rU- ZITDAGEN m gropatax veiligheid! Radio/TV Gevolgen koersaanpassingen op agrarisch handelsverkeer met België Verwerking aardappelen COPA heeft nieuwe leiding Afd. Axel der Z.L.M. Bijeenkomst Ruimtelijke Ordening Telefonisch prijsbericht z.l.m. Veiligheid... Gebruik steeds goed gereedschap Nieuwe bedrijfsvoorlichter Konsulentschap voor de Tuinbouw "Zuid-West Nederland" Nieuwe specialist melkwinning en -hygiëne Bloembollen kalender 1982 Raiffeisenbank "Noord-Westhoek" Fijnaart 75 jaar GOUDEN MEDAILLE VOOR VERTREKKENDE ADMINISTRATEUR BIJ BATHP0LDERS In varband mat hat tijdig hiaatmakan van hat blad. kun- nan na dinsdag 15 uur. gaan agandabarichtan maar wor- dan opganoman. Had De afdeling Axel van de Z.L.M. gaat zich op 21 oktober a.s. beraden over het programma voor het a.s. winter seizoen. Aan de orde zijn een onderwerp voor de gespreksgroepen, het Z.L.M.- vraagpunt en wat gebeurt er op de aig. ledenvergadering. De vergade ring begint om 19.30 uur en zal wor den gehouden in "De Halle" te Axel Kring Langstraat: De eerste van een serie van vier bij eenkomsten die worden georgani seerd door de Kring Langstraat zal plaatsvinden op 13 oktober a.s. om 20.00 uur in zaal "Rijken" in de Heirstraat. De heer A. Boer van het Landbouwschap zal op deze avond een totaaloverzicht met samenhang en betekenis van al het ruimtelijk ingrijpen geven. Het Produktschap voor Aardappelen maakt bekend dat in de maand au gustus door de industrieën 53.000 ton aardappelen is verwerkt tot pommes frites, puree, chips en andere kon- sumptieprodukten. Daardoor is de verwerking tot 1 sep tember 1981 op 536.000 ton geko men. tegenover 485.000 ton in 1980 en 422.000 ton in 1979. De export en import van aardappel- konsumptieprodukten bedragen omgerekend tot verse aardappelen, resp. 45.000 ton en 2.700 ton. Vanaf maandag 5 oktober a.s. wordt het telefonisch prijsbericht van de Tuinbouwveilingen weer vefzorgd vanuit Kapelle. Wanneer men het telefoonnummer 01102-1992 draait, krijgt men het laatste marktbericht te horen. Het nummer in Goes 01100- 12989 komt met ingang van die da tum te vervallen. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Postbus'46 4460 BA Goes (01100-21010) Stationslaan 4. 4761 BG Postbus 17, 4760 AA Zevenbergen (01 680-23730) Redaktie: Mr J Oggel, hoofdredaktie. tel huis 01100-20228 J Wierenga emdredaktie. tel huis 01100-11815 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM Goes, tel 01100-21010 tst 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 O Op 1 september j.l. trad ing. W. van der Bliek als bedrijfsvoorlichter fruitteelt in dienst bij het Konsu lentschap voor de Tuinbouw "Zuid- West Nederland" te Goes. Hiermee is de vakature opgevuld die ontstond door de pensionering van D. de Pundert. De vooropleiding van W. van der Bliek is HAVO. gevolgd door de Hogere Tuinbouwschool in Den Bosch, met als hoofdvakken fruit teelt, boomteelt, bodemkunde en tuinbouwtechniek. Na de diplomering in juni 1980 heeft hij één jaar op het ouderlijk fruit- teeltbedrijf in Aardenburg gewerkt. Na een inwerkperiode zal W. van der Bliek de fruitteelt voorlichting in West Zuid-Beveland, Walcheren en Noord-Beveland gaan verzorgen. Zo lang wordt door kollega's waargeno- Dit is de heer C. de Koning die, zoals wij reeds in het vorige nummer meld den, benoemd is als specialist melk winning en melkhygiëne bij de Kon- sulentschappen Zevenbergen en Goes. Hij woont in Rijsbergen en is telefonisch bereikbaar op de kanto ren van de genoemde Konsulent- schappen. Dinsdag 13 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "De Landbouwbegroting - III", een vraaggesprek met ir. A. de Zeeuw, direkteur-generaal voor Landbouw en Voedselvoorziening van het mi nisterie van landbouw en visserij. Donderdag 15 oktober a.s., Hilver sum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "De insektenbestrijding van morgen - II". een vraaggesprek met prof. dr. J. de Wilde van de Landbouwhoge school te Wageningen. Vrijdag 18 september ,jl. koos het COPA presidium een nieuwe voor zitter en twee ondervoorzitters. Zij zullen de Europese landbouworga nisaties de komende twee jaren lei den. Voorzitter wordt Umberto Emo Ca- podilista. Sinds 1954 leidt de h. Emo een landbouwbedrijf in de provincie Padua (Italië), gedeeltelijk in eigen dom en gedeeltelijk in pacht. Het hoofdaccent op zijn bedrijf ligt in de graanteelt en de rundveehouderij (130 ha). Daarnaast verbouwt hij wijn op 17 ha in de bergen. Emo werd herkozen als ondervoorzitter van Confragricultura, dit is een Ita liaanse landbouworganisatie, in juni 1981 en is tevens voorzitter van de landbouw-sektie van het Ekono- misch en Sociaal Comité van de Eu ropese Gemeenschappen. Sir Richard Butler en Jan Hinnekens werden beiden verkozen tot onder voorzitter. Sir Richard is voorzitter van de Nationale Farmers Union, de grootste Britse landbouworganisatie, sinds januari 1979. Hij leidt een landbouwbedrijf van 750 ha akker bouw en weideteelt te Halstead in Essex. Hij is lid van het Ekonomische en Sociaal Comité van de E.G. Jan Hinnekens is sinds 9 april 1981 voorzitter van de Belgische Boeren bond en zal nu nog nauwer betrok ken zijn bij de leiding van de Euro pese boerenbond, COPA genaamd. De drie heren zijn de opvolgers van Heereman, Luteijn en Cashman. Vorige week stond op deze pagina een foto van een kalender die het Internationaal Bloembollen centrum voor 1982 gaat uitgeven. Per abuis hebben wij er niet bij vermeld waar en hoe u deze kalender kunt bestel len. vandaar nu het adres. U kunt de kalender schriftelijk aan vragen bij het Internationaal Bloem bollencentrum. Postbus 172, 2180 AD Hillegom. De Koöperatieve Raiffeisenbank "Noord-Westhoek" W.A. te Fijnaart bestond vrijdag 2 oktober jl. 75 jaar. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, die ter gelegenheid van dit feit werd georganiseerd, ging mr. T.J. Jansen Schoonhoven, lid van de hoofddirek- tie van Rabobank Nederland uitvoe rig in op allerlei zaken betreffende de huidige hoge rentestanden en de mo gelijkheden tot vervroegd (al dan niet met boete)aflossen van hypothecaire leningen. Hij schetste mede in reaktie op pu- blikaties over wijzigingen in aflos singsmogelijkheden bij de Rijks postspaarbank de mogelijkheden van de Rabobank ten aanzien van dit onderwerp. Ook bij de Rabobank, zo zei hij. bestaan al lange tijd bij hy potheken met variabele rente onbe perkte boetevrije aflossingsmoge-. Iijkheden. Ook bij vastrentende hy potheken zijn er in veel gevallen best wel mogelijkheden tot vervroegd af lossen ho.ewel hier natuurlijk de ver antwoordelijkheid van de bank tegenover de spaarders'wel terdege in acht moet worden genomen. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01 170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE ZLM b.v. AXEL: woensdag 14 oktober a.s. in "De Halle" van 14.00 - 16.00 uur. NIEUWENDIJK: donderdag 15 oktober a.s. in café "De Pelikaan" van 11.00-12.00 uur. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Met ingang van 6 oktober 1981 wor den als gevolg van de koersaanpas singen, waartoe de EG-ministers van financiën het afgelopen weekeinde in Brussel besloten, weer douanefor maliteiten van toepassing voor het agrarisch handelsverkeer met België en Luxemburg. Dit gebeurt met het oog op de in te stellen monetair compenserende be dragen (m.c.b.'s). De douaneformaliteiten houden o.m. in. dat vanaf die dag voor land- bouwgoederen weer een schriftelijke aangifte ten invoer of ten uitvoer moet worden gedaan op een bevoegd douanekantoor. Aan de Neder lands-Belgische grens zijn lit de omzetbelastingkantoren die oo een zgn. losplaats zijn gevestigd. *(De m.c.b.'s overbruggen het verschil tussen de zgn. groene koers en de EMS- middenkoers. De groene koers wordt ge bruikt om de landbouwprijzen die zijn. uitgedrukt in ECU om te rekenen in de nationale valuta.) Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het dorpshuis te Rilland heeft de burgemeester van de gemeente Rei- merswaal de heer H. Boer de ere- medaille-in-goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld bij de heer H. Verschuure te Rilland. De heer Verschuure kreeg deze Ko ninklijke onderscheiding uitgereikt voor zijn 40-jarig dienstverband bij de N.V. Landbouwmaatschappij "De Bathpolders" en voor zijn vele werk op het maatschappelijk vlak. De burgemeester van Reimerswaal noemde in een korte toespraak de vertrekkende administrateur van de Bathpolders een persoonlijkheid van het klassieke model, die zich gedu rende-tientallen jaren o.m. verdien stelijk heeft gemaakt voor het pro testant christelijk onderwijs en als ouderling voor de gereformeerde kerk. De direkteur van "De Bathpolders" de heer S. Duvekot stond in zijn toespraak uitvoerig stil bij de werk zaamheden die de scheidende adm. nistrateur voor het bedrijf heeft ver richt. Daaruit bleek dat Verschuure reeds 40 jaar geleden aangesteld werd bij het bedrijf als selektiechef. Met name op het gebied van de aardappelselektie was hij aktief en sukses bleef niet uit: Hij wist een aardappelras in de Nederlandse ras- senlijst te krijgen die luistert naar de naam "Luctor". Later hield de heer Verschuure zich meer bezig met de rundveehouderij en varkensmesterij op Middenhof. Deze aktiviteiten werden aan het eind A^an de zestiger jaren opgeheven. Door allerlei ont wikkelingen nam het kantoorwerk een steeds grotere plaats in in zijn werkzaamheden tot hij in 1970 tot administrateur werd benoemd. De Bathpolders, zo besloot de heer Du vekot, ziet een man vertrekken die met al zijn vezels aan het bedrijf was verbonden en die met grote interesse en energie zijn werk voor ons heeft gedaan. 2

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 2