Indrukken en beelden van de 12e^ Zeeuwse Dag van 't Paard De keuringen Spring- en menconcours T rekpaarden Het zag ernaar uit dat het weer net als vorig jaar spelbreker zou worden op de 12e Zeeuwse Dag van 't Paard te Serooskerke. Ondanks de dreiging bleef het gelukkig het grootste deel van de dag droog op het terrein van Manege "De Eendracht"' dat de dag tevoren al behoorlijk nat geregend was. Het programma kon toch vlot afgewerkt worden. van M. Jansen-de Werd, Alphen; reserve-kampioene: Black Spot van mevr. Muth, Essen. De jury vond Black Spot ook de mooist getekende merrie van de keuring. Het beste veulen was Gloria van 't Schorre van S. de Feyter, Axel. Er waren 43 New Forestponies van 17 eigenaren. Ze waren verdeeld over 19 rubrieken. 10 rubrieken tel den slechts één inschrijving. Het kompetitie-element gaat op die ma nier een beetje verloren. Kampioen veulen: Buiteneindes King van W. de Jong-Dubbeldam, Strijen; jeugd kampioene: Molenaars Golden Bel le van C. Molenaar, Chaam; beste 3-jarige: Duke's Forest Gracia van E. de Theye, Axel; dagkampioene: Sonseeahray van D. Delfos, Koude- kerke, reserve: Ruimzichts lady Rose van P. Dubbeldam. Verder werden nog dressuur-, spring- en aange spannen wedstrijden gehouden. ders. Jeugdkampioene werd Keren Shemesh van M. Pieterman, Burgh; dagkampioene: Sherberton Catheri- na van A. Davidse, Middelburg; re- serve-kampioene: Extase van M. Pieterman, bestgaande rijpony: An- net van Baarle met Extase. Bij de Shetlandponies waren 45 in schrijvingen van 18 inzenders. Van wege het Nederlands Shetlandpo- nystamboek werden 1 veulen-, 3 en- ter-, 4 twenter-, 7 derde- en 7 tweede premies toegekend. Tien merries werden in het stamboek opgenomen. Jeugdkampioene: Paula van Ritt- hem van A. de Visser, Ritthem; Res. jeugdkampioene: Ramona v.d. Schenkeldijk van M. Manneke, Nw.-Vossemeer. Dagkampioene 3 jaar en ouder en tevens erekampioe- ne: Orchidee v.d. Wijde Verten van J. Maarsman, Oostkapelle; res. kampioene 3 jaar en ouder: Nadine van Vronesteyn van J. Maarsman. pony's. 's Ochtends werden de stamboek- en premiekeuringen gehouden. Hier aan namen 9 paarde- en ponyrassen deel. Het aantal inschrijvingen per ras varieerde van 17 tot 97 dieren. Gezien de weersomstandigheden was er een behoorlijke belangstel ling. Er waren in totaal ongeveer 2500 bezoekers. De Trekpaarden vormden met 97 dieren van 28 inzenders de grootste inzending. De keuring, van dit ras trekt nog ieder jaar meer deelnemers. De uitslagen van dit ras zijn reeds in het blad van vorige week vermeld. De kleinste inzending was die van de Haflinger- en Haflo-Arabepaarden, 10 inzenders met 17 paarden. Bij de Haflingers ging de kampioenstitel naar de 6-jarige merrie Hennie van E.M.A. Krijnen-Aernoudts, Oud- Vossemeer, Fabiola van H. Beije, Renesse werd kampioene van de Haflo-Arabe-paarden. Voor deze spnngwedstrijden waren 55 kombinaties, afkomstig van 13 afdelingen, ingeschreven. De uitslag van dit springconcours de eerste twee in de verschillende klassen was als volgt: Klasse B (beginners) 1. Jacomijn Janse, L.R. "De Paar debloem" te Kloetingen; 2, Heieen Wagenaar, L.R. "Jacoba van Beieren" te Goes. Klasse L (licht) 1. Jacoline Schouwenaar, L.R. "De Paarde 2. Mej. M. Braspennincx, L.R. "Hulst" Klasse M/Z (midden/zwaar) 1. Janine Quaak, L.R. "Walcheren" 2. Jenny Dekker, L.R. "Haringrui- ters" Het menconcours (aangespannen rijden) telde 18 deelnemers. De uitslag in de klasse L, de eerste twee was als volgt: 1. Mej. N. Vos, L.R. "Oranjezon". 2. A. Maljaars, L.R. "Oranjezon". In de klasse M/Z 1. Mevr. N. Bol, L.R. "Lekruiters" 2. A. Maljaars, L.R. "Oranjezon". C. Provoost te Domburg met een driespan Fjordenpaarden voor een landbouwwagen. Bij de Fjordenpaarden was zowel het aantal inzenders als het aantal paar den iets kleiner dan vorig jaar. Er waren nu 21 inzenders met 54 paar den. Gezien het aantal le premies en de toelichting van de jury mocht van een goede kwaliteit gesproken wor den. De ereprijzen gingen naar de volgende dieren: kampioen veulen: Bjorda van C. Provoost, Domburg; jeugdkampioene: Zolita van D. van Sparrentak, Koudekerke; kampioe ne oudere merriën: Sietje van R. Geljon, Vlissingen; kampioene pre dikaat merriën: Ulrika van S.J.C. Hart, Haamstede. De Appaloosapaarden namen voor de 3e maal deel aan de Zeeuwse Dag van 't Paard met 17 paarden van 10 inzenders. Kampioene: Annabella 18 Rijswijk; jeugdkampioene: Sumrin Sorella van J. van Hest, Veldhoven. Kampioene Sektie B Wiston Maria van J. Smarius, Tilburg. Kampioene Sektie K Smaroel Lui- sita van P. Kraaijenbrink, Rijsber- gen. Kampioene Sektie A Bleekwaard Olga van J. van Peer, Raamsdonk- veer. De Connemaraponies telden 20 po- nies van 6 inzenders. Jeugdkam pioene: Angelique van Graaf Jans hof van G.M. v.d. Meijden, Terneu- zen; dagkampioene: Betty OG van dezelfde eigenaar. Bestgaande rijpo ny: Betty OG, gereden door mej. de Koeier. De Dartmoorponies waren met 18 stuks vertegenwoordigd van 8 inzen De gebr. W. en J. van Doorn te Axel behaalden met hun minipony Rosalie van 't Spui een enterpremie. Bij de Welshponies waren meer in schrijvingen dan vorig jaar. Er waren nu 22 inzenders met 38 ponies. De keuring werd georganiseerd door de Afdeling Zuid van het Ned. Welsh Pony Stamboek. Beste veulen: Zon neweide Anwijled van M. de Rade, De beste merrie met afstammelin gen: Ceposa van de Vennen van W. Verhage, Oostkapelle. Middagprogramma 's Middags vond een gevarieerd de monstratieprogramma plaats, waar aan alle rassen deelnamen. Het om vatte o.a. verschillende aangespan nen- en springnummers. Traditiegetrouw wordt in het mid dagprogramma een springconcours gehouden. De deelname is per jaar wisselend van paarden en pony's. Dit jaar waren de pony's aan de beurt. Deze wedstrijden tellen mee voor de puntenregistratie bij de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijvereni- gingen (L.R.). Dit geldt ook voor het menconcours, die voor de eerste keer in erkend verband op de Dag van het Paard plaatsvond. Het defileren met paarden en pony's, die bij de voor de middag gehouden keuringen een kampioenstitel of een la prijs hadden gehaald, is in twee gedeelten gepresenteerd. De verscheidenheid van rassen, namelijk de Shetland-, Dartmoor-, Connemara-, New Forest- en Welshponies en de Fjorden-, Appaloosa-, Haflinger- en Haflo-Arabe-paarden gaven door de verschillen van maat, rastype en kleur een fleurig en aantrekkelijk beeld. Op de afbeelding staan de paarderassen opgesteld. K. Coppoolse te Seroóskerke en D. Vos te Vlissingen tijdens een demonstratie met Friese paarden voor de tilbury. Mevr. de Buck-Steendijk en zoon te Oostkapelle was één van de zes deelnemers aan het shownummer met Shetlandpony's. A.L.C. Brooijmans uit Tholen met Margriet van Malland tijdens het concours van aangespannen trekpaarden voor landbouwwagens. Met trekpaarden werden 2 nummers gepresenteerd, te weten: aangespan nen en aan de hand. Met aangespannen enkelspannen voor landbouwwagens werd een concours verreden. Met dit mennen werd een stuk oud Zeeuws agrarisch beeld weer zichtbaar gemaakt. Aan deze wedstrijd namen 10 kom binaties deel. De plaatsing na jure ring van de eerste twee was als volgt: 1. A.Z. de Buck te Oostkapelle 2. A.L.C. Brooijmans te Tholen. Het ten tonele voeren van meerspan nen aan de hand is altijd imponerend. Dit voornamelijk door de macht en de kracht die er vanuit gaat. Na een de monstratie met vierspannen werden 2 achtspannen geformeerd. Dit werd gevolg door het koppelen tot een 16- span. De demonstratie van dit mach tige 16-span was een indrukwekkende afsluiting van de 12e Zeeuwse Dag van het Paard. ing. J.H. Lantinga ing. J.J. Zonderland

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 18