepakt. Een bloemenpapiertje er omheen en het is heel echt. Helemaal in stijl blijf je als het verstopte ca deautje een zelfgemaakt spelden kussentje is. R.H.G. Tips voor onhandige mensen met een smalle beurs Hebt U een smalle beurs en bent U .ook onhandig? Lees dan deze tips, da's heel ver standig! Het gaat over cadeautjes, onder de 10 pop, daar kan geen echte Sinterklaas tegen op! Om bij het Sinterklaasfeest alvast vooruit te kijken naar Kerst: extra mooie kerstbal of slingers of piek servetten met een kerstmotief papieren kersttafelkleedjes (voor de "mossers" en de "prossers" Een vriendin van m n dochter gaat trouwen. Ze had altijd veel bij ons gekomen. Altijd gezellig en leuk met haar gehad. Dan komt met de trouwkaart een uitnodiging voor het feest. Je moet dan wat. Natuurlijk een cadeau, maar ook een bijdrage aan het feest leveren. Aangezien geld het meest gevraagd is, is het cadeau niet zo'n probleem, maar die bijdra ge. Het was in juni. Het bruidspaar moest hun huis nog gaan verbouwen en de tuin was één grote chaos. Mijn kaarsen in allerlei vormen. Erg leuk voor iemand die tennist een kaars in tennisbalvorm kaarsendover (ziet het plafond niet zo zwart na de kerstdagen) mapje kerstkaarten uitnodiging voor het kerstdiner^ (geschreven op mooi papier met zilveren inkt). Voor mensen die graag brieven schrijven postpapier. Voor mensen bij wie u wel eëns een weekend te gast bent: gastenzeepjes. Kleine stukjes zeep in alle mogelijke vormen (een hartje b.v. of met een letter erop, die er bij het gebruik niet afslijt. In dit zelfde genre zijn meestal ook welkom: gastendoekjes al of niet met was handje. tuin bloejde op z'n mooist. Ik heb een mandje genomen en heb van alle overblijvende planten die op de trouwdag bloeiden een schattig bloemenmandje gemaakt. Envelopje met inhoud er aan. Met een toes praakje tot het bruidspaar gezegd dat ze van alle bloemen in het mandje stukjes voor hun tuin kregen zodat ze ieder jaar op hun trouwdag het mandje uit hun eigen tuin zouden kunnen vullen. S.O.B. Als we verder kijken dan kerst: kalender zakagenda agenda voor de huisvrouw (bijv. van Margriet) Jippo- en Taptoe scheurkalender 5,95) is leuk voor kinderen van 7-12 jaar. Voor mensen die van handwerken houden breinaaldendoos - of -koke* haaknaaldendoos - of -koker doosje met magneetje om spelden (of paperclips, iets voor pa's bu reau?) in te bewaren speldenkussen boekje met kruissteekmotiéfjes of een ander handwerkboekje. Deze cadeautjes zijn ook leuk voor oudere dames (weer eens iets anders dan zeep of bonbons). Ook leuk voor ouderen zijn: een (opgepotte) amaryllisbol, die net begint uit te lopen een bakje met voorgetrokken hyacinthen bollen. Voor vrouwen die van mooie dingen houden: het december nummer van een chic tijdschrift Elegance - Nederlandstalig Chique - Duits ~- Marie mode of Marie Claire - Frans. Het moeilijkst zijn (vind ik) kadoot- jes voor mannen. Mannen die niet roken, houden meestal wel van iets lekkers, dus dat biedt wellicht mogelijkheden: potje Engelse marmelade blikje(s) kreeftertsoep potje(s) olijven verse dadels, verse avocado's, verse ananas. Voor mannen die graag zelf koke rellen: (en misschien gaan ze het wel proberen als ze de volgende kadoot- jes krijgen) barbecue gereedschap - houts kool - grillpennen - vleestang, aanmaakblokjes enz. mannenschortje bistromodel ovenwanten en/of pannelappen kookboekje. De open haard op zich wil ook wel eens slecht branden: extra lange lucifers haardblok. Voor de lezers: een mooi autotijdschrift. En tot slot voor de puzzelaars: een extra grote kruiswoordpuzzel voor 10.— verkrijgbaar op de kantoren van dagblad "de Stem". E.M.K. Hiervoor heeft u nodig: 4 kopjes bloem 1 kopje zout 1 'A kopje water. Goed droog bakken in de oven 1 uur op 200 gr.C. Eerst e.v.t. schilde ren, daarna tweemaal goed vernissen ook de onderkant. Meng bloem, zout en water goed door elkaar tot u een mooi geheel hebt. Leg nu het deeg op een stukje alu minium folie, omdat dit niet aan plakt. Nu we in de maand december zijn is het leuk om b.v. een kaarsestandaard te maken naar eigen idee voor de kerst. Om bloemtjes en blaadjes te maken is het handig een mesje en een saté prikker bij de hand te heb ben. Een knoflookpers kunt u goed ge bruiken voor het haar van popjes. Het is een kreatieve bezigheid voor jong en oud. Ook wij als bestuur van de afd. Koudekerke kunnen terug zien op een zeer geslaagde zelfdoe avond door de leden. De reakties achteraf waren dan ook zeer goed. M. Maljaars-Houmes H et geven van bonnen, om iets wel of niet te moeten doen, kost niks en kan toch wel een leuk kadootje zijn. Enkele voorbeelden: Ouderen aan kinderen bon om niet te hoeven afwassen (b.v. een week) bon om het gazon niet te hoeven maaien bon voor een week niet het bed op te moeten maken bon goed voor een week niet schoenen poetsen. Van kinderen voor volwassenen. Zelfde ideeën als boven, maar dan wel doen. Vqrder: bon voor garage schoonmaken, tuin spitten, babysitten, bood schappen doen. fietsen schoon maken, auto wassen ei«. enz. Kursus Ekonomische Vorming Agrarische Vrouwen (E.V.A.V.) Walcheren Op Walcheren organiseren de agra rische kommissies van de Platte landsvrouwen samen met de S.E.V. een E.V.A.V.-kursus. Deze kursus bestaat uit dertien lessen. In deze lessen komen allerlei facetten van de agrarische bedrijfsvoering naar vo ren zoals: het bijhouden van de be drijfsadministratie. het lezen van de boekhouding, de pachtwet, bedrijf sovername enz. Deze kursu$ is een soort basiskursus, de stof komt laterx in tal van andere kursussen van pas. Meer inlichtingen en of opgave bij mevr. C. Kloet-Eversdijk, tel. 01182-1454. Kosten 40,— per per soon, voor kinderoppas is gezorgd. EG GEEFT GRATIS GROENTEN EN FRUIT NIEUWENDIJK 25. 5664 HB GELDROP POSTBUS 316, 5660 AH GELDROP TEL. 040-855583 TELEX 51098 "ANTHA" adviseert en levert complete installa ties voor het koelen, drogen, conditioneren en transport van aardappelen, uien, granen, zaden, knollen, wortelen en bloembollen o.a.: ventilatoren kistendroogwanden kisten kantelaars doseerbunkers kistenvullers KOEL- EN DROOGTECHNIEK pallets luchtkanalen - driehoekmodel keerwanden schakelkasten temperatuurmeting LAND- EN TUINBOLWMACHINES Postbus 10. 1760 AA Anna Paulowna. Wijd Spaansweg 55. Breezand Tel 02232-2044' Vertegenwoordiger voor Zuid Nederland en België J .J Rooms, Kruisland. 01673-2310 Ruim 35.000 ton appelen werden in 1979 en 1980 gratis uitgereikt aan de instellingen en mensen die daarvoor in aanmerking komen volgens de voorschriften van de Europese Gemeenschap. Sinds 1972 bestaat namelijk de moge lijkheid om bepaalde groenten- en fruitsoorten te verstrekken aan caritatieve en sociale instellingen en aan mensen die van de bij stand leven omdat ze niet volledig in hun onderhoud kunnen voor zien. Ook scholen, strafinrichtin gen en vakantiekolonies, zieken huizen en bejaardentehuizen ko men ervoor in aanmerking op voorwaarde dat de uitgereikte hoeveelheden niet in de plaats komen van wat de instellingen normaal aankopen. Het is aan de lidstaten, om gebruik te maken van de mogelijkheid die de EG biedt. Denemarken, Luxemburg en Nederland deden dat hele maal niet. België wel. In 1979 en 1980 samen werden in België 6,8 ton bloemkool, 92 ton tomaten, 79,8 ton peren, en 1020,9 ton ap pels gratis verstrekt aan bena deelde bevolkingsgroepen. 20

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 20