Bevelandse Fokveedag te Goes Schapenkeuring Tholen Schapenkeuring De melkgeiten MELKVEESTAPE- L VRIJWEL GELIJK AAN DIE VAN VORIG JAAR Witte geiten Toggenburger geiten: Bevelandse Fokveedag te Goes. Twee deelnemers aan de wedstrijd geitemel- ken. Bokken: Snip van M. Verhage, Me- liskerke 1 jarige geiten: Riemke 2 van M. Verhage. Meliskerke 3 jarige en oudere geiten: Aatje 5 van A. v. Dorsselaer Kampioene: Aatje 5 van A. v. Dors selaer Reserve kampioene: Afke 3 van M. Verhage De beste bedrijfsgroep was van A. v. Dorsselaer. Bij de wedstrijd geitemelken waren 6 deelnemers. Hierbij werd vooral ge let op het zindelijk winnen van de melk en het goed uitmelken van geit. M. Verhage, Meliskerke, was de beste melker. ing. M. Westhuis, ing. J.J. Zonderland. Overzicht 1-A prijzen Schapenkeu ring 1. Tweejarig en oudere rammen J.L. de Jager-de Vlieger, Biezelinge; 2. Rammen, geboren in 1980 M.J. v. Stee, Kapelle; 3. Enkeling v. ooien geboren voor 1980 I.A. Wisse, Krui- ningen; 4. Enkeling, ooien geboren in 1980 G. de Feyter, 's H.H. Kinderen; 5. Oudere ooien, met ooilammeren De publieke belangstelling leek op het eerste gezicht niet zo groot. Toch is er een behoorlijk aantal bezoekers geweest. Het waren voornamelijk belangstellenden die de dieren be keken en de keuringen even gade sloegen en daarna weer verder trok ken. Om deze reden is het ook van belang om aan deze dag in de toe komst zo mogelijk een bredere opzet te geven. De deelnemende diersoorten zorg den dit jaar voor een grote inzending. Na de officiële opening door burge meester mr. F. Huber van Goes werden 's ochtends de individuele keuringen gehouden, 's Middags vonden een wedstrijd geitemelken en demonstraties van de hoogst be kroonde dieren plaats. Aan de schapenkeuring deden 10 schapefokkers uit de Bevelanden mee, en dit jaar voor het eerst, een 3-tal fokkers uit Schouwen-Duive- land. (0011) van de heer G. de Feijter, 's Heer Hendrikskinderen. Een fraai gelijnde ooi, met veel adel. Reserve kampioene ooi werd de 25251 van I.A. Wisse, Kruiningen. Een goed typische ooi, met iets minder kondi- tie. Het Geitenstamboek voor Zeeland organiseerde in het kader van de Bevelandse Fokveedag een provin ciale geitenkeuring. Voor deze keu ring waren 75 inschrijvingen, 50 wit te geiten en 25 Toggenburger geiten. De geiten kwamen van 15 geitehou ders. Hierbij waren verschillende nieuwe inzenders. Het aantal in schrijvingen was belangrijk groter dan voorgaande jaren, mët name van de lammeren. ~De lammeren waren van goede kwaliteit, hetgeen goede verwachtin gen inhoudt voor de toekomst. De jury was trouwens toch goed te vreden over de kwaliteit. Vooral de kopnummers waren typische, goed In het kader van de Thoolse Dagen werd op 3 juli 1981 een schapenkeu ring gehouden voor de leden van het N.T.S. afd. Zeeland, woonachtig op St. Philipsland en Tholen. Hoewel het aantal dieren dat inge zonden was iets minder was dan vorig jaar, was dat niet ten koste gegaan van de kwaliteit. Vooral de kwaliteit ooilammeren was dit jaar beter. De kwaliteit van de rammen was wisselend' met name bij de jaarlin gen was er een vrij grote groep waarbij nogal wat opmerkingen over het type of ontwikkeling te plaatsen was. De kwaliteit van de ooien was in doorsnee goed, met een beste kop groep. Uit het overzicht kan men aflezen, de plaatsen van de verschillende ru brieken. Aan het eind van de keuring werd door de jury de volgende kam pioenen aangewezen. Kampioenram, de 3-jarige ram 4695 (16241) van Geluk-Burgers, St. Maartensdijk. Een mooie typische vleesram, met een zeer goede ont wikkeling. Res.kampioen werd de Z355 van L.A.M. Elenbaas en Joh. Poot, Scherpenisse. Een goede ram met iets mindere sterke voorhand. Kampioene ooi werd de Z5215 van G.M. Geluk, St. Maartensdijk. Een goed ontwikkelde ooi met fraaie lij nen. Res. Kampioen werd de Z 5080 van M.A. Geuze Oud-Vossëmeer. Een typische ooi met iets minder ontwikkeling. ing. M. Westhuis Minder mestvee De gehele rundveestapel in ons land nam t.o.v. mei 1980 af met rond 90.000 stuks en kwam daarmee op 5.189.000. De melkveestapel vertoonde een lichte stijging van ca. 14.000 stuks tot 2.363.000. Het gedekte jongvee en ander jong vee voor de Fokkerij daalde echter met 84.000 stuks, zodat een stabili sering van de melkveestapel in zicht lijkt. De mestveestapel nam in om vang af van 947.000 vorig jaar tot 891.000 stuks nu (- 6%). Eén en ander blijkt uit de resultaten van het onderzoek van het C.B.S. naar de omvang van de rundveesta pel rond 1 mei j.l. Vergelijking van deze uitkomsten met die van vorig jaar is slechts onder voorbehoud mogelijk, omdat dit jaar de waarne ming zich uitstrekte over een periode van ca. vier weken, terwijl vorig jaar de gegevens berekend werden naar de situatie op één bepaalde datum 1 mei). Op de eerste zaterdag van juli werd op het terrein van de Koöperatieve Veilingvereniging "Zuid-Beveland" de 26e Bevelandse Fokveedag ge houden. Er vonden keuringen plaats van trekpaarden, schapen en melkgeiten. De melkkoeien deden dit jaar niet mee i.v.m. deelname aan de binnenkort te organiseren provinciale rundveekeuring. Spijtig genoeg lieten ook de dwerggeiten verstek gaan. Ze organiseer den n.b. op dezelfde dag hun keuring 5 kilometer verderop. Jammer was het ook dat de route van de Open Dag voor de land- en tuinbouw niet langs de Veiling gepland was. Bevelandse Fokveedag. De hoogst geplaatste Toggenburgers. Van links naar rechts: Aafje 5 van A. v. Dorselaer, res. kamp. Afke 3 van M. Verhage, la 1-jarigen Riemke 2 van M. Verhage. Door de deelname van de schapen houders uit Schouwen-Duiveland was het aantal dieren dat ingezonden werd beduidend groter dan vorig jaar, waardoor de keuring op zich al veel interessanter werd. Behalve dat het aantal dieren groter was, was er in doorsnee een duide lijke verbetering van de kwaliteit van de aanwezige dieren. Na de verschillende rubriek-keurin gen, waarvan de uitslagen te zien zijn in het overzicht, werd door de des kundigejury, bestaande uit de heren I.J. Risseeuw en G.J.A. Ferket, de kampioenen aangewezen. Kampioen-ram werd de jaarling ram 0101 (3715) van de heer M.J. van Stee, Kapelle. Deze ram is een sterk gebouwde vleestypische ram, met een sprekende kop. Reserve-kam pioen werd de Z 473 van J.L. de Ja ger-de Vlieger, Biezelinge. Een goed ontwikkelde vleestypische ram met wat zwak beenwerk. Kampioene ooi werd de jaarling ooi ontwikkejde melkgeiten met goed beenwerk. De la prijzen werden door de.volgende dieren behaald: Oudere lammeren: Klaverhof van A. v. Dorsselaer, St. Jansteen Jongere lammeren: Desiree van Barbara Zonderland, Overzande Bokken: Rinus van W. Polderman, 's Heer Abtskerke 1 jarige geiten: Aagje 2 van A. v. Dorsselaer 2 jarige geiten: Maaike 4 van A. v. Dorsselaer 3 jarige geiten: Plekje van A. v. Dorsselaer 4 jarige en oudere geiten: Keetje van A. v. Dorsselaer Kampioene: Plekje.van A. v. Dors selaer, tevens geit met mooiste uier Reserve kampioene: Sietske 4 van A. v. Dorsselaer. Lammeren: Saskia van J. Gouds waard, Middelburg Bevelandse Fokveedag. Links kampioen ram van M.J. v. Stee, Kapelle, rechts res. kampioen van J.L. de Jager-de Vlieger, Biezelinge. Overzicht 1-A prijzen schapenkeu ring Thoolse dagen 1. Tweejarige- en oudere ooien Ge luk-Burgers, St. Maartensdijk; 2. Rammen geboren in 1980 M.C.J. Kosten, Tholen; 3. Enkeling, oudere ooien geboren voor 1980 M.A. Geu ze, Oud-Vossemeer; 4A. Enkeling ooien, geboren in 1980 M.A. Geuze, Oud-Vossemeer; 4B. Enkeling ooi en, geboren in 1980 G.M. Geluk, St. Maartensdijk; 5. Ooien met ooilam meren geboren in 1981 P. van He- mert, Stavenisse; 6. Ooien met ram- lammeren geboren in 1981 G.M. Geluk, St. Maartensdijk; 7. Ooien met ooi- en ramlam geboren in 1981 G.M. Geluk, St. Maartensdijk; 8. Ooien, met ooilam geboren in 1981 G.M. Geluk St. Maartensdijk; 9. Ooien met ramlam geboren in 1981 M.A. Geuze, Oud-Vossemeer; 10. Jaarling ooien met lam geboren in 198111. Ooien met afstam melingen M.A. Geuze, Oud-Vosse meer; 12. Afstammelingen van 1- vader G.M. Geluk, St. Maartensdijk; 13. Bedrijfskollekties M.A. Geuze, Oud-Vossemeer; 14. Beste ramlam van de fokveedag G.M. Geluk, St. Maartensdijk. Bevelandse Fokveedag Goes. Links kampioene ooi van G. de Feyter, 's H.H. Kinderen, rechts res. kampioene ooi van J.A. Wisse, Kruiningen. geboren in 1981 J. Nieuwenhuyse Lewedorp; 6. Oudere ooien, met ramlammeren geboren in 1981 MJ. van Stee, Kapelle; 7. Oudere ooien met ooi- en ramlam geboren in 1981 M.J. van Stee Kapelle; 8. Oudere ooien, met ooi of ramlam geboren in 1981 J.J.A. v/d Velde, Nieuwerkerk; 9. Jaarling ooien, met ooi of ramlam geboren in 1981 Ph. Cok, Kruiningen; 10. Bedrijfskollekties - 3-tal ooien G. de Feyter, 's H.H. Kinderen; 11. Af stammelingen van één vader M.J. van Stee, Kapelle. Bevelandse Fokveedag. De beste bedrijfsgroep van A. van Dorsselaer met rechts de reserve kampioene en tweede van rechts de kampioene.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 19