X ZITDAGEN gropatax veiligheid! Vier jaar Trekker-Trek in Nederland z.l.m. Wedstrijd "zeis scherpen" Radio/TV Promotion Groenten en Fruit in Stichting Koninklijke onderscheiding voor de heer ing. G.H. Morsink Provinciale hoofden LD op 1 oktober Regionale ploegwedstrijden Noord- en Zuid-Beveland Kring Langstraat informeert leden over allerlei R.O.-plannen Computers in de veehouderij Ongevallenpreventie Doe er wat aan!!! V In verband mei het tijdig klaarmaken van het blad, kun-. non na dinsdag 15 uur, geen agendaberichten meer wor den opgenomen. Red. AFDELING NUENEN/VALKENSWAARD De afdeling Nuenen/Valkenswaard van de Z.L.M. houdt op dinsdag 29 september a.s. om 20.00 uur een alg. ledenvergadering in een zaal van Ontmoetingscentrum "Het Kruis punt" te Geldrop. In deze vergade- ring'zal ing. Boer, medewerker van het Landbouwschap Noord-Brabant ons uitleg geven van het struktuur- plan van de agglomeratie Eindhoven en is diskussie mogelijk over de be langen van de landbouw hierin. De aktiviteiten van de Afdeling Pro motion van het Produktschap voor Groenten en Fruit zijn kortgeleden ondergebracht in de Stichting Prop aganda Groenten en Fruit. De Stichting houdt hetzelfde adres als het Produktschap, doch heeft een eigen telefoonnummer: 070 475051*. De bureaubezetting van de stichting bestaat thans uit de heren J. Run nings, D. Schekman en J. van Steijn. De laatste is door het bestuur van de stichting benoemd tot direkteur. Voor de verzorging van konsumen- tenvoorlichting in den lande beschikt^ de stichting over een aantal free-lan- ce medewerkers. Het verheugt ons u te kunnen be richten, dat het Hare Majesteit de Koningin vandaag heeft behaagd aan de heer ing. G.H. Morsink, ad junct-directeur van de afdeling Gra nen en belast met internationale aangelegenheden van Cebeco-Han- delsraad, een koninklijke onder scheiding te verlenen. De heer Mor sink is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Mede uit deze onderscheiding, die hem door de Burgemeester van Hazerswoude, de heer J. ten Heuvelhof, thuis werd uitgereikt, moge de grote waardering blijken, die er ook van overheidswe ge bestaat voor de wijze waarop de heer Morsing zich jarenlang heeft ingezet voor de behartiging van het boeren- en tuindersbelang. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Postbus'46 4460 BA Goes (01100-21010) Stationslaan 4. 4761 BG Postbus 17 4760 AA Zevenbergen (01680-23730) Redaktie: Mr J Oggel. hoofdredaktie. tel huis 01100-20228 J. Wierenga. emdredaktie. tel huis 01100-11815 Marijke Schipper-de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM - Goes, tel 01100-21010 -tst 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Deelnemers aan de wedstrijd "seineharjen" te Surhuizum (Friesland) ingespannen bezig om de zeis zo goed mogelijk te scherpen. Drie jaar geleden werd dit wereldkampioenschap voor het eerst georganiseerd en elk jaar bestaat er meer belangstelling voor dit oude ambacht. Veertien deelnemers uit heel Friesland wierpen zich in de strijd, gadegeslagen door duizenden belangstellenden. Kampioen werd J. Renema uit Berg- um, die vorig jaar als tweede eindigde. Op de tweede plaats kwam de kampioen van 1980 S. Huitema uit St. Nicolaasga. F. Bouwstra uit Scharsterbrug bezette de derde plaats. Met ingang van 1 oktober komt in elke provincie een hoofd Landin- richtingsdienst. De afzonderlijke funktie van plaatsvervangend hoofdingenieur-direkteur (HID) voor Landinrichting, Grond- en Bosbeheer (Lagrobo) wordt opgehe ven. Tot hoofd Landinrichtingsdienst zijn benoemd voor Zeeland.: Ir. W.A. van Meegen en voor Noord-Brabant: Ir. G. Kappe. De plaatsvervangend HID in Zee land, ir. H.E. Heringa, is benoemd tot adviseur van de hoofdingenieur- direkteur. In de provincie Noord- Op zaterdag lOoktobera.s. om 13.00 uur worden er regionale ploegwed strijden gehouden op een terrein van het Havenschap Vlissingen in het Sloegebied voor deelnemers van Noord- en Zuid-Beveland. De preciese ligging van het terrein wordt nog nader medegedeeld. De aanvang van de wedstrijd is om 13.00 uur; vanaf 12.00 uur kan er geoefend worden. Uw opgave wordt verwacht vóór 7 oktober a.s. bij Martien Steijn, Quarlespolderweg 2. 4456 NX Le- wedorp, tel. 01196-12359. Dinsdag 29 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "De Landbouwbegroting-I", een vraaggesprek met ir. A. de Zeeuw, direkteur-generaal voor Landbouw en Voedselvoorziening van het mi nisterie van landbouw en visserij. Donderdag 1 oktober a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Technisch begeleidingsbureau voor de glastuinbouw van start", een vraaggesprek met de heer G.A.M. Zuidgeest van de Stichting Tech nisch Begeleidingsbureau glastuin bouw en ir. AJ. Vijverberg, konsu- lent voor de tuinbouw te Aalsmeer. Brabant is er ook een adjunkt-HID, ir. C. Bosman, die als zodanig is be last met algemene aangelegenheden van de Landinrichtingsdienst. Hij zal vanaf 1 oktober werkzaam zijn als adviseur van het hoofd Landinrich tingsdienst. (Terravisie) Het bestuur van de Kring Lang straat wil enige ordening en dui delijkheid aanbrengen in de stroom van plannen die in haar gebied op de inwoners afkomt. In een serie van 4 avonden wil men de leden van de kring en de jon geren de daarvoor benodigde in formatie verstrekken. Ook zal er gelegenheid zijn om te diskussië- ren. Door enige deskundigen zal voorlichting en toelichting wor den gegeven op de volgende "lo pende" plannen: Het struktuur- plan stadsgewest Waalwijk, het Streekplan Oost- en Midden- Brabant, de Ruilverkaveling Z.A.K. Beneden Donge die bin nen afzienbare-tijd met het "plan van toedeling" komt. Het bestemmingsplan Buitenge bied van de gemeente Sprang- Capelle, Uitbreidingsplannen van deze gemeente omdat Waal wijk "vol" zit en het plm. 800 ha grote plan heggen en slagenland schap in de Ruilverkaveling. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180-11451 (Middelburg) 01 170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE ZLM b.v. FIJNAART: vrijdag 25 september a.s. van 11.30 - 13.00 uur. Hotel de Graanbeurs. m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen - Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Eén van de opgevoerde traktoren in aktie. De Trekker-Trek sport was in Amerika al vele jaren een geliefde sport, die door velen enthousiast beoefend werd en die tienduizenden be langstellenden trok. Nadat een aantal mensen van een agrarisch vak blad in Amerika getuige waren geweest van het spektakel waarbij de zwaar opgevoerde machines met daverend geweld en rookpluimen en stof achterlatend over de speciaal ervoor aangelegde baan denderden, kreeg de sport in Nederland al snel belangstelling. Het Nationaal Kampioenschap vindt ieder jaar op Flevohof plaats, waar dan de grootste vedetten aan de start verschijnen. Degenen, die nog nooit getuige waren van de Trekker-Trek wedstrij den, nodigen wij van harte uit om op 26 september getuige te zijn van de beslissende krachtmetingen. De toegangsprijzen zijn 10,— De Stichting Toekomstbeeld der Techniek, een onderdeel van het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs, heeft een studie gemaakt over de mogelijkheden om micro-elektroni- ca toe te passen in de rundveehou- derij. Op 13 oktober a.s. vindt er in samenwerking met het Landbouw schap een symposium plaats waarop de resultaten van deze studie zullen worden toegelicht. Het symposium wordt besloten met een forumdis cussie onder leiding van de heer P.W. Blokland, voorzitter van de afdeling Melkveehouderij van het Land bouwschap. Als sprekers treden op ir. J.A.M. Voermans van het IMAG, prof.dr.ir. R.D. Politiek van de Landbouwhogeschool in Wagenin- gen, dr.ir. D.C.M. Boonman van het Proefstation voor de Rundveehou derij, ir. J. Lettinga van Enraf N oniüs, ir.J. Boeve van CEBECO Handels- raad en dr.ir.M.P.M. Vos van het Ministerie van Landbouw en Visse rij. Het symposium vindt plaats in de Junushoff Schouwburg te Wagenin- gen en duurt van 9.30 tot 15.15 uur. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij de afdeling Melkveehoü- derij van het Landbouwschap. De deelnamekosten bedragen inclusief lunch 15,—

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 2