Nu brandverzekering in ons pakket Let op uw papierwinkeltje Leden O.V.M. akkoord met verrekening premierestitutie S oms beste mensen, zijn geruchten zo hardnekkig, en schijnen degenen die ze verspreiden zo overtuigend te zijn, dat het heel moeilijk is om een zich op deze wijze gevormde misvatting de wereld uit te krijgen. Dit verschijnsel doet zich onder andere voor waar het betreft het z.g. internationaal verzekeringsbewijs, beter bekend als de groene kaart. G oede raad is in dit geval niet zo duur. VERZEKERINGEN f. den hollanderln. 10 tel: OIIOO- 24000 T D oor de sterk stijgende benzine prijzen gaan steeds meer automobi listen er toe over om een L.P.G.-tank in te laten bouwen. D e enige konsekwentie is dat de kataloguswaarde (nieuwwaarde) van de auto moet worden verhoogd met de waarde van gastank inklusief toe behoren. D e Onderlinge Verzekeringsmaatschappij (OVM) van de ZLM heeft haar Algemene Ledenvergadering op vrijdag 19 juni j.I. gehouden in het Cultureel Centrum "Zidewinde" te Sprang-Capelle. De OVM heeft zoals eerder reeds uit enige publikaties in dit blad duidelijk is geworden, een goed 1980 achter de rug. De ter vergadering aanwezige leden stemden in met het bestuursvoorstel om de winst over 1980 zijnde een bedrag van 5.505.396,— als volgt te verdelen: een premierestitutie zal met de premies van het volgend jaar worden verrekend een bedrag van 12,5% over de bruto kasko premie 1980 en 10% over de na le jaars A.O.V. premie 1980 hetgeen samen neerkomt op een bedrag van f 2.446.100,— Het resterende bedrag ad 3.059.2%,- zal na aftrek van 1.018.128,— aan verschuldigde vennootschapsbelasting worden toegevoegd aan de statutaire reserve. W, Premies Traktoren Aansprakelijkheidsverzekeri g voor partikulieren (A.V.P. of W.A.P.) Voorbeeld Inbouw P.L.G.-tank Gastank Afscheid van 3 bestuursleden Vervanging rijbewijs Wat te doen? Visscher Plichtsbesef Fluit U weet toch dat wij per 1-1-1981 met een eigen brandverzekering voor partikuliere woningen en inboedels zijn gestart? Vele honderden leden hebben reeds in de eerste zes maanden van dit jaar hun brandverzekering bij ons ondergebracht. Zij konden reeds snel van onze voordelige tarieven en zeer uitgebreide voorwaarden profiteren omdat ze dit jaar hun oude brandverzekering konden opzeggen. Zoals u wel zult weten lopen de meeste brandpolissen op-basis van een 10-jarig kontrakt. Deze polissen zijn alleen te beëindigen aan het einde van de 10-jarige termijn wanneer ze per aangetekend schrijven 3 maanden voor de vervaldatum worden opgezegd. Bij een eventuele premieverhoging kan de verzekering tussentijds wor den beëindigd. ele verzekerden zijn in de veron derstelling dat ze hun brandverzeke ring elk jaar kunnen opzeggen omdat ze de premie ook per jaar betalen! Dit is absoluut niet zo, u bent ge bonden aan de 10-jarige termijn. Wanneer u nog elders een brandver zekering hebt lopen en deze pas over enkele jaren afloopt dan kunt u nu reeds kontakt met ons of onze verte genwoordiger opnemen. U vult dan een aanvraag en een op zegkaartje (voor uw oude verzeke ring) in en wij zorgen dat uw oude polis op tijd wordt opgezegd en dat de verzekering op tijd bij ons ingaat. U kunt nu dus reeds uw verzekering bij ons aanvragen ook al vervalt uw huidige polis pas in b.v. 1985! U kunt beter nu reeds e.e.a. regelen want als u het uitstelt loopt u de kans dat het weer wordt vergeten en dan zit u er weer voor een nieuwe periode van 10 jaar aan vast. hoging de verzekering dient te beëindigen. Wacht u namelijk langer dan bovengenoemde termijn dan neemt men aan dat u akkoord gaat met de premieverhoging! U kunt bij 'ons of onze vertegen woordiger een folder met voorwaar den plus een aanvraagformulier met een opzegkaartje aanvragen. U kunt deze formulieren invullen en aan ons opzenden waarna wij er voor zullen zorgen dat uw oude verzeke ring aangetekend wordt opgezegd. U dient dan wel op het opzegkaartje erbij te vermelden "wegens premie verhoging". V ele leden hebben nog traktoren er vergelijking vermelden wij on derstaand onze premies voor onze zeer uitgebreide brandpolissen. Woonhuis 0,65 per 1.000,— verzekerd be drag Woonhuis inkl. glas 0,90 per 1.000,— verzekerd be drag Eigen risiko bij stormschade 150,— per gebeurtenis! Inboedel 1,50 per 1.000,— verzekerd be drag. Eigen risiko 1 promille van het ver zekerde bedrag met een minimum van 75,— per gebeurtenis. Bovengenoemde premies gelden uit sluitend voor woningen van steen gebouwd met harde dekking en niet gevaarverhogend belend en voor in boedels aanwezig in dergelijke wo ningen. Mocht u besluiten om uw brandver zekering bij ons onder te brengen neem dan even kontakt met ons of onze vertegenwoordiger op. U kunt ook telefonisch een volledige dokumentatie-set aanvragen zodat u eerst de voorwaarden etc. eens rustig kunt bestuderen. Hadden we nou doorgegeven dat we een gastank hebben laten inbouwen? of andere landbouwmachines elders verzekerd waarschijnlijk niet weten de dat de premies bij de andere Maatschappijen 2 a 3 maal zo hoog zijn als bij ons! Wij willen degenen die elders nog een traktor of een ander landbouw werktuig hebben verzekerd advise ren om hier eens aandacht aan te schenken, temeer omdat het u nogal wat premie kan besparen. Mocht u nog elders dergelijke voertuigen hebben verzekerd neem dan even kontakt met ons of onze vertegen woordiger op om e.e.a. over te laten schrijven naar uw eigen O.V.M. Het bespaart u vele tientallen en soms zelfs honderden guldens! O nze premies voor traktoren c.q. landbouwwerktuigen zijn: W.A. premie 54,— per jaar, dek king/ 5.000.000,— per gebeurtenis! Kasko premie 5,— per 1.000,— nieuwwaarde. Dus een All Risks verzekering voor een traktor van 40.000,— be draagt: W.A.-premie 54,— Kasko-premie 40 x 5 200,— Totaal bruto 254,— Op bovengenoemde premies wordt dan nog de no-claim in mindering gebracht van maximaal 30% afhan kelijk van het aantal schadevrije ja ren. Dus W.A. 54,— minus 30% no- claim 37,80. All Risks 254,— minus 30% no- claim 177,80. Als deze premies vergelijkt met de premies die u nu moet betalen bij uw huidige Maatschappij dan zult u zien dat het verschil aanmerkelijk'is. Mocht u nog elders zijn verzekerd neem dan even kontakt met ons of onze vertegenwoordiger op om uw oude verzekering(en) over te sluiten. We krijgen veel telefoontjes van le den die dan informeren of dit nog konsekwenties heeft voor de verze kering. Dus wanneer u een gastank laat plaatsen in uw auto geef dit dan even aan ons of onze vertegenwoordiger door, zodat-wij e.e.a. kunnen wijzigen en u geen risiko loopt dat u niet bent verzekerd voor de gastank! Fiujt OVM-voorzitter CJ. v.d. Werff zei in een korte toelichting op de resultaten dat het voor het eerst in de geschie denis van de Onderlinge is dat er een bedrag van meer dan 5,5 miljoen is overgehouden. Een goed resultaat dat voor een groot deel te danken is aan het hoge rentepeil waardoor uit gezette kapitalen flink hebben opge- Aangezien de kontrole aan de meeste grenzen binnen het geldigheidsgebied van dit bewijs is opgeheven, meent men dat het dan ook niet meer nodig is dit dokument bij zich te hebben. Niets is echter minder waar. Wanneer men n.l. buiten de grenzen een aanrijding heeft, zal er eerst gevraagd worden of en waar U verzekerd bent. De enige manier om dat aan te tonen is de groene kaart. Weet U wel, die heet immers "internationaal verzekeringsbewijs", en dat is het dan ook. Niets meer en niets minder. Vergeet dus niet dit dokument bij uw autopapieren op te bergen en deze mee te nemen als U uitvliegt. anneer u nog elders een A.V.P. hebt lopen dan hebt u dit jaar de ge legenheid om uw oude verzekering te beëindigen. Ook de A.V.P.-polissen lopen bij de meeste Maatschappijen voor een kontraktstermijn van 10 jaar. Deze polissen zijn ook alleen te beëindigen aan het einde van het 10- jarige kontrakt wanneer ze per aan getekend schrijven 3 maanden voor de vervaldatum worden opgezegd. Bij een eventuele premieverhoging kan de verzekering tussentijds wor den beëindigd. De meeste Maatschappijen zullen hun premies dit jaar verhogen en dat is een reden om de verzekering te beëindigen. Wanneer u dus bericht krijgt van een premieverhoging dan moet u binnen 14 dagen reageren en uw huidige Maatschappij berichten dat u niet akkoord gaat met de verhoging en of ze de verzekering maar willen laten vervallen per vervaldatum. Deze op zegging moet u aangetekend verzen den zodat u te allen tijde een bewijs hebt dat u hebt opgezegd. Let er wel op dat u zo snel mogelijk nadat u bericht hebt ontvangen van een ver- 8 Een ander zeer belangrijk doku ment is zonder twijfel het rijbewijs. Wij vertrouwen best dat U niet zult vergeten om dat bij U te dragen maar daar gaat het nu niet om. U mag al leen met een motorrijtuig op de weg komen als U een geldig rijbewijs heeft en de geldigheidsduur is be perkt tot 5 jaar. Als die termijn verstrijkt dan vult U een z.g. eigen verklaring in, waarop het een en ander wordt gevraagd omtrent uw gezondheid. Als deze goed is dan zal de zaak binnen twee of drie weken rond zijn en kunt U weer vijf jaar vooruit. Maar, o wee als dat niet het geval is. Dan krijgt U van het CBR de op dracht om U door een arts (niet uw huisarts) te laten onderzoeken en deze arts geeft U dan meestal een gesloten enveloppe, een rapportje van zijn bevindingen. Dat moet U toezenden aan het CBR en dan be gint de ellende. Voordat U dan de Geneeskundige Verklaring (G.V.) in huis krijgt die U nodig heeft om op de gemeentese- kretarie in te leveren, kunnen er wel eens 8 tot 10 weken verlopen zijn. Als U dan al wat laat was met het aan vragen van een en ander loopt U mooi de kans, dat de termijn waaro ver uw rijbewijs geldig was, verstre ken is. En dan bent U in overtreding. Als de termijn nadert waarop uw rij bewijs vervalt en U denkt ook maar de geringste kans te lopen dat U één van de vragen op de eigen verklaring met "ja" zult moeten beantwoorden, ga dan tenminste 3 of zelfs 4 maan den voor de vervaldatum de beno digde formulieren op de gemeente secretarie halen en stuur de eigen verklaring (E.V.) onmiddellijk aan Vanaf het tijdstip dat U hier zit zal het nog wel zo'n 2 a 3 maanden duren voor U de G.V. in huis hebt... het CBR. Dan kunt U binnen de geldigheidstermijn van uw oude rij bewijs, het nieuwe in huis hebben en ontstaan er geen problemen. Voor degenen voor wie deze raad te laat komt kunnen wij melden dat, voor zover U bij ons verzekerd bent, uw dekking in ieder geval doorloopt, zelfs tot één jaar nadat een rijbewijs vervallen is. In het binnenland zult U verder wei nig problemen ontmoeten maar gaat U naar het buitenland dan kunnen de autoriteiten daar problemen maken. U kunt voor zulke gevallen bij de A.N.W.B. kantoren een Internatio naal rijbewijs aanvragen. Dit blijft een jaar lang geldig. Dan nog heeft U de kans dat men in plaats daarvan of er naast het Neder landse rijbewijs wil zien. U loopt dus ook dan nog risiko's! Visscher leverd. Voorts is in 1980 de schade- frequentie meegevallen terwijl daar enboven de algemene kosten relatief laag zijn gebleven. Nadat de heer D. Werther te Sprang-Capelle namens de financië le commissie had medegedeeld de jaarstukken in orde te hebben be vonden werd in de vakature van de aan de beurt van aftreden zijnde Werther benoemd de heer G.J. de Jager te Werkendam. De heer B.H. Maijers uit Sprang- Capelle moest wegens het bereiken van de statutaire leeftijd zijn plaats in het bestuur van de OVM beschikbaar stellen. Hem werden door voorzitter C J. v.d. Werff lovende woorden toe gesproken voor zijn nimmer aflatende plichtsbesef en verantwoordelijk heidsgevoel. De heer Maijers miste in zijn jarenlange bestuurslidmaatschap van de OVM nooit een vergadering en een beroep op hem was nooit te vergeefs. Als dank voor zijn spontane inzet en werklust werd hem een aantal.boek- werken ter afscheid aangeboden. In een kort dankwoord wees Maijers op de prettige samenwerking die er sinds de fusie tussen de Noord Bra bantse Maatschappij en de ZLM (bij die fusie reeds werd Maijers lid van het bestuur van de OVM) altijd is geweest. "Die samenwerking en eensgezindheid tussen de Braban ders en de Zeeuwen heb ik altijd als zeer gunstig ervaren. Ik ben blij dat ik het werk voor de OVM altijd in goede gezondheid heb mogen doen". Hij prees tenslotte de grote openhar tigheid die hij bij zijn werk als bes tuurslid had ondervonden van de zijde van het bestuur en personeel van de Onderlinge. De algemene vergadering ging ver volgens akkoord met het bestuurs voorstel om als bestuurslid de heer S. de Visser te Aagtekerke te herbe- noemén en om in de vakatures M. Boogerd en C.J. v.d. Velde te benoe men de heren M. Boogerd jr. te Zaamslag en de heer K. Dees te Bie- 'zelinge. Deze aftredende bestuursle den konden niet ter vergadering aanwezig zijn. De voorgestelde wijzigingen in de voorwaarden van de aansprakelijk heidsverzekering voor partikulieren (gepubliceerd in het Land- en Tuin bouwblad van 5 juni j.I.) riepen bij de leden geen problemen op. Het regle ment zal dienovereenkomstig wor den gewijzigd.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 8