ZITDAGEN gropatax veiligheid! Open dag Zeeuwse fruitteelt Radio/TV Z.L.M./R.P.C.Z. scholenprojekt naar 3e editie z.l.m. Bloemenkorso Zundert Goed ploegen is vakwerk Langdurig trekker-rijden: langzaam doof worden (er zijn oorkappen!) Demonstratie tot beperking van Rooi- en Transportbeschadiging bij aardappelen. Voorlichtingsavond over het sektorbeleid Ploegwedstrijden Walcheren BENELUX PRIJS voor 'n goed idee Bedrijven gevraagd In varband mot het tijdig klaarmaken van het blad. kun nen na dinsdag 15 uur, gaan agandabarichtan maar mor den opgenomen. Had Op 6 september a.s. zal, zoals dit al 40 jaar lang op de eerste zondag in september gebeurt, weer een bloe menkorso plaatsvinden. Het Zun- dertse bloemenkorso, dat is ontstaan uit een kinderoptocht met versierde fietsen, tot een groots en mooi dah- lia-korso. Dit jaar zal het korso be staan uit 19 praalwagens die een skala van onderwerpen zullen uit beelden. De buurtschappen die de wagens (met afmetingen van zo'n 18 x 4,5 x 7 meter) opmaken verdienen grote waardering wanneer men be denkt dat op één wagen ongeveer 100.000 dahlia's, stuk voor stuk, door middel van een spijker moeten wor den bevestigd en waarmee pas de zaterdag vóór het korso kan worden begonnen. Het korso zal opgeluis terd worden door diverse muziekge zelschappen van internationale allu re. Daarnaast zullen bekende arties ten optreden in de amusementstent, er zal een jaarmarkt worden gehou den en diverse amateur-toneelgezel- schappen zullen straattoneelvoor stellingen uitvoeren. Ploegkampioenschap Noord-Brabant Op 12 september a.s. (bij slecht weer wordt dat 19 september), vindt het Noord-Brabants ploegkampioen schap plaats op een terrein, gelegen in het landgoed Gorp en Rovert, iets ten zuiden van de dorpskern van Goirle. Dit terrein ligt vlakbij de verbindingsweg tussen Goirle en Hilvarenbeek, midden tussen prach tige bossen. Ongeveer 35 jonge boe ren zullen zich dan met elkaar meten in wie het beste ploegwerk aflevert. Er zal worden geploegd in verschil lende kategoriën: rondgaand, heen- en weergaand 2-scharig en (bij vol doende deelname) een kategorie heen- en weergaand meerscharig. Om 11.00 uur zal het startsein voor de wedstrijd gegeven worden. De •ploegers zullen dan allereerst een beginvoor maken. Deze wordt apart beoordeeld. Daarna worden de uit gezette veldjes door de deelnemers netjes afgeploegd. Tot half drie krij gen ze hiervoor de tijd. Rond vier uur zal de uitslag bekend gemaakt wor den. Vlak na de wedstrijd, om kwart voor drie zal een regionale demonstratie van vorenpakkers gegeven worden door loonwerkers en boeren uit de omgeving. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Postbus-46 4460 BA Goes <01100-21010) Stationslaan 4 4 761 BG Postbus 17. 4760 AA Zevenbergen (01680-23730) Rtdaktit: Mr J Oggei. hoofdredaktie. tel huis 01100-20228 J Wierenga eindredaktie tel huis 01100-1181 5 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM - Goes, tel 01100-21010-tst 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155-2020 Telecopier 2951 Telex 55230 v'V Op zaterdag 29 augustus stellen een aantal fruittelers in Zeeland en in West-Noord-Brabant hun bedrijf open voor bezoekers. Kortgeleden is dat ook reeds gebeurd in samenwer king met landbouwers en tuinders, maar men wil dat als fruittelers nu nog eens uitgebreid overdoen. De re den hiervoor is dat er thans veel meer te zien is. Sommige appel- en pere rassen zijn inmiddels plukrijp, andere hebben al vrij grote vruchten, wat het totaal beeld aantrekkelijk en demon stratief maakt. Het is tevens een goede gelegenheid de nieuwe appel- rassen onder de aandacht te brengen, zoals Jonagold, Karmijn en Elstar. Hieronder een lijstje van de bedrij ven die bezocht kunnen worden: M.T. de Dreu Binnendijk 14 Nieuw en St. Joosland, J. van Dijk, Lange- weg 4a Oud-Vossemeer, J.A.. Klom- pe, Gaanderseweg 11Dreischor, A. Leeuwe Zuidwelleweg 2, Noordwel- le, M.A. de Nooyer Nieuweweg 3, Wissenkerke, DJ. Kardux, Krui- slandseweg 8 Steenbergen, Gèbr. Versprille Meiboom, Krabbendijke, J. Daalman, Kruiningerpolderweg 4, Nisse, H. van Liere 's- Gravenpolderseweg 31, Goes, W. de Jager, Dijkwelseweg 44, Kapelle, M. Wisse, Dijkwelseweg 23, Kapelle, J. Flikweert, Marktstraat 8? Aarden burg, M. van Iwaarden, Olieweg 6, Aardenburg, A.J. de Milliano, Bak- Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Goeree-O verflakkee De vereniging voor Bedrijfsvoor lichting Goeree-Overflakkee zal op 1 september a.s. op het bedrijf van de heer J.M. Vreeswijk aan de Batte- noordsedijk 2 te Nieuwe Tonge, een demonstratie organiseren over de beperking van rooi- en transportbe schadiging bij aardappelen. Zowel 's morgens als 's middags zal er een aparte demonstratie worden gehouden. Tijdstip van aanvang van de demon stratie 's morgens 9.30 uur en 's mid dags 13.30 uur. Er wordt met 2 rooimachines ge werkt en één losinstallatie. Tijdens de demonstratie zal zo veel mogelijk getracht worden knelpunten aan te tonen, waar de beschadigingen kun nen optreden. Ook zullen er monsters worden ge toond van beschadigde aardappelen. Bij slechte weersomstandigheden zal. de demonstratie worden uitgesteld tot 3 september of 8 september. Dit kunt U vernemen via het telefoon bandje van het konsulentschap te Barendrecht (01806 - 4166). Dinsdag 1 september a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 -12.26 uur "Grondstomen heeft perspektief', m.m.v. het Proefstation voor de Groente- en Fruitteelt onder Glas in Naaldwijk. Donderdag 3 september a.s., Hilver sum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "De plaats van onze landbouw in de E.E.G.", een vraaggesprek met ir. C. van Bruchem van het Landbouw Ekonomisch Instituut. kerstraat 64, Oostburg, J. Luteyn, Rijksweg 4a, Breskens, J. Schippers, Nieuwstraat 24, Groede, F. de Ruy- ter, Reuzenhoeksedijk 2, Terneuzen en E. van Assche, Zuiddijk 6, Hengstdijk. Zeeuwse Groentetelers organisatie organiseert: Op deze avond zal worden gespro ken over de te volgen werkwijze bij het aanvragen van energiebespa ringssubsidie en het opstellen van een energie besparingsplan. De toelichting op het sektorbeleid en het invullen van formulieren zal worden verzorgd door B. Steenber gen van het Tuinbouwkonsulent- schap. Deze voorlichtingsavond zal worden gehouden op woensdag 9 september 1981 in de Lagere Tuinbouwschool te Kapelle, Biezelingseweg 10 en begint om 1930 uur. De ploegkommissie Walcheren or ganiseert ook dit jaar weer een ploegwedstrijd. Deze zal gehouden worden op zaterdag 12 september. Het terrein voor deze ploegwedstrijd is beschikbaar gesteld door het ha venschap Vlissingen. Iedereen die mee wil doen aan deze ploegwed strijd kan zich tot uiterlijk 9 septem ber aanstaande opgeven bij: F. Louws, Molenweg 9 te Meliskerke. Telefoon: 01186-2217. Drie landen starten aktie voor veilig en gezond werk Veiliger en gezonder werkomstan digheden in het bedrijfsleven. Dat is het doel van een prijsvraag die Ne derland samen met zijn Benelux- partners heeft uitgeschreven. Elke bijdrage is welkom. Ieder die in de Benelux woont of werkt kan mee doen. De beste drie ideeën worden bekroond met respektievelijk 10.000,-6.500,- en 3.500,- Het is de tweede keer dat de drie landen samen zo'n prijsvraag orga niseren. Tot 31 december a.s. kan men ideeën inzenden. Door deze prijsvraag wordt ieder opgewekt mee te denken over verbetering van de arbeids plaats. Hoe nodig dat meedenken is blijkt wel uit de ongevalscijfers. Folders met meer informatie over de Beneluxprijs- vraag zijn o.a. verkrijgbaar bij de Arbeidsinspektie, de Diensten voor het Stoomwezen, het Veiligheidsin stituut, het Ideeëncentrum Neder land, bij vele bedrijven en bij Post bus 51, Den Haag, de gezamenlijke brievenbus van de rijksoverheid. Centrale Fokschapendag 1981 Op vrijdag 28 augustus organiseert het bestuur van het Schapenstam boek voor Limburg en Noord-Bra bant de Centrale Fokschapendag 1981. De Fokschapendag wordt ge houden in de Braoanthallen te 's Hertogenbosch en begint om 9.30 uur. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100- 15710 (Goes) 01180- 11451 (Middelburg) 01170-4285 (Oostburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01665- 2604 (St. Annaland) 01110- 6051 (Zierikzee) In verband met een personeelsuitstapje zijn onze kantoren (met uitzondering van Zierikzee) op vrijdag 4 september a.s. na 12.00 uur gesloten. m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.Ö0 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. Het inmiddels welbekende Z.L.M./R.P.C.Z. scholenprojekt "de boer op" zal ook het komende schooljaar worden voortgezet. Het projekt dat voor de eerste keer in ja nuari 1979 -min of meer als uitvloei sel van de grote Z.L.M.-Manifestatie in 1978- van start ging gaat nu dus zijn derde editie in. Tot nu toe hebben meer dan 200 klassen van basisscho len, dat zijn ruim 5.000 kinderen, aan het projekt meegedaan. De Z.L.M. ontving voor het projekt in 1979 de K.N.L.C.-prijs, een landelijke pluim vanwege de manier waarop aan der den inzicht wordt gegeven in de land en tuinbouw. Inmiddels is het projekt in verschil lende delen van het land nagevolgd, zoals bijvoorbeeld in de Hollanden en in Overijssel. Het derde scholen projekt is in zijn opzet vrijwel gelijk aan de vorige projekten. Er komt echter een belangrijke wijziging die hieruit bestaat dat de vaste koppe ling bedrijf/school wordt losgelaten. Bedrijfsbezoeken moeten nu worden aangevraagd via het Z.L.M.-sekreta- riaat. Het voordeel voor de scholen is dat de kinderen nu desgewenst meerdere typen bedrijven kunnen bezoeken terwijl de bedrijven min der zwaar worden belast. De erva ring is dat de bedrijfsbezoeken door de kinderen als hoogtepunt van het projekt worden ervaren: de kinder krant staat er tenminste altijd vol van. Vandaar dat wij een beroep doen op onze leden om ook eens een keer een klas te ontvangen. Door de nieuwe opzet hebben we immers veel meer adressen nodig waar dan tegen over staat dat de belasting per bedrijf een stuk minder wordt. Vandaar het verzoek aan onze leden om zich mid dels onderstaande bon op te geven bij het sekretariaat van de Z.L.M. Door mee te doen geeft U aan de kinderen een onvergetelijke ervaring mee. In lichtingen: Via het sekretariaat van de Z.L.M. Marijke Schipper, Caro- lien van Maldegem of Mevr. van der Leeden. SEV-vakanties Carolien van Maldegem, voor lichtster in Zeeland is met vakan tie t/m 31 augustus. U kunt in deze periode advies vragen bij haar kollega's in Goes, tel. 01100-21010. De telefoniste zorgt dat u wordt teruggebeld. Ook wanneer u a.s. week geen gehoor krijgt wanneer U Pieter Tigche- laar, voorlichter op Schouwen- Duiveland, belt kunt U kontakt opnemen met zijn kollega's in Goes. Ondergetekende: is bereid om in het school jaar 1981/1982 één keer/zo nu en dan een klas met schoolkinderen op het bedrijf te ontvangen in het kader van het Z.L.M./R.P.C.Z. scho lenprojekt "de boer op" Naam: Adres: Postkode: Plaats: Telefoon: type bedrijf: doorhalen wat niet van toepassing is). N.B.: deze bon kan ongefrankeerd in een envelop worden verzonden aan de Z.L.M. machtiging nr. 60,4460 VB GOES.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 2