9C ZITDAGEN gropatax Flevohof 10 jaar tty- veiligheid! Afdeling St. Annaland Op 21, 22 en 23 mei Bouwmachines Demonstratiedagen op Flevohof z.l.m. Spelende kinderen op het erf? Dubbel opletten bij wegrijden e.d. cv "Landarbeiders", gesproken geschiedenis van bijna uitgestorven beroepsgroep Axel weer hippisch centrum op Tweede Pinksterdag Forumavond Radio/TV Kursus Landbouw en Geschiedenis DELTA FLORA '81 In varband met het tijdig klaarmaken van het blad. kun nen na dinsdag 15 uur. geen agendaberichtan maar mor den opgenomen Red Bij voldoende deelname organiseert afd. St. Annaland der Z.L.M. op donderdag 11 juni a.s. voor haar le den met dames en andere belang stellenden een exkursie naar de aardappelverwerkende industrie van Mc. Cain te Lewedorp. Na de lunch, die gebruikt zal worden in Vlissin- gen, zal een bezoek worden gebracht aan de afd. Groede in Zeeuws Vlaanderen en aan het Landbouw werktuigenmuseum te Heille. Op de terugweg zal gedineerd worden in het restaurant "Non Plus Ultra" te Woensdrecht. De bijdrage, inklusief lunch, diner en buskosten, bedraagt bij deelname van 30 pers. 66,15 p.p., 40 pers. 60,40 p.p., 50 pers. 56.95 p.p. Vertrek om 08.00 uur vanaf het Ha venplein te St. Annaland, thuiskomst 22.00 uur. Opgeven vóór 30 mei a.s. bij P.C. Fase, Annavosdijk 5, St. Annaland, tel. 01663-434. Op 21 tot en met 23 mei vindt er op de terreinen van Flevohof een meer daagse demonstratie voor grondver- zetmachines plaats. Dit met mede werking van de BMWT (Vereniging van Fabrikanten en Handelaren in Bouwmachines. Mijn- en Wegen- bouwmachines en transportmidde len. Ruim 50 instellingen zullen hun.ma chines niet alleen tentoonstellen, maar bovendien zullen zij hiermee op een van de evenemententerreinen van Flevohof doorlopend indruk wekkende demonstraties geven. Gezien de omvang en de importantie van dit evenement van Europees formaat worden er tijdens deze da gen een zeer groot aantal bezoekers verwacht uit onder andere de vol gende sektoren: aannemers, loon- werkbedrijven. Rijkswaterstaat, Ge meenten en opdrachtgevers. Ook voor de niet vakgerichte bezoe ker zal het een indrukwekkend schouwspel zijn om zo'n 200 bulde rende machines aan het werk te zien met het verzetten van vele kubieke meters grond. Er zal onder meer gedemonstreerd worden met kippers, wiellaadschop- pen, graaf/laadkombinaties, hy draulische graafmachines, bulldo zers, draglines en nog vele andere machines. Land- en tuinbouwblad Officieel orgaan van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij Grote Markt 28 4461 AJ Postbus*46 4460 BA Goes (01100-21010) Stationslaan 4. 4761 BG Postbus 1 7. 4760 AA Zevenbergen (01680-23730) Redaktie: Mr J Oggel. hoofdredaktie, tel huis 01100-20228 J Wierenga. eindredaktie tel huis 01100-1181 5 Marijke Schipper de Ruijter red-assistente Adressering en abonnementen: Secretariaat ZLM Goes, tel 01100-21010 -tst 12 Technische verzorging, adverten tie-exploitatie en administratie over advertenties: DRUKKERIJ VINK BV Nassaustraat 1 4571 BK Axel Postbus 16 4570 AA Axel Postgiro 206991 2 Tel 01155 2020 Telecopier 2951 Telex 55230 ISP Tijdens een korte plechtigheid in de voorzaal van de Statenzaal in het Provinciehuis te Middelburg, is vrijdag 8 mei j.l. het eerste boek "Landarbeiders" overhandigd aan de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland dr. C. Boertien. Dit boek dat door Uitgeverij Link te Nijmegen is uitgegeven in de reeks Boek van de Arbeid, bevat een groot aantal verhalen van landarbeiders. Het is een boek vol geschiedenis over het vaak uiterst moeilijk leven van deze bijna vergeten en nu praktisch uitges torven beroepsgroep die in het zuidwestelijk deltagebied tot de ramp in 1953 voedsel heeft ge produceerd. Journalist Kees Sla ger heeft het uitstekend verzorg de boek dat geïllustreerd is met talrijke foto's, samengesteld uit gesprekken met een zestigtal ar beiders uit alle hoeken van ons gewest. ACCOUNTANTSUNIE (BOEKHOUDBURO) DER Z.L.M. TEL. 01100 -15710 (Goes) 01 180- 11451 (Middelburg) 01 640 - 43350 (Bergen op Zoom) 01170-4285 (Oostburg) ZITDAGEN ACCOUNTANTSUNIE Terneuzen: woensdag 20 mei a.s. in hotel "De Post". Nieuwendijk: donderdag 21 mei a.s. van 11.00 tot 12.00 uur in café "De Pelikaan". m Landbouwhuis - Grote Markt 28 - Goes Dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, de heer van Nispen. Landbouwhuis - Stationslaan 4 - Zevenbergen Donderdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur de heer J. Vroegop. Voor afspraken met de heren van Es en Zuidweg gelieve u tevoren telefonisch kontakt op te nemen. 10e Folkloristische Dag IJzendijke IJzendijke organiseert zaterdag 18 juli a.s. de 10e folkloristische dag met veel jubileum-ekstra's. Zoals: rin- grijden in klederdracht op ongeza delde boerenpaarden, ringrijden in versierde sjezen, jonassen, duiven- loopvlucht, klederdrachtenshow, folklore-groepen uit Schotland en Griekenland, schoolklas anno 1945, ossewei-traditie, keizerschieting. De Ruitersportvereniging Axel, houdt op 2e Pinksterdag, maandag 8 juni het traditionele internationale konkours hippique. Het betekent vrijwel het enige internationale hip pische evenement in Zuid-West Ne derland, met een sterke Belgische deelname zowel van paarden als po ny's. Maar liefst 45 rijverenigingen en ponyklubs die zijn aangesloten bij De afdeling de Bevelanden van D'66 organiseert een forumdiskussie op maandag 18 mei a.s., in camping de Roompot, Mariapolderseweg 1 te Wissenkerke. De aanvang van deze avond zal zijn 20.00 uur. In het forum zullen zitting hebben: Ab Pouwer - rekreatie-ondernemer; Theo Vette - konsulent natuurbe heerder; Pieter ter Veer - melkvee houder, kandidaat voor de Tweede Kamer voor D'66 en Piet Scheele - voorzitter regio Zeeland van D'66, tevens voorzitter op deze avond. Onderwerp voor deze avond zal zijn, landbouw-, rekreatie- en natuurbe- heerproblematiek. Iedere bezoeker, die dit jaar Flevohof bezoekt, kan gratis een legitimatiekaart krijgen voor een tweede bezoek in hetzelfde jaar. Deze gratis kaart moet ter plaatse worden voorzien van een pasfoto, om daarna afgestempeld te worden. Zonder foto en stempel is de kaart ongeldig. Voor personen die geen pasfoto bij zich hebben is er een fotomachine ge plaatst, die per keer twee pasfoto's voor 2,— afgeeft. In kombinatie-met een andere bezoeker kan men met deze fotomachine voor 1,— een foto laten maken. Dinsdag 19 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "De resistentie van planten tegen schimmels", een vraaggesprek met dr.ir. P.J.G.M. de Wit van het Labo ratorium voor fytopatologie van de Landbouwhogeschool te Wagenin- gen. "De introduktie van nieuwe groen tegewassen", m.m.v. het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Dea Haag. Donderdag 21 mei a.s., Hilversum II (402 meter), 12.16 - 12.26 uur "Het voorontwerp Diergeneesmid delenwet", een vraaggesprek met mr. W. Steemers van de direktie Juridi sche en Bedrijfsorganisatorische Za ken van het ministerie van landbouw en visserij. Een onderdeel van het kaasmuseum dat op 22 mei op Flevohof officieel geo pend zal worden. Het kaasmuseum bestaat uit een oude kaasmakerij, boter- makerij, en attributen die betrekking hebben op het kaasmarktgebeuren. Op de foto is een deel van de oude kaaswinkel te zien, waarin klederdracht poppen komen te staan. Voor deze foto waren enkele mensen in traditionele klederdracht bereid te poseren. de Koninklijke Nederlandse Federa tie van Landelijke Rijverenigingen, zijn aangeschreven. Jan Murre uit Terneuzen stelt: "We verwachten een overweldigend aantal deelnemers in Axel. Tenslotte heeft Axel een naam hoog te houden. Sterke klubs uit het Waasland, met Belgische topruiters en amazones komen voor deze gelegenheid over-, gestoken naar het Zeeuws-Vlaamse land. De organisatoren in Axel doen ook dit jaar weer iets aparts om het kon kours nog aantrekkelijker te omlij sten. Zo zullen er zo'n 10Ö dravers en vluchters aktief zijn op het Axelse ruitersportterrein met wedstrijden. Voorts is er een optreden gepland van een bereden muziekkorps te paard uit het Belgische Waasland. Op het programma staan de indivi duele dressuur, afdelingsdressuur, individuele dressuur in groepsver band en de verschillende springru- brieken, waarbij als topper mag worden aangemerkt de strijd om de NCRV-springtrofee voor Z- springruiters en amazones. De Volkshogeschool Bergen organi seert van 29 juni t/m 3 juli a.s. een kursus over geschiedenis van land bouw en platteland. De kursus is opgezet vanuit de ge dachte dat voor een goed begrip van aktuele landbouwvraagstukken his torische kennis daarvan noodzake lijk is. De aandacht wordt speciaal gericht op de sociale, ekonomische en politieke ontwikkelingen op het Nederlands platteland in de laatste twee eeuwen. Getracht wordt een beeld te vormen van het hoe en waarom van veranderingen. De "Nationale en internationale bloemententoonstelling Delta Flora '81, annex uitgebreide bedrijfs-, me chanisatie, huishoud-, voorlichtings- en konsumentenbeurs" zal plaats vinden vanaf dinsdag 4 augustus tot en met zaterdag 8 augustus in en rondom de gebouwen van de Ge meentelijke Visafslag te Stellendam op het voormalige eiland Goeree Overflakkee, dichtbij de Haring- vlietsluizen. De tentoonstelling is dinsdags geopend van 13.00 tot 22.00 uur, woensdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 21.30 uur. De kosten be dragen voor volwassenen 5,— kinderen tot 12 jaar 2,— en 65 ers 4,— (even pasje meebren gen). Een goed idee voor een heerlijk dag je uit, met een boel attrakties, mid den in de blommen!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1981 | | pagina 2