Centrale merriepremiekeuring W.P.N, afd. Zeeland Trekpaarden op de Fokveedag voor de Bevelanden Kampioen tuigpaard Beste Zeeuwse W.P.N .-sportpaard Troje 6180 PJ. van Nieuwenhuyzen. bewaard en werd tevens aangewezen als voorlopige keurmerrie. Bij de jongere rijpaardmerries werd Vincente, een Nesterdochter van D.A. v. Gilst uit Goes en J. Goede- gebure uit Biezelinge verdiend kam pioene. Deze jeugdkampioene ver toont naast veel ras een goede ont wikkeling en ruime soepele bewe gingen. Voor het eerst in de Zeeuwse W.P.N.-geschiedenis werd een kam pioen tuigpaard aangewezen nl. Teampla van W. Kosten uit Middel burg, welke merrie door haar veel sterkere beweging haar naaste kon- kurrentie overvleugelde. Het aantal tuigpaarden in Zeeland blijft stijgen, vorig jaar slechts 4 aanmeldingen voor de keuring, nu acht. Het aantal opgegeven rijpaardmerries was evenals vorig jaar 130. Een behoorlijk groot aantal rijpaar den streed om de titel in de open klasse. Eerste werd door z'n ruime bewegingen vooral in galop Troje van P.J. van Nieuwenhuyzen uit Nieuw en St. Joosland. Het paard is nog niet zo lang in training, maar de deskundige leiding van amazone Suzan Malcorps bracht dit paard snel naar de Zeeuwse top. Zowel Troje als Rapid II van Th. Verburg uit Dreischor die tweede geplaatst werd en Sinclair van v.d. Berg uit Haamstede die derde geplaatst werd, zullen Zeeland vertegenwoordigen bij de nationale titelstrijd op de U.T.V. die in september in Utrecht gehouden wordt. Dit jaar werd ook voor het eerst een rubriek bestgaand tuigpaard in het programma opgenomen. Met drie deelnemers mag dit onderdeel als zeer geslaagd worden beschouwd, waarvah met name de goed voorge brachte en goed bewegende als no. 1 geplaatste Teampla van W. Kosten uit Middelburg imponeerde. In de hiernavolgende uitslagen wor den per rubriek de paarden met le premie vermeld: Rubriek 4: (4 t/m 7 jarige stamboek mer- riën met veulen) 51 - Trekkie - A.C. Rot tier, Biggekerke, le premie ster. Rubriek 5: (4 t/m 7 jarige stamboekmer- riën zonder veulen) 68 - Signini - C. v.d. Peyl, Axel, le premie ster; 57 - Rou lette - C.S. Haegens, Middelburg, le pre mie ster; 70 - Rinke - I. Schrama, Middelburg, le premie; 72 - Somalia - I. v. Nieuwenhuyzen, Nw. St. Joosland, le premie; 59 - Tamara - L. Harinck, H. kerke, le premie. Rubriek 8: (8 jaar en oudere stermerriën met veulen) 86 - Nora - G.J. Bergwerff, Middelburg, le premie voorl. keur; 87 - Ipatricia - C.C. Bouwens, Middelburg, le premie. Rubriek 7: (4 jaar en oudere stermerriën met veulen en I.B.O.P.) 84 - Rianetty - H. v. Doesselaar, Hoek, le premie. Rubriek 6: (4 t/m 7 jarige stermerriën met veulen) 77 - Talissa - C. v.d. Peyl, Axel; 74 - Titia - R. de Badts, Hulst; 80 - Tasja - A.A. Dagevos, O. Kapelle; 78 - Sylvia - J. Goedegebure, Biezelinge; allen le premie voorl. keur. Rubriek: (tuigpaarden) 69 - Teampla - W. Kosten, Middelburg, kamp. ster; 61 - Simone - Comb. Lous, Wondergem, le premie ster; 85 - Manja - J.A. Brand, O.kapelle, le premie. Rubriek: (tuigpaarden jeugd) 29 - Verona - P.J. Riemens, Nieuwvliet, le premie; 16 - Wendy - Comb. Lous, Wondergem; le premie. Rubriek I: (1 jarige merriën) 4 - Weidy- fleur - J.L. Hanse, Haamstede; 18 - Wan da - Goedhart, Grijpskerke; 19 - Welocia - J. Goedegebure, Biezel.; 15 - Walroniki - J. Kaas, Philippine; allen le premie. Rubriek 2: (2 jarige merriën) 27 - Vin cente - J. Goedegebure en D.A. v. Gilst, Goes; 30 - Verenia - L.W. v. Gilst, Goes; 25 - Volanta - J.J. Slabbekoorn, Kloet; allen le premie. Rubriek 3: (3 jarige merriën) - 34 - Unita - E. Prince - J.L. Hanse; 47 - Umalia - A.A. Dagevos, O.kapelle; 42 - Udiene - M. de Feyter, Terneuzen; 40 - Uliënne - A.A. Dagevos, O.kapelle; 35 - Ursala - A. de Nooyer, Gapinge; 49 - Unique - S.L. Kodde, Nieuwdorp; allen ster le pre mie. Op zaterdag 4 juli organiseerde de afdeling Zeeland van het Warm bloed Paardenstamboek Nederland de centrale keuring. Evenals voorgaande jaren gebeurde dit op het weiland en concoursveld van de familie Meijers in Serooskerke (W.) Om 10.00 uur 's morgens werd begonnen met de keuringen in de diverse rubrieken. De 4 t/m 7 jarige merries met en zonder veulen en de oudere merries werden 's morgens direkt op kwaliteitsvolgorde geplaatst en geprimeerd. Bijzondere aandacht werd dit jaar besteed aan de aanwijzing van het beste Zeeuwse W.P.N.-sportpaard van het jaar 1980-1981. Deze prijs zal in 't vervolg jaarlijks uitgereikt wor den aan het paard dat naar de mening van het Zeeuwse W.P.N.-bestuur de meest opvallende prestaties levert. Eén en ander om het W.P.N.-paard en de W.P.N.-fokkerij nog meer de aandacht te geven die het verdient. Aangewezen als beste Zeeuwse W.P.N.-sportpaard van het jaar werd El Gaucho van Ineke Goense uit 's Gravenpolder. Een kombinatie die in de landelijke ruitersport afgelopen jaar enorm goede prestaties heeft ge leverd, waarbij o.a. een vierde plaats bij de nationale kampioenschappen springen klasse Zwaar op de Levade 1980 van de K.N.F. in Apeldoorn. Kampioene oudere rijpaardmerries werd Nora van G.J. Bergwerff uit Middelburg. Eep merrie die de laat ste jaren steeds goed uit de bus kwam, maar nog steeds niet het kampioenschap kon bereiken, is nu verdiend kampioene geworden. De ze nu negen jaar oude Heidelberg- dochter vertoont enorm veel ras, heeft een sterke beweging, is best De plaatsing en primering van de 4 t/m 7 jarige stermerries met veulen en de jonge paarden vond in het middagprogramma plaats. De aan gespannen paarden van de Lande lijke Rijverenigingen Oranjezon en de Schouwse Ruiters brachten onder leiding van Nicoline Vos een aan trekkelijke carrousselshow met hoofdzakelijk W.P.N.-paarden van bekende afstamming. Later in het middagprogramma werd door de aangespannen kombinaties een de monstratie hindernisrijden verzorgd. Hierbij blijkt de meer of mindere vaardigheid van paard en menner bij het nemen van een aantal hindernis sen, waarvan de grondlijn slechts weinig breder is dan de breedte van de wielas en waarbij de hindernissen b.v. kort na een wending staan op gesteld, in een wending gereden die nen te worden of op andere wijze moeilijk te passeren zijn. Oudere merries: Gr. 1. Jacolientje v. 't Woud (d. Maaker) d. Frik de Lefiinge. Uitstekende zware merrie met vooral achter zwaar beenwerk, voeten minder. 2. Thea v. de Rinkepas (Mol) d. Bart v. Wijngaarden. Diepe merrie met type en fraai hoofd, kleine bemerking op de be weging achter. Haar aanwezigheid bij de laatste drie zou menig toeschouwer niet hebben verbaasd. KI. 1. Fauvette Tersaet (Te Zande) d. Laboureur Delmotte. Minder machtig dan haar volle broer Horizon was, maar met veel soort en diepte, thans helaas niet helemaal rad. 2. Jenny v.d. Sluis (d. Maaker) d. Frik. Overbekende merrie van uitzonderlijke klasse, waarop thans de beweging een zwaar stempel gaat drukken. Gr. 3. Clai- rona v. Tenholt (d. Maaker) d. Frik d. Leffinge. Goed bewaarde oud kampioene die nog gezien mag worden. Brendy van de Havenweg. V. Frederik v. h. Oventje. M. Ylia. Eig. C. Maurice, Wolphaartsdijk. Dag Kampioene Merries Goes 1981. De beste merrie met afstammelingen was Fauvette Tersaet (Te Zande) met Mariëtte en Fleurette te Zande. De rubriek Stalgroepen werd ge wonnen door de Maaker met een bijzonder uniforme groep. Hierop Onder ideale weersomstandigheden streden de Zuid-Bevelandse fok kers van het Nederlandse trekpaard om de hoogste eer in de diverse categorieën. Er viel een toename van het aantal inzenders te konstate ren, hetgeen resulteerde in een aantal aangiften van 39 catalogus nummers, zonder meer een aantal om tevreden over te zijn. Helaas moest een aantal zeer goede merries met veulen verstek laten gaan wat een gevoelige aanslag op het aantal aangiften betekende. De aanwezige paarden werden door de jury, die vlot keurde, als volgt geklasseerd: Oudere veulens: 1. Cora v. Waarde (M.J. Mol) d. Bamboula de la Jumelle. Zwaar veulen, wat gerekt in de middenhand. Jonge veulens: 1. Tevens veulen kam pioene Gonda v. Reimershoek (d. Maak er) d. Horizon Tersaet. Nog jong veulen met forse benen en gewrichten. 2. Christa van Waarde (M.J. Mol) d. Bamboula. Klein veulen met veel soort. Eén jarige merries: Gr. 1. Mina v.d. Pot- terie (Te Zande) d. Ideal v. Grotenberge recente import met klasse, was beste één jarige. KI. 1. Mariëtte te Zande (vnd) d. Costaud v. Oudenhof. Diepe en soortige jaarling met goed beenwerk. Twee jarige merries: Gr. 1. Fleurette te Zande (vnd) d. Avenir v. Rode. Merrie met maat, type en fors gespierd been werk. KI. 1. Prima v. Brugge (Mol) uitge roepen tot Jeugd Kampioene. Merrie die z'n naam eer aan doet, zich hier uitste kend presenteerde en zich rehabiliteerde t.a.v. een eerdere minder succesvolle klassering elders. 2. Sarande van Vluch- tenburg (v. 't Westeinde Wissenkerke) d. Nico v. Schonebeek. Minder forse merrie die veel verbeterd leek. Drie jarige merries: KI. 1. Zita v. Waarde (Mol) d. Gamin u. de Heide. Zware klei- nemaats merrie met forse benen. Vier jarige merries: Gr. 1. Yvonne v. Waarde (Mol) d. Ysbrand v. Reimers hoek. Zware merrie met gespierd achter been, helaas weinig "behang" voor. KI. 1. Jannet (D.C. v. Eykeren) d. Bart u. de Keutelmeer. Typische kleine maats mer rie met manieren, die zich goed presen teerde en daar mee de sympathie van de jury verwierf. Vijf/acht jr. merries: Gr. 1 Brendy van de Havenweg (Maurice), d. Frederik van het Oventje. Merrie waarvan ooit werd ge schreven dat ze de raskenmerken miste, alzo het kan verkeren, uit de oud kam pioene (Nat. '78) Ylia. 2. Fientje v. Bleyendaal (Mol) d. Sander v.d. Hoek. Merrie met type en fraaie achterhand. KI. 1. Udine v. Waarde (Mol) d. Bart v. Wijngaarden. Goede merrie thans in minder zware konditie, helaas gehandi capt door wat weinig beenbeharing. 2. Klaartje v.d. Hoeve (d. Maaker) Zware Frik dochter met prima voeten. volgde de groepen van Mol, Te Zan de en weer Mol. De beste fokgroep was van Mol te Waarde met Udine, Yvonne, Zita en Cora v. Waarde, een groep die een goede indruk achter liet. Ook de vierspannen van één eige naar ontbraken niet, hoe wel dit een rubriek is die slechts op weinig fok- dagen kan worden getoond. We mo gen ons gelukkig prijzen dat Zuid- Beveland nog drie vierspannen van één eigenaar kan presenteren. Twee vierspannen werden getoond, waar bij de Maaker won voor Mol, het eerste lot viel op door massa en een heid, terwijl het tweede zich beter liet zien in beweging. Voor het Kampioenschap van de merries kwamen terug in de ring: Fauvette Tersaet (Te Zande), Brendy v. d. Havenweg (Maurice) en zeer verrassend Jannet (v. Eykeren). Kampioene werd Brendy van de Havenweg die hiermee haar derde kampioenschap behaalde, Reserve Kampioene werd Fauvette Tersaet nadat Jannet als derde op 't al de baan reeds had verlaten. Het Ere Kampioenschap werd ge wonnen door Jacolientje van 't Woud (d. Maaker) voor Brendy v.d. Havenweg en Clairona ten Holt (d. Maaker). Uitgaande van de reakties die ons bereikten kunnen we terugzien op een geslaagde keuring waarvan een ieder tevreden huiswaarts keerde, hetgeen niet bij iedere keuring kan worden opgemerkt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 15