<QTM> ZITDAGEN fel gropatax rU- A fy" veiligheid! z.l.m. Vergadering Hoofdbestuur van de Z.L.M. Week van het Landschap Zonder opleiding op de trekker: brokken maken Jubileumkongres Produktschap voor Zuivel Regionale ploegwedstrijden Oost Zeeuws Vlaanderen VTB '83: Nieuwe vakbeurs voor tuinbranche Radio/TV 4- Voorlichtingsavond over het sektorbeleid Blijf bij; volg een avondkursus! Zeeuwse ploegwedstrijd '81 te Wilhelminadorp Goed ploegen is vakwerk In varband mat het tijdig klaarmakan van hat blad. kun- nan na dinsdag 15 uur, gaan agandabarichtan maar wor- Rad. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Postbus'46 4460 BA Goes (01100-21010) Siationslaan 4, 4761 BG Postbus 17. 4760 AA Zevenbergen (01 680-23730) Redaktie: Mr J Oggel. hoofdredaktie, tel huis 01100-20228 J Wierenga, eindredaktie. tel. huis 01 T00-11815 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM Goes, tel 01100-21010 tst 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01 155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 Het Hoofdbestuur van de Z.L.M. zal maandag 7 september a.s. om 13.30 uur in het Landbouwhuis te Goes in vergadering bijeenkomen. Op deze vergadering zal men tot een standpuntbepaling dienen te komen m.b.t. de notitie over de Landbouw- vestigingswet zodat ook in de aan staande K.N.L.C.-vergadering een definitief standpunt hierover kan worden ingenomen. Hierna zal de problematiek van de kleine bedrijven ter diskussie worden gesteld aan de hand van de nota van het Landbouwschap, waarna de E.E.G.-richtlijn 159: "modernisering van de Landbouwbedrijven" aan de orde zal worden gesteld. Ook zal een besluit moeten worden genomen over de in 1983 te houden Z.L.M.-tentoonstelling. Daarna geeft de heer Markusse een toelich ting op het Z.L.M.-vraagpunt 1981/1982 met als thema: "wat kan de boer zelf nog doen, zowel op het bedrijf als maatschappelijk". Tenslotte zullen de voorzitter van de kommissies akkerbouw, tuinbouw, veehouderij en grondgebruik een toelichting geven op de situatie in hun sektor. Van 5 t/m 12 september organiseren de gezamenlijke provinciale Land schapsstichtingen "De Week van het Landschap". In Zeeland zijn de volgende bijzon dere mogelijkheden om kennis te maken met natuur- en landschap: 1. Fietstocht door Walcheren met bezoek aan Landgoed Ter Hooge en Het Zeeuws Biologisch Mu seum. 2. Bootexkursie langs de reservaten in de Westerschelde. 3. Exkursies onder geleide in de na tuurreservaten: Het Zeepe, Saef- tinghe, De Verdronken Zwarte Polder en Het Zwin. 4. Vrije wandelmogelijkheden in de natuurreservaten: Landgoed Ter Hooge, Yerseke Moer, Landlust en Zwarte Polder. Alle aktiviteiten met uitzondering van de bootexkursie, zijn gratis. In lichtingen: telefoon 01106 - 2640. Op 15 oktober a.s. zal het Produkt schap voor Zuivel 25 jaar bestaan. Ter gelegenheid daarvan wordt op 21 oktober op Flevohof een kongres ge houden onder het thema "De Neder landse zuivel in de wereld", aanvang 1430 uur. Tijdens dit kongres zal het woord worden gevoerd door zijne Excel lentie de Minister van Landbouw en Visserij, door drs. C.J. Francken, di- rekteur van de Nationale Coöpera tieve Zuivelverkoopcentrale, prof.dr.ir. J. de Hoogh, hoogleraar in de algemene agrarische ekonomie aan de Landbouwhogeschool, prof.dr. J.G.A.J. Hautvast, hoogle raar in de humane voeding aan de Landbouwhogeschool en dr. W.I.J. Aalbersberg, hoofddirekteur van het Nederlands Instituut voor Zuivelon- derzoek. Voorafgaand aan dit kongres zal het bestuur van het produktschap in een buitengewone openbare vergadering bijeen komen. Bij die gelegenheid zal drs. H. Schelhaas, de voorzitter van het produktschap, een rede hou den gewijd aan het thema "25 jaar Produktschap voor Zuivel als pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie". De R.A.K. Oost Zeeuws Vlaanderen organiseert ook dit jaar weer de re gionale ploegwedstrijden voor één-, twee- of drieschaar-wentelploegen. De wedstrijden worden gehouden bij fam. v. Waes te Westdorpe, op za terdag 12 september a.s. om 13.30 uur. Nadere inlichtingen en opgeven (vóór donderdag 10 sept. a.s.!) bij Peter Verhelst, tel. 01158-1633. Van maandag 17 tot en met donder dag 20 januari 1983, wordt in de RAI in Amsterdam voor de eerste maal de internationale vakbeurs voor de tuinbranche, VTB '83 gehouden. De vakbeurs VTB zal worden geor ganiseerd in nauwe samenwerking met de Vereniging Belangenbeharti ging Tuinbranche VBTB, waarvan toonaangevende Nederlandse lever anciers van tuingereedschap en ma chines en tuinverzorgingsartikelen lid zijn. De vakbeurs is uitsluitend bestemd voor bezoekers, werkzaam in of be trokken bij de tuinbranche, dus voor hoveniers, tuincentra, plantenwin kels of bloemisterijen, maar ook voor detaillisten op het gebied van DHZ, ijzerwaren en dieren. Dinsdag 8 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "De maatschappelijke betekenis van het optreden van plantenziekten", een vraaggesprek met prof. J. Dek ker van de Landbouwhogeschool te Wageningen. Donderdag 10 september a.s., Hil versum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Energiebesparing in de glastuin bouw", een vraaggesprek met dr. G. Scholten van het Proefstation voor de Bloemisterij in Nederland. Nationale vakbeurs voor de handel in aardappelen groenten fruit Zeeuwse Groentetelers organisatie organiseert: Op deze avond zal worden gespro ken over de te volgen werkwijze bij het aanvragen van energiebespa ringssubsidie en het opstellen van een energie besparingsplan. De toelichting op het sektorbeleid en het invullen van formulieren zal worden verzorgd door B. Steenber gen van het Tuinbouwkonsulent- schap. Deze voorlichtingsavond zal worden gehouden op woensdag 9 september 1981 in de Lagere Tuinbouwschool te Kapelle, Biezelingseweg 10 en begint om 1930 uur. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01 180- 1 1451 (Middelburg) 01 170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annalend) 01110- 6051 (Zierikzee) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE ZLM b.v. HULST: Maandag 7 september 1981 in Gemeenschapscentrum "Den Dullaert". AXEL: Woensdag 9 september 1981 in "De Halle" van 14.00-16.00 uur. ZEVENBERGEN: Donderdag 10 september van 11.00-12.00 uur in hotel "Tholenaar". In verband met een personeelsuitstapje zijn onze kantoren (met uitzondering van Zierikzee) hedenmiddag (4 september) na 12.00 uur gesloten. Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroeg op. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. In het komende winterseizoen staan weer vele mogelijkheden voor U open. Wij noemen enkele kursussen, die vrij regelmatig worden gegeven: Bloemsierkunst (opleiding tot vakdiploma); Houtbewerking (voor beginners en gevorderden); Booglassen (voor beginners en gevorderden); Steen- en Cementwerk; Spuiten in de landbouw; Elementaire bedrijfsleer; Veehouderij en verzorging van paarden; Spektakel met trekkers en paarden De provinciale ploegkampioenschappen voor Zeeland zullen dit jaar weer plaatsvinden in de Wilhelminapolder en wel op zaterdag 5 sep tember a.s. Het ploegkampioenschap wordt gehouden voor Rondgaande en Trek- kerwentelploegen. Dit jaar ploegt voor het eerst sinds jaren ook weer een aantal deelne mers met paarden mee, zij het dat ze alleen meedoen ter opluistering. Ze worden wel meegejureerd maar kunnen geen aanspraak maken op de kampioenstitel en dus ook niet verder ploegen voor de nationale kampioenschappen. Onder hen zijn bekende mensen uit de paarden- wereld: B. de Maaker uit Wolphaartsdijk ploegt met een vierspan, Kees Mol uit Waarde ploegt met een tweespan en M. de Schipper uit Yerseke zal een tweespan van de heer Mol leiden. Ploegers die toch de voorkeur geven aan hun trekker zijn Kees de Rijke uit Tholen die natuurlijk wil proberen voor de vijfde keer Zeeuws kampioen te worden en Nellie Noordhoek uit Kortgene die zal trach ten een goede (of eerste?) plaats te bemachtigen bij de wentels. Als vrouwelijke deelnemer een hele opgave in deze, tot vorig jaar, nog typische mannenstrijd. Motorengebruik en trekkeron- derhoud; Trekkerrijbewijs jeugdigen. Op aanvrage kunnen ook kursussen worden gegeven over een zelf geko zen onderwerp met een goedgekeurd leerplan. Voor alle kursussen geldt, dat zij al leen doorgang kunnen vinden bij voldoende belangstelling. De kosten variëren van 35,— tot 190,— afhankelijk van de duur van de kursussen. Nadere inlichtingen kunt U verkrij gen bij onderstaande adressen, waar ook de aanmelding kan plaatsvin den. Sekretariaat van de Commissie Agrarisch Vakonderwijs in Zee land, p/a Z.L.M., afd. Onderwijs - Grote Markt 28, 4461 AJ Goes, tel. 01100-21010. Groene School, Biezelingseweg 10, 4421 PM Kapelle, tel. 01102- 1812. Landbouwcentrum, Westsingel 58, 4461 DM Goes, t.a.v. de heer M. Krijger, tel. 01100-16440. Commissie Agrarisch Vakonderwijs in Zeeland Ploegkampioenschap Noord-Brabant Op 12 september a.s. (bij slecht weer wordt dat 19 september), vindt het Noord-Brabants ploegkampioen schap plaats op een terrein, gelegen in het landgoed Gorp en Rovert, iets ten zuiden van de dorpskern van Goirle. Dit terrein ligt vlakbij de verbindingsweg tussen Goirle en Hilvarenbeek, midden tussen prach tige bossen. Ongeveer 35 jonge boe ren zullen zich dan met elkaar meten in wie het beste ploegwerk aflevert. Er zal worden geploegd in verschil lende kategoriën: rondgaand, heen- en weergaand 2-scharig en (bij vol doende deelname) een kategorie heen- en weergaand meerscharig. Om 11.00 uur zal het startsein voor de wedstrijd gegeven worden. De ploegers zullen dan allereerst een beginvoor maken. Deze wordt apart beoordeeld. Daarna worden de uit gezette veldjes door de deelnemers netjes afgeploegd. Tot half drie krij gen ze hiervoor de tijd. Rond vier uur zal de uitslag bekend gemaakt wor den. Vlak na de wedstrijd, om kwart voor drie zal een regionale demonstratie van vorenpakkers gegeven worden door loonwerkers en boeren uit de omgeving.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 2