Land- en tuinbouw zetten in Zeeland en West-Brabant deuren wijd open Op 4 juli Open Dag H et eiland Thoien heeft de orga nisatie van de Open Dag gekoppeld aan de "Thoolse Dagen". Door de Landbouw wordt 's morgens een monumentenfietstocht uitgezet waarin naast een molen, een vlied berg en een kamping een akker- I I n dit stukje Brabant ten zuiden van Gorinchem bent u van harte welkom een aantal bedrijven waar een breed skala van agrarische aktiviteiten wordt aangewend. Behalve van een bezoek aan de agrarische onderne mers valt er ook veel te genieten van een prachtig stuk natuur waarin ook liggen het kasteel van Dussen en Slot Loevestein. Deelnemende bedrijven zijn: M. Meulenberg, Deeneplaat- weg 1 te Werkendam (akkerbouw); J. van den Heuvel, Kleibergsestraat 2 te Genderen (weidebedrijf annex kaasboerderij); C. van Rijswijk, Hakkeveld 4 te Wijk en Aalburg (weide-, varkensfok- en mestbe- drijf); J.M. Nieuwkoop, Duizend morgen 6 te Andel (hydrokultuur); Gebr. J. en C. Spuijenbroek, Kruis straat 40 te Drongelen .(champig- nonbedrijf); J. Crielaard, Midgraaf 3 te Nieuwendijk (fruitteelt); H. Riet veld, Kooijkamp 8 te Sleeuwijk (groenteteelt); W. van der Linde, Kooijkamp te Sleeuwijk (rozen teelt); C. Los, Kooijkamp 6 te Sleeuwijk (groenten- en bloemen teelt); H.J. de Wit, Kooijkamp 7 te Sleeuwijk (gerbera's). Schouwen-Duiveland Walcheren Noord-Beveland Tholen/St. Philipsland West Zeeuws-Vlaanderen Westelijk Zuid-Beveland Land van Heusden Altena en de Biesbosch De aktiviteiten op de "Open Dag" voor de Land- en Tuinbouw in Zeeland en West Brabant 4 juli a.s. zijn talrijk en zeer gevarieerd. Het startsein van de Open Dag wordt gegeven door de voorzitter van het Landbouwschap ir. D. Luteijn in de molen te Cadzand. Op een groot aantal akkerbouwbedrijven zal men kunnen zien hoe de boer zijn ma chinepark in gereedheid brengt om straks met de oogst van de aardap pelen, de uien, de granen en andere gewassen goed beslagen ten ijs te komen. Bovendien, maar dat hangt van de situatie ter plekke af, is het wellicht-mogelijk meer informatie te krijgen over de te velde staande gewassen zelf. Op de veebedrijven zal men aanwezig kunnen zijn bij het melken en het voeren van de dieren. Het behoeft geen betoog dat ook een bezoek aan een kwekerij, een fruitteler of een glastuinbouwbedrijf zeker de moeite loont. Een bezoek aan verschalende bedrijven kan sterk worden aanbevolen. Ten eerste rijdt men dan door het landschap waardoor men de gewassen kan zien en vragen die dan opkomen kun nen ongetwijfeld bij de deelnemende boeren worden beantwoord. Ver schillende bedrijven bezoeken geeft bovendien meer inzicht in het ver band dat er bestaat tussen de akkerbouw, de»veeteelt en de tuinbouw. Ook gaan de verschillen tussen deze bedrijfstakken meer spreken! Schouwen-Duiveland staan de bedrijven open tussen 9.00 en 17.00 uur. Alle deelnemende bedrijven treft men hier aan langs de ANWB- route. Deze route is een rondrit zodat in feite op elk willekeurig punt kan worden begonnen. Er zijn 12 deel nemende bedrijven uit de verschil lende takken van landbouw en de route is opgenomen in een boekje dat op de betreffende bedrijven ver krijgbaar is. De deelnemers zijn: W.P. Stouten, Zeedijk 2 te Oosterland (akkerbouw, bollenteelt en grove tuinbouw); J.L. Schoof, Hogezandweg 1 te Ooster land (akkerbouw, witlofteelt en 150- tal fokooien); C.E. Houtekamer, Hageweg te Bruinisse (fruitkweker, imker); C.H. Kuijper, Kruisweg 2 te Zonnemaire (akkerbouw, schapen fokkerij en wolspinnerij); L.J. van Putte, Kijkuitsedijk 1 te Zonnemaire (akkerbouw); J. v.d. Linde, Kerkweg 4 te Scharendijke (akkerbouw, mini- kamping); A. v.d. Wekken, Arn- hoekseweg 6 te Haamstede (biologi sche veehouderij met melk en boter- bereiding); W.P. de Vrieze, Luch- tenburgseweg 1 te Haamstede (ak kerbouw); N.M. v.d. Have, Taayers- weg 7 te Kerkwerve (melkveehoude rij); J.M. Geluk, Heesterlustweg 1 te Schuddebeurs (akkerbouw, frambo- zenteelt). O, p Walcheren heeft men de deel nemende bedrijven ingedeeld in groepen met in elke groep zo moge lijk een vertegenwoordiger van- iedere tak van de landbouw. Hier onder een overzicht van de deelne mers, de groepen waartoe zij beho ren en de adressen: Groep I Walcheren Noord tuinbouwbedrijf gebr. Joziasse, Oostkapelseweg 87, 4353 EG Ser- ooskerke; akkerbouwbedrijf dhr. W. van Nieuwenhuyze, Rijnsburgseweg 5, 4356 EE Oostkapelle; veehoude rijbedrijf dhr. W. Wouters, Noord- dijk 6, 4354 NB Vrouwenpolder. Groep II Middelburg e.o. fruitteeltbedrijf dhr. C. Matthijsse, Walcherseweg 230, 4334 NB Mid delburg; veehouderij/kaasmakerij- bedrijf dhr. J. Kwekkeboom, Prooyenseweg 26, 4332 RD Sint Laurens; akkerbouwbedrijf dhr. A. Dingemanse, Nieuwenhovenseweg 22, 4333 AP Middelburg; boom- en sierplantkwekerijbedrijf dhr. J. Koole, Golsteinseweg 6, 4333 RA Middelburg. Groep III Vlissingen e.o. fuinbouwbedrijf/fruitteeltbedrijf G. Baas, Tweedeweg 2,4339 PG Nw- en St. Joosland; veehouderijbedrijf P. Janse, Doeleweg 6, 4341 PA Arne- muiden; akkerbouwbedrijf L. Kloet, Èangeweg 55,4341 RE Arnemuiden Groep IV Middelburg/Koudekerke veehouderijbedrijf fa. Poppe-Lou- Op deze wijze timmert de Noord-Beve- landse landbouw letterlijk en fi guurlijk aan de weg. werse, L. Sto mesweg 49, 4334 SE Middelburg; tuinbouw-/veehoude rijbedrijf G. Koole, Abeelseweg 13, 4335 SR Middelburg; akkerbouw bedrijf P. Wielemaker, Zwaan weg 9, 4371 PH Koudekerke. Groep V Midden-Walcheren veehouderijbedrijf A. de Visser, Kloosterweg 4, 4363 SC Aagtekerke; fruitteelt-/tuinbouwbedrijf Iz. Lu- teyn, Steengrachtsweg, Grijpskerke; akkerbouw-/veehouderijbedrijf C. de Visser, Poppendamseweg 22,4385 SB Meliskerke. Spannend zeg, die beesten en al die apparatuur!!! bouw, een modern veehouderij- en een glastuinbouwbedrijf zijn opge nomen. Voor auto's is er een aantal andere bedrijven te bezichtigen. Er zal een routebeschrijving worden gegeven en vragen worden gesteld. Voor de beste antwoorden zijn enige prijzen beschikbaar gesteld U kunt alle informatie afhalen tussen 8.30 en 10.00 uur in hotel "De Gouden Leeuw" op de Markt te Scherpenis- se. Te bezichtigen zijn de volgende bedrijven: a. De melkveehouderij van de heer D.M. Giljam, Randweg 10 te Scherpenisse, b. Het glastuinbouwbedrijf van de heer A.A. van Luyk in de weg van Kodde te St. Annaland (kas met meloenen!), c. Het glastuinbouwbedrijf van de heer J.W. Elenbaas, Oostwég 1 te St. Annaland (kas met tomaten), d. Het akkerbouwbedrijf met paar denfokkerij van de heer A.L.C. Brooymans, Bartelmeetweg 6 te Oud-Vossemeer. De Thoolse Dagen zullen op de Open Dag worden besloten met een grote regionale Trekkertrek-wed- strijd. Deze telt mee voor het Neder lands Kampioenschap. 'e Open Dag voor de Land- en Tuinbouw zal in West Zeeuws- Vlaanderen worden geopend door ir. D. Luteijn, voorzitter van het Land bouwschap. Deze plechtige gebeur tenis vindt plaats om 10.00 uur in de molen te Cadzand. Ook hier weer in de molen en op de deelnemende be drijven informatie over de landbouw in het algemeen en over de bedrijven in dit deel van ons gewest in het bij zonder. Deelnemende agrarische bedrijven zijn: Fa. v.d. Vijver, Graaf Jansdijk 7 te Sluis (gemengd bedrijf met akkerbouw en melkveehoude rij); A. de Maat, Philipsweg 7 te Waterlandkerkje (akkerbouw in kombinatie met opfok van vleesvee); J.P. Dieleman, Sasputsestraat 16 te Schoondijke (akkerbouw); gebr. La- ko Aardenburg (akkerbouw en fruitteelt). Tussen Cadzand en Schoondijke is oen route uitgezet die per auto en per fiets kan worden ge reden en waaraan deze bedrijven zijn gelegen. Start bij de molen in Cad zand en einde bij de Landbouw- praktijkschool te Schoöndijke. O, p Noord-Beveland bent u van harte welkom vanaf 13.00 uur tot 17.00 uur. Op deze dag. zullen de deelnemende bedrijven herkenbaar zijn aan de uitgehangen nationale driekleur. Hieronder volgen de na men van de deelnemers en de adres sen, die overigens ook verkrijgbaar zijn bij de VVV's, kampings en win keliers. H.C. en C.H.I. v.d. Maas, Huisdijk 1 te Kats (akkerbouw); M.J. Breure en C.A.P. Schippers, Oostzeedijk 14 te Kats (akkerbouw- en fruitteelt); C.I. Davidse, Klaverweg3 te Colijnsplaat (fruitteelt); P.J. v.d. Zande-Blok, Zuiddijk 4 te Colijnsplaat (akker bouw); P.L. Israël, Prinsendijk 7 te Kortgene (akkerbouw); W.C.P. Wiskerke, Prinsendijk 1 te Kortgene (akkerbouw); J.C. v.d. Berg, Vlie- tenburgweg 1 te Wissenkerke (ak kerbouw en veeteelt); S.J. de Regt, Anna Mariaweg 1 te Wissenkerke (akkerbouw); A. de Nooyer, Nieu- weweg 3 te Wissenkerke (fruitteelt); C. de Koning-van Langeraad, St. Felixweg 3 te Kamperland (akker bouw); W.L. Leendertse, Jacobadijk 10 te Kamperland (akkerbouw) J. Mol, Ruiterplaatweg 1 te Kamper land (akkerbouw) $0* -: In de vrije klasse komen op Thoien alle bekende traktoren uit. Daarbij zijn er die zijn uitgerust met 4 automotoren en er is er zelfs één bij die met een vliegtuigmotor wordt aangedreven. Al deze "gemotoriseerde" trekkers komen uit tegen de echte paarden. Tijdens de wedstrijden wordt met twee trekwagens getrokken. n Westelijk Zuid-Beveland heeft men een route uitgezet die zowel per auto als per fiets kan worden gere den. Langs verschillende wegen. De startplaats is in beide gevallen 's Heer Abtskerke. Er is aan de route een puzzelrit verbonden en langs de route zijn een vijftal bedrijven open gesteld. Alle gegevens over de puz- zeltocht en de deelnemende bedrij ven zijn verkrijgbaar bij het gebouw Irene te 's Heer Abtskerke, vanaf 14.00 uur. 5

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 5