X ZITDAGEN 9 gropatax rU- mwr veiligheid! Waterschap Walcheren vraagt hulp ingelanden bij bestrijding muskusrat OPEN DAG "WAIBOERHOEVE" WEGENS SUCCES HERHAALD Radio/TV Open dag NAK-G In Memoriam Job van de Zande z.l.m. Inspraak drie groene nota's Donateursdag Proefstation voor de Rundveehouderij Nationale Kampioenschappen Trekker-Trek op Flevohof Ur Zorg voor goede verlichting voor Uw en andermans veiligheid. AANMELDING TREKKERBEHENDtG HEIDSWEDSTRIJD Onteigening t.b.v. verbreding Kanaal door Zuid-Beveland In varband mat hat tijdig klaarmakan van hat blad. kun- nan na dinsdag 15 uur. gaan agandabarichtan maar wor- Rad. WfiKG De Nederlandse Algemene Keu ringsdienst voor Groente- en Bloemzaden in Roelofarendsveen bestaat dit jaar veertig jaar. Ter ge legenheid hiervan organiseert het bestuur van het N.A.K-G op zater dag 19 september voor alle belang stellenden een open dag om de akti- viteiten van de stichting onder aan dacht van de bedrijfsgenoten te brengen. Vanaf 10.00 tot 16.00 uur kan men terecht in het kantorenkomplex, het laboratorium en op de proeftuin van het N.A.K.-G. aan de Sotaweg 21 in Roelofarendsveen. Medewerkers zullen dan klaar staan om informatie te geven over de kwaliteitskontröle van groente- en bloemzaden, plan tuitjes en plantsjalotten. Wil men bij regenachtig weer de proefvelden be zoeken dan is het verstandig regen- laarzen mee te nemen. 10 september 1981 overleed on verwacht de heer Job van de Zande te Nieuwerkerk (Z.). Hij was o.a. lid van de Grondka mer, lid van de Commissie Grondgebruik van de Z.L.M. en voorzitter van de Rabobank te Zierikzee. Hij was oud gezworene van het Waterschap Schouwen- Duiveland en oud-voorzitter van coöperatieve telers- en afzetorga nisaties van aardappelen en uien. Bij zijn afscheid van deze laatste organisaties op 5 februari j.l. werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Van. de Zande heeft veel werk verzet. Deskundig en onbaat zuchtig ging hij recht op zijn doel af. Hij was voor velen een ver trouwensman. Ruimdenkend, gelijkmoedig en optimistisch van aard als hij was, maakte hij vele vrienden, die hem zeer zullen missen. De land- en tuinbouw in hef al gemeen, en die in de regio in het bijzonder, is hem veel dank ver schuldigd. Moge de waardering voor hem zijn vrouw en kinderen bij dit groot verlies tot enige steun zijn. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappii Grote Markt 28, 4461 AJ Postbus-46, 4460 BA Goes (01100-21010) Stationslaan 4, 4761 BG Postbus 17 4760 AA Zevenbergen (01 680-23730) Redaktie: Mr J Oggel, hoofdredaktie, tel huis 01100-20228 J Wierenga, eindredaktie. tel hu.s 01100-11815 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM - Goes, tel 01100-21010 - tst. 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 2069912 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Eind september/begin oktober a.s. wordt in 10 studiekringen ruimtelijke ordening van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Noord- Brabant gestart met het inspreken op de drie groene nota's, te weten: Struktuurschema Landinrichting; Struktuurschema Openluchtrekreatie; Struktuurschema Natuur- en Landschapsbehoud. Als u geen lid bent van een studiekring is er toch de mogelijkheid deel te nemen aan de inspraak voor de studiekringen in 2 3 bijeenkomsten. Van wege de verspreide ligging is er zeker een studiekring in de buurt. Indien u wilt deelnemen aan de inspraak dan kunt u zich telefonisch 013-426429 óf schriftelijk melden bij het sekretariaat van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Noord-Brabant, Spoorlaan 350, 5038 CC Tilburg via onderstaand opgaveformulier. Na aanmelding wordt u uitgenodigd voor de bespreking bij u in de buurt. U krijgt dan eveneens de nota's (in verkorte vorm) toegestuurd. Het is van groot belang dat ook "de Landbouw" steeds weer zijn stem laat horen. Laten we er in elk geval voor zorgen dat er met ons wordt beslist en niet zonder ons, als het over de inrichting van de ruimte gaat waar wij moeten leven en werken. hierlangs afknippen Wenst deel te nemen aan de inspraak op de drie groene nota's naam: straat: postcode woonplaats: ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100-15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE ZLM b.v. FIJNAART: vrijdag 25 september a.s. van 11.30 - 13.00 uur, Hotel de Graanbeurs. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. De laatste jaren neemt het aantal muskusratten op Walcheren sterk toe. Dit mag worden afgeleid uit het toenemend aantal dieren dat gevangen wordt en uit het steeds veelvuldiger voorkomen van schade aan dijken, oevers en kaden in het Waterschap Walcheren. Daarom heeft het Waterschap in samenwerking met het Rijk de bestrijding van de Muskusratten energiek ter hand genomen maar de hiervoor nood zakelijke middelen blijven voorhands beperkt. Het Waterschap Wal cheren doet daarom een beroep op de ingelanden om medewerking bij de bestrijding van deze rat. ,i Deze medewerking zou kunnen bestaan om bij het signaleren van muskus ratten dit te melden bij de distriktshoofden van ons Waterschap waarvan wij hieronder de namen en adressen laten volgen: Noord watering: Dhr. S.W. Postma, polderhuis Westkapelle, Zuidstraat 154 te Westkapelle, tel.nr. 01187 - 1235. Oostwatering: Dhr. L.P. Davidse, polderhuis Middelburg, Groenmarkt 10 te Middelburg, tel.nr. 01180- 15751. - Zuidwatering: Dhr. A. de Wolf, polderhuis Middelburg, Groenmarkt 10 te Middelburg, tel.nr. 01180-15751. Westwatering: Dhr. B.W. Veldhuis, polderhuis Westkapelle, Zuidstraat 154 te Westkapelle, tel.nr. 01187-1235. HET DAGELIJKS BESTUUR VAN HET WATERSCHAP WALCHEREN Op dinsdag 22 september a.s. orga niseert het proefstation voor de Rundveehouderij weer zijn jaarlijkse donateursdag. Deze dag zal worden gehouden in "De Meerpaal" te Dronten en begint om 09.45 uur met koffie. Om 10.30 uur begint de ei genlijke vergadering met een wel komstwoord van ir. P.P. Koks, voor zitter van het P.R.-bestuur. Hierna zullen een vijftal mensen een korte Dinsdag 22 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16-12.26 uur "Aspekten van het gemeenschappe lijke landbouwbeleid: granen en graanvervangende produkten", een vraaggesprek met prof. drs. J. de Veer, direkteur van het Landbouw- Ekonomisch Instituut. Donderdag 24 september a.s., Hil versum II (402 meter), 12.16-12.26 uur "Grondontsmetting door stomen van de grond heeft perspektief', m.m.v. het Proefstation voor de Groente- en Fruitteelt onder Glas in Naaldwijk. inleiding houden over de onderwer pen: Drijfmestinjektie in grasland (Ir. W. Luten); Bijvoeding in de weideperiode (Ing. L.E.M. Rompel- berg); Bestendig eiwit: theorie en praktijk (Ir. A.B. Meijer); Melkstal- type beïnvloedt bedrijfsresultaat (ing. J. Ovinge) en Mest en gier op de Waaiboerhoeve (ing. J. van Geneij- gen). Hierna is gelegenheid tot het stellen van vragen. Na de lunch kunt u de Waaiboerhoeve, de proefboer- derij van het P.R. bezichtigen waar, naast het gebruikelijke ook een in formatieve tentoonstelling over mest te bezichtigen is. In september 1980 hield het Proef station voor de Rundveehouderij (PR) een open dag voor boeren, bur gers en buitenlui uit geheel Neder land. Deze dag is toen door ongeveer 2500 mensen bezocht, waaronder zelfs uit het buitenland. Door het succes van deze dag houdt het PR op zaterdag 26 september a.s. wederom een open dag voor iedereen op haar proefböerderij Waiboerhoeve in Le lystad. Het PR doet praktijkgericht onder zoek op het gebied van de rundvee- en schapenhouderij. Daarvoor heeft zij 4 melkveebedrijven met 60-180 melkkoeien, een jongvee-opfokbe- drijf, een vleesveebedrijf met 300 vleesstieren en 150 ooien met lam meren. Er is van alles te zien; be drijfsgebouwen, melkstallen, voe- ropslag en voersystemen, kruislin- gen, enzovoort, enzovoort. Verder is er een tentoonstelling over "Mest en Gier". Noteert U even: zaterdag 26 sep- Dit jaar worden voor de vijfde maal de nationale Kampioenschappen "Trekker-Trek" op Flevohof gehou den en wel op zaterdag 19 en zater dag 26 september. In verband met het overladen pro gramma zal het spektakel dit jaar voor het eerst verdeeld worden over twee zaterdagen. Op beide dagen zal de gehele dag weer gereden worden met twee sleepwagens. n&f tember, open dag Waiboerhoeve, Wisentweg 55, Lelystad; van tien tot vier uur. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober kunnen-op de Nationale Ploegwed- strijden deelgenomen worden aan trekkerbehendigheidswedstrijden en wel op vrijdag voor scholieren en zaterdag voor Plattelandsjongeren. Ook Zeeland mag twee deelnemers sturen. De deelnemers dienen: a. In 1981 deelgenomen te hebben op een provinciale of regionale wedstrijd; b. Niet ouder zijn dan 35 jaar; c. Indien jonger dan 18 jaar in het bezit zijn van het trekkerrijbe wijs; d. Lid zijn van een plattelandsjon gerenorganisatie of een standsor ganisatie. Het materiaal voor deze wedstrijd wordt door het Nationaal Ploegco- mité beschikbaar gesteld. De volgorde van aanmelding is bin dend voor uitzending, indien vol daan wordt aan de punten a t/m d. De aanmelding kan geschieden tele fonisch of schriftelijk aan het Sekre tariaat van het Zeeuws Ploegcomité, p/a J. Scheele, Grote Markt 28,4461 AJ Goes, telefoon 011.00-21010, tst. 12. AANMELDEN VOOR 25 SEP TEMBER 1981. In het Staatsblad van maandag 14 september (nr. 175) wórdt een over zicht gegeven van te onteigenen per celen in de gemeenten Reimerswaal en Kapelle ten behoeve van de ver betering van een deel van het Kanaal door Zuid-Beveland. Het betreft hier grond en gebouwen die onteigend worden voor de realisering van de verbeteringswerken tussen de Vla- kebrug en de Westerschelde. De ter mijn waarbinnen de vordering tot onteigening moet worden ingesteld, wordt bepaald op één jaar na de dagtekening van de Nederlandse Staatscourant (14 september 1981).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 2